Англи хэлний хичээлийн технологийн газрын зураг. Хичээлийн үе шатуудын дидактик зорилтууд

ЧиглүүлэлтАнгли хэлний хичээл.

Багш:Яшихина Евгения Михайловна

UMK"Англи хэл дээр төвлөрч байна" (Онцгой байдал)

Анги: 2

Хичээлийн төрөл:шинэ материал сурах.

Хичээлийн сэдэв:Миний дуртай хоол.

Зорилтот:хүүхдүүдэд дуртай бүтээгдэхүүнийхээ нэрийг англиар ярьж, бичихийг заа.

Даалгаврууд

Боловсролын: оруулах "Бүтээгдэхүүн" сэдвээр шинэ лексик нэгжүүд, зөв ​​бичих чадварыг идэвхжүүлэх, өмнө нь судалсан материалыг нэгтгэн дүгнэх.

Хөгжлийн: ярианы чадвар, ярианы үйл ажиллагаатай холбоотой сэтгэлзүйн функцийг хөгжүүлэх (санах ой, анхаарал, сэтгэлгээ, логик сэтгэлгээ, дүн шинжилгээ хийх чадвар).

Боловсролын: хүмүүжүүлэх хүндэтгэлтэй ханддагбие биетэйгээ харилцах, найз нөхдөө сонсох чадварыг хөгжүүлэх, хэлний харилцааны соёлыг төлөвшүүлэх.

Хувь хүний ​​​​баримтлал: судалж буй материалын сонирхлыг нэмэгдүүлэх, харилцааны чадварыг хөгжүүлэх нөхцөлийг бүрдүүлэх хамтарсан үйл ажиллагаа.

Үндсэн ойлголтууд:"Бүтээгдэхүүн" сэдвээр лексик нэгж ба хэллэгүүд (сүү, пицца, зайрмаг, жүржийн шүүс, шоколадтай бялуу).

Төлөвлөсөн үр дүн.

Сэдвийн ур чадвар:

    Шинэ лексикийн баялаг материалыг хуримтлуулж, түүнийг ашиглах туршлага хуримтлуул.

    Төрсөн өдрийн уламжлалт дуутай танилцаарай.

    , [i], , [z] авиаг дуудаж, чихээр ялгах.

Бүх нийтийн сургалтын үйл ажиллагаа

Хувийн: оролцох анхны туршлагыг бүрдүүлэх боловсролын үйл ажиллагааангли хэлийг эзэмших, түүний ач холбогдлыг ойлгох талаар.

Харилцааны: сонсох чадварыг хөгжүүлж, боловсролын болон бизнесийн яриа өрнүүлэхийн тулд харилцан яриа өрнүүлж, танд төрсөн өдрийн мэнд хүргэе.

Танин мэдэхүйн: Загвар дээр үндэслэн ярианы мэдэгдлийг ухамсартайгаар бүтээх, багшийн асуултанд хариулах чадвартай байх.

Зохицуулалт: боловсролын үйл ажиллагааны зорилго, зорилтыг хүлээн зөвшөөрөх, хадгалах, түүнийг хэрэгжүүлэх арга замыг олох.

Салбар хоорондын холбоо:Орос хэл, унших, математик, биеийн тамир, хөгжим.

Технологи:Эрүүл мэндийг хэмнэх, тоглоом тоглох, харилцааны баримжаатай сургалт, асуудалд суурилсан сургалт, системд суурилсан үйл ажиллагааны сургалт, МХХТ.

Сургалтын аргууд:

Мэдээллийн ойлголтын дагуу:аман, харааны, практик;

өдөөх:боловсролын тоглоомууд, хөгжилтэй, амжилтанд хүрэх нөхцөл байдлыг бий болгох;

системчлэх: мэдлэгийг нэгтгэх, системчлэх;

Ажлын төрлүүд:дуу авианы болон ярианы халаалт, урд талын асуулт, харилцан яриа сонсох, LE-ийг нэгтгэх тоглоом, сурах бичигтэй ажиллах, ажиллах хэвлэсэн дэвтэр, дүрд тоглох тоглоом, карттай ажиллах.

Ажлын хэлбэрүүд:хамтын, ганцаарчилсан, хосын ажил.

Нөөц:сурах бичиг, ажлын ном, "Бүтээгдэхүүн" сэдэвт зураг, дуудлагын дасгал хийх зураг, дүрд тоглох тоглоомын дүрийн шинж чанарууд, шинэ үг бүхий картууд, зөөлөн тоглоомИнээх, хөзөр бие даасан ажил, DVD диск, үсэг бүхий картууд, тоо бүхий мөрүүд, тусгах цэцэг, ваарны зураг.

Хичээлийн үе шат

Багшийн үйл ажиллагаа

Оюутны үйл ажиллагаа

Зохион байгуулалтын үе шат. Мэндчилгээ

Зорилтот – Англи хэлээр харилцахаар тохируулсан.

Мэндчилгээ оюутнууд:

Өдрийн мэнд, хүүхдүүд ээ! Чамайг харсандаа баяртай байна. Юу байна? Суу, гуйя! "Би өнөөдөр таны англи хэлний багш байна. Намайг гэдэг... Бас миний найз Чаклз.

Та манай хичээлийг эхлүүлэхэд бэлэн үү? Энийг хийцгээе!

Зорилтот - харилцааны даалгаврын дагуу багшийн хэлсэн үгэнд хариулах, гадаад хэлний харилцаанд оролцох.

Тэд мөрүүдэд хариулдаг: "Сайн уу, багш! Чамайг харсандаа баяртай байна."

Харилцааны:ярианы нөхцөл байдалд тохирсон дохиог сонсох, хариулах, хариу үйлдэл үзүүлэх.

Зохицуулалт:үйлдлээ зохицуулахын тулд яриаг ашигла.

Фонетик дасгал. Яриа халаах.

Зорилтот - дуудлагын ур чадварыг хөгжүүлэх, оюутнуудын хэл яриаг англи хэл дээр тохируулах.

Самбарыг хар. Та шүлэг харж байна. Намайг сонсооч.

Энэ асуудал. Тэр 2 настай.

Энэ бол Жо. Тэр 4 настай.

Энэ бол Кейт. Тэр 8 настай.

Энэ бол Бен. Тэр 10 настай.

Миний араас сонсоод давт.

Асуултанд хариул: Таны нэр хэн бэ? Юу байна? Та хэдэн настай вэ?

Зорилтот - багш дуудлагын хувьд зөв болсны дараа давтана Англи дуу чимээмөн өмнө нь судалсан үг, шүлэг.

Энэ бол Чаклз. Сайн уу Chuckles.

Хүүхдүүд Chuckles-ийн асуултад хариулдаг ...

Зохицуулалт:зөв дуудлагад өөрийгөө хянах.

Хувийн:ёс суртахууны мэдрэмжийг бий болгох - сайн сайхан сэтгэл, сэтгэл хөдлөлийн болон ёс суртахууны хариу үйлдэл.

Танин мэдэхүйн:Сонсож байгаа зүйлээсээ шаардлагатай мэдээллийг гаргаж аваарай

Зорилго тодорхойлох үе шат

Зорилтот - танин мэдэхүйн даалгавар тавих.

Картуудыг хар.

1 . 3 хүртэл тоолоорой. Зогс. Ширээний доор хар. Ямар үсэг вэ?

2 .5 хүртэл тоолоорой. Зогс. Сандал доогуур хар. Ямар үсэг вэ?

3. 7 хүртэл тоолоорой. Зогс. Ширээний доор хар. Ямар үсэг вэ?

4. 10 хүртэл тоолоорой. Зогс. Сандал руу хар. Ямар үсэг вэ?

Уншицгаая. Энэ үгийг орчуул. Бидний сэдэв бол хоол хүнс юм. Та өнөөдөр юу сурмаар байна вэ?

За.- Хэзээ болдог вэ?

Т: Сайн байна! Сайн хийлээ!

Залуус аа, та бидний хичээлийн хоёр дахь сэдвийг таасан уу?

Т: Тийм ээ, чиний зөв. Улирал. слайд 5

Залуус аа, бид өнөөдөр ангидаа ямар даалгавар өгөх ёстой вэ?

Зорилтот - хичээлийн зорилгыг томъёолох

Картуудыг дарааллаар нь байрлуулсны дараа хүүхдүүд хичээлийн сэдвийг уншина.

Удирдах асуултуудад хариулснаар тэд өөрсдөө хичээлийн зорилгын талаар дүгнэлт гаргадаг. PP: Улирал ба цаг агаар гэсэн сэдвээр шинэ үг сур.

Танин мэдэхүйн:Ярилцлагад оролцож, танин мэдэхүйн даалгавруудыг боловсруулж, тодорхойл .

Зохицуулалт:Зорилтот тохируулгын дагуу үйл ажиллагаагаа төлөвлөх чадвартай байх.

Хувийн:Сурах үйл ажиллагааны сэдэл (нийгмийн, боловсролын болон танин мэдэхүйн)

Харилцааны:Урд талын ярианы үеэр багштай харилцах.

Боловсролын шинэ материалыг сурах үе шат

Шинэ үгсийн танилцуулга

Зорилтот - шинэ үгсийг дуудах чадварыг хөгжүүлэх;

-Би сонсох гэж асаанаDVDдиск,

Дэлгэц рүү хар.

52-р хуудасны №1 дэх номуудаа нээнэ үү

Зургийг хараад орчуулаарай. Оросууд юунд зориулагдсан бэ?

Зорилтот - шинэ үгсийн сан (зайрмаг, пицца, жүржийн шүүс, шоколадтай бялуу, сүү) ашиглах ярианы ур чадварыг эзэмшүүлэх.

Харааны дэмжлэгтэйгээр чангаар давт.

Хүүхдүүд 52-р хуудасны №1 сурах бичгийг нээнэ.

Хүүхдүүд үгсийг орчуулдаг.

Танин мэдэхүйн:Суралцах нөхцөл байдалд үндэслэн шинэ LE-г шинэчлэх ба хувийн туршлага.

Зохицуулалт:Сурах зорилго, зорилтыг хүлээн зөвшөөрч, хадгалах.

Харилцааны:Багш болон бие биенээ сонсож, шаардлагатай мэдээллийг олж авах, боловсролын болон бизнесийн яриа өрнүүлэх.

Хувийн:хамтарсан үйл ажиллагааны янз бүрийн нөхцөл байдалд хамтран ажиллах чадварыг хөгжүүлэх;

Бичгийн ур чадварыг хөгжүүлэх

Зорилтот - англи үг бичих чадварыг хөгжүүлэх.

Толь бичгээ нээ. Шинэ үгсийг бичнэ үү. Сайхан бичээрэй.

Би зураг, шинэ үгсийг транскрипц, орчуулгатай нийтэлдэг.

Зорилтот - шинэ LE ашиглах бичгийн ур чадвар эзэмших

Оюутнууд толь бичигт шинэ үг бичдэг.

Танин мэдэхүйн:симболын арга хэрэгсэл, түүний дотор загварыг бичих загвар болгон ашиглах

Зохицуулалт:Алдаа засах багшийн зөвлөмжийг зохих ёсоор хүлээн авах

Шинэ LE-г хавсаргаж байна

Зорилтот - шинэ LE ашиглах ур чадварыг нэгтгэх.

Алив тоглоцгооё. (7 хүн дуудаж байна)

"солилцсон"

Зорилтот - шинэ үг хэллэг ашиглах ярианы ур чадварыг нэгтгэх

Оюутнууд тоглоом тоглодог.

Харилцааны:Даалгавраа биелүүлэхийн тулд харааны хэрэглүүрийг ашигла.

Танин мэдэхүйн:Өмнө нь судалж байсан болон шинэ LE-ийн давталт.

Динамик түр зогсолт

Зорилтот - хичээл дэх боловсролын үйл ажиллагааны өөрчлөлт.

Амрах цаг боллоо.

Бос! Алга таших! Алга таших!

Гараа өргө! Алга таших! Алга таших!

Алхам! Алхам! Гараа доошлуул!

Алга таших! Алга таших! Найздаа инээмсэглээрэй.

Та сууна уу!

Зорилтот - динамик завсарлага аваад өмнөх хичээлүүд дээр сурсан хөдөлгөөний үйл үгсийг давт.

Танин мэдэхүйн: Хөдөлгөөний өмнө сурсан үйл үгсийг давтах

Харилцааны:Багшийн яриаг чихээр нь ойлгож, үйл хөдлөл, хөдөлгөөний үйл үгсийг хуулбарлаарай.

Зохицуулалт:Сургалтын үйл ажиллагааг материаллаг хэлбэрээр явуулах.

Судалсан материалыг нэгтгэх.

Зорилтот шинэ LE-үүдийг баталгаажуулах ажлыг үргэлжлүүлэх.

Дасгалын дэвтэрээ 28-р хуудасны жишээн дээр нээнэ үү..1. Уншиж, зураас зур.

Бие биедээ туслаарай(Туслаач найз найз)

Шалгах чиний ажил.(Ажлаа шалгана уу)

Хэн шийдэх вэ.(ДЭМБ даван туулсан)

За, алгаа ташаарай

Зорилтот шинэ үгсийг олж, тэдгээрийг зурагтай хослуулах чадвартай байх.

Сурагчид дасгалаа дэвтэр дээрээ хийдэг.

Хүүхдүүд ажлаа шалгадаг.

Ажлыг үнэл.

Танин мэдэхүйн: Даалгаврыг гүйцэтгэхдээ шинэ LE-г ухамсартайгаар, сайн дураараа ашиглах.

Харилцаа холбоо: Шийдвэрлэхийн тулд харилцан идэвхтэй байх танин мэдэхүйн даалгавар.

Зохицуулалтын: Сурах үйл ажиллагаа явуулах.

Хувийн:хамтран ажиллах чадварыг хөгжүүлэх.

Сурах бичигтэй ажиллах.

Зорилтот - Англид төрсөн өдрийн уламжлалт дууг оюутнуудад танилцуулах. Чанга унших чадварыг хөгжүүлэх.

Өнөөдөр Лулугийн төрсөн өдөр гэдгийг та мэднэ.

Сонсож, харцгаая.

Дэлгэц рүү хар.

Харилцан яриаг орчуулна уу.

53-р хуудаснаас номоо нээнэ үү. 3.

Харилцан яриаг уншина уу. Хамтдаа.

Чи Лулу байх болно, мөн та эмээ.

Инээх нь гунигтай байна.

Тэр үгсийг давтахыг хүсч байна.

Төрсөн өдрийн үдэшлэгийг хэрхэн тэмдэглэх вэ. (Төрсөн өдрөө хэрхэн тэмдэглэх вэ).

Дуулж бүжиглэцгээе.

Зорилтот уламжлалт дууг дуулж сурах, ярианы шинэ үг хэллэгийг ашиглах.

Сурагчид Лулугийн төрсөн өдрийн талаар мэддэг.

Хүүхдүүд харилцан яриаг харж, сонсдог. Багштай хийсэн харилцан яриаг унших.

Дүрд тоглох тоглоом.

Оюутнууд асуултад хариулдаг.

Хүүхдүүд дуулж бүжиглэдэг.

Танин мэдэхүйн:Олж авсан мэдлэгээ шинэчлэх.

Харилцааны:Даалгавраа биелүүлэхийн тулд аман, туслах, үзүүлэн ашиглах.

Картуудтай ажиллах

Зорилтот : шинэ LE ашиглах ур чадварыг нэгтгэх.

Картаа аваад хар, унш, хачиг эсвэл загалмай тавь.

Зорилтот : олж авсан мэдлэгээ практикт хэрэгжүүлэх.

Оюутнууд карт ашиглан даалгавраа гүйцэтгэдэг.

Танин мэдэхүйн:Үндсэн шинж чанаруудын дүн шинжилгээ, сонголт.

Харилцааны:Даалгаврыг гүйцэтгэхийн тулд туслах болон харааны хэрэглүүрийг ашигла.

Тусгал

Зорилтот- Хичээлийн судалсан материалыг нэгтгэн дүгнэх, олж авсан үр дүн нь тавьсан зорилгод нийцэж байгааг тогтоох.

Хичээлийн сэдэв юу байсан бэ?

Юу сурснаа хэлээч (Юу Та сурсан).

Ваар хар.

Хараач. Цэцэг. Лулуд зориулсан цэцэг.

Ямар өнгөтэй вэ? Тэгээд энэ? Хичээл дээр хийсэн ажлаа үнэл.

Ягаан цэцэг - маш сайн.

Шар цэцэг - сайн.

Ногоон цэцэг муу биш.

Лулу баяртай байна.

Хичээлийн оноо. (Би үзэсгэлэн гаргаж байна үнэлгээ)

Зорилтот- үйл ажиллагааны үр дүн, аргад үндэслэн тодорхойлох, урьдчилан таамаглах хяналтыг хэрэгжүүлэх.

Багшийн асуултад хариулна уу. Тэд дүгнэлт гаргадаг.

Хүүхдүүд багана дээр самбар дээр очиж, цэцгийн баглаа бүтээдэг.

Танин мэдэхүйн:Үйл ажиллагааны явц, үр дүнг үнэлэх.

Харилцааны:Томъёо өөрийн үзэл бодолболон байр суурь.

Зохицуулалт:Ямар нэг зүйлийг сонгож, томъёолж, үр дүнг алхам алхмаар хянах.

Хувийн: Хангалттай байдлыг бүрдүүлэх

суралцах үйл ажиллагааны сэдэл, хүний ​​​​мэдлэгийн утга учрыг ойлгох.

Эцсийн шат сургалтын хурал

Гэрийн даалгавар

Зорилтот - бичгийн гэрийн даалгавраа гүйцэтгэх явцад бичих чадварыг хөгжүүлэх.

Тэд гэрийн даалгаврын үеэр юу хийх ёстойг тайлбарла.

Өдрийн тэмдэглэлээ нээ. Таны гэрийн даалгавар бол ex.2, p.28, шинэ үгсийг сурахын тулд ажлын дэвтэртээ Ex. 16:00 53 таны номонд.(Би тайлбарлаж байна дасгал хийх).

Таны ажилд баярлалаа.

Хичээл дууслаа. Баяртай!"

Зорилтот - гэрийн даалгавраа ойлгож, бичих.

Гэрийн даалгавраа бичиж, ойлгохгүй байгаа зүйлээ асуу.

Англиар баяртай гэж хэлээрэй.

Танин мэдэхүйн:Мэдээлэлд дүн шинжилгээ хийх.

Харилцааны:Асуулт асуу, тусламж хүс, бэрхшээлээ томъёол.

Зохицуулалтын: Үйлдлээ зохицуулахын тулд яриаг ашигла.

Холбооны улсын боловсролын стандартын шаардлагын дагуу орчин үеийн англи хэлний хичээлийг зохион байгуулах

Англи хэлний хичээлийн схем

Энэ сэдвээр Холбооны улсын боловсролын стандартын шаардлагын дагуу:

"Хоол"

Гүйцэтгэгч:Борунова Людмила Александровна, Смоленск хотын 29-р дунд сургуулийн англи хэлний багш

    Оршил. Холбооны улсын боловсролын стандартын шаардлагын дагуу орчин үеийн англи хэлний хичээлийг зохион байгуулах

    "EnjoyEnglish" боловсролын цогцолборын дагуу "Хоол" сэдвийн хүрээнд англи хэлний хичээлийн технологийн зураглал, 3-р анги, Биболетова М.З., Трубанева Н.Н.

    Дүгнэлт

    Ном зүй

    Өргөдөл

Оршил.Холбооны улсын боловсролын стандартын шаардлагын дагуу орчин үеийн англи хэлний хичээлийг зохион байгуулах.

Төрийн зөвшөөрөл боловсролын стандартуудХоёр дахь үе нь зорилгодоо хүрэхийн тулд багш нарт шинэ шаардлага тавьсан боловсролын үйл явц, хэрэгцээг хангах орчин үеийн нийгэм. Гол ажилСургуулийн боловсрол нь сурагчдад боловсролын зорилгоо бие даан тавьж, хэрэгжүүлэх, амжилтаа үнэлэх боломжийг олгодог. Боловсролын шинэ стандартын хүрээнд гадаад хэл заах арга зүй нь чадварлаг, бүтээлч, иж бүрэн боловсрол олгох, хөгжүүлэх шаардлагыг харгалзан зохих өөрчлөлтийг авчирсан. хөгжсөн зан чанар.

Хоёр дахь үеийн Холбооны улсын боловсролын стандарт үр дүнгийн хамт боловсролын үйл явцмөн санал болгож байна:

Нийгэмшүүлэх;

Хэл шинжлэлийн ерөнхий хүрээг өргөжүүлэх, танин мэдэхүйн, сэтгэл хөдлөл, сайн дурын хүрээг хөгжүүлэх;

Гадаад хэлээр аман яриаг эзэмшихэд шаардлагатай ярианы зан үйлийн дүрэм, хэл шинжлэлийн ойлголтуудыг эзэмшиж, хэл шинжлэлийн хүрээгээ тэлэх;

Бусад орны үе тэнгийнхний амьдрал, хүүхдийн ардын аман зохиолтой танилцах үндсэн дээр өөр хэлээр ярьдаг хүмүүст найрсаг, хүлцэнгүй хандлагыг төлөвшүүлэх.

Эдгээр шаардлагыг танхимын болон хичээлээс гадуурх үйл ажиллагааны хүрээнд хэрэгжүүлэх шаардлагатай болно. Тиймээс шинэ үеийн стандартын шаардлагын үүднээс хичээлийг авч үзэх шаардлагатай болсон. Тэгвэл орчин үеийн хичээл бэлтгэхдээ багш, сурагчийн үйл ажиллагаанд юуг өөрчлөх шаардлагатай байгаа нь тодорхой болно.

Би ажилдаа эдгээр шаардлагыг 3-р ангийн англи хэлний хичээлийн хүрээнд хэрэгжүүлэхийг хичээсэн. Эдгээр шаардлагын нэг нь технологийн газрын зураг гаргаж, түүн дээр үндэслэн хичээл хийх явдал юм.

Технологийн хичээлийн газрын зураг

Боловсролын байгууллага: MBOU "29-р дунд сургууль"

UMK: 3-р ангийн сурах бичиг. Биболетова М.З., Трубанева Н.Н. Англи хэлийг сайхан өнгөрүүлээрэй-3.- Обнинск: Гарчиг, 2014

Хичээлийн сэдэв:"Хоол".
Хичээлийн төрөл:нэгтгэсэн.
Хичээлийн зорилго:Хөгжил харилцааны ур чадвароюутнууд. "Хоол" сэдвээр оюутнуудын мэдлэгийг нэгтгэх, харилцан яриа заах, оюутнуудын мэдлэгийг нэгтгэх, системчлэх.
Төлөвлөсөн үр дүн:

Сэдэв:

    Жишээн дээр үндэслэн сэргээсэн харилцан яриаг дүрд тогло.

    Алга болсон үсгүүдийг оруулах замаар үгсийг сэргээх чадвартай байх.

    "Хоол" сэдвээр шинэ үгсийн санг ашигла.

    Питер гахайн тухай түүх бичиж сур.

Хувийн:

    Гадаад хэлний хэрэгслээр дамжуулан өөрийгөө танин мэдэхүйн боломжуудын талаархи мэдлэг.

Мета субьект :

    Яриа, ярианы бус зан үйлээ төлөвлөх чадварыг хөгжүүлэх.

Даалгаварууд:

    Боловсролын:

    • Ур чадвар, чадварыг хөгжүүлэх аман яриа; тусгай асуултуудыг ашиглан мэдээлэл хүсч сурах Та юу идэх дуртай вэ? Чи хаана сурдаг вэ? Мөн тэдэнд бүрэн хариулт өгөх;

      "Хоол хүнс" сэдвээр оюутнуудын гүйцэтгэсэн лексик материалыг бататгах.

    Хөгжлийн:

    • Сурагчдын анхаарал, ой санамж, яриа, сэтгэн бодох чадвар, хэл шинжлэлийн ойлголтыг хөгжүүлэх;

      эргэцүүлэн бодох, үнэлэх чадварыг хөгжүүлэх.

    Боловсролын:

    • Англи хэл сурах сонирхлыг нэмэгдүүлэх, хадгалах;

      Бие биедээ нөхөрлөл, харилцан туслалцаа үзүүлэх мэдрэмжийг бий болго.


Арга:
Идэвхтэй сургалтын аргууд

    Боловсролын үйл ажиллагааг зохион байгуулах арга: харааны - дүрслэх, үзүүлэх, практик.

    өдөөх аргууд: тоглоом, гэнэтийн нөхцөл байдал, амжилт, урамшуулах арга.

    хяналтын арга: бие даасан, урд талын судалгаа.


Оюутны ажлын хэлбэрүүд:
Бүлэг, хувь хүн, урд тал.


Хичээл дэх оюутны үйл ажиллагааны зохион байгуулалт:
Шаардлагатай сургалтын тоног төхөөрөмж:
Power Point танилцуулга, проектор, дэлгэц, дуу хураагуур, M.Z. “Англи хэлийг сайхан өнгөрүүлээрэй” 3-р анги, боловсролын сурах бичиг, ажлын дэвтэр, биеийн тамирын хичээлийн видео бичлэг.

Хичээлийн үе шат, зорилго

Багшийн үйл ажиллагаа

Оюутны үйл ажиллагаа

UDD үүсэх

Хувийн

Зохицуулалтын

Харилцаа холбоо

Танин мэдэхүйн

Зохион байгуулалтын

Ажил дээрээ сэтгэлзүйн таатай уур амьсгалыг бий болгох

Мэндчилгээ.

Цаг агаар сайхан байна,

Тэнгэрцэнхэр байна.

Өглөөний мэнд хүүхдүүд ээ,

Чамайг харсандаа таатай байна.

Суу, гуйя

Надад хэлээч: "Сайн байна уу?"

Тэгээд хичээлээ эхэлцгээе.

Өнөөдөр бид хоолны талаар ярих болно. Та хоолны тухай шинэ үг сонсох, харах, сурах дуртай юу?

Өнөөдөр бид хоолны талаар ярих болно. Та "Хоол" сэдвээр шинэ үг сонсож, харж, сурмаар байна уу?

Фонетик дасгал.

Миний араас давт.

Нэг, хоёр, гурав харцгаая

Хэн кофенд дуртай вэ

Нэг, хоёр, гурав, одоо би харж байна

Би кофенд дуртай, чи цайнд дуртай.

Мэндчилгээг сонсож хариулах.

"Өглөөний мэнд багшаа"

Асуусан асуултад хариулна уу.

Багшийн араас давтана.

Гадаад хэл сурах сэдэл, "Гадаад хэл" боловсролын чиглэлээр өөрийгөө хөгжүүлэх хүсэл эрмэлзэлийг бий болгох.

Өгөгдсөн даалгавар, түүнийг хэрэгжүүлэх нөхцөл, түүний дотор дотоод төлөвлөгөөний дагуу үйл ажиллагаагаа төлөвлөх чадварыг бий болгох.

Харилцааны хэм хэмжээ, харилцан ойлголцол, зан үйл, ёс зүйн дүрмийн дагуу хос, бүлгээр ажиллах чадварыг төлөвшүүлэх.

Багштай хамтран ажиллах, аман мэдэгдлийг ухамсартайгаар бий болгох чадварыг хөгжүүлэх.

Шаардлагатай мэдээллийг тодруулах чадварыг бий болгох; Анги, багшийн хамтарсан ажлын үр дүнд дүгнэлт гаргах; Багшийн дэмжлэгтэйгээр тэд боловсрол-зохион байгуулалт, боловсрол-мэдээлэл, боловсрол-харилцааны ур чадварыг эзэмшдэг.

Мэдлэгийг шинэчлэх

Гэрийн даалгавраа шалгаж байна. Шинэчлэх суурь мэдлэг.

Гэрийн даалгавраа шалгацгаая. Та гэрийн даалгавар юу байсан бэ?

Би гэрийн даалгавраа шалгая. Юу гэж асуусан бэ?

Оюутнууд асуусан асуултанд хариулдаг.

Хичээлийн сэдвийг боловсруулах, хичээлийн зорилгоо тодорхойлох.

Хүүхдүүдийн сурах хүсэл эрмэлзэл, хичээлийн зорилгыг хүлээн зөвшөөрч байгаа эсэхийг баталгаажуулах.

Асуултуудыг ашиглан би оюутнуудыг хичээлийн сэдэв, зорилго руу хөтөлдөг. Самбар дээрх зургуудыг хар. Чи юу харж байна? (Тэнд янз бүрийн хоолны зураг байна.)
Бидний хичээлийн сэдэв юу вэ?
Тиймээ чиний зөв. Баярлалаа. Өнөөдөр бид хоолны талаар ярих болно.

Тэгвэл хичээлийнхээ зорилгыг томъёолъё.

Оюутнууд

зурган дээрээс юу харж байгаагаа ярьж, хичээлийн сэдвийг томъёолохыг хичээ.

Хичээлийн зорилгыг бие даан тодорхойлж, томъёолох чадварыг бий болгох.

Сургалтын зорилго, даалгаврыг хүлээн зөвшөөрөх чадварыг бий болгох.

Өөрийн бодлоо амаар илэрхийлэх чадварыг хөгжүүлэх.

Боловсролын үйл ажиллагаанд тэмдэгтийн хэрэгслийг ашиглах чадварыг бий болгох.

Мэдлэгийг сайжруулах

Самбарлуу хар. Энд та зарим тэмдэгтүүдийг харж байна. Тэдгээрийг ашиглан тусгай асуулт асуу.

Сурагчид тусгай асуултын бүдүүвчийг бичиж, загвар дээр үндэслэн асуулт асууна.

Бие биенээ сонсож, харилцан яриа өрнүүлэх чадварыг хөгжүүлэх.

Мэдлэг шалгах

Хэд хэдэн үгсийг давтъя, би танд хэдэн зурагтай картуудыг өгье, таны даалгавар бол хосуудыг олох явдал юм.

Хэдэн үгийг давтъя. Би танд зургийн карт, орчуулгын карт өгөх болно. Таны даалгавар бол тэдгээрийг харьцуулах явдал юм.

Би чамд хэдэн үсэгтэй картуудыг өгье. Үгийг гүйцээнэ үү.

Би танд үсэг бүхий картуудыг өгөх болно - үг зохио.

Самбарлуу хар. Энд та дутуу үсэгтэй үгсийг харж байна. Үгийг гүйцээхийн тулд дутуу үсгийг нэмнэ үү.

Самбарыг хар. Та дутуу үсэгтэй хэд хэдэн үгийг харж байна. Үг үүсгэхийн тулд үсэг нэмнэ үү.

Оюутнууд даалгавраа гүйцэтгэдэг.

Боловсролын үйл ажиллагааны амжилт, боловсролын болон танин мэдэхүйн үйл ажиллагааны сэдэл дээр үндэслэн өөрийгөө үнэлэх чадварыг бий болгох.

Янз бүрийн нөхцөл байдалд хамтран ажиллах чадварыг хөгжүүлэх

Өгөгдсөн даалгаврын дагуу боловсролын үйл ажиллагааг гүйцэтгэх чадварыг бий болгох.

Даалгаврыг биелүүлэхийн тулд аман, туслах, харааны хэрэгслийг ашиглах чадварыг бий болгох .

Сургалтын нөхцөл байдал, хувийн туршлагад үндэслэн шинэ лексик нэгжийг хэрэгжүүлэх, шинэчлэх.

Динамик түр зогсолт

Үйл ажиллагааг өөрчлөх, сурагчдын нүдийг тайвшруулах

Одоо би чамайг жаахан ядарсан байгааг харж байна. Тайвширч бүжиглэцгээе.

Тэгээд одоо би чамайг жаахан ядарсан байгааг харж байна. Тайвширч бүжиглэцгээе.

Оюутнууд бүжиглэж, дуу дуулдаг.

Сурах эерэг сэдэл, зорилготой танин мэдэхүйн үйл ажиллагааг бий болгох.

Хэрэгжүүлэх чадварыг бий болгох хамтын ажиллагаахарилцаа холбоо, харилцан үйлчлэл дэх түншийн байр суурь руу чиглэсэн.

Ангийнхантайгаа үйлдлээ зохицуулах, тэдний үйлдлийг хянах, чихээр ойлгох, дууны үгийг хэлэх чадварыг бий болгох.

Хэрэглэх чадварыг бий болгох

мэдээлэл сонссон.

Нэгтгэх

Сэдвийг судлах зөв, ухамсартай байдлыг бий болгох.

Ажлын дэвтэрээ аваарай. Тэдгээрийг 11-р хуудсанд нээ. Хичээл 9.
Одоо 1-р дасгал хий.

Сайн хийлээ! Дасгалын дэвтэрээ аваад 11-р хуудсыг нээгээд 1-р дасгалыг хий.

Оюутнууд ажлын дэвтэр дээр ажилладаг.
Бие биенийхээ ажлыг шалга.

Хазайлт, ялгааг илрүүлэхийн тулд бусдын үйлдлийг үнэлэх чадварыг хөгжүүлэх.

Диаграмаас мэдээлэл авах чадварыг бий болгох.

Хичээлийг дүгнэж байна

Таны үйл ажиллагааны үр дүнг болон бүх ангийн өөрийгөө үнэлэх

Та өнөөдөр ямар шинэ зүйл сурсан бэ? Та өнөөдөр ямар шинэ зүйл сурсан бэ?

Оюутнууд хариулж, дүгнэлт гаргадаг.

Боловсролын үйл ажиллагаанд хангалттай сэдэл бий болгох, хүний ​​​​мэдлэгийн утга учрыг ойлгох.

Хангалттай ретроспектив үнэлгээний түвшинд үйл ажиллагааны зөв байдлыг үнэлэх чадварыг бүрдүүлэх.

Хичээлийг дүгнэхдээ үзэл бодлоо илэрхийлэх чадварыг хөгжүүлэх.

Дүгнэлт гаргах чадварыг бий болгох.

Гэрийн даалгаврын талаарх мэдээлэл, түүнийг хэрхэн гүйцэтгэх заавар

Гэрийн даалгаврыг гүйцэтгэх зорилго, агуулга, аргыг хүүхдүүдэд ойлгуулах.

Гэрийн ажлаа бичнэ үү.

Жишээ 1,2 p14 (w.b)

14-р хуудсанд гэрийн даалгавраа бичнэ үү.pr.1,2 (дасгалын дэвтэр)

Оюутнууд гэрийн даалгавраа бичдэг

Тусгал.

Хүүхдүүдийн сэтгэц-сэтгэл хөдлөлийн байдал, өөрийн үйл ажиллагааны сэдэл, багш болон ангийн бусад хүүхдүүдтэй харилцах талаар эргэцүүлэн бодохыг эхлүүлэх.

Хичээл таалагдсан уу? Танд юу хамгийн их таалагдсан бэ? (Оюутнууд сэтгэгдлээ хуваалцана)

Бидний хичээл дууслаа. Баяртай. Өдрийг сайхан өнгөрүүлээрэй. Та гарч магадгүй.

Сурагчид асуултанд хариулж, багштай баяртай гэж хэлнэ.

Танин мэдэхүйн болон хувийн тусгал хийх чадварыг бий болгох; өөрийн үйл ажиллагааны үйл явц, үр дүнг үнэлэх чадвар.

Танин мэдэхүйн болон хувийн тусгал хийх чадварыг бий болгох; үйл явц, үр дүнг үнэлэх чадвар.

Дүгнэлт

Холбооны улсын боловсролын стандартын хүрээнд орчин үеийн хичээл гэж юу вэ?

Олон хариулт байдаг, орчин үеийн хичээл бол мэдлэг, нээлт, үйл ажиллагаа, зөрчилдөөн, хөгжил, өсөлт, мэдлэгт хүрэх алхам, өөрийгөө танин мэдэх, өөрийгөө танин мэдэх, хүсэл эрмэлзэл, сонирхол, мэргэжлийн ур чадвар, сонголт, санаачлага, өөртөө итгэх итгэл, ... шинэ мэдлэг, нээлт хийх хэрэгцээ.

Орчин үеийн хичээлийн гол зүйл юу вэ?

Багш бүр энэ асуудалд өөрийн гэсэн хатуу байр суурьтай байдаг. Зарим хүмүүсийн хувьд багш гарч ирэнгүүт оюутнуудын сэтгэлийг хөдөлгөдөг гайхалтай эхлэл нь амжилтыг баталгаажуулдаг. Бусдын хувьд харин ч эсрэгээрээ юу хийсэн бэ гэдгээ дүгнэж, ярилцах нь хамаагүй чухал. Бусдын хувьд - тайлбар, бусдын хувьд - санал асуулга гэх мэт. Хичээлийг зохион байгуулахдаа багш нар хатуу, хоёрдмол утгагүй шаардлагыг дагаж мөрдөхийг албаддаг үе өнгөрсөн. "Бэлэн" хичээл хийх цаг аажмаар холдож байна.

Шинэ стандарт, сургалтын үр дүнд тавигдах шинэ шаардлагуудыг танилцуулж, бидэнд хичээлийг шинэлэг байдлаар харах, шинэ бүтээлч санааг хэрэгжүүлэх боломжийг олгосон. Гэхдээ энэ нь уламжлалт арга, ажлын арга барилаас татгалзах ёстой гэсэн үг биш юм. Тэдгээрийг орчин үеийн технологитой хамт шинэ хэлбэрээр ашиглах боломжтой.

Орчин үеийн шинэлэг зүйл Оросын боловсролБагшийн хувийн эхлэлийг шаарддаг бөгөөд энэ нь түүнд уламжлалт хичээл зааж, оюутнуудыг мэдлэг, чадвар, ур чадвараар дүүргэх, эсвэл орчин үеийн хичээл заах, энэ мэдлэг, чадвар, ур чадварын талаархи ойлголтыг хөгжүүлэх, хүүхэд төрүүлэх нөхцлийг бүрдүүлэх боломжийг олгодог. тэдний үнэ цэнэ, утга учир. Технологийн газрын зургийг багшид хичээлийн бүх зорилгыг хэрэгжүүлэх, системд оруулахад нь туслахын тулд яг нарийн ашигладаг. Үүний тусламжтайгаар багш хичээлд хялбархан дүн шинжилгээ хийж, тодорхой дүгнэлт гаргах боломжтой. Би ажилдаа эдгээр шаардлагыг хэрэгжүүлж, багшид боловсролын гол зорилго болох хүүхдүүдэд сурахад сургахад үнэхээр тусалдаг гэдэгт итгэлтэй болсон!

Ном зүй

    UMK "EnjoyEnglish", 3-р анги, Биболетова М.З., Трубанева Н.Н.

  1. www.englishteachers.ru

    http://www.prosv.ru/umk/perspektiva/info.aspx?ob_no=20077

    Карабанова О.А. Бүх нийтийн боловсролын үйл ажиллагаа гэж юу вэ, яагаад хэрэгтэй вэ / О.А. Карабанова // Хотын боловсрол: инноваци ба туршилт. - 2010. - No 2. - P. 11-12.

    Петерсон Л.Г. "Сургууль 2000 ..." үйл ажиллагаанд суурилсан заах аргын дидактик системд суурилсан бүх нийтийн боловсролын үйл ажиллагааг бий болгох механизмууд / L. G. Peterson // Хотын боловсрол: инноваци ба туршилт. - 2011. - No 3. - P. 17-23. - Ном зүй: х. 23.

    Бага сургуулийн бүх нийтийн боловсролын үйл ажиллагааг бүрдүүлэх: үйлдлээс сэтгэлгээ хүртэл. Даалгаврын систем: багш нарт зориулсан гарын авлага / Ed. А.Г. Асмолов. - М.: Боловсрол, 2010. - 159 х. : өвчтэй. - (Хоёр дахь үеийн стандартууд). - Ном зүй: х. 155-158. - ISBN 978-5-09-020588-7.

  2. standard.edu.ru

Холбооны улсын боловсролын стандартын шаардлагын дагуу англи хэлний хичээлийн технологийн газрын зураг

Зүйл: Англи хэл

Огноо: Гуравдугаар сар 2014 он

БҮТЭН НЭР. багш нар: Белкина Наталья Владимировна

Боловсролын байгууллага: Тула мужийн Щекино хотын MBOU "1-р биеийн тамирын заал - Боловсролын төв"

Анги: 3

Хичээлийн цаг: 45 минут

Сэдэв: "Миний гэр бүл"

Сэдэв

Гэр бүл

Сэдвийн зорилго

Боловсролын:

    "Гэр бүл" сэдвээр үгсийн санг хөгжүүлэх

2.Хэлбэрийн дүрмийн ур чадвар: have got / have not got building-г ашиглах

Боловсролын:

    Бүх төрлийн ярианы үйл ажиллагааны ур чадвар, чадварыг хөгжүүлэх

2. Шинэ мэдлэгийг системчлэх, түүнд үндэслэн гэр бүлийнхээ тухай өгүүллэг зохиох, асуулт асуух, хариулах чадварыг хөгжүүлэх.

Сурган хүмүүжүүлэгчид:

1. Гэр бүлээ, ахмад үеийнхнийг хүндэтгэх, хайрлах мэдрэмжийг төлөвшүүлэх, суралцаж буй хэлний соёлын нэг хэсэг болох боловсролыг сонирхох. .

Төлөвлөсөн үр дүн

Сэдвийн ур чадвар

UUD

    Нормативыг дагаж, сэдвийн дагуу харилцан яриа өрнүүл ярианы ёс зүй (суурь түвшин)

    Асуулт асуух, хариулах чадвартай байх (дэвшилтэт түвшин)

    Орос хэлтэй ижил төстэй байдлаар нь танихгүй үгсийн утгыг таамаглах (ахисан түвшин)

    Аман мэдэгдлийг бий болгох

өгөгдсөн сэдвээр; төлөвлөгөө гаргаж, түүн дээр тулгуурлан текст зохио.

5.Үг бүтээцэд нийцүүлэн хэрэглэж сурах /

авч чадаагүй байгаа

Хувийн: сурахад хариуцлагатай хандлагыг төлөвшүүлэх, өөрийгөө хөгжүүлэх, өөрийгөө боловсрол эзэмшихэд бэлэн байх, үе тэнгийнхэнтэйгээ харилцах, хамтран ажиллах харилцааны чадварыг бий болгох, гадаад хэлийг сонирхох, хөгжүүлэх.

Зохицуулалтын: хэрэгжилт зохицуулалтын арга хэмжээгадаад хэлээр харилцах үйл ажиллагааны явцад өөрийгөө ажиглах, өөрийгөө хянах, өөрийгөө үнэлэх чадвар.

Танин мэдэхүйн: барилга логик мэдэгдлүүд, танилцуулга эзэмших, хайх унших.

Харилцаа холбоо: асуулт асуух, хариулах чадвар; хангалттай ашиглах яриа гэсэн үгхарилцааны янз бүрийн асуудлыг шийдвэрлэхэд зориулагдсан.

Үндсэн ойлголтууд

constructions have got \have not got, words on the topic “Гэр бүл”

Орон зайн зохион байгуулалт

Салбар хоорондын холбоо

Ажлын хэлбэрүүд

Нөөц

Компьютерийн шинжлэх ухаан ба МХТ

Хувь хүн, бүлэг, урд тал

Сурах бичиг,

Ажлын дэвтэр,

Дууны програм (CD)

Лексик материалын компьютерийн танилцуулга

Үг бүхий картууд

Хичээлийн алхамууд

Багшийн үйл ажиллагаа

Оюутны үйл ажиллагаа

Танин мэдэхүйн

Харилцааны

Зохицуулалтын

Авсан арга хэмжээ

Авсан арга хэмжээ

Үйл ажиллагааны хэлбэрүүд бий болсон

Авсан арга хэмжээ

Үйл ажиллагааны хэлбэрүүд бий болсон

1-р шат - Урам зориг, чиг баримжаа олгох

    Багш англи үгсийг англи цагаан толгойн үсэгтэй тааруулах даалгавар өгдөг

(асуудалтай нөхцөл байдлыг бий болгож, оюутнуудын энэ сэдвээр байгаа мэдлэгийг шинэчлэх)

    Суралцагчдад хичээлийн зорилгоо тодорхойлох, мэдэгдэж буй материалыг давтахад туслах ажлыг зохион байгуулдаг

    Даалгаврыг нэгтгэн дүгнэж, оюутнуудад "Гэр бүл" сэдвээр мэдэхгүй байгаагаа тодорхойлоход тусалдаг.

Судалж буй асуудлынхаа талаар мэддэг зүйлээ санаж, англи үгийг үсэгтэй хослуулдаг

"М" нь ээжийг илэрхийлдэг.

"F" нь аав гэсэн үг.

“G” гэдэг нь эмээ гэсэн үгийн товчлол ………

"С" нь үеэл гэсэн үг.

“N” гэдэг нь зээ, ач охин гэсэн үг.

Тайлбар толь бичгийн ажил

Үг, зургийг тааруулна уу

эгч

ээж

аав

Фонетик дасгалууд

2-р үсгийн хослол

Сонсоод давт энэ, тэр, тэр, тэдгээр……

Үгийг уншаад –th-тэй үгсийг сонго.

Эгч дүү эмээ зээ ээж аав

Энэ сэдвээр өмнө нь олж авсан мэдлэгээ шинэчлэх.

1, Хосоор болон ганцаарчлан ажиллах, англи үгийг үсэгтэй тааруулах

2. Англи үгсийг зурагтай тааруулна

3. -тэй үгсийг олоорой

-th - дуугаар уншиж, уншина уу.

3. Хичээл дээр тэдний сонголтуудын талаар ярилц.

Ярилцагчийг сонсож, харилцан ойлголцохуйц мэдэгдлийг бий болгож, өөрийн үзэл бодол, байр сууриа илэрхийлж, хамтран ажиллаж буй түншүүдийн байр суурьтай маргаж, зохицуулах. ерөнхий шийдэлхамтарсан үйл ажиллагаанд; суулгаж, харьцуулна уу өөр өөр цэгүүдшийдвэр гаргах, сонголт хийхээс өмнө хэтийн төлөв

Даалгаврын зөв эсэхийг үнэлж, үйл ажиллагааны төгсгөлд болон түүнийг хэрэгжүүлэх явцад ажилд шаардлагатай засваруудыг хийх; тэдний мунхгийн талбарыг үнэлэх, боловсролын зорилго, зорилтуудыг тавих

(багшийн тусламжтайгаар тэд энэ сэдвээр өөр юу сурах шаардлагатайг тодорхойлдог)

Зорилтот тохируулгын дагуу сонсох чадвартай байх; сургалтын зорилго, даалгаврыг хүлээн зөвшөөрөх, хадгалах; хүлээн авсан даалгаврын ач холбогдлын талаар илэрхийлсэн санал бодлыг нэмж оруулах; зорилго тодорхойлох, боловсролын зорилго, зорилтыг тодорхойлох.

2-р шат - Тоглолт

Аудио дагалдах компьютерийн танилцуулга хэлбэрээр оюутнуудыг шинэ мэдээлэлтэй танилцуулах ("Гэр бүл" сэдвээр)

Чихнээсээ ойлгож, гэр бүлийн гишүүдийн нэрийг англи хэлээр хуулбарлах.

Хэл шинжлэлийн таамаглал дээр үндэслэн үгсийг утга санаагаар нь ялга

Үгийг олж, нийгэм соёлын бодит байдалтай харьцуул төрөлх хэл

Өөрийнхөө үйл ажиллагааг зохион байгуулахын тулд асуулт асуу

Илтгэгчийн үгийн дуудлагыг анхааралтай сонсож, тэдний яриаг эх үгтэй харьцуул

Үйлдлийн зөв эсэхийг бие даан үнэлж, даалгаварт шаардлагатай зохицуулалтыг хийж, стандартаас хазайлтыг илрүүлэх.

1.Шинэ үгсийн санг ашиглан нүүрэн талын, хосын ажлыг зохион байгуулна: 1 асуулт-1 хариулт (үндсэн түвшин)

2. Суралцагчдыг эерэг ба сөрөг хариулт өгөх, бие биенээсээ болон багшаас асуулт асуухад урина.

Багш асуултанд хариулж, дараа нь өөрөө асуулт асууж, хариулдаг (1 асуулт - 1 хариулт).

Ахисан түвшний оюутнууд 2 асуулт асууж, 2 хариулт өгнө....

Та авсан байна…?

Товчхондоо:

Үгүй ээ, би аваагүй Илтгэл

(слайд 2-8)

Багшийн асуултад ухамсартай, сайн дураараа хариулж, асуулт асууж, дүрмийн болон үг хэллэгийн нэгжийн мэдлэгийг шинжлэх, сонсох чадварыг хөгжүүлэх

Шинэ үгсийн санг ашиглан асуултанд хариулж, мэдээлэл авах, ангийнхаа хүүхдүүдийн хариултыг сонсох

Мэдээлэл авах хүсэлт, түүнд хариу өгөхтэй холбоотой харилцааны асуудлыг шийдвэрлэх; хосоор ажиллах чадварыг хөгжүүлэх.

Мэдлэг, хамтрагчдаа бие даан хяналт тавьж, даалгаврын зөв эсэхийг үнэлж, шаардлагатай зохицуулалтыг хийх.

Зорилгоо хүлээн зөвшөөрч, хадгалах, санал болгож буй нөхцөлд хэрэгжүүлэх арга замыг тодорхойлох

3.Шаардлагатай мэдээллийг сонгохын тулд үгийн сантай ажиллах ажлыг зохион байгуулдаг (хайлтын унших);

Оюутнууд шаардлагагүй үгсийн санг тодруулж үгсийг уншдаг.

а) ээж б) эмээ

(слайд 9-11)

Урд талын горимд хариултуудыг ярилцаж байхдаа багш, ангийнхантайгаа харилцдаг

Төрөл бүрийн харилцааны даалгавруудыг шийдвэрлэхийн тулд ярианы хэрэгслийг зохих ёсоор ашиглах.

Оюутнуудын хариултыг сонсохдоо дуудлагыг бие даан хянадаг.

4.Сэдвийн хүрээнд монолог хэллэг хийх зорилгоор харааны дэмжлэгтэй ажлыг зохион байгуулна

Шаардлагатай лексик нэгжүүдийг дэвтэрт бичээрэй

Энэ сэдвээр урьд нь олж авсан мэдлэгээ шинэчлэх, харааны дэмжлэгтэйгээр ажиллах, заасан логик үйлдлүүдэд зориулж үгсийн санг бие даан сонгох чадвартай байх.

Урд ярианы үеэр багш, ангийнхантайгаа харилцах.

Хариулахаасаа өмнө оюутнуудын хариултыг сонсож, тогтоож, өөрийн тайлбартай харьцуул.

Ангийнхныхаа хариултыг сонсохдоо тэд текстийн талаарх ойлголтыг бие даан хянадаг.

Сургалтын зорилго, даалгаврыг хүлээн зөвшөөрч, хадгалах; өөрийгөө хянах дасгал хийх.

3-р шат - эргэцүүлэн бодох

Хичээлийн хураангуйг зохион байгуулдаг

Гэрийн даалгавраа тайлбарлах: гэр бүлийнхээ тухай өгүүллэг бичих: have got / have not got (үндсэн түвшин),

Гэрийн тэжээвэр амьтдын талаар гэр бүлийн гишүүд шиг ярих (дэвшилтэт түвшин)

Дуудсан

Хүлээн авсан мэдээллийг системчлэх, шаардлагатай үгсийн санг сонгох

Гэрийн даалгавраа бичнэ үү

Олж авсан мэдлэгээ шинэчлэх

Ангийнхаа хүүхдүүдийг сонсож, харилцааны даалгаврыг шийдвэрлэхэд идэвхтэй оролцож, хичээл дээр ажлын үр дүнгийн талаар санал бодлоо илэрхийлэх.

Өөрийнхөө үзэл бодлыг гаргаж, үндэслэлээ гаргаж, түншүүдийнхээ байр суурьтай уялдуулах.

Хичээл дээр хүрсэн үр дүнг үнэлж, хичээлийн төгсгөлд тэдний өсөлтийн түвшинг тодруул.

Боловсролын шинэ материалд багшийн тодорхойлсон үйл ажиллагааны удирдамжийг харгалзан үзсэний үндсэн дээр зорилгодоо хүрэхэд бие даан дүн шинжилгээ хийх; боловсролын болон танин мэдэхүйн асуудлыг шийдвэрлэх үйл ажиллагааны талаар танин мэдэхүйн эргэцүүлэн бодох.

Сороколадова Вера Юрьевна
Боловсролын байгууллага:"Саратов мужийн Ртищево хотын П.А. Столыпины нэрэмжит 3-р лицей" хотын боловсролын байгууллага
Товч тодорхойлолтажил:“Сургууль дахь дүрэм”, “Өрхийн үүрэг хариуцлага”, “Интернэтийн аюулгүй байдлын дүрэм” гэсэн гурван сэдвээр аман болон бичгийн ярианд модаль үйл үгийн хэрэглээг давтах. Ангидаа эдгээр сэдвээр мини төсөл зохиох.

Хайбуллова Разиля Равилевна
Боловсролын байгууллага:Набережные Челны, МАОУ №77 биеийн тамирын заал
Ажлын байрны товч тодорхойлолт:Нээлттэй хичээлийн технологийн газрын зураг Англи хэлсэдвээр" Эрүүл хооллолт". Хэл зүйн дүрэмтэй танилцах "Холбоотой үгийн өгүүлбэрүүд хийх, хийх."

Еремеева Чарина Афанасьевна
Боловсролын байгууллага:Хотын төсвийн боловсролын байгууллага "Токки сургууль - ерөнхий боловсролын дотуур байр
Ажлын байрны товч тодорхойлолт:Энэхүү цуврал хичээлээр оюутнууд багаараа төсөл дээр ажилладаг. Ажлын үндсэн үе шатууд нь: Төслийг бэлтгэх, түүнийг хамгаалах, үнэлгээ хийх нь мөчлөгийн эхний хичээлээс эхэлдэг. Та эхний хичээл дээр оюутнуудад төслийн нэрсийг танилцуулж болно, ингэснээр тэд аажмаар материалыг бүрдүүлнэ. Бүлэг бүр өөрт хамгийн их таалагдсан сэдвээ сонгодог эсвэл өөр сэдвийг санал болгодог. Үүрэг хуваарилагдаж, төслийн зураглал гарч, ажил эхэлдэг. Төслийг хамгаалах нь бүлэг бүрд төслөө танилцуулах боломжийг олгох шаардлагатай. Төслөө танилцуулах хэлбэрийг оюутнууд өөрсдөө сонгодог. Төслийн үнэлгээнд бүлгийн бүх оюутнууд оролцохыг зөвлөж байна. Оюутнууд төслийг үнэлэх шалгуурыг өөрсдөө шийдэж болно. Үзүүлсэн ажлын агуулга, хэлбэр, мөн төслийг танилцуулахад оюутан бүрийн гүйцэтгэх үүргийн талаар ярилцах ёстой. -аас шилдэг төслүүдҮзэсгэлэнг бусад сурагчид, багш нар, эцэг эхчүүдэд танилцуулах зорилгоор зохион байгуулж болно.

Англи хэлийг бусад гадаад хэлний нэгэн адил орос сургуулийн 2-11 дүгээр ангид заадаг. Манай вэбсайт дээрх англи хэлний материалыг дараах хэсгүүдэд толилуулж байна: Хичээлийн тэмдэглэл Технологийн газрын зураг Хяналт, туршилт Лабораторийн болон практикийн бие даасан шалгалт Улсын нэгдсэн шалгалтанд бэлтгэх Улсын нэгдсэн шалгалтын олимпиадын даалгавар Сорилт, тоглоом Гадуурх үйл ажиллагааАжлын хөтөлбөрүүд Хичээлийн төлөвлөлт Мастер ангиуд […]

Холбооны улсын боловсролын стандартын дагуу англи хэлний хичээлийн технологийн газрын зураг

IN энэ хэсэг Conspectek вэбсайт нь манай порталын уншигчдын илгээсэн англи хэлний хичээлүүдийн технологийн газрын зургийг толилуулж байна. Технологийн бүх газрын зургийг үзэх боломжтой бөгөөд та мэдээллийн зорилгоор эсвэл өөрийн сургалтанд бэлтгэхийн тулд ямар ч материалыг татаж авах боломжтой.

ОХУ-ын сургуулийн сургалтын хөтөлбөрийн бусад хичээлийн нэгэн адил англи хэлний хичээлийн технологийн газрын зураг нь англи хэлний багш нарт сургалтын үйл явцыг илүү үр дүнтэй зохион байгуулах боломжийг олгодог хүснэгт хэлбэрээр хичээлийг үзүүлэх орчин үеийн хэлбэр юм. Хоёр дахь үеийн Холбооны улсын боловсролын стандартад заасан боловсролын зарчмуудыг хэрэгжүүлэхэд тусалдаг.

Англи хэлний хичээлийн хураангуйгаас ялгаатай нь технологийн газрын зураг нь зөвхөн хичээлийн агуулгыг төдийгүй боловсролын үйл ажиллагааны арга, хэрэгсэл, хичээлийн зорилго, төлөвлөсөн үр дүн, хичээлийг зохион байгуулах хэлбэр зэрэг боловсролын үйл явцын чухал талуудыг тусгасан болно. . Технологийн газрын зураг нь хичээл бэлтгэх үе шатанд болон дараагийн дүн шинжилгээ хийх явцад багш нарын мэргэжлийн үйл ажиллагааны зайлшгүй шинж чанар болдог.



Танд нийтлэл таалагдсан уу? Найзуудтайгаа хуваалцаарай!