Logopedinė pamoka nuoseklia kalba, vasaros tema. Laba diena, vasara: užrašai iš logoritmikos pamokos vyresniojoje logopedinėje grupėje

KSU "Rudnensky" našlaičių namai» Kostanajaus regiono Akimato švietimo skyrius

Abstraktus logopedinis užsiėmimas apie kalbos vystymąsi su vaikais vyresnioji grupė, turintis 3 OHP lygį.

parengė logopedė aukščiausia kategorija Babich S.P.

TEMA:"VASARA"

TIKSLAS: Išmokite kurti istoriją iš asmeninė patirtis vaikai.

UŽDUOTYS: 1. Suaktyvinkite vaikų žinias, kad sukurtumėte istoriją.

2. Plėsti vaikų žinias ir žodyną.

Žodynas: degintis, atsipalaiduoti, leisti laiką, linksmintis, žaisti, juoktis, juoktis, linksmintis, mėgautis, džiaugtis, judėti, gulėti, žiūrėti, žiūrėti; degina, šildo, šviečia, šildo, glosto, liečia, šildo, kepa, kepa.

ĮRANGA: Maketas su vasaros siužetu „Dramblių poilsis“, skaidrių demonstravimo monitorius, magnetinė lenta su saulės paveikslu, dryžiais-spinduliais.

ELGIMAS:

    Vaikinai, koks metų laikas ateina po pavasario?

    Žaidimas „Pasirink žodį“. Vaikai ištaria žodį ir pritvirtina prie saulės spindulio juostelę. Būdvardžių rinkinys žodžiui vasara: karšta, šilta, tvanku, lietinga, nuostabi, linksma, vaisinga, ilga, trumpa, ilgai laukta.

    Vaikinai, daug kas vasarą stengiasi išvažiuoti, nuvažiuoti, į gamtą, jūrą, kurortą, vaikai į stovyklas. Kur eini vasarą? Teisingai, į stovyklavietę. Ten taip pat puiku atsipalaiduoti! Ar tai tiesa?

4. Kalbos žaidimas lauke „Vasara“. Judesių improvizacija pagal ritmą
eilėraštis.

Vienas, du, trys, keturi, penki,

Vasarą žaisime:

Plauksime ir siūbuosime

Mes šokinėjame ir riedamės

Bėgime ir deginamės

Ir atsipalaiduoti paplūdimyje.

    Žiūrėkite čia. (Skaidrių demonstracija: Indija – šalis drambliai) Tai Indija. Karšta šalis, kur gyvena didžiausi taiką mylintys gyvūnai – drambliai. Tačiau tokie medžiai vadinami palmėmis. Jie čia neauga. Ir šie drambliai ilsisi paplūdimyje (atkreipkite dėmesį į išdėstymą). Pažiūrėkime, ką jie daro.

Ką veikia šie draugai? Žodyno aktyvinimas ir įvardijimo veiksmai. Palauk, palauk!

Išsiaiškinkime tai dabar juokinga istorija apie dramblius, besiilsinčius paplūdimyje. Vaikai atsako eilės tvarka.

Svetlana Emelyanova
„Ateina vasara“. Logopedinių užsiėmimų santrauka švietimo sritis « Kalbos raida»

GCD santrauka švietimo srityje« Kalbos raida»

Tema: « Artėja vasara»

Integracija edukacines sritis: "Kognityvinis plėtra» , „Socialinis-komunikabilus plėtra» , „Meniškas ir estetinis plėtra» , "Fizinis plėtra» .

Programos užduotys:

Edukacinė sritis« Kalbos raida» :

1. Turtinkite ir aktyvinkite vaikų žodyną leksinė tema "Metų laikai", « Vasara»

2. Stiprinti įgūdžius forma ir kalboje vartoti daugiskaitos daiktavardžius. numeris R. p.

3. Toliau mokykite vaikus atsakyti į klausimus paprastu sakiniu.

Edukacinė sritis"Kognityvinis plėtra» :

1. Tęskite formą elementarios reprezentacijos O sezoniniai pokyčiai gamtoje.

2. Supažindinkite su pagrindiniais vasaros ženklais (karšta, šilti lietūs, daug vabzdžių ir paukščių, žali augalai, vasaros pramogos.

3. Ugdykite smalsumą, plėsti vaikų akiratį, norą sužinoti daugiau naujų dalykų apie gimtojo krašto gamtą.

Edukacinė sritis„Socialinis-komunikabilus plėtra» :

1. Ugdykite empatijos jausmą.

2. Puoselėkite draugiškus vaikų santykius atliekant grupinį darbą.

Edukacinė sritis„Meniškas ir estetinis plėtra» :

Toliau ugdykite vaikams meilę savo gimtajai gamtai.

Edukacinė sritis"Fizinis plėtra» :

Tobulėti stambiosios motorikos įgūdžius ir smulkiąją rankų motoriką.

Įranga: pristatymas šia tema « Vasara» , žaidimas "Pavasario paveikslas"(teminių paveikslėlių rinkinys pagal metų laikus magnetiniam dokui, žaidimui „Rink gėlę“, žaidimas "Metų laikai", vaikiškos dainelės garso įrašas „Štai kas mūsų vasara» .

GCD judėjimas

1. Atviras įėjimasį veiklą

Logopedas renka vaikus.

Žaidimas « Visi vaikai susirinko į ratą...»

Visi vaikai susirinko į ratą.

Aš esu tavo draugas, o tu esi mano draugas.

Tvirtai suimkime rankas

Ir šypsokimės vieni kitiems.

2. Įvadinis – organizacinis

Telefonas skamba. pasirodo ekrane Kalėdų Senelio atvaizdas.

Vaikinai, tai vaizdo skambutis, mes ne tik girdime balsą, bet ir matome, kas mums skambina. Tai senelis Šaltis. Paklausykime, ką jis turi mums pasakyti.

(Kalėdų Senelis prašo vaikų papasakoti apie vasarą, nes jis niekada jos nematė).

3. Motyvacija veiklai

Vaikinai, tikrai tuoj ateis vasara. Šiandien pakalbėkime apie tai, kas atsitiks vasarą. Ir Kalėdų Senelis mūsų klausys.

4. Esamų žinių išplėtimas

Pokalbis apie metų laikus.

Tačiau pirmiausia prisiminkime, kokius sezonus žinome.

(Ekrane pasirodo nuotraukos)

Koks čia metų laikas?

Kaip atspėjote?

(Siūlomi atsakymai vaikai: geltoni lapai, krenta medžių lapai, lyja, vaikai avi šiltais drabužiais, avi guminius batus ir pan.)

Koks čia metų laikas?

Kaip sužinojai?

(Siūlomi atsakymai vaikai: viskas apsnigta, medžiai ir krūmai pliki, vaikai važinėja rogutėmis, slidinėja, čiuožia, gamina sniego senį).

Koks metų laikas yra šioje nuotraukoje?

Prisiminkite, ką žinote apie pavasarį, ir padarykite pavasario paveikslą. Juk Kalėdų Senelis pavasario nematė, tegul žiūri.

Žaidimas "Pavasario paveikslas"

(Vaikai renkasi pavasariui tinkančius paveikslėlius ir sukomponuoja pavasarinį paveikslėlį ant magnetinės lentos).

– Koks metų laikas ateis po pavasario? Kas žino?

Tai va, pavasario laukas ateis vasara. Štai kas nutiks vasarą, mes su tavimi Greitai sužinosime. Bet taip, kad mes patekti ten prieš vasarą turime sėsti į stebuklingą traukinį, kuris mus nuves vasara.

5. Dinaminė pauzė

Vaikai atsistoja kaip traukinys ir "eina" prie dainos „Štai kas mūsų vasara» .

6. Naujos medžiagos pažinimas

Ekrane yra nuotrauka su vasaros vaizdas.

- Štai mes. Pažiūrėkime, kas atsitiks vasarą.

Rodyti pristatymą « Vasara»

(Vasarą Lauke šilta ir net karšta, todėl žmonės dėvi lengvus drabužius trumpomis rankovėmis, vasarą galite maudytis ir degintis, uogos sunoksta vasarą, miške atsiranda vaisiai ir daržovės, grybai. Ir taip pat vasarą aplinkui daug gėlių: sode, miške, pievoje.)

Pažiūrėkite, kiek aplinkui gėlių. Įkvėpkime jų malonaus aromato.

Kvėpavimo pratimas.

(vaikai sklandžiai įkvepia per nosį ir greitai iškvepia per burną.)

7. Praktinė veikla

Vaikinai, nupūtėme taip stipriai, kad nupūtėme visus šios gražios gėlės žiedlapius. Norėdami grąžinti žiedlapius į savo vietą, turime daug prisiminti, kas vyksta vasarą.

Žaidimas „Rink gėlę“

(Vaikai ima po vieną žiedlapį, įkiša į gėlės vidurį ir vadina, o tai yra daug vasarą. (Vasarą daug žolės, gėlės, drugeliai, lapai, paukščiai, grybai, uogos ir kt.)

8. Atidarykite išėjimą iš veiklos

Na, vaikinai, mes buvome vasarą. Iš viso greit ateis tikra vasara, lauksime, nes to išmokome vasarą tiek daug įdomių dalykų.

Senelis Frostas dabar taip pat žino, kas tai yra vasara.

Kalėdų Senelis dėkoja vaikams. Dovanoja vaikams naujas žaidimas "Metų laikai".

Vaikinai, kad Kalėdų Senelis nepamirštų mūsų kelionės ir vasara, šiandien tu ir I.A padarysite aplikaciją "Vasaros pieva".

Publikacijos šia tema:

Baigiamoji pamoka edukacinėje srityje „Kalbos ugdymas“ vidurinėje grupėje „Viešimas į Lesovičių“ Programos turinys: 1. Toliau mokyti vaikus grupuoti žodžius pagal tam tikrus požymius, jungti į teminės grupės, pritvirtinkite.

Tikslai: Taisomieji ir mokomieji: * Aktyvinti vaikų žodyną tema „Pavasaris“. Plėsti ir praturtinti vaikų žinias apie pavasario pokyčius.

Edukacinių veiklų santrauka edukacinėje srityje „Kalbos ugdymas“ antroje jaunesniojoje grupėje „Laukiniai gyvūnai“ Integruotos edukacinės veiklos „Laukiniai gyvūnai“ SANTRAUKA. Ugdymo sritys: „Socialinė-komunikacinė raida“,.

"Žiema". Organizuotų edukacinių veiklų edukacinėje srityje „Kalbos ugdymas“ suvestinė MDOU darželis kompensacinis tipas Nr. 26 „Saulė“ Organizuotos edukacinės veiklos švietimo srityje santrauka.

— Gegutė, gegutė. Pamokų užrašai edukacinėje srityje „Kalbos raida“ GCD santrauka Ugdymo srityje „Kalbos raida“ Tema: „Ku-ku, gegutė“ Pedagogas: Timoškina B. A. Tikslas: plėsti supratimą.

ECD mokyklos parengiamojoje grupėje „Tuoj į mokyklą“ ugdymo srityje „Kalbos raida“ Tikslas: meistriškumas konstruktyviais būdais ir bendravimo su kitais žmonėmis priemonės Užduotys: žodyno formavimas: praturtinti kalbą.

MBDOU "Vaikų darželis Nr. 13", Kanash Organizuotas švietėjiška veikla edukacinėje srityje „Kalbos raida“ antroje.

„Vasara laukia mūsų svečiuose“

Tikslai: Apibendrinti idėjas apie vasarą gamtoje vykstančius pokyčius; aktyvinti vaikų žodyną temomis: „Vasara“, „Vabzdžiai“, „Gėlės“, „Vasaros linksmybės“; pagerinti vaikų kalbos gramatinę struktūrą (sudaryti daiktavardžius su mažybinėmis priesagomis, daiktavardžius daugiskaita; sutinka būdvardžius su daiktavardžiais pagal lytį ir skaičių, daiktavardžius su skaitvardžiais). Ugdyti ikimokyklinukų klausos dėmesį, nuoseklią kalbą, regimąjį dėmesį, mąstymą, smulkiąją ir stambiąją motoriką, kalbos derinimą su judesiu; dirbti su ritmo suvokimu;

Stiprinti įgūdžius garso analizė; auklėti bendravimo įgūdžiai asmenybės: pagalba ir savitarpio pagalba, svetingumas, komandinio darbo jausmas; įtvirtinti gebėjimą derinti savo veiksmus su kitų žaidimo dalyvių veiksmais.

Praturtinkite savo muzikinę patirtį.

Sritys: Pažinimas, Bendravimas, Socializacija, Muzika, Sveikata, Skaitymas grožinė literatūra.

Įranga: temos nuotraukos– saulė, sarafanas, braškės, musmirė, lapija, kviečiai, lietus, vaivorykštė, perkūnija, kurmis, varlė, laumžirgis, rožė, rugiagėlės, ramunės, paukščiai, uodai, vabzdžiai; magnetinė lenta, magnetukai, vabzdžių iliustracijos – bitė, skruzdėlės, uodas, voras, vapsva, kamanė; paveikslas „Vasaros linksmybės“; diskas „Gamtos garsai“ - fonogramos „Vabzdžiai“, „Lietus“, „Perkūnija“; kamuolys; akvareliniai dažai, vaško kreidelės, albumai.

Logopedas mokytojas:

Siūlau pavirsti poetais ir, sukūrę eilėraštį, sužinosime, kas mūsų laukia svečiuose. Ir nuotraukos mums tai padės.

(logopedas skaito eilėraštį ir, atsižvelgdamas į jo turinį, dėlioja paveikslėlius ant spausdinimo drobės)

Mes jums parodysime nuotraukas

Ir mes jums papasakosime apie kiekvieną:

Saulė, sarafanas, braškės,

Musmirė, žalumynai, kviečiai,

Lietus, vaivorykštė, perkūnija,

Kurmis, varlė, laumžirgis,

Rožės, rugiagėlės, ramunės,

Paukščiai, uodai, vabzdžiai...

Ir kada tai atsitinka?

Na, žinoma, vaikai, ..... (vasarą)

Įvardinkite vasaros mėnesius.

Žaidimo pratimas— Eime!

Logopedas + muzikos vadovas:

Vasara – kelionių metas. Ar norite išvažiuoti į kelią dabar?

Važiuokime traukiniu iš miesto. Turite sužinoti savo vežimo numerį (vaikai moka eilės tvarka - pirmas, antras, trečias...) Turite atsiminti savo vežimo numerį, kad grįždami atgal „važiuotumėte“ savo vežimu. Vežimėliai sujungiami kaire ranka.

Logopedas stovi priešais koloną, prisiima lokomotyvo vaidmenį. Judėjimas pagal muziką: kuo greičiau groja muzika, tuo greičiau važiuoja traukinys. Didėjant muzikos tempui, judesių tempas greitėja ir virsta lengvu bėgimu. Po kurio laiko muzikos tempas pamažu lėtėja, o bėgimas užleidžia vietą ėjimui.

Atvykome į banką ir atsisėdome ant pievos! gerai! Žiūrėk, mes čia ne vieni.

Atsakykite į klausimus pagal paveikslėlį, naudodami tik vieną žodį - „vasara“

Kolektyvinės istorijos sudarymas pagal paveikslą „Vasaros linksmybės“

Kokia diena? (vasara)

Kokia saule? (vasara)

Koks dangus?

Koks vėjas?

Koks oras?

Kokios nuotaikos vaikai?

Kokie vaikai linksminasi?

Kokioje kelionėje mes?

Pasakyk man, ką matai. Ką galite padaryti gražią vasaros dieną, kaip vaikai atsipalaiduoja.

(parengti kolektyvinę istoriją)

Kalbos derinimas su „Vasaros“ judėjimu.

Siūlau ir mums pažaisti ir pasilinksminti

Vienas, du, trys, keturi, penki, kartokite eilėraštį.

Žaisime vasarą, lydimi atitinkamų

Plauksime ir siūbuosime, su judesiais

Mes šokinėjame ir riedamės

Bėgime ir deginamės

Ir rinkti grybus.

Žaidimas "Ploji - Stomp"

Klausykite eilėraščio apie vasarą. Jei sutinkate su posakiu, plojat, jei ne, trypkite.

Vasarą paukščiai skrenda į pietus.

Vasarą karšta.

Vasarą miške daug uogų.

Vasarą lašai skamba.

Vasarą po lietaus galima pamatyti vaivorykštę.

Vasarą gyvūnai ruošiasi žiemai.

sausis – pirmoji vasaros mėnuo.

Vasarą moksleiviai atostogauja.

Žaidimas „Atspėk vabzdį“ (patobulinti foneminis suvokimas, patikimos analizės įgūdžiai)

Klausyk, girdi kai kuriuos garsus! (fonograma „Vasaros miškas - vabzdžių garsai“)

Spėkite, kas slėpėsi proskynoje?!

(ant molberto yra apverstos nuotraukos su skaičiais)

Numeriu 1 vabzdys - 1 garsas (p), paskutinis (a). Kas tai yra? (bitė).

Žaidimas „Voras ir musės“

Muzikinis vadovas:

Voras kviečia mus žaisti. Išeik į proskyną

Kadaise gyveno voras, laivynkojis senis.

Vorui reikia miklumo, jis mikliai išskleis savo tinklą -

O ten kabo spąstai – saugokis musės!

Du vaikai - vorai - paima abi rankas ir pakelia juos - „spąstai“. Likę vaikai, „musės“, susikimba rankomis ir eina per „spąstus“ prie dainos, žodžių. ir muzika M. Yu Kartushina. „Spąstai“ užsidaro baigus dainavimą. Pagautas vaikas sustoja į ratą, paima vorus už rankų ir kartu su jais pakelia rankas aukštyn. Žaidimas kartojamas, tik „musės“ kaip „gyvatė“ juda per „spąstus“. Su kiekvienu žaidimo kartojimu „spąstai“ tampa didesni. Laimi vaikai, kurie lieka nepastebėti.

Žaidimas „Vienas – daug“, „Didysis – mažas“ (su kamuoliu)

Logopedas mokytojas:

Pagauti kamuolį ir mesti kamuolį,

Vabzdžiai, kai juos daug vadinate!

(bitė - bitės, skruzdėlė - skruzdėlės)

Pagauti kamuolį ir ridenti kamuolį,

Paskambinkite vabzdžiui, kai jis mažas!

(bitė - bitė ir kt.)

Daiktavardžio sutapimas su skaitvardžiu. Žaidimas "Puokštė"

Kiek gėlių pievoje!

Kvėpavimo pratimas „Žalieji lapai“

Kuo kvepia gėlės?

(logopedė iš vaikų išsiaiškina, kuo kvepia gėlėmis, skatina kalbos aktyvumą renkantis žodžius - ženklai - gaivumas, kvepalai, saulė...)

Suskaičiuokime, kiek gėlių pražydo.

(kiekvienas vaikas paima kortelę su gėlėmis ir suskaičiuoja - 1 ramunė, 2

ramunės, 3 ramunės ir kt.)

Žaidimas „Saulėtieji zuikiai ir debesis“ (ritmiškas deklamavimas),

Sl. M.Yu. Kartushina, muzika M. Rauchwerger

Muzikinis vadovas:

Kokie tie garsai? (fonograma " Vasaros lietus“, diskas „Gamtos garsai“)

Vasaros lietus kviečia mus žaisti.

(vaikas stovi į šoną - "debesis", vaikai - " saulės spinduliai„sušokti po salę į dainą)

Taku šokinėja saulėti zuikiai. „Saulėtieji zuikiai“ šokinėja

Saulės spinduliai, rūpinkitės savo kojomis. vietoje.

Debesis vaikšto per dangų Debesis vaikšto aplink juos

Jis pasiveja mūsų kiškius. ir kalba muzikos fone.

Debesis: Jei pasivysiu, kutensiu visų zuikius

(„saulėtieji zuikiai“ išbėga į savo vietas, „debesys“ juos gaudo; „debesis“ švelniai kutena pagautus „zuikius“).

Piešimas „Vasaros diena“

Pedagogas: (fonograma „Perkūnas“)

Vaikinai! Prasideda perkūnija! Greitai grįšime į darželį!

Vienas, du, trys

Sukurk traukinį!

Kiekvienas keliauja savo vežimu.

Štai mes darželyje. Gera buvo kelionė, pieškime piešinius, kad tėvai matytų, kur buvome. Klausykite mįslių ir nupieškite atsakymus:

Danguje šviečia karštas kamuolys, per kalvas lekia gyvatė,

Kiekvienas pastebės šį kamuolį. Atneša drėgmę medžiams.

Ryte jis žiūri į mus pro langą, Plaudamas krantus,

Džiaugsmingai šviečia, ..... (saulė) ... (upė) teka per laukus

Jie lengvi, kaip vata, kažkur plaukioja dangumi

Karavelės keliauja iš toli - ... (debesys)

Jis verkia dėl sodų – sodas prisipildys vaisių.

Net dulkėtas gyslotis vasarą mielai prausiasi...(lietus)

Kaip per upę, per upę

Staiga pasirodė spalvotas stebuklingas kabantis tiltas (vaivorykštė).

Kas dar gali piešti? Ką dar galite piešti?

Piešinių parodos įrengimas priimamajame.

Viktorija Čepurkina
Logopedinis užsiėmimas apie kalbos raidą tema „Vasara“.

Abstraktus

atidaryti logopedinis užsiėmimas

Autorius tema "Vasara"

mokytojai - logopedas

Čepurkina V.V.

Kaliningradas

Abstraktus kalbos raidos užsiėmimai vaikams parengiamoji grupė.

Tikslai: - ugdyti gebėjimą taisyklingai konstruoti frazes, sudaryti lyginamąjį aprašomąjį pasakojimą,

Aktyvinimas kalbos veikla Autorius tema "Metų laikai",

sklandaus oralinio iškvėpimo formavimas,

-plėtra artikuliacijos organai per foneminį ritmą,

Pagalba plėtra verbalinis-loginis mąstymas, dėmesys, atmintis,

- plėtra smulkiosios motorikos įgūdžius rankos per pirštų pratimus ir piešimą,

skatinant savitarpio pagalbos jausmą klasė.

Įranga: „Gėlės“ privalumai kiekvienam vaikui, pasakojimų nuotraukos Autorius tema „Vasaros ženklai“, žemėlapis - schema pagal tema„Metų laikų aprašymas“, mįslės, magnetofonas, popieriaus lapai (A-4 formato, kiekvienam vaikui po 2 žymeklius, lenta ir kreidelės mokytojai, kryžiažodis.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas. Vaikai kviečiami į šalį Kodėl Indija:

Kodėl ši šalis taip vadinosi? (visi mėgsta užduoti klausimus vieni kitiems).

„Whyndiya“ atsiduriame naudodami garso „burtą“.

2. Tembro plėtra, balso stiprumas ir aukštis, klausos dėmesys per foneminį ritmas:

Pakaitomis I-I-... -U-U...

S-S-…- rankos į priekį, spaudimas rankomis,

Sh-Sh-…- S formos kūno judėjimas,

Z-Z-... - "dreba" viena koja, alkūnės prispaustos prie šonų,

J-J-... - kaip ir Š.

3. Oralinio iškvėpimo raida. Vaikai pučia ant gėlių.

Kada pasirodo daug gėlių? Kodėl gėlės auga ir žydi? vasarą?

4. Kompiliacija aprašomoji istorija apie vasaros ženklus. Mįslių sprendimas, kryžiažodžio pildymas.

Vaikai sėdi ant „gėlių pievų“ - pagalvių. Skelbiamas istorijos planavimo diagramos žemėlapis ir kryžiažodis.

Vaikinai, pabandykime pakalbėti apie vasarą, įminti mįsles ir užpildyti kryžiažodį.

1). Atspėk laiką metų:

Miškas pilnas dainų ir riksmų,

Braškės apšlakstomos sultimis,

Vaikai turškiasi upėje

Bitės šoka ant gėlės...

Kaip vadinasi šis laikas?

Nesunku atspėti (vasara)

Vaikas užrašo žodį

prie kryžiažodžio.

2). Kokiu oru tai vyksta? vasarą?

(saulėtas, debesuotas, debesuotas, lietingas).

Atspėk: Didelis, šiek tiek dažnas,

Visa žemė buvo laistoma. (Lietus).

Kokią dar mįslę apie lietų žinai?

Vaikas: Pažiūrėsiu pro langą -

Ilgas Antoshka ateina.

arba vaikščiojo lieknas vyras,

Įstrigo sūryje.

3). Kuris gamtos reiškiniai yra vasarą, spėti:

Virš miškų, virš upės

Septynių spalvų tiltas lanku.

Jei galėčiau stovėti ant tilto,

Su upe pasiekčiau žvaigždes! (Vaivorykštė)

Kas žino mįslę apie vaivorykštę?

Vaikas: Per laukus, per pievas

Atsirado elegantiškas lankas.

4). Atspėk kitą natūralų reiškinys:

Pirmiausia blizgesys

Už spindesio sklinda traškesys,

Už traškėjimo – purslai. (Žaibas, griaustinis, lietus – perkūnija)

„griaustinis“ – kryžiažodyje.

5). Kaip vasarą žemę dengia? (Žolė, gėlės).

Apie kokią gėlę pasakojama mįslė?

Auksinis ir jaunas

Po savaitės jis tapo pilkas.

Ir per dvi dienas

Mano galva plika.

Įsidėsiu į kišenę

Buvęs (kiaulpienė).

Kokias laukines gėles žinai?

(Ramunėlės, varpelis, rugiagėlės, neužmirštuolės, aguonos, dobilai, krapai).

6).Kaip atrodo medžiai vasarą? (apdengtas lapais). Prisiminkime keletą medžių ir pavaizduokime galingas ąžuolas, lieknas beržas, verkiantis gluosnis, dreba drebulė ( logopedas vardai atsitiktine tvarka, vaikai atlieka pratimą).

7). Kokie paukščiai atskrido iš šiltų kraštų pavasarį (vaikų atsakymai). Kodėl?

Ką daro paukščiai vasarą kam jie rūpi? (Jie peri ir maitina jauniklius).

Pratimas "Chick" (ramiai muzikai):

Įsivaizduokite, kad po medžiu pamatėte jauniklį, kuris iškrito iš lizdo. Buvo nustebinti (vaikai pakelia antakius). Atsargiai paėmėte jį į rankas, sušildėte ir šypsodamasi pakėlėte į lizdą.

Ką paukščiai valgo? (Vabzdžiai). Sąrašas.

Apie ką mįslė? Dryžuota šeimininkė

Išskrido virš pievelės.

šurmuliuos dėl gėlės -

Jis pasidalins medumi. (Bitė)- prie kryžiažodžio.

8). Pirštų gimnastika Su kalbėdamas:

Vakar atkeliavo pas mus (mojuoja delnais)

Dryžuota bitė.

O už jos yra kamanė (kiekvienam vabzdžio vardui

Ir linksmas drugelis, sulenkęs vieną pirštą)

Du vabalai ir laumžirgis

Kaip žibinto akys. (Apskritimai nuo pirštų iki akių)

Jie zvimbė, skraidė, (F-F...-Z-Z)

Jie krito iš nuovargio (rankos delnais žemyn).

9). -Kas vyksta vasara su gyvūnais miške? (Pakeitė spalvą, rūpinamės jaunikliais).

Kokius drabužius dėvi žmonės? vasarą?

Kokias skrybėles jie nešioja? Kodėl, kodėl?

Kokia vasara pramoga, kurią žinote?

Atspėk: Kas man pasakys, kas man pasakys,

Ką žmonės išsineša iš paplūdimio?

Ne kišenėse, ne krepšiuose -

Ant rankų, nosies ir nugaros! (Įdegis)– kryžiažodyje po skaičiumi 7.

Taigi, prisiminėme daug vasaros ženklų.

4. Dabar nupieškime saulę, jūrą, paukštį (abiem rankomis vienu metu – kineziologinė technika).

5. Rezultatai klases.

Grįžtame į darželį sodas: užmerkite akis ir pasukite.

Kokią šalį aplankėme?

Apie kokį metų laiką kalbėjote?

Koks sezonas tau patinka? Kodėl?

Teigiamas kiekvieno vaiko darbo įvertinimas.

Publikacijos šia tema:

Koregavimo ir ugdymo tikslai: - Idėjų apie baldus ir jų paskirtį išaiškinimas ir išplėtimas; - Gramatikos tobulinimas.

Korekcinės ugdomosios užduotys: -formavimas gramatinė struktūra kalba - Korekcinės ir lavinimo užduotys: - praktikuotis su vaikais.

Integruotas logopedinis užsiėmimas apie garsų tarimo koregavimą ir kalbos raidą vyresnio ikimokyklinio amžiaus vaikams Integruotas logopedinis užsiėmimas apie garsų tarimo taisymą ir kalbos raidą vyresniems vaikams ikimokyklinio amžiaus. Tema: „Garsas.

Logopedinė pamoka leksikos tema parengiamajai grupei TEMA: „VAISIAI“. Tikslas: -ugdyti dėmesį ir mąstymą. Tikslai: -išmokti genityvo kategorijas ir datatyviniai atvejai; - mokyti išsilavinimą.

Logopedinė pamoka leksikos tema parengiamajai grupei „Daržovės“ Tikslas: įtvirtinti mokinių žinias apie daržoves. Pamokos eiga I. Organizacinis momentas. II. Pradžios pastabos. – Koks dabar metų laikas? - Į.

Parengė ir veda: Volkova Arina Anatolyevna, mokytoja - logopedė MBDOU Nr. 83 "Žvaigždė" Astrachanė

Užduotis: apibendrinkite vaikų žinias šia tema "Vasara" naudojant įvairius metodus ir metodus.

Tikslas:

  1. Kalbos suvokimo ugdymas (klausos dėmesys ir kalbos klausa), įskaitant jo komponentus – foneminę, ritminę klausą, balso stiprumą.
  2. Kalbos motorinio aparato tobulinimas (artikuliacinis, vokalas, kalbos kvėpavimas) ir kalbos tarimo pusės formavimas (garsų tarimas, aiški dikcija).
  3. Žodyno šia tema sudarymas "Vasara" , gramatinė struktūra, nuosekli kalba.
  4. Skatinti emocinių-valingų ir pažinimo procesai vaikai.
  5. Naudokite išraiškingos galimybės vaizduojamieji menai plėtrai kūrybinis potencialas vaikai, jų savigarba ir saviraiška.

Įranga:

  • muzikinė aranžuotė ("Miško garsai" , eskizas „Nuo sėklos iki žiedo“ )
  • vaikų piešiniai (vasaros ženklai)
  • paveikslėliai – simboliai „Gimnastika liežuviui“
  • skaičiai nuo 1 iki 5 pagal vaikų skaičių
  • garsų S, Ш, R, L nuotraukos, pavaizduotos ant ramunėlių žiedlapių
  • dažai, sulčių vamzdeliai
  • kartoniniai grybai
  • veidrodžiai kiekvienam vaikui.
  • nuotraukos, vaizduojančios vasaros mėnesius.

Pamokos eiga

I. Organizacinis momentas.

Skamba fonograma "Miško garsai" .

Logopedas: Vaikinai, kaip manote, kur mes eisime šiandien?

Ar norite aplankyti mišką?

Tada eime. Kaip tu ir aš ten pateksim? Juk mes neturime maršruto?!

(Pabeldžia į duris. Įeina paštininkas Pečkinas)

Pechkin: Sveiki, vaikinai.

Logopedas: Vaikinai, ar sužinojote, kas tai yra?

Pečkinas: Girdėjau, kad eini į mišką. Ar rasi kelią ten?

Logopedas: Taip, tai yra problema. Neturime žemėlapio.

Pechkin: Aš tau padėsiu. Turiu laišką nuo seno, miško berniuko, bet aš jo tau neduosiu. Parodyk man, ką gali padaryti.

Logopedas: Gerai. Parodykime Pechkiną, vaikinai „Liežuvio pasaka“ .

II. Artikuliacinė gimnastika „Liežuvio nuotykiai“ . (žr. priedą)

Sh. Įvadas į pamoką.

Pechkin: Ačiū, vaikinai, už įdomią pasaką. Bet aš tau laiško neduosiu.

Atspėk man mįslę.

Saulė dega,

Liepų žiedai

Rugiai bręsta

Kada tai įvyksta? (vasarą)

(Pečkinas duoda laišką ir atsisveikina)

Logopedas (skaito laišką)

Sveiki, mieli vaikinai! Kviečiu švęsti vasarą miške, pamatyti, kaip čia gražu ir įdomu. O kad nepasiklystumėte, siunčiu maršruto lapą.

Senis yra miško berniukas.

(Logopedas parodo vaikams maršruto lapą)

Eikime į mišką švęsti vasaros.

Logopedas: Eisime miško taku,
Ir mes nežinome kur.
Dėl aviečių? - Už avietes!
Dėl grybų? - Už grybus!

Šviečia auksinė saulė
Pro žalius langus.
Gal galime sekti saulę?
Taigi ką?

Gal už saulės!
Galbūt sutiksime drugelį,
Gal ežiukas mūsų kažkur laukia...
Eisime linksma minia

Giedras rytas
Sveiki atvykę į vasarą!

Logopedas: Vaikinai, kokius vasaros mėnesius žinote?

IV. Garsų diferencijavimas. Žaidimas "Rinkti ramunėlę" .

Logopedas atidaro kortelę ir užduoda mįslę.

Ėjau taku per pievą,
Mačiau saulę ant žolės.
Bet visai ne karšta
Balti saulės spinduliai. (ramunėlių)

Vaikai ramunes renka grupėse. (S–W, ​​R–L)

Logopedas: kokias dar laukines ir miško gėles žinote?

V. Fiz. tik minutę. Etiudas „Nuo sėklos iki žiedo“ .

(Skamba tyli muzika)

Įsivaizduokime, kad esame mažos gėlių sėklos.

(susėdame į kamuolį, paslepiame galvą keliuose ir uždengiame rankomis)

Sodininkas labai atsargiai apdoroja sėklas, laisto jas, rūpinasi.

(logopedas glosto vaikams galvas)

Su šilta saule sėkla pradeda lėtai augti.

(vaikai pakyla)

Jo lapai atsiveria.

(rankos ištiestos aukštyn)

Išauga stiebas.

(vaikai pakyla ant kojų pirštų)

Pasirodo pumpurai

(rankos šonuose, pirštai suspausti)

Ateina džiaugsminga akimirka ir sprogsta pumpurai

(staigiai atspaudžia kumščiai)

Daigas virsta graži gėlė. Artėja vasara, gėlė gražėja, žavisi savimi

(vaikai apžiūri save)

Šypsosi kaimynų gėlėms, lengvai paliečia jas savo žiedlapiais

(palieskite kaimynus pirštų galiukais).

VI. Ritmikas – intonacijos pratimas "Grybai" .
Logopedas užduoda mįslę.
Kas sėdi ant stiprios kojos
Ruduose lapuose prie tako.

Iš žolės pagaminta skrybėlė atsistojo -

Po kepure nėra galvos. (Grybas).

Ant flanelgrafo yra eilė grybų. Vaikai ploja rankomis norimu ritmu.

II-II-II-II-II-II

I-II-I-II-I-II-I

I-III-I-III-I-III

II-III-II-III-II

Logopedas: kokius grybus pažįstate?

VII. Skiemens sandaražodžius. Žodžių skirstymas į skiemenis.

Logopedas: kokie kiti žodžiai yra susiję su žodžiu "vasara" ?

Vaikai suskirsto įvardintus žodžius į skiemenis ir pasiima kortelę – skaičių su reikiamu skiemenų skaičiumi.

Logopedas užduoda mįslę.

Gyvena be kūno
Kalba be liežuvio
Niekas jo nemato
Ir jis girdi. (Aidas)

Vaikai stovi dviejose eilėse vienas priešais kitą. Viena grupė pagal piešinius apie vasarą taria sakinį, kita tyliai tik kartoja paskutinis žodis nuo nuosprendžio tris kartus.

IX. Kalbos kvėpavimo ir kvėpavimo raumenų vystymas. Blotografija su vamzdeliu.

Logopedas užduoda mįslę.

Visi keturi gėlės žiedlapiai judėjo.

Norėjau jį pasiimti, jis suplazdėjo ir nuskrido. (Drugelis).

Logopedas: Šiandien bandysime nupiešti drugelį su dėmėmis. (instrukcijos pateikiamos)

Paimkite storą popieriaus lapą ir sulenkite jį per pusę. Dažai skiedžiami iki skysta būsena. Dažai lašėja ant pusės lapo. Paimkite vamzdelį ir įpūskite dėmę skirtingos pusės. Dabar sulenkite popierių per pusę, išlyginkite ir tada išskleiskite. Rezultatas yra piešinys. Apžiūra.

X. Pamokos apibendrinimas.

Žaidimas "Rinkti ramunėlę"



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!