"Vidutinis vidurinę mokyklą Nr. 62"
„Būsimo pirmoko mokykla“
„Raštingumo pagrindai“
Krepkikh Natalija Vitalievna
mokytojas pradines klases
MBOU "Vidurinė mokykla Nr. 62"
Prokopjevskas
Kemerovo sritis
2011 m
1 pamoka
Pamokos tema: Apsilankymas Smeshariki! Perinti (daržovės).
Pamokos tikslai:
1) Susipažinimas su šešėliavimo taisyklėmis, supažindinimas su „žodžio“ sąvoka, žodyno papildymas.
2) akiračio ugdymas, klausos ir vizualinė atmintis, Pasiruošimas smulkiosios motorikos įgūdžius rankas prie laiško.
3) Ugdykite meilę gamtai.
№ ^ Pamokos eiga: užrašai
1: |
| Krosh, Losyash, Karych, Kopatych vaizdai. Savo nuožiūra galite pasirinktinai ^ Kvėpavimo pratimai ir artikuliacinė gimnastika. 1) Gilus kvėpavimas- pilnas iškvėpimas. 2) Pripučiant skruostus – prispaudus skruostus pirštais – išleidžiant orą. 3) „Arkliai“ – liežuvio galiuko paspaudimas už viršutinių lūpų. 4) „Slėpynės“ - neuždarydami burnos, liežuvis turi būti atitrauktas atgal, liežuvio galiukas yra apačioje. |
|
2 | Kroshas užtruko, kol tai suprato, jam viskas buvo įdomu ir paslaptinga, na, tikras nuotykis. Ir draugai nusprendė plaukti. „Kaip manai, kur jie eis? Žaidimas „Surask keistą“: valtis, irklas, vairas, jūreivis, gėlė | Pokalbis su vaikais apie jūrą, Aivozovskio paveikslo „9-asis šachtas“ reprodukcija Galite pasiūlyti objektų nuotraukas (vizualiniam suvokimui) Atsakymai gali turėti 2 variantus: jūreivis (gyvas), gėlė (nesusijęs su jūra) |
|
3 | Smeshariki išplaukė į salą, kur nusprendė pailsėti ir nusiuntė Krosh malkų (krūmų). Bet tada prasidėjo blogas oras ir pradėjo lyti. Užtemdykime skėtį savo herojams: uždėkite pieštuko galiuką viršutinė dalis skėtį ir nuleiskite jį žemyn, kartodami savo veiksmus, kol visas skėtis bus užtamsintas. Linijos turi būti tiesios ir vienodu atstumu viena nuo kitos | Išsiaiškinkite žodžio „braswood“ reikšmę Nuotrauka "lietus" perinti |
|
4. | Smeshariki buvo tokie laimingi, kad pakvietė mus žaisti su jais FISMUTKA: Į linksmas melodijas Pasukime į dešinę, į kairę. Rankas aukštyn, rankas žemyn! Aukštyn! Ir vėl pasilenk! Į dešinę, į kairę su galva! Rankas aukštyn! Prieš jus! Suspauskite dešinę koją! Žingsnis dešinėn. Likite ten, kur esate! Suspauskite savo kairę koją! Pasukite į dešinę link savo draugo. Duok savo dešinę ranką draugui. | ^ Pratimai siekiant išvengti regėjimo sutrikimų. Galva fiksuota. Akys žiūri tiesiai į priekį. Būtina praktikuoti akių judesius keturiomis pagrindinėmis kryptimis (aukštyn, žemyn, dešinėn, kairėn). |
|
5. | Reikia sulankstyti šakeles, kad gautum trobelę (namą) Mes jam padėsime! Paimkime pieštuką į rankas ir nubrėžkime trumpas linijas. | dirbti eilėmis pagal pavyzdį. |
|
6. | Saloje užklupo naktis, Smeshariki nuėjo miegoti. Netrukdykime jiems. Prie jų grįšime kitoje pamokoje. Ką tu ir aš veikėme šiandien? Bet labiausiai kalbėjomės. Mes surinkome žodžius. Tai reiškia, kad kai ką nors įvardijame, ištariame žodžius. ^ Iki pasimatymo kitoje pamokoje. |
2 pamoka
Pamokos tema: Smeshariki erdvėje. Tiesioginis laiškas trumpos eilutės su kreive apačioje.
^ Pamokos tikslai:
1) Nustatyti požiūrio į mokymąsi pobūdį. Supažindinkite vaikus su elgesio mokykloje taisyklėmis.
2) Forma motyvacinis pasirengimas vaikas į mokyklą.
3) Vystymasis teisingas kvėpavimas adresu šnekamoji kalba, pažintis su valdovu
№ ^
Pamokos eiga: pastabos
1. | Šiandien mes eisime į kosmosą su savo Smeshariki. Kas yra erdvė? Prieš skrisdami turite žinoti stebuklingi žodžiai, nes tam, kad Kroshas eitų į mokyklą, jam reikia išmokti teisingai elgtis ne tik namuose ar erdvėje, bet ir su draugais bei su nepažįstami žmonės reikia būti mandagiam. Kokius stebuklingus mandagius žodžius žinai? Koks turėtumėte būti, kad taptumėte gerais studentais? Prašome tęsti savo pasiūlymus: 1. Jis nėra įpratęs tingėti, 2. Jis visada padės draugui Ar jūs, vaikinai, norite eiti į mokyklą? Ir už ką? | Įvadas į „mandagumo“ sąvoką Smeshariki ir raketų vaizdai. Klausomasi vaikų atsakymų. |
2. | Tai gali būti meilus Gali būti grubus Jis gali būti garsus O gal tyliai. Tai gali įžeisti Gali priversti juoktis Galima sakyti. Arba galite imti ir parašyti, Bet tam reikia žinoti raides. Kas tai yra? (vaikų atsakymai – žodis). Dabar patikrinkime, kiek žodžių žinai? Tegul viskas, kas jus supa, jums padeda | Suformuokite „žodžio“ sąvoką Žaidimas „Pasakyk žodį“. |
3. | Mes skrendame tarp žvaigždžių ir planetų, bet planetos taip pat turi savo taisykles, kiekviena sukasi savo keliu. Taigi mokykla turi savo taisykles: Kai vaikai ateina į mokyklą, ką jie veikia susitikę su suaugusiais ir vieni su kitais? (vaikų atsakymai – pasisveikink). Taisyklė Nr.1. Ką turėtų daryti mokinys prieš skambinant į pamoką? ^ Taisyklė N2. Ką turėtų daryti mokiniai, kad pamokose išmoktų naujų dalykų ir daug išmoktų? Kaip susisiekti su mokytoju, jei norite ko nors paklausti? Taisyklė Nr.3. Jei mokinys atsako į mokytojo klausimą, ar galima jam duoti užuominų? (vaikų atsakymai). Taisyklė Nr.4. | Žvaigždžių ir planetų vaizdai fizinę minutę atsistojo, pakreipė galvą į priekį žingsniuoja vietoje, sukant kūną į kairę ir į dešinę, stovint prie dėmesio kūno sukimas kairėn ir dešinėn, piršto pridėjimas prie lūpų, rankos pakėlimas, situacijos imitavimas pamokoje. Pečių pakėlimas ir nuleidimas aukštyn ir žemyn, rodomuoju pirštu nukreipiant į šonus, sukantis aplink savo ašį. P.S.: judesiai yra savavališki |
4. | Mūsų raketa nusileido palmių planetoje. Kas yra palmė? Kas auga ant palmių? Nuspalvinkite tik nuotraukoje esančius kokosus, o kokios spalvos yra ant palmės? Tamsinkite tik žalius objektus, šešėliai arba dažykite tik rudus objektus. | Pirštų gimnastika: Šis pirštas yra senelis Šis pirštas yra močiutė Šis pirštas yra tėtis Šis pirštas yra mama Šis pirštas esu aš Tai visa mano šeima! Pakaitomis sulenkite pirštus, pradedant nuo nykščio. Baigę pasukite kumštį |
5. | Prie jūros auga palmė, kas gyvena jūroje? Smeshariki reikia valgyti, reikia gaudyti žuvį, reikia kabliuko meškerei. Pagal pavyzdį ant linijų, kurių apačioje yra kreivė, rašome trumpas tiesias linijas. | Receptas pagal demonstraciją ir pavyzdį. |
6. | Taigi Smeshariki kelionė baigėsi, bet jie taip pasiklydo, kad negali rasti kelio namo, padėkime jiems! Kitoje pamokoje mes su Smeshariki išmoksime teisingai elgtis kelyje. | Žaidimas lauke" ^ Pagauk, ŽUVYK! Kiekvienas dalyvis prie diržo pririša ploną (apie pusantro metro ilgio) virvę, kurios gale yra lazda. žuvis. Reikia „pagauti“ daugiausiai žuvų, tai yra mokėti nutraukti priešininkų virves užlipus ant jų lazdų ir išsaugoti savo žuvį. Žaidėjai, praradę lazdą, pašalinami iš žaidimo. |
3 pamoka
Tema: Smeshariki kelyje. Trumpų eilučių rašymas su kreive apačioje. Žaidimai su garsais
^ Tikslai: plėtra foneminė klausa ir budrumas. Atnaujinkite savo žinias apie kelių eismo taisykles
№ progreso pastabos
1. | Šiandien kartu su Smeshariki leisimės į kelionę keliu. Kokias transporto rūšis žinote? Atspėk mįsles apie transportą: Koks stebuklas – ilgas namas! Jame daug keleivių. Avi guminius batus Ir veikia benzinu. ^ Autobusas Drąsiai plaukioja danguje, Pakėlė milžinas Jis pradeda kasti ir pakeičia šimtą kastuvų. | Klausomasi vaikų atsakymų |
2 | Šiandien į svečius atvyko Šviesoforas. Kodėl to reikia kelyje? Spalva žalia - Na, kas tai yra: Štai kelio mįslė: | Klausomasi vaikų atsakymų Pažaiskime žaidimą: rodau raudoną kortelę – atsikeli, žalią – eini, geltoną – šoki vietoje. Perinti įstrižai iš dešinės į kairę. |
3 | Bet kai mūsų automobilis atvažiavo prie upės kranto, kokio transporto mums reikia? Prisiminkime, kokių daiktų reikia laive? Paimkite mėgstamos spalvos pieštuką ir nuspalvinkite valtį Pagal pavyzdį nubrėžiame lygias linijas. | Pirmos pamokos žinių atnaujinimas. Nuotaikos atspindys grafiniame redaktoriuje Rodyti su komentarais lentoje. |
4. | Visi žinome, kad gyvi daiktai skleidžia skirtingi garsai. Žaiskime: aš duodu gyvūnui vardą, o tu pavaizduok, kokį garsą jis skleidžia: gyvatė, katė, šuo, ožka, karvė, žąsis, višta, gaidys, asilas, vilkas, pelė. | Foneminės klausos formavimas. Žaidimas „gyvas-negyvas“ |
5. | Taigi, jūs ir aš grįžome namo su Smeshariki. Ko įdomaus sužinojote iš šios dienos pamokos? Kitoje pamokoje išmoksime elgtis vakarėlyje. | Vaikų atsakymai |
4 pamoka
Tema: Smeshariki priima svečius. Garsų, raidžių ir žodžių pasaulyje
^ Tikslai: Garsų ir ženklų koreliacija. Vartoti kalboje mandagūs žodžiai, supažindinimas su elgesio taisyklėmis lankantis.
№ progreso pastabos
1. | Artėja Motinos diena ir Smeshariki nusprendė pakviesti savo draugus į svečius. Ką reiškia aplankyti? Ką jie veikia apsilankę? Mes gersime arbatą, bet norėdami padengti stalą, žaiskime: aš įvardinu žodį-objektą, o tu pasakyk, ką daro šis objektas (šio objekto veiksmas) Arbatinukas (verda, šnypščia, šnypščia), puodelis (skamba, stovi), vanduo (bėga, liejasi), arbatos lapeliai (šnypščia, krenta, verda), žąsis (šnypščia, vaikšto, plaka sparnais). Kurio žodžio trūksta? Kodėl? | Klausomasi vaikų atsakymų. Sąvokos formavimas skirtingos reikšmėsžodžius Plėtra loginis mąstymas, gebėjimas pateisinti. |
2. | Padengėme stalą, susėdame išgerti arbatos, bet ką reikia nuveikti prieš tai? Paėmėme muilą į rankas, Atidarykite vandens čiaupą, Linksmai be nuobodulio triname rankas. Trys delnai, trys pirštai, Ir mes juos nuplauname vėliau, Nuvalome rankšluosčiu, daugiau nešvarumų nepažinome. Supilkite arbatą į puodelius: priešais jus yra lašeliai, nuspalvinkime juos pagal raštą. | Plaukite rankas: fiziniai pratimai pirštams sušildyti (smulkiajai motorikai lavinti) Perinti įstrižai iš dešinės į kairę. |
3. | Išgėrėme arbatos, nusibodome ir nusprendėme upeliais pasiųsti Smeshariki laivelius. Ant popieriaus lapų turite skirtingas valtis, pabandykime nupiešti juos tiksliai pagal modelį ir liniją. Atkreipkite dėmesį: mažos valties stiebas liečia plačiosios linijos vidurį, o didelės stiebas eina per siaurą, iki kitos plačios linijos vidurio. Kad mūsų laiveliai būtų šventiški, pagal modelį nupiešime jiems vėliavėles. | Grafinių įgūdžių formavimas, orientavimasis linijoje. |
4. | Kroshas laimėjo valčių paleidimo žaidimą ir nusprendė žaisti su jumis ^ Kūno kultūros pamoka „Kiškis svečiuose“ Nupiešiu Zuikį. | Mokytojas kalba ir imituoja judesius taip, lyg pieštų: |
5 pamoka
Tema: Smeshariki miške. Tiesių linijų rašymas su kreivėmis viršuje ir apačioje.
^ Tikslai: ugdyti gebėjimą klausytis, atpasakoti ; plėtoti asociatyvią atmintį; lavinti smulkiąją motoriką, gebėjimą dirbti frontaliai
Nr. Pamokos eigos pastabos
1. | Atspėk mįslę : ^
Jis didelis, storas, žalias Šiandien Krošas ir Ežiukas išėjo į mišką. Pasakykite žodį „MIŠKAS“ Kiek jis turi garsų? Paplokime kiekvienam garsui. Kokie medžiai auga miške? | Ištarti garsais. Foneminės klausos formavimas |
2. | Kalėdų eglutės perinimas pagal modelį. | |
3. | Atspėk mįsles, su kuo mūsų Smeshariki susitiko miške Vasarą pelkėje rasite. Žalia varlė. Kas tai yra? Gyvena miško pamiškėje. Yra daug adatų Ir ne tik viena gija. Trumpos kojos; bijo kačių. Gudrus apgavikas, raudona galva, Pūkuota uodega yra graži! O jos vardas... Apibūdinkite antį, kokia ji? ^ Mūsų antis kvack-kvak, Išvalo plunksnas iš šonų, Plaka sparnais, Jis tikrai nori plaukti. ^ Receptų išrašymas pagal pavyzdį | Klausomasi vaikų atsakymų Pirštų gimnastika Smulkiosios motorikos ugdymas |
4. | Plakiam rankomis, plojimais, plojimais plojimais virš galvos Tripome kojomis, trypiame, trypiame kelkite kelius aukštai Purtydami galvas perkelkite galvą į priekį atgal Pakeliame rankas, nuleidžiame rankas rankas aukštyn, rankas žemyn Mes pritūpiame žemai ir atsistojame tiesiai atsisėsti ir pašokti Rankos žemyn, ant šono. Išspauskite jį į kumštį Rankos aukštyn ir į kumštį Atsukite jį į šoną Atsistokite ant kojų pirštų Pritūpkite ir atsistokite Pėdos kartu. kojos atskirtos | fizinę minutę |
5. | Paimkite mėgstamos spalvos pieštuką ir nuspalvinkite antį piešinyje. | Spalvos atspindys |
Pamoka Nr.6
Tema: Smeshariki eiti į mokyklą. Žaidimas „Žodžiai skirtingi“
Tikslai: Susipažinimas su elgesio mokykloje taisyklėmis. Vaikų dėmesio garsinei girdimos kalbos pusei ugdymas (savo ir kitų) Užtemdymo tęsinys
Nr. Pamokos eiga: užrašai
1. | Atspėk mįsles: 1 – namas vertas Atsakymas: mokykla 2 - stovi ant vienos kojos, Atsakymas: gaublys 3- Aš guliu mokykliniame krepšyje, Atsakymas: Dienoraštis 4- Juodame lauke yra baltas kiškis Atsakymas: Kreida 5- Nešu rankoje naują namą, Atsakymas: Portfelis 6- Jei duosi jai darbą, 7-
Jei jį paaštrinsite, Visų šių daiktų mums prireiks pirmoje klasėje. | |
2. | Tačiau prieš studijuodami turime atsiminti elgesio mokykloje taisykles: Valgyk pasakų šalis„Mokykla“, joje gyvena mokiniai, bet ne kiekvienas gali tapti studentu. Ar norite būti mokiniais? Norėdami tai padaryti, turite laikytis visuotinai priimtų taisyklių. Prisiminkime juos. | Vaikų atsakymus pataisė mokytoja. |
3 | Atspėk mįslę: ^
Kas neverpia, tas neaudžia, Barashas taip pat nori būti studentas. Padėkime jam? Jis atnešė šias korteles, kuriose buvo sumaišytos raidės (tik-kit, mdo-dom, yrs-cheese, lyua-yula, tko-cat). | Nuotrauka su herojumi. Vaikinai sudaro žodžius pagal nurodytą skaitmeninę schemą (pažymėkite: k-1, ir-2, k-3, kiekvienas žodis turi savo schemą) |
4. | Raskite brolį Barashą savo popieriaus lapuose Papasakok, ką žinai apie šį gyvūną? Nuspalvinkite jį įstrižomis linijomis iš viršaus į apačią, iš dešinės į kairę. | Kalbos raida, šešėliavimas. |
5. | Užrašykime ant eilučių, kaip garbanos Borano kailis. Iš pradžių mažos garbanos, o paskui vis daugiau... Barash paruošė jums atsisveikinimo staigmenas: Winx spalvinimo puslapius mergaitėms ir Žmogų-vorą berniukams. | Dirbkite su linijomis spalvinimo puslapiai |
Pamokos su ikimokyklinukais santrauka „Mokyklos puslapis“
Tema:"Mokyklos puslapis"Koval Anna Dmitrievna, pradinių klasių mokytoja MBOU „Vidurinė mokykla“ p. Koygorodoko Komi Respublika
Medžiagos aprašymas:
Renginys yra baigiamasis kurso „Kalbos ugdymas ir pasirengimas raštingumui“ „Būsimo pirmoko mokykloje“ renginys. Medžiaga bus naudinga pradinių klasių mokytojams ir pedagogams parengiamoji grupė darželis.
Vaikų amžius: 6-7 metai
Tikslas: Prisidėti prie mokinio pozicijos formavimo būsimuose pirmokuose.
Užduotys:
1.Išplėskite ir paaiškinkite žodyną vaikai už mokyklos tema.
2.Pakartoti ir apibendrinti žinias apie skiemens ir garso sistemažodžius
3. Prisidėti prie būsimų pirmokų bendravimo ir reflektavimo įgūdžių formavimo.
Įranga: nuotraukos iš mokykliniai reikmenys, kuprinių paveikslėliai, kortelių rinkiniai apmąstymams pagal vaikų skaičių, varpelis, kamuoliukas.
Metodinės technikos: žaidimo situacija, pokalbis.
Pamokos eiga
aš. Organizacinis momentas- Sveiki, vaikinai! Man labai malonu tave matyti. Plaukite rankomis tiems, kurie turi šiandieną gera nuotaika. Nusišypsokime vieni kitiems. Tegul gera nuotaika jūsų neapleidžia visą dieną.
II. Įvadas į temą
Šiandien aš jums paruošiau mįsles. Jie pasiūlys mūsų pamokos temą.
Mokytojas užduoda mįsles apie mokyklines reikmenis. Vaikai vadina spėjimus. Darbo metu nuotraukos su atvaizdu mokykliniai dalykai Vaikai pakaitomis kabo ant lentos.
Pažiūrėk į mane -
Aš turiu laukus mano pusėje,
Bus galvosūkių jums, vaikai,
Mano puslapiuose yra langelių,
Ir įvairiems pratimams,
Aš eilėje, be jokios abejonės.
Tai lengva mįslė:
Visi žino, kad aš esu...
(užrašų knygelė)
nešiojuosi su savimi
Parašysiu viską, ko reikia.
Nuostabus dalykas
Savarankiškas įrašymas...
(rašiklis)
Aš atrodau kaip dėžutė
Tu uždedi rankas ant manęs.
Moksleiviu, ar atpažįsti mane?
Na, žinoma, aš...
(pieštukų dėklas)
Jei duosi jam darbą -
Pieštukas buvo veltui.
(trintukas)
Jūs pervertėte mane -
Tai tarsi muziejaus lankymas.
Vieta viename puslapyje
Kitame puslapyje yra namas,
Ant paskutinio yra ugnies paukščio uodega.
Ir visi kartu aš...
(albumas)
Jūsų pynė be baimės
Ji panardina jį į dažus.
Tada su dažyta pynute
Albume jis veda išilgai puslapio.
(kutas)
Kas aš toks, jei esu tiesus
Mano pagrindinis bruožas?
(valdovas)
Jie piešia arba piešia su juo.
Plunksna šoka per lapą.
Jis yra mūsų didysis pagalbininkas,
Ir vadinasi...
(pieštukas)
Aš pasiruošęs apakinti visą pasaulį
Namas, mašina, dvi katės.
Šiandien aš esu valdovas
aš turiu…
(plastilinas)
Aš esu svarbus dalykas mokykloje.
Norėdami pagaminti popieriaus kubą,
Lėktuvas, kartoninis namas,
Paraiška į albumą,
Negailėk manęs.
Esu lipnus, klampus...
(klijai)
Jis gyvena didelėje šeimoje,
Dėvi spalvotą kepuraitę,
Rankos prašo žaisti
Ir jis moka piešti.
Jis yra savo amato meistras,
Tai vadinama...
(flomas rašiklis)
Mums patinka visur kišti nosį:
Ir piešti ir piešti.
Viską spalviname patys
Įvairių spalvų nosys.
(spalvoti pieštukai)
– Kaip tie daiktai vadinasi? (mokykliniai reikmenys)
– Kam reikalingos mokyklinės prekės? (Studentas, moksleivis)
- Kam jie skirti? (Studijuoti, rašyti, skaičiuoti...)
– Kas moko vaikus mokykloje? (Mokytojas)
- Kas žino, kaip tai vadinasi? mokymo sesija mokykloje? (Pamoka)
– Sakykite, iš kur mokiniai žino, kad prasideda pamoka? (skamba varpas)
– O jeigu pamokos pabaigoje suskambės skambutis? (Tai reiškia, kad pamoka baigėsi ir prasideda pertrauka)
– Ar norite tapti studentais? (Taip)
– Kviečiu į pamoką.
Suskamba varpas.
Taigi, pamoka prasideda. Kas atspėjo, apie ką kalbėsime klasėje? (apie mokyklą)
- Mūsų pamokos tema „Mokyklos puslapis“. Kaip manote, kodėl pasirinkau šią temą? (Netrukus eisime į mokyklą)
Temos pavadinimas MOKYKLA skelbiamas lentoje.
III. Pagrindinė dalis
Pratimas "Skiemeniai"– Ką mokyklinių prekių dėvi moksleiviai? (Portfelyje, kuprinėje)
Mokytojas ant lentos pakabina kuprinių paveikslėlį. Ant pirmosios kuprinės yra schema vieno skiemens žodis, antroje - dviskiemeniai, trečioje - triskiemeniai, ketvirtoje - keturskiemeniai. Kuprinės turi kišenes.
– Pasiruoškime kuprines mokyklai, įdėkime į jas mokyklines reikmenis. Tik mūsų kuprinės neįprastos. Kiekviename iš jų galite įdėti tik elementą, kurio pavadinime yra tiek skiemenų, kiek atitinka pavaizduotą diagramą.
Vaikai nustato žodžių skiemenų skaičių ir ploja kiekvienam skiemeniui. Į mokyklinius krepšius įdėkite mokyklinių prekių nuotraukas.
Pratimas „Garsai“
– Kas žino, kiek skiemenų yra žodyje mokykla? (du)
- Kiek garsų? Pavadinkite juos eilės tvarka. (5 garsai [w], [k], [o], [l], [a]).
– Į kokias dvi grupes galima skirstyti šiuos garsus? (balsiai, priebalsiai)
– Kaip atskirti balses nuo priebalsių? (Galima dainuoti balsius. Kai mes juos tariame, oras praeina lengvai, laisvai, nėra kliūčių. Priebalsių negalima dainuoti, oras susitinka su kliūtimi.)
- Įvardykite žodžio mokykla priebalsius. ([w], [k], [l])
- Įvardykite šio žodžio balsių garsus. ([o], [a])
Lauko žaidimas „Balsės-priebalsiai“
– Ar mokate atskirti priebalsius nuo balsių? (Taip)
Pažiūrėkime. Prašau visų atsistoti. Vardinsiu garsus. Jei girdite balsių garsą, atsistokite ant kojų pirštų ir pakelkite rankas į viršų, o jei girdite priebalsį, užsidėkite rankas ant diržo ir du kartus suspauskite kojas. Būkite atsargūs.
Mokytojas įvardija garsų grandinę. Vaikai atlieka užduotį.
Žaidimas „Pasakyk žodį“.
– Kviečiu visus ateiti pas mane. Sudarykime ratą. Mes paeiliui perduosime kamuolį vienas kitam ir kiekvienam žodžio mokykla garsui sugalvosime žodžius. Tas, kuris turi kamuolį rankose, sako žodį. Pradėkime žaidimą.
- Pavadinkite žodžius, kurie prasideda garsu [w] (guzas, šalikas, namelis,...)
- Pavadinkite žodžius, prasidedančius garsu [k] (dažai, katė, astronautas,...) ir tt
Vaikai perduoda kamuolį ratu ir šaukia žodžius.
Žaidimas „Mokyklos žodžiai“
- Jei išgirsi, pasakysiu žodžius mokyklinis žodis, suplokite rankomis.
morkos, rašomasis stalas, zylė, lėktuvas, ramunėlė, pieštukas, užrašų knygelė, šukos, pienas, rodyklė, rožė, beržas, vadovėlis, pakeisti, šaka, kardelis, skruzdėlė, žymė, šnipas, piratas, kreida, Klasė, puodelis, pieštukų dėklas, rugiagėlė.
Darbas su patarle
– Žmonės sako „Niekas negimė išmintingu, bet išmoko“. Ką reiškia žodis išmintingas? (Labai protingas, daug žino...)
– Kaip suprantate šios patarlės prasmę? (Kad daug žinotum ir galėtum, reikia daug mokytis)
– Kur galima gauti daug žinių ir daug išmokti? (Mokykloje)
IV. Atspindys
– Mūsų pamoka eina į pabaigą. Prisiminkite, ką mes padarėme, ir pasakykite, kuri užduotis jums pasirodė įdomiausia?
– Kuri užduotis atrodė sunkiausia?
– Tie, kurie patenkinti savo darbu ir nesunkiai atliko užduotis, pasiima kortelę su saulės paveikslu.
– Tie, kurie yra patenkinti savo darbu, bet turėjo šiek tiek sunkumų atlikdami užduotis, pasiima kortelę su saulės ir debesies paveikslėliu.
– O kortelę su debesies atvaizdu pasiims tas, kuriam buvo didelių sunkumų atliekant užduotis.
Kiekvienas vaikas iš apmąstymų rinkinio išsirenka vieną kortelę, atitinkančią jo vidinius jausmus.
Vasara greitai praskris ir tu eisi į mokyklą. Linkiu būti stropiems, dėmesingiems, stropiems mokiniams. Mūsų pamoka baigėsi. Ačiū už darbą!
Skamba varpas
Parengiamieji užsiėmimai būsimiems moksleiviams turėtų būti vykdomi, nors ir m žaidimo forma, bet atkakliai ir metodiškai, sklandžiai paverčiant žaidimą maža pamoka.
Išsilavinimas – privalomas procesas visiems ir visiems. Be mokyklos sunku apsieiti, nes, be būtinų bendrojo lavinimo žinių, ji suteikia bendravimo įgūdžių, ugdo tam tikrą vertybių sistemą ir atsakomybės jausmą, suteikia pirmąją prisitaikymo prie ateities patirtį. suaugusiųjų gyvenimą... Žodžiu, moko visko, ko būnant namuose beveik neįmanoma suvokti.
Mokykla duoda žinių, bet vaiką į pirmą klasę reikia leisti ne tikintis, kad jis bus visko išmokytas, o paruoštas. Tada ikimokyklinukas turės mažiau streso, ir ugdymo procesas nesukels sunkumų ir problemų prisitaikant prie naujojo „jaunesniojo“ statuso mokyklinio amžiaus“ neatsiras.
Parengiamieji užsiėmimai – kuo anksčiau, tuo geriau
Kad ir kaip keistai tai skambėtų, bet ką vyresnis vaikas, tuo sunkiau jį paruošti mokyklai. Ypač jei jis neina darželis(priešmokyklinėje grupėje mokytojas veda užsiėmimus pagal specialiai nustatytą metodiką, o vaikai, konkuruodami tarpusavyje, greičiau įsisavina medžiagą), sėdi su mama ar močiute namuose. Ir juo labiau, kai prieš tai nebuvo žengta jokių žingsnių. Būdamas 4–5 metų kūdikis su džiaugsmu išmoksta sąvokų „didesnis-mažesnis“, „balsis-priebalsis“, „garsas-raidė“, „skaičiaus skaitmuo“, ypač jei tėvai neveikia kaip griežti mokytojai, bet pasiūlyti įdomų žaidimą.
Bet būdamas 7 metų - posūkio taško amžius nuo mažylio iki moksleivio – vaikas pradeda gėdytis dėl savo nežinojimo ir tuo pačiu priešintis mokymuisi. Jam nebetinka žaisti „kaip vaikams“, bet jis vis tiek nežino, kaip žaisti „kaip suaugusiems“. Iškyla konfliktas, kuris pirmiausia baigiasi „nesuprantu - nenoriu“, tada „nenoriu - nenoriu - man neįdomu“. Ypač jei kūdikis uždaras iš prigimties. O štai tėvams reikia sunkiai dirbti (svarbiausia – kantriai ir taktiškai, be šauksmų ir kaltinančių etikečių!), kad situacija pasikeistų.
Tobulas laikas studijuoti mokyklos gyvenimas– 5-6 metai. Iki tokio amžiaus vaikas:
- turi gana įspūdingą žodyną (paprastai tai yra apie 2 tūkst. žodžių, tarp kurių yra ir laiko, ir erdvės sąvokų);
- suvokia ir naudoja sudėtingi sakiniai;
- susipažinę su elementais švietėjiška veikla(nors ir žaismingai);
- savarankiškai planuoja, o vėliau kontroliuoja ir analizuoja savo veiksmus;
- supranta skirtumą tarp prašymo ir nurodymo;
- jo smulkioji motorika jau gana gerai išvystyta (bent jau taip turėtų būti, jei jis piešia, lipdo, montuoja konstrukcinius komplektus, mozaikas, dėliones);
- moka naudotis pojūčiais ir suprasti jų signalus (skiria „didelį“ ir „mažą“, „aukštą“ ir „žemą“, „trumpą“ ir „ilgą“, „juodą“ ir „baltą“, „šviesų“ ir „mažą“). sunkus“).
Rūpestingiems tėvams tereikia pasirinkti metodiką ir medžiagą, kaip tinkamai naudoti šį bagažą, plėtojant:
- kūdikio atmintis;
- logika;
- gebėjimas (įgūdžiai) rašyti;
- pagrindinių matematikos žinių.
Žaidimas kaip klasių pagrindas
Bet kuris iš tėvų turėtų laikytis taisyklės: vaikas yra didžiausias gyvenimo vertė. Jis reikalauja gerbti jo interesus ir netoleruos, jei į juos nebus atsižvelgta. Būkite pasiruošę tam, kad atžala, kurią bandote ko nors išmokyti, dažnai tai priims priešiškai. Vaikų burnoje tai atrodo maždaug taip:
Iš pradžių pasirengimas mokyklai apima užsiėmimus ikimokyklinukams pramoginiu būdu, tačiau atkakliai, nuosekliai ir metodiškai, sklandžiai paverčiant žaidimą pamoka, nors ir maža (15-20 min.).
Ikimokyklinukai ir matematika
Pirmuosius parengiamuosius aritmetikos užsiėmimus veskite tiesiai pakeliui namo, į parduotuvę, net sėdėdami ant kėdės. Čia pavyzdines užduotis Ugdykite skaičiavimo, problemų sprendimo ir loginio mąstymo įgūdžius:
- Einame gatve, matome paukščius sėdinčius ant medžio šakos (ant krūmo, ant laidų), susidomėję sakome: „Pažiūrėk, kiek paukščių yra, suskaičiuokime“. Ir išraiškingai kartu su vaiku garsiai sakome: vienas, du, trys... Atskrenda paukštis, o mes iškart sakome: „Vienu mažiau“. Kiek jų dabar yra? Ji atskrido ir atsisėdo: „Paukščių pridėta, ar patikrinsime? Čia turime skaičiavimą, atimties ir sudėjimo operacijų supratimą ir stebėjimą;
- Lipame laiptais į butą: „Įdomu, kiek čia laiptelių? Kūdikis pradės juos skaičiuoti - tai yra modelis. Jei jis nežino kito numerio, mes jam pateikiame užuominą. O kitą kartą leidžiantis žemyn arba vėl kylant aukštyn, siūlote: „Patikrinkim, ar yra daugiau (mažiau) laiptelių“ - sutvarkome skaičių;
- sėdėdamas ant kėdės sakyk, tyčia suklydęs: „Kaip jis nenukrenta? Labiausiai tikėtina, kad išmatose yra šešios kojos. Ar patikrinsime? Kai vaikas suskaičiavo, tęsiame: „Ar yra daugiau ar mažiau atlošo (sėdimųjų vietų)? – ugdome gebėjimą lyginti, lyginti.
Tą patį galima padaryti su bet kokiais objektais, kurie patraukia jūsų akį ar rankas.
- nubrėžkite tašką kiekvienoje langelyje po vieno, dviejų, trijų ir pan.;
- apveskite langelį, suskaičiuokite, kiek yra eilučių, ištardami žodžius „segmentas“, „šonas“;
- sujungti linija priešingi kampai ląstelės;
- pristatome sąvoką " geometrines figūras“: kviečiame vaiką sujungti dvi ar tris ląsteles, kad gautųsi kvadratai, stačiakampiai, trikampiai. Tuo pačiu mes paaiškiname, kad jei visos kraštinės yra vienodos, tai yra kvadratas. Tardami žodžius „ilgis“, „plotis“, pasakome skirtumą tarp kvadrato ir stačiakampio ir paaiškiname, kad plotis yra trumposios kraštinės, ilgis – ilgosios. Taip pat atkreipiame dėmesį į trikampio (jis turi tris kraštines) ypatybes.
Beje, mus namuose tvirtai supa apskritimai, kvadratai, stačiakampiai ir net trapecijos: dideli, mažesni, pasvirę, aštrūs, buki. Tai baldai, puodai, antklodės, pagalvės. Svarbiausia nepamiršti parodyti ir pasakyti, kokios formos jie yra. Tai ir matematikos pamokos būsimiems pirmokams. O kad nenuobodžiautumėte, varžykitės, kas ras daugiausiai kvadratų, apskritimų ir pan. Gatvėje – kas gali greitai suskaičiuoti mašinas aikštelėje, balandžius prie suoliuko, medžius palei alėją...
Kitas etapas yra skaičiai. Nebūtina jų rašyti, svarbiausia – žinoti. Mes tai darome taip:
Edukaciniais tikslais taip pat naudokite trafaretus, iškirpkite skaičius ir priklijuokite juos prie lapo.
Būsimų pirmokų ruošimas raštu
Užsiėmimai prasideda vaikui išmokus taisyklingai laikyti rašiklį ir pieštuką. Pasirengimas raštu Prieš įeinant į mokyklą, jis pradedamas rodyti sąsiuvinyje įstriža (!) linija. Taip, taip, būtent taip ir perbraukiant pirštu. Tai mes, suaugusieji, matome eilutes, puslapio pradžią ir pabaigą, aišku, kad reikia rašyti iš kairės į dešinę, o ne atvirkščiai. Vaikui tai visiškai nėra akivaizdu, jis nieko panašaus nežino ir neturėtų žinoti – ir stebėtis nėra ko.
Ir prisimink svarbi taisyklė: Mokyti vaiko rašyti raides ne tik NEBŪTINA, bet ir NEĮMANOMA! Be to, tai kenksminga. Net jei esate mokytojas ar jūsų mama yra garbinga mokytoja. Rašykite raides teisingai ir aiškiai nustatyta tvarka, specialiai sukurtos technikos moko mokytojas – pirmoje klasėje. Vaikui tereikia pasiruošti jas rašyti.
Taigi, nusprendę dėl linijų, piešiame kitos klasės:
- dėkite taškus ant linijos bet kokia tvarka;
- išmokti rašyti taškus vienodu atstumu. Pirma, vienas iš tėvų uždeda taškus pieštuku, vaikas juos pakartoja rašikliu, tada kūdikis toliau tai daro savarankiškai;
- du gretimus taškus sujungiame linija, paliekant tarpą tarp gretimų atkarpų;
- Rašome tiesias, tada pasvirusias linijas nuo viršaus iki apatinės linijos. Nesijaudinkite, jei gautos lazdos „šoka“ ir nėra lygiagrečios viena kitai. Tai ateis su laiku. Geriau nupiešti, tarkime, gėlę (automobilį) linijos viduryje ir paprašyti ją aptverti tvoros linijomis iš vienos pusės, o paskui iš kitos;
- ištraukite apatines kilpas. Sunku ir nuobodu. Todėl geriau pieštuku nupiešti į savo sąsiuvinį kokį nors mažą gyvūnėlį lenkta uodega (katę, pelę, gyvatę) ir paprašyti, kad jie užbaigtų kilpą rašikliu;
- Mes laviname brūkšnelio su kilpa rašymo įgūdžius. Pavyzdžiui, vaizduojame skėtines kepures, o vaikai prie jų prideda rankenėles. Kad būtų įdomiau, naudokite kelių spalvų rašalą;
- Sąsiuvinyje nupiešiame mažą ir didelę saulę, mėnulį, mėnesį ir šešėlį (nedažykite!) juos. Perinti, kaip joks kitas pratimas, lavina linijų aiškumą, lengvumą ir glotnumą;
- Ištisine linija sujungiame gretimus brūkšnelius ir kilpas. Tai gali būti bangos, ėriuko ragai, laumžirgio ar drugelio antenos, tvora, nykštuko namo stogas, gėlių žiedlapiai, garvežio dūmai.
Įjungta parengiamieji užsiėmimai pagal vaiko laišką:
- piešia smulkūs daiktai(pavyzdžiui, grybai, vyšnios, meškos ar fėjos akys);
- piešdamas apskritimus vaizduoja linksmus ir liūdnus veidus;
- atsekti paveikslėlių kontūrus;
- nuspalvina siūlomas figūras viena kryptimi, neperžengdamas linijos;
- Nekeldamas rankos, piešia zigzagus, spiralę (pavyzdžiui, sraigių namelį, susuktą gyvatę, surinktą žarną, kuria buvo laistomas močiutės sodas) – nuo didžiausio posūkio iki mažiausio.
Beje, tai labai sunku ir nepaprastai svarbus etapas pasiruošimas - lavinama plaštaka ir smulkioji pirštų motorika, lavinamas atkaklumas, kuris būtinas mokykloje, gebėjimas susikaupti, laisvai naudotis rašikliu ir pieštuku.
Visi šie užsiėmimai vyksta ne per vieną dieną, o kelis mėnesius (ne mažiau kaip septynis – aštuonis). Taigi, jei anksčiau nekreipėte dėmesio į pasiruošimą mokyklai, iš rugsėjo atimkite aštuonis mėnesius ir pradėkite. aktyvus darbas. Jau pirmoje klasėje vaikas padėkos, o mokytojas pažymės geras pagrindas, todėl būtina, kad kūdikis pradėtų suaugti.
Pirma diena.
1 pamoka. (Kalbos raida).
Tema: Vaikų supažindinimas su mokykla, mokytojais ir vieni kitais.
Tikslai: - supažindinti vaikus su mokykla, mokytoju, vieni su kitais;
Įveskite taisyklę „Jei nori kalbėti, pakelk ranką“;
Išmokyti vaikus užduoti klausimus tema „Pasimatymai“;
Ugdykite kalbą, dėmesį, stebėjimą.
Pamokos eiga.
Organizacinis momentas.
U. Suskamba varpas ir pradeda skambėti.
Pamoka prasideda mokykloje.
U. - Suskambėjo varpas. Vaikai, kiek iš jūsų žinote, ką tai reiškia?
2. Pradžios pastabos mokytojai.
U. - Vaikinai. Labai greitai jūs tapsite mokiniais. Kartu mokysitės 11 metų ir tapsite viena draugiška komanda. Sužinosite daug įdomių ir stebinančių dalykų. Studijuokite daug naujų dalykų ir padarykite nepaprastų atradimų. Tačiau pirmiausia turime vienas kitą pažinti. Aš tavęs nepažįstu, o tu manęs nepažįsti, mums nepatogu bendrauti, todėl susipažinsime. Aš jums papasakosiu apie save, ir kiekvienas iš jūsų paeiliui kalbės apie save.
3. Žaidimas „Susipažinimas“. (Vaikai sustoja ratu, perduoda vienas kitam žaislą ar kamuolį ir kalba apie save). Mokytojas pradeda žaidimą.
A) Mokytojo pasakojimas apie save.
U. - Ką dar norėtumėte sužinoti apie mane, užduokite klausimus.
B) Taisyklės „Jei nori kalbėti, pakelk ranką“ įvedimas.
U. - Sustok. Dėmesio, vaikai. Kai visi kalba vienu metu, tai tampa triukšmu, vienas kito negirdite, pertraukinėjate, ir man sunku suprasti, ką sakote. Kad taip nenutiktų, mokykloje galioja taisyklė: „Jei nori kalbėti, pakelk ranką“. (Rodyti ženklą).
C) Vaikinai pasakoja istoriją apie save.
(Visiems prabilus, vaikai užduoda jam klausimus). Pavyzdžiui, „Kokių gyvūnų turite namuose? „Kokius žaidimus mėgstate žaisti“? „Ar turi brolių ir seserų“? ir tt
D) Vaikų supažindinimas su mokykla. (Rodomos mokyklos, klasių nuotraukos; mokytojo pasakojimas apie mokyklą).
4. Kūno kultūros minutė.
5. U. – Dabar ramiai atsisėskite savo vietose ir toliau dirbkite prie savo stalų. Kiek iš jūsų žinote, kokius dalykus mokysitės mokykloje? (Mokytoja skaito eilėraščius apie mokyklinius dalykus).
U. – Kas jums padės studijuoti šiuos dalykus? Atspėk mįsles ir sužinosi, kas tie pagalbininkai?
Neatrodo žmogiškai
Bet jis turi širdį
Ir dirbti ištisus metus
Jis atiduoda savo širdį.
Jis rašo, kai liepia,
Jis piešia ir piešia.
Ir šį vakarą
Jis man nuspalvins albumą. (Pieštukas).
plieninė čiuožykla
Bėga per baltą lauką,
Palieka mėlynus pėdsakus. (Rašiklis).
Kaip nuobodu, broliai,
Važiuokite ant kito nugaros!
Kas nors padovanotų man porą kojų,
Kad galėčiau bėgti pats,
Štai kaip aš šokau!
Taip, tu negali, aš esu moksleivis... (kuprinė).
Ne krūmas, o su lapais,
Ne marškiniai, o pasiūti,
Ne žmogus, o pasakotojas. (Knyga).
U. -Ką tu išmokai klasėje? Ką tu prisiminei?
2 pamoka. (Pasiruošimas matematikos studijoms).
Tema: objektų skaičiavimas. Kiekybinis skaičiavimas, eilinis skaičiavimas.
Tikslai: - nustatyti vaikų žinias skaičiuoti per 10;
Ugdykite dėmesį, mąstymą, kalbą.
Pamokos eiga.
Organizacinis momentas.
Įvadas į matematikos mokslą.
Komandinis darbas
A) kiekybinio skaičiavimo darbas:
Suskaičiuokite nuo 1 iki 10.
Suskaičiuokite, kiek vaikų yra klasėje?
Kiek berniukų yra klasėje?
Kiek merginų yra klasėje?
Kiek mokinių sėdi pirmoje eilėje?
Kiek mokinių sėdi antroje eilėje?
Kiek mokinių yra trečioje eilėje?
B) darbas su natūralios skaičių serijos atkarpomis.
U. – Išvardink skaičius.
U.- Kokių skaičių trūksta geltonoje juostelėje?
Kokių skaičių trūksta žalioje juostoje?
IN
) dirbkite su eiliniu skaičiavimu:
Įvardykite, kokie objektai pavaizduoti?
Suskaičiuok, kiek jų yra?
Kas pirmas, antras, penktas? ir kt.
Kas slypi už obuolio? Kas yra už skėčio? Kas yra tarp piramidės ir obuolio? ir kt.
4. Darbas sąsiuviniuose.
A) savarankiškas darbas. U.- Atsiversk languotus sąsiuvinius. Pirmame puslapyje parašykite skaičius, kuriuos žinote.
B) komandinis darbas.
U.- Suskaičiuokite, kiek objektų yra kiekviename kadre, ir parodykite atitinkamą skaičių.
B). Savarankiškas darbas (užduotis spausdintu pagrindu).
U.- Pažiūrėk į piešinį. Vienu žodžiu apibūdinkite, kas rodoma.
U. - Suskaičiuokite, kiek atskirų objektų yra paveikslėlyje, ir įrašykite atitinkamą skaičių langelyje.
IN). darbas lavinant smulkiąją motoriką. Dirbkite pagal pavyzdį.
U.- Tęskite pateiktą modelį iki eilutės pabaigos.
U. – Ką prisiminei iš pamokos? kas tau patiko? Kuris darbas buvo sunkiausias?
3 pamoka. (Ruošimasis rašymui).
Tema: Darbo linija. Tarpas tarp eilučių.
Tikslai: - supažindinti vaikus su darbo rašymo pamokoje taisyklėmis;
Išmokti atskirti darbo liniją nuo tarplinijinės erdvės;
Lavinti smulkiąją motoriką.
Pamokos eiga.
Organizacinis momentas.
Susipažinimas su darbo taisyklėmis rašymo pamokoje.
W. – Atspėk mįslę: Juodieji paukščiai
Kiekviename puslapyje
Jie tyli, laukia
Kas gali juos atspėti? (Laiškai).
U. - Vaikai, ką jūs galite padaryti su raidėmis?
Kokios raidės rašomos knygose, vadovėliuose, žurnaluose, laikraščiuose? (Atspausdinta).
Kiek iš jūsų jau žino raides? Pavadinkite ir parodykite žinomas raides.
3. Darbas sąsiuviniuose.
A) darbo linijos ir linijos erdvės išmanymas;
B) pratimai smulkiajai motorikai lavinti;
B) pratimai su rašikliu;
D) rašyti raides.
U. - Atsiverskite sąsiuvinius ir pirmame puslapyje parašykite raides, kurias jau žinote, parašykite savo vardą.
4. Darbas su spausdintomis užduotimis.
U. - Tęsti piešinį pagal pavyzdį, užpildyti trūkstamas piešinio dalis, nuspalvinti brėžinius.
U. - Kas tau patiko pamokoje?
Antra diena.
1 pamoka. (Pasiruošimas matematikos studijoms).
Tema: Objektų išdėstymas erdvėje. „Už“, „Prieš“, „Aukščiau“, „Po“, „Tarp“, „Kairėje“, „Dešinėje“.
Tikslai: - išmokti nustatyti objektų vietą erdvėje;
Stiprinti vaikų žinias apie kiekybinė sąskaita;
Ugdykite mąstymą, dėmesį, kalbą.
Pamokos eiga.
Organizacinis momentas.
Žinių apie kiekybinį skaičiavimą įtvirtinimas, objektų išdėstymas erdvėje.
U. – Dėmesio, vaikai. Kas parodytas paveikslėlyje?
Kiek vabzdžių matote?
Kas stovi tarp žiogo ir boružėlės?
Kas stovi drugelio dešinėje?
Kas stovi drugelio kairėje?
U. – Pažiūrėk į piešinį. Kas jame pavaizduotas? Suskaičiuokite, kiek gyvūnų parodyta?
Kas yra centre?
Kas yra viršutiniame dešiniajame kampe?
Kas yra apatiniame kairiajame kampe?
Po kuo nupiešta žuvis?
Kas yra aukščiau esanti varlė? ir kt.
3. Kūno kultūros minutė.
4.Mąstymo ugdymo užduotis.
U. – Pažiūrėk į piešinį. Suskaičiuokite elementų skaičių. Raskite „papildomą“ elementą. Kodėl jis „papildomas“?
5. Darbas sąsiuviniuose.
U. - Tęskite piešinį pagal pavyzdį.
U.- Kas tau patiko pamokoje? Ką prisimeni?
3 pamoka. (Pasiruošimas raštingumo ugdymui).
Tema: balsės A, O, U. Garsai /a/, /o/, /u/.
Uždaviniai: - supažindinti su balsėmis A, O, U ir garsais /a/, /o/, /u/;
Išmokite nustatyti šių garsų vietą žodžiuose;
Ugdykite kalbą, dėmesį, prisidėkite prie žodyno turtinimo.
Pamokos eiga.
1. Organizacinis momentas.
2. Garso apšilimas.
W. – Pakartok paskui mane.
NA NO NU AU AO
AN ON JT UA OA
SHA SHO SHU OU OU
Kas buvo dėmesingas? Kokie garsai kartojosi daug kartų?
3. Darbas prie temos.
U.- Kokios raidės raštu reiškia šiuos garsus? Raskite juos kasoje ir parodykite.
A) savarankiškas darbas dėmesiui lavinti. (skaidr. Nr. 10 p.)
U.- Kortelėje raskite raides A, O, U. Pabraukite raidę A.
Nubraukite raidę O. Apibraukite raidę U.
Kūno kultūros minutė.
U.- Vardinu žodžius, jei žodyje yra garsas /a/, suploji rankomis.
4. Garsų vietos nustatymas žodžiuose.
U.- Pasakykite objektų pavadinimus, nustatykite, ar jie turi garsus /a/, /o/, /u/ ir kur jie yra? (žodžio pradžioje, viduryje, pabaigoje).
U.- Kiek iš jūsų žino, kokie tai garsai? Balsiai ar priebalsiai? Kodėl?
W. – Dainuosime šiuos garsus. (Garsai dainuojami pagal bet kurios žinomos vaikiškos dainos melodiją).
U.- Kas tau patiko pamokoje?
3 pamoka. (Pasiruošimas rašymui).
Tema: Tiesios lazdos.
Tikslai: - išmokti taisyklingai laikyti pieštuką ir rašiklį; rašyti tiesias lazdeles;
Lavinti smulkiąją motoriką.
Pamokos eiga.
Organizacinis momentas.
Pratimai smulkiajai motorikai lavinti. (Pirštų gimnastika).
Pirštai daro pratimus
Kad būtų mažiau pavargęs.
Ir tada jie yra užrašų knygelėje
Jie rašys laiškus.
(Vaikai ištiesia rankas į priekį, sugniaužia ir atkiša kumščius. Pratimą kartokite keletą kartų).
Ežiukas trypė taku
Ir grybus nešėsi krepšyje.
Reikia sulenkti pirštus.
(Vaikai paeiliui sulenkia pirštus, pirmiausia kairiąja, paskui dešine ranka. Pratimo pabaigoje rankas reikia sugniaužti į kumščius. Pratimą kartokite keletą kartų).
Paveikslo spalvinimas.
Kūno kultūros minutė.
Darbas su skaičiavimo lazdelėmis. (Brėžinio atlikimas pagal pavyzdį).
Darbas sąsiuviniuose.
U.- Užsirašykite pasvirusius pagaliukus pagal modelį į sąsiuvinius.
U.- Kas buvo sunkiausia pamokoje? kas tau patiko?