Su kiekvieno paukščio giesme žmoguje. Rašinys mano brangioji tėvyne

savivaldybės ugdymo įstaiga

vidutinis vidurinę mokyklą № 42

Užklasinė veikla"Kur žvirblis pietavo?"

(Metodinis tobulinimas kaip akcijos dalis

„Padėkite žiemojantiems paukščiams“)

Komsomolskas prie Amūro

2016 m

Pamokos tipas: kartu su IKT naudojimu

Darbo metodai ir formos:

    priekinė darbo forma;

    paieška, aiškinamasis-iliustracinis, praktinis metodas.

Technologijos:

    multimedija;

    besivystantis;

    tausojanti sveikatą.

Pamokos tikslas:

1) identifikuoti ideologinius, semantinius ir meninio turinio panaudoti darbai;

2) ugdyti moralės ir moralės standartus, suvokiant nagrinėjamą problemą;

3) mokyti gebėti interpretuoti meno kūrinys

Pamokos tikslai:

Švietimas:

    ugdyti gebėjimą formuluoti sąvokų apibrėžimus;

    ugdyti gebėjimą reikšti savo mintis, suvokti ir įsisavinti informaciją;

    praturtinti žodyną studentai;

Švietimas:

    sisteminės veiklos požiūrio įgyvendinimas;

    kritinio mąstymo ugdymas;

    dėmesio ugdymas;

    UUD formavimas (asmeninis, reguliavimo, pažintinis):

    ugdyti gebėjimą formuluoti ir įrodyti savo požiūrį;

    gebėjimų analizuoti, lyginti, apibendrinti ugdymas;

    ugdyti gebėjimą pritaikyti naujas žinias;

    mokinių kūrybinių ir kalbinių gebėjimų ugdymas;

    loginių įgūdžių formavimas;

    ugdyti gebėjimą remtis tuo, kas jau žinoma, savo subjektyvia patirtimi;

    ugdyti gebėjimą formuluoti problemą.

Švietimas:

    domėjimosi literatūra ir pagarbos jai ugdymas;

    Vertybinio požiūrio į žodžius ugdymas;

    sudaryti sąlygas lavinti moralės standartus per suvokiamos problemos prasmę

Pagrindinė veikla : išraiškingas skaitymas, atsakymai žodžiu į mokytojo klausimus, darbas su tekstu, žodyno darbas.

Kompetencijos:

Bendrasis išsilavinimas : Mokymasis analizuoti tekstą pagal mokytojo klausimus: autoriaus pozicija

Informacija : rasti informaciją, mokėti ją perteikti.

Įranga : kompiuteris, pamokos iliustracijų rinkinys, vaizdo įrašai

Pamokos eiga

1. Organizacinis etapas, įvadas į problemą

Laba diena, vaikinai. Užimkite savo vietas. Tikiuosi, kad jūs ir aš šiandien dirbsime labai draugiškai ir aktyviai.

1) Emocinis įkrovimas:

Kaip gera pabusti auštant,
Pažvelk į pasaulį, stebėk paukščius
Ir žinoti, kad gyvenimas pasaulyje yra aukščiau už laimę
Nieko pasaulyje negali atsitikti

………………………………………………………….

Gražu yra viskas, kas paprasta, viskas, kas sudėtinga,
Ir kaip mes galime nesižavėti tavimi ir manimi?
Bet koks žemiška būtybė- net jei nereikšminga,
Nepakartojamas žemiškas grožis!

………………………………………………………

Viskas gražu: sakalas ir žiogas,
Žali ir gelstantys lapai,
Ir lietus, ir sniegas, ir lygus, ir nelyginis,
Viskas, kas ateina laiku arba ne laiku.

(Vitalijus Gorgolis)

Apie ką kalbama gražus eilėraštis? Kokius paveikslus įkvėpė autorė?

2) Asociatyvaus mąstymo įtraukimo darbas.

Pažvelkite į siūlomą vaizdą (autorius M.D. Lisitsa) ir pasakykite, ar jis atitinka pagrindinę eilėraščio, kurio klausėtės, mintį? (Pristatymo skaidrė )








Žinoma, šiame paveiksle nėra paukščių, o be paukščių gamta būtų tuščia.

2. Formulė

Ar gali atsitikti taip, kad Žemės planetoje nebus paukščių? (Mažai tikėtina visoje planetoje).

Kodėl paukščiai mus, žmones, daro laimingus? (Neįprasta nuostabus pasaulis gamta yra paukščių pasaulis. Paukščiai gyvena visuose mūsų planetos kampeliuose. Jie mus džiugina gražiu dainavimu ir įvairiaspalve plunksna. Be paukščių giesmių pasaulis būtų nuobodus)

Kur gali mažėti paukščių skaičius ir kodėl? (Ten, kur šalta ir šalta, kai paukščiams sunku patiems gauti maisto)

( Pristatymo skaidrė )

2. Pamokos temos ir uždavinių formulavimas mokiniams. Mokytojo pataisymas.

Pabandykite suformuluoti plačią pamokos temą: apie ką šiandien kalbėsime? („Žiemojantys paukščiai“) ir tikslai.

3. Žodis apie žvirblį

Šiandien kalbėsime ne apie visus žiemojančius paukščius, o tik apie vieną. Atspėk, koks tai paukštis?

Pilku plunksnų paltu
O šaltyje jis yra herojus,

Šokinėja, linksminasi skraidydami,

Ne erelis, bet vis tiek paukštis.

O kodėl šiandien kalbėsime būtent apie žvirblį, pabandysite nustatyti patys klausydami kitos dainos. (V. Com „Žvirblio giesmė“, 1 priedas )

Žinoma, patriotiškai nusiteikęs žvirblis tėvynės neapleidžia sunkūs laikai. Žvirbliai puošia žmogaus gyvenimą atšiauriomis žiemos dienomis: šokinėja takais, sėdi būriais ant medžių, linksmai čiulba darniu choru. šiltas oras. Ir jie su malonumu atliks solo dainą publikai! (Vaizdo įrašas „Žvirblio koncertas“, 2 priedas )

Ateik, Andreyka, pilkažvirblis- Mokykis muzikos, dainuok kaip lakštingala.Ar su mumis dainuosite svarstykles?Ir tada jūs netgi galite tapti solistu.Andreiko žvirblio šuolis-šokimas už lango„Aš tik paukštis, nesu studentasViščiukas-cick-chick-chickChick-chick-chick-chickKažkaip nepripratau dainuoti pagal tavo natas.

I. Finkas

4. Kur pietaudavo žvirblis?

Pasiklausykime skirtingų autorių eilėraščių apie žvirblius, kuriuos vaikai savarankiškai surado ir pamokai išmoko mintinai.

Mokinių eilėraščių skaitymas


I. Finkas

Žiūrint vaizdo įrašų seriją „Visiems reikia draugų“ (autorius M.D. Lisitsa, 3 priedas)


    Aš eilinis žvirblisPriprato prie rusiškos žiemos.Nors šaltis smarkus,Man neprieštarauja sniego audros.Jei įdėsite į tiektuvąSkanus duonos kraštas.Negailėk paukščių trupinių,Taps draugu žvirblis.

N. Kukolevas


I. Belyakovas

V. Zvyagina

    Paukščių lizdai tuščia,Paukščiai išskrido į pietus.Pasirodė drąsesnis už visus kitusMūsų kiemo žvirblis.Kholodovas nebijojo, Jis liko pas mus žiemoti.Sniegas dengia visą žemę -Žvirbliai nepraranda širdies:Jie linksmai slankioja būryje,Viskas, ką jie sutiks, įkando.Nepagailėkite duonos trupinių:Žvirblis jų nusipelnė.Tu pastatei jam lesyklą -Jis paskambins savo merginai,Ir mano draugai ten gerai,Mažieji linksmai peša.Ir pasigirdo linksmas beldimas -Knock-knockČia, čia, čia.Čia, čia, čia.

- Kaip padėti žvirbliams žiemą? Koks tas trank-knock garsas? Ką veikia žvirbliai?

Taigi kur žvirblis gali pietauti žiemą?

Žiūrėkite vaizdo įrašą „Kur žvirblis pietavo? (4 priedas)

Jei žvirblis šaltyje neturės maisto, jis sušals ir mirs. Kaip manote, kokiu oru žvirbliui sunkiausia rasti maisto? (Sniego metu, kai visi grūdai yra padengti sniegu, arba ledu, tokiu oru daug žvirblių miršta žiemą iš bado)

5. Istorijos skaitymas ir analizė Žiemos skolos“ N. Sladkova

Žvirblis čiulbėjo ant mėšlo krūvos ir tiesiog šokinėjo aukštyn žemyn! Ir varna Hag klykia savo bjauriu balsu:
– Kodėl, Žvirbli, buvai laimingas, kodėl rašėte „Twitter“?
„Niežti sparnus, varna, niežti nosį“, – atsako Žvirblis. − Aistra kovoti yra medžioklė! Nekūkčiok čia, nelepink manęs pavasario nuotaika!
- Bet aš jį sugadinsiu! – Varna neatsilieka. - Kaip aš galiu užduoti klausimą!
- Aš tave išgąsdinau!
- Ir aš tave išgąsdinsiu. Ar žiemą skynėte trupinius į šiukšlių dėžę?
- Nusišypsojo.

– Grūdus iš tvarto rinkote?
- Pakėliau.
– Ar pietavote paukščių valgykloje prie mokyklos?
- Ačiū, vaikinai, kad pamaitinote mane.
- Štai ir viskas! - Varna apsipylė ašaromis. – Kaip manai, kaip už visa tai sumokėsi? Su tavo čiulbėjimu?
– Ar aš vienintelis juo pasinaudojau? – sutriko Žvirblis. - Ir Zylė ten buvo, ir Dnyga, ir Šarka, ir vėgėlė. O tu, Vorona, buvai...
- Neklaidink kitų! - varna švokščia. - Tu atsakyk už save. Pasiskolinkite – grąžinkite! Kaip ir visi padorūs paukščiai.

„Padorieji, gal ir daro“, – supyko Žvirblis. - Ar tu tai darai, Vorona?
- Aš verksiu anksčiau už kitus! Ar girdi, kaip lauke aria traktorius? O už jo aš iš vagos išrenku visokius šakniavaisius ir šakniavaisius. O Šarka ir Galka man padeda. O žvelgiant į mus, kiti paukščiai irgi bando.
- Nelaiduok ir už kitus! – Žvirblis priešinasi. – Kiti gal pamiršo pagalvoti.
Bet Crow nepaleidžia:
- Skrisk ir patikrink!
Žvirblis atskrido patikrinti. Jis nuskrido į sodą, kur zylė gyvena naujame lizde.
− Sveikiname su įkurtuvių proga! - sako Žvirblis. - Iš džiaugsmo, manau, pamiršau savo skolas!

- Aš nepamiršau, Žvirbli, kad tu esi! - atsako Zylė. – Vaikinai mane žiemą vaišino skania salsa, o rudenį vaišinsiu saldžiais obuoliais. Sodą saugau nuo varliagyvių ir lapų valgytojų.
Nėra ką veikti, Žvirblis nuskrido toliau. Nuskridau į mišką, ten beldžiasi Dnyga. Pamačiau Sparrow ir nustebau:
- Kam reikalui, Žvirbli, jis atskrido į mano mišką?
„Taip, jie reikalauja iš manęs sumokėti“, – tviteryje rašo Sparrow. - O tu, Dnyre, kaip tu moki? kaip mokate?
„Štai kaip aš stengiuosi“, – atsako Dnygė. − Saugau mišką nuo medienos gręžinių ir žievėgraužių. Aš kovoju su jais dantimis ir nagais! net sustorėjau...
„Žiūrėk“, – pagalvojo Žvirblis. "Ir aš maniau..."
Žvirblis sugrįžo į mėšlo krūvą ir tarė Varnui:
- Tavo, haga, tiesa! Visi moka žiemos skolas. Ar aš blogesnis už kitus? Kaip aš galiu pradėti maitinti savo jauniklius uodais, arkliais ir musėmis! Kad kraujasiurbiai šiems vaikinams neįkąstų! Greitai grąžinsiu savo skolas!
Jis taip pasakė ir vėl pašokime ir čiulbėkime ant mėšlo krūvos. Iki pasimatymo laisvas laikas Yra. Kol lizde išsirito žvirbliai.
( Istorijos skaitymą lydi skaidrių pristatymas )



Kaip Crow padeda žmonėms? Zylė? Dvynis?

Kaip padeda žvirbliai? Kokią naudą jie atneša? (Jie sunaikina augalų priešus - klaidas, vikšrus ir taip išsaugo derlių).

Įdomus faktas: Kadaise Kinijoje buvo sunaikinta daug kaimo žvirblių. Ir... kitais metais visas derlius buvo visiškai suėstas kenkėjų! Žmonės liko be derliaus!

Žvirbliai padeda žmonėms. Pakartokime, kaip galime jiems padėti? Kada žvirbliams iš tiesų reikia mūsų pagalbos? (Žiemą mažai lesalo. Todėl lesiame paukščius grūdais ir trupiniais)

6. Klausytis ištraukos iš rašytojo V. Lidino istorijos „Lark“

Eilėraščiai apie žvirblį:

Mano maža tėvynė

Maža Tėvynė, maža Tėvynė,

Mūsų pavasaris ir meilė,

Šermukšnių kartumas ir serbentų saldumas,

Rudens surauktas antakis...

Kad ir kiek skaitytum, išlaikai.

Metai, kilometrai ir linijos,

Mūsų mažoji Tėvynė visada su mumis -

Mūsų palaimintas šaltinis.

Sakoma, kad niekada nepamirši vietos, kurioje gimei. Mažoji Tėvynė amžinai užima garbingą vietą mano širdyje, mėgstamiausias kampelis, kuriame praleidau vaikystę ir jaunystę. Taip turbūt pasakys kiekvienas žmogus, apibūdindamas savo gimtąjį kraštą ir abejingų čia tikriausiai nebus.
Kiekvienas iš mūsų turi savo, ypatingą gimtojo krašto gamtos išvaizdą. Tačiau visi jį myli vienodai – neišmatuojamą, švelnią ir didžiulę. Kiekvienas mūsų gimtojo krašto kampelis nukelia mus su savo gamtos grožiu į tą akimirką, kai buvome laimingi

Gimiau ir gyvenu Tsentralny kaime, Volodarsky rajone.

Paprastas miškas, įprasta žalia veja, pažįstami paukščiai, paprastos pažįstamos gėlės. Čia gyvenantiems tokia gamta atrodys per paprasta. O tiems, kurie to dar nematė, atvirkščiai – labai romantiška ir nepaprasta.

Mano regiono gamta keičia savo aprangą skirtingi laikai metų. Kokia ji graži rudenį, pasipuošusi aukso-violetinės spalvos apdaru ir lėtu valsu sukanti lapus. Žiemą žiauriai, miškus ir laukus dengianti sniego antklode ir kabančiais varvekliais nuo namų stogų. Kokia šelmiška mano krašto gamta šiltą pavasarį, puošianti medžius žaliais lapais, žadinanti žiemoti užmigusius gyvūnus ir puošianti visą kraštą įvairiomis ryškiomis gėlėmis, kurios džiugina akį ir sielą. Neturėjome laiko džiaugtis jos pavasariškais drabužiais, bet ji jau pradeda mus vaišinti savo vaisiais ir brangenybėmis saulės spinduliai karšta vasara.

Volodarsky rajonas garsėja savo gamtos paminklais Regioninė reikšmė.

Paminklas – tai kažkas nepajudinamo, primenančio tiems, kuriems rūpi išėjusieji ir išėjusieji. Tačiau šioje koncepcijoje yra paslėpta šilumos dalelė žmogus - malonus Amžina atmintis yra viena iš nedaugelio savybių, kurias, deja, naudojame prastai.

Daugelis žmonių mano regioną vadina „pelkėtomis vietomis“. Tačiau tai nesumenkina jų diskretiško žavesio.

Niekada anksčiau nemaniau, kad pelkė yra nuostabi gamtos reiškinys. Šimtmečius jose buvo kaupiamos durpių atsargos, tai ir yra kuras. Tai reiškia, kad pelkės yra mūsų nacionalinis turtas. Kitas dalykas, susijęs su pelkėmis unikalus reiškinys mūsų krašte: kur pelkės, ten ežerai.

Pelkė ir Vareh ežeras, pelkė ir Utricho ežeras, kuriems daugiau nei 1000 metų... Unikalus gamtos reiškinys.

Tik čia auga visiškai nebūdingas Vidurio Rusijašiaurinė uoga – spanguolė. Būtent mūsų ežerai vadinami spanguolių ežerais Net ir esant ramiam orui, čia nuo kranto iki kranto plūduriuoja tikros salos, apaugusios žole, krūmais ir medžiais.

Mūsų vietos garsėja Svetlye, Elovy, Inženerno ežerais, Liulicho upe, kuri tiurkų kalba reiškia „Alyvinė upė“, ir... šaltiniais.

Svetlye ežerų sistema apima 8 mažus karstinės kilmės ežerus. Tai labai įdomūs ir gražios vietos.

Žemės paviršiuje yra daug vaizduotę stulbinančių geologinių paminklų, palyginus su jais esantys Nižnij Novgorode atrodo gana kukliai. Tačiau norint gauti, verta pereiti visą Svetlye ežerų sistemą neišdildomas įspūdis iš karstinių peizažų, šimtmečių senumo pušynai. . Visi ežerai visiškai pateisina savo pavadinimą „Šviesa“, nes... Vanduo juose yra labai skaidrus. Ežerų pakrantėse auga 100 180 metų amžiaus, iki 28 metrų aukščio ir iki 70 cm storio pušys spygliuočių miškai– taip žmonės vadina paprastąją pušį. Aukšti ir liekni, kaip kolonos, jie nevalingai sukelia susižavėjimą. Galingi kamienai, apačioje padengti storomis įtrūkusiomis rudos žievės žvynais, 5 - 6 metrų aukštyje nudažyti subtilia geltonai oranžine spalva. Todėl, matyt, pušynas ir vadinamas raudonuoju mišku.

Miško takas mus veda į pakalnučių proskyną. Nuostabus reginys! Jūs nevalingai sustosite ir sulaikysite kvėpavimą. Gegužės slėnio lelija yra jaudinanti gėlė, kuria žavimės pavasario miškai iš šiaurės į pietus. Lotyniškas pavadinimas Slėnio lelija vertime skamba kaip „slėnio lelija“, tačiau vietiniai rusiški pavadinimai yra labai platūs.
Jaroslavlio ir Voronežo gyventojai ją vadina pakalnėmis, Kostromos gyventojai – mytnaja žole, Kalugos gyventojai – kiškio druska, Tambovo gyventojai – kaltininku.

Šlapias gegutės balsas pažadina mintį apie kažką pamesto jaunystėje, apie šaltinį kažkur žemoje vietoje po mediniu tiltu, o jei lakštingala giedos kažkokių paslaptingų krūmų šešėlyje, žmogus sustos savo. pėdsakus, jausdamas, kaip staiga plaka širdis.
Šermukšnis dainuoja paprastai, bet jo daina visada turi vasaros ryto gaivumą, o išgirdęs čiulbės giesmę jis tampa neapsakomai laimingas. Jis tiesiog dainuoja, nes apačioje bręsta rugiai, o virš jo – aukštas, giedras dangus, taip pat dainuoja, nes jaučia, kad jo tikslas – padaryti aplinkinį pasaulį šviesesnį ir skambesnį.

Paukščių giedojimas – tai ne tik melodingas ir gražus skambesys, tai jų sielos būsena, kurią jie stengiasi perteikti kiekvienam ir tai daro puikiai.

Paėję 100 metrų atsiduriame prie „Bevardžio“ šaltinio.
Šaltinio vanduo – neįkainojama gamtos dovana. Per šimtmečius buvo įtvirtinta gili žmonių pagarba šaltiniams. „Šaltinis“, „raktas“, „pavasaris“ - šie žodžiai yra neatsiejamai susiję su tokiomis sąvokomis kaip „gamta“, „tėvynė“. Juose yra gilią prasmę mūsų vienybė su gamta. Pakanka prisiminti mūsų aprašymą epiniai herojai ir herojai, kurie, vyksta ginklo žygdarbis, jie pritaikė lūpas prie šaltinio, iš kurio gyvybę teikiančios drėgmės įgavo didvyriškos jėgos, sustiprino ryžtą laimėti, apsaugoti gimtąją žemę nuo priešo. Čia žodžiai „pavasaris“, „tėvynė“, „ gimtoji žemė„Rasti jų artimą giminingumą su aukštų mūsų tautos patriotinių poelgių apraiška.

Gimtoji žemė visada miela mūsų širdžiai, tai vieta, kur jautiesi apsaugotas, o jei nori pailsėti, tuomet eini į savo mėgstamą gamtos kampelį, kurį mėgsti nuo vaikystės. Taip pat gerai, jei šalia čiurlena vėsi upė, ridendama smulkius akmenukus, medžiai ošia lajomis, o vasarą virš gėlių dūzgia judrios bitės. Širdis akimirksniu suminkštėja nuo tokio nuoširdumo ir grožio, o visos problemos nublanksta į antrą planą.

Mano mėgstamiausia atostogų vieta yra visai netoli, apie du šimtus metrų nuo namų.

Netoli miško pakraščio, kurį dažnai užlieja šilta saulės šviesa, yra nuvirtęs senas medis. Pušis užkrito ant aukšto kelmo, likusio nuo nukirsto medžio, ir lūžo pusiau. Dėl besiskleidžiančių šakų, apaugusių spygliais, susidarė kampelis, kuris atrodė kaip maža trobelė. Iš viršaus viskas apaugusi šakomis, bet viename krašte yra neuždengta vieta, panaši į įėjimą. Galite ten užlipti ir sėdėti, mėgaudamiesi gamta.

Štai zylės sėdi ant medžio ir kalbasi. Netoliese dūksta dvi voverės. Jų uodegos tokios purios, kad atrodo didesnės už pačių voveraičių. Ant netoliese esančio medžio, nepaisydamas voverių žaidimo, beldžiasi genys. Jis čia užsuka dažnai, tad atrodo, kad jis – darbščiausias šio miško gyventojas. Kažkur tolumoje užgyja gegutė, kažkam pasakodama, kiek jam metų liko gyventi.

Ateinu cia daznai. Kiekvienas žmogus turi turėti vietą, kurios niekas nežino, kur būtų galima tiesiog sėdėti ir kvėpuoti grynas oras. Būnant gamtoje pavargti neįmanoma. Jums tai labai patinka ir stebisi, koks gražus jis yra mūsų šalyje. Šią vietą mėgau nuo vaikystės, todėl čia atsipalaiduoju ir pamirštu rūpesčius.

Taip, gamta daro pasaulį gražų. Ir mes kasdien matome jos stebuklus. Saulė ir žvaigždės suteikia mums šviesos, o vanduo malšina troškulį. Visi poetai ir menininkai žavisi gamtos grožiu ir jį giria savo kūriniuose. Ir aš manau, kad visi žmonės turėtų vertinti ir rūpintis tuo, ką ji jiems duoda.

Pavasaris praeina per Rusijos žemę nuo pietų iki šiaurinio krašto. Dar neaiškesnė ši žemė išilgai, nuo aukštyn...nusileidimo į vakarus...žemyn. Saulėlydžio metu vyras išėjo prie jūros. Geltonuose šlaituose pušys meta ilgus šešėlius. (W,C)čia, netoli smėlėto kalnagūbrio, skiriančio Vyslos marias nuo Baltijos jūra, kraštutiniai vakarai Rusijos žemė. Žmogus prie smėlio kopų paskutinį kartą atsisveikins su saule šiandien. Diena vis blanksta...juoduoja burės žvejų laiveliuose. O dabar švyturys ima naktinį budėjimą ir nurodo kelią į Kaliningradą. Ir tomis pačiomis minutėmis užgęsta... Švyturio Dežnevo kyšulyje Čukotkos pusiasalyje spindulys. Ten, rytiniame Rusijos žemės pakraštyje, jau rytą pasitinka uolėtos pusiasalio pakrantės. Daugiau nei dešimt tūkstančių kilometrų skiria švyturį smėlėtoje žemėje nuo švyturio uolėtame lapingame pusiasalyje ir visoje šioje didžiulėje erdvėje – Rusiją. Pavadinkite tekstą.

1.Parašykite teksto stilių!
2.Parašykite teksto tipą!

nupirk jai kokią dovaną?

Mama pradėjo patarinėti, bet tada aš įsitraukiau į pokalbį:

O kai buvau vaikas, mano draugai galiojo nerašytą įstatymą: per gimtadienius dovanok tik tai, ką padarei savo rankomis.

Na, žinai, seneli! „Mūsų klasėje sakys, kad aš godi ir bloga draugė“, – sakė anūkė.

Pavadinkite tekstą ir parašykite tęsinį: kas teisus, senelis ar anūkė? ir kuo viskas baigėsi. Ačiū iš anksto!!!

Ekspozicijos / Apie L. Landau iš knygos. „L. Landau. Gyvenimo puslapiai“ (Bessarabas) Ekspozicijos
Apie L. Landau iš knygos. „L. Landau. Gyvenimo puslapiai“ (Bessarabas)
1922 metais Levas Landau sėkmingai išlaikė egzaminus Baku universitete. Jis buvo įstojęs į Fizikos ir matematikos fakultetą, iškart į dvi katedras - matematikos ir gamtos mokslų. Labai domėjosi chemija, tačiau po pirmojo semestro paliko gamtos mokslų skyrių, suprasdamas, kad jam labiau patinka fizika ir matematika.
Pirmakursis Landau buvo jauniausias universitete. Iš pradžių tai jį labai slėgė. Eidamas koridoriais jis pakėlė pečius ir nulenkė galvą: jam atrodė, kad dėl to jis atrodo daug vyresnis.
Leo iškart buvo sučiuptas studentiškas gyvenimas. Studentai į studijas žiūrėjo rimtai; Jei ateini mokytis, mokykis, jei nenori, išeik. Daugelis dirbo ir mokėsi. Neproletarinės kilmės asmenims stipendijos nebuvo mokamos.
Tais metais, kai Leo įstojo į universitetą, į fizikos ir matematikos katedros pirmąjį kursą buvo priimta aštuoniolika studentų, m. kitais metais– dar šeši žmonės. Matematikos mokiniai vilkėjo priešrevoliucines uniformas. Išimtis buvo Landau, kuris turėjo išsiuvinėtą rytietišką kaukolės kepurę. Jis buvo išsiblaškęs ir pamiršo tai nufotografuoti publikoje, už ką sulaukė kritikos. Už savo ramybę jis nusprendė nenešioti kaukolės kepurės ir dažniau nešiojo ją ne ant galvos, o kišenėje.
Landau elgėsi labai kukliai, visada buvo pasiruošęs padėti draugui: išspręsti testą, patarti dėl egzamino. Bet vis tiek jis išsiskyrė tarp studentų; nors to ir nesiekė. Tai prasidėjo netrukus po įstojimo į universitetą. Landau kurso draugams ypač įsiminė profesoriaus Lukino paskaita, kurios metu Levas dėstytojui uždavė klausimą.
Piotras Petrovičius Lukinas buvo ryškiausia matematikos katedros figūra. Penkerius metus iki aprašytų įvykių jis buvo Artilerijos akademijos profesorius Generalinis štabas. Jis puikiai išmanė matematiką ir buvo puikus dėstytojas. Tačiau sklandė gandai, kad per egzaminus buvęs generolas išsiskiriantis savo žiaurumu. Studentai sesijos bijojo iš anksto ir su Lukinu elgėsi pagarbiai ir mandagiai.
Lukinas ilgai mąstė prieš atsakydamas į Landau klausimą. Publika tapo labai tyli, visi sėdėjo, bijojo pajudėti. Lukinas paprašė Levo ateiti prie lentos. Staiga lenta buvo padengta matematiniais simboliais.
- Kinų raštas, - sušnibždėjo kažkas.
Lukinas ir Landau pradėjo ginčytis. Ir staiga mokiniai atspėjo: Landau buvo teisus! Levo veidas buvo rimtas ir susikaupęs, Piotro Petrovičiaus – susijaudinęs ir šiek tiek nusivylęs. Landau parašė išvadą ir padėjo kreidą. Lukinas nusišypsojo ir, nulenkęs galvą, garsiai pasakė:
- Sveikinu, jaunuoli. Radote originalų sprendimą.
Leo susigėdo. Iš nejaukumo jis nežinojo, kur eiti.
Nuo tos dienos katedros griaustinis - profesorius Piotras Petrovičius Lukinas, susitikęs su studentu Levu Landau, jam visada spaudė ranką.
Levas išlaikė visas disciplinas, kurias Lukinas dėstė Baku universitete, įtrauktas į pirmo, antro, trečio ir ketvirto kurso programas – nuo analitinė geometrijaį teorinė mechanika ir elastingumo teorija.
Lukinas šiek tiek reklamavo savo meilę gabiam mokiniui. Galbūt tai viena iš priežasčių pagarbus požiūris savo klasės draugų Landau. Jie visada jį vadino Levu Davidovičiumi.
(408 žodžiai) (A. Bessarabas)

Pavadinkite tekstą ir perpasakokite jį išsamiai. Atsakykite į klausimą: „Kaip L. Landau pasirodo šiame tekste?
Pavadinkite tekstą ir trumpai perpasakokite. Parašykite savo įspūdį apie istoriją apie L. Landau.

daryk tai skubiai duodu 15 balų

15. Galutinis testas tema "Daiktavardis"
Bandymo parinktis

Testas 15. Baigiamasis testas tema „Daiktavardis“.

1 variantas

A1. Kurioje eilutėje abiejuose žodžiuose trūksta tos pačios raidės?

1) gentyse.., tarp kaimų..

2) už suknelę.., akademijoje..

3) Velykinis pyragas..m, akmuo..k

4) kastuvas..k, batas..k

A2. Kuris tikras vardas baigiasi raide E?

1) Bulgarijos sostinė.

2) Marijos veidas.

3) Dar paskambino..

4) kalbėjo apie Vasilijų.

A3. Kuris daiktavardis NĖRA parašytas atskirai?

1) (ne) freestyler

2) (ne) epitetas

3) (ne)šlovė

4) (ne)abejingumas

A4. Iš kokio žodžio sudarytas daiktavardis su profesijos, veiklos rūšies reikšme su priesaga -SHCHIK-?

1) supjaustyti

2) platinti

3) kulkosvaidis

A5. Kuriame žodyje paryškinta raidė reiškia kietą priebalsį?

2) šimpanzės

3) akademikas
4) Sesija

A6. Pateikite pavyzdį be kalbos klaida.

1) tolimas Limpopo

2) Skambino kapitonas Sinitsynas

3) Leonido Šmito parašas

4) sąžininga žiuri

Perskaitykite tekstą ir atlikite B1-VZ ir C1 užduotis.

(1) Tarnyba daugelyje švyturių primena Robinzono Kruzo gyvenimą. (2) Švyturio prižiūrėtojas didžiąją laiko dalį praleidžia visiškoje vienatvėje. (3) Ir kasdienybėje, ir darbe tenka pasikliauti tik savo jėgomis.

B1. Ištrauka iš teksto ambivalentiškas pavadinimas daiktavardis.

B2. Užsirašykite, kaip iš (1) sakinio sudaromas žodis „paslauga“.

VŽ. Ištrauka iš teksto nelankstus pavadinimas daiktavardis.

SL. Parašykite teksto tęsinį (3-4 sakiniai).

Kaip manote, kas turėjo nutikti Lenyai pasakų pasaulyje, kad jis išmoktų svajoti? Parašykite teksto tęsinį

Štai pats tekstas: Kartą gyveno berniukas, vardu Lenya. Jis nemėgo skaityti knygų ir niekada apie tai nesvajojo. Jis visada piktinosi, kai jam pasakė, kad yra magiškas pasaulis kūrybinė vaizduotė. Ir tada jam tai atsitiko neįtikėtina istorija. Kartą Lionija vaikščiojo pajūriu. Staiga prie jo priskrido didelė baltasparnė žuvėdra ir prabilo žmogaus balsu: „Lyonya, Lenya, jei nori, aš nuvesiu tave į nuostabų! pasaulis virsta pasaka, Ten sužinosi, ką reiškia sapnuoti." Lenya netikėjo žuvėdra, bet vis tiek rizikavo su ja eiti į neįprastą kelionę. Žuvėdra plačiai pakėlė Leniją ir nusinešė... ačiū iš anksto, prašau bent 5 sakinius

Šie paslaptingi jausmai

Paukščių giesmė

Paukščiai gali skleisti sudėtingus ir įvairius garsus dėl garsą skleidžiančio aparato – apatinės gerklų dalies (skirtingai nuo žinduolių viršutinės gerklų dalies). Jo struktūra ypač tobula paukščiams giesmininkams.

Kad ir kaip mus žavėtų vaivorykštė čiurlio giesmė, didingi strazdo giesmininko akordai ar fleitą primenantis žiobrio čiulbėjimas, neturime pamiršti, kad paukščio giesmė neturi nieko bendra su tuo, ką žmogus turi. supranta žodžiu „daina“. Tai visų pirma sudėtingas kiekvienai rūšiai būdingas signalas, skirtas reprodukcinei sėkmei užtikrinti. Giesmės dėka palengvinamas patino ir patelės susitikimas gamtoje, apie tai pranešama kaimyniniams paukščiams šią teritoriją jau užimtas, o galimas priešininkas gauna nedviprasmiškiausią įspėjimą. Dėl unikalaus rašto kiekvienos paukščių rūšies giesmės yra artimos, bet skirtingų tipų nepainiokite vienas kito. Taigi, vėgėlės ir vėgėlės išvaizdos labai panašios, tačiau jų dainų negalima supainioti. Kiekvienas, kuris bent kartą yra girdėjęs skambančius žilvičio „lašus“ ir vaisingą gluosnio šauksmą, amžinai prisimins savo skirtumus.

Kitų paukščių kategorijų atstovai su tikra giesme negali skleisti tokio įvairaus garsų, kaip būdingi žvėrims. Gandrai ir grifai visiškai bebalsiai. Jie prisitaikė leisti garsus nenaudodami balso. Dabartinis gandras meta galvą ant nugaros ir garsiai spragteli snapu, kaip kastiniai. Dnygė miške pasirenka sausesnį medį, snapo smūgiai toli neša skambantį „būgno ritinį“. Naktinis, sukantis ratu virš naktinių proskynų, stipriai smogia sparnu į sparną, tarsi ploja rankomis. Karčias, nuleidęs galvą į vandenį, pučia orą per snapą ir skleidžia žemą „moo“. Visi šie „instrumentiniai“ garsai atlieka tą pačią funkciją kaip tikra daina, užimanti savo vietą bendrame pavasario miškų, pievų ir tvenkinių orkestre.

Baigiant pokalbį apie paukščių skleidžiamus garsus, negalima nepaminėti jų gebėjimo mėgdžioti. Turbūt kiekvienas turi ką prisiminti apie kalbančius paukščius – papūgas, starkius, varnas. Gebėjimas atlikti onomatopoeją yra plačiai paplitęs paukščiuose ir gamtoje. Mynah starlings puikiai imituoja gibonų beždžionių ir langūrų pavojaus skambučius, skleisdami nerimą keliančią žinią. Varnėno giesmėje dažnai girdime ne tik šuns lojimą, durų girgždėjimą, kibiro žvangesį, bet ir svetimų dainų, skambučių čiurkšles. Pasiskolintas natas taip pat dažnai galima išgirsti tyčiojančio paukščio klyksmuose iš nosies, pelkinės straublio čiulbėjimo dūzgimo, paprastos mėlynakės rolės ir nesibaigiančiose strazdo giesmininko improvizacijose. Kiekviename miško bendrija yra „specialistas“, kuris dainoje atkuria kaimynų balsus. Ornitologai šiuos paukščių mimikos paukščius vadina „organizatorių rūšimis“, nes jie gali bendrauti su kitais netoliese gyvenančiais paukščiais jiems suprantama kalba nei savo kalba imitatorius. Imitacijos svarba paukščių bendruomenėje dar toli gražu nesuvokta.

Be pasyvios garsų, sklindančių iš išorinę aplinką, kai kuriems paukščiams patinka šikšnosparniai, gali rasti savo garso signalus- dažni paspaudimai, skleidžiami 5-10 kartų per sekundę. Tokia aktyvi echolokacija iki šiol buvo patikimai aptikta tik giliuose urvuose gyvenančiose snapukėse Pietryčių Azija, o Guajaro naktiniai stiklainiai iš Pietų Amerika. Paukščio suvokiamas atspindėtas garsas padeda išvengti susidūrimo su kliūtimis skrendant visiškoje urvo tamsoje.

Jų atbaidymo nuo ūkinės veiklos metodas pagrįstas nepaprastu paukščių gebėjimu skleisti ir atskirti įvairius garsus. svarbius objektus- sodininkai, pastatai, aerodromai, kur jų koncentracija nepageidautina. Garso repelentų – paukščių pavojaus signalų įrašų – naudojimas leidžia išvengti tiesioginio paukščių sunaikinimo, o tai daugeliu atvejų yra nepageidautina: kitoje aplinkoje ta pati rūšis gali turėti teigiama vertė. Pavyzdžiui, žuvivaisos ūkiuose kirai atrenka mailius iš darželių tvenkinių, o laukuose sėkmingai naikina pasėlių kenkėjus – pievinius drugius ir juodažolės vabalus. Amerikos mieste Solt Leik Sityje yra vienintelis pasaulyje paminklas žuvėdroms. Amerikos žemyno europiečių įsikūrimo metais naujakuriai patyrė vieną didžiausių negandų, visais laikais grėsusių javų augintojams – jų laukus užpuolė skėriai. Žmogus buvo bejėgis prieš šią viską ryjančią armiją. Derlius atrodė pasmerktas sunaikinimui, bet paskui, paskui skėrius, pasirodė būriai žuvėdrų. Per kelias valandas jie kenkėjus visiškai sunaikino. Atsidėkodami nuo bado išgelbėti žmonės paukščiams pastatė paminklą, kuris išliko iki šių dienų.

Pasiuntinys keliauja su laišku ir pagaliau atvyko.
Ir.
Karalius Dovydas nesusiduria su jokiomis žudynėmis, be stovyklos ar pilkapio.

110
D-306 P-244 Vėjas pučia per jūrą ir ragina valtį.
[Durys tyliai atsidarė], ir [princesė atsidūrė šviesioje
viršutinis kambarys]. [- =], [- =].
[skaidrus miškas vienas pajuoduoja], o [eglė kiaurai. šerkšnas pažaliuoja], o [upė prdr.ido.m. šviečia]. [- =], [- =] ir [- =].
Dabar [šviečia saulė blankiai], dabar [kabo juodas debesis]. Tada [- =], tada [- =].
A. S. Puškinas.
3. Messenger – žmogus, kažkur atsiųstas su skubiomis naujienomis.
Stan - stovyklavietė, automobilių stovėjimo aikštelė.
Viršutinis kambarys - kambarys; gryna pusė valstiečių trobelės.
D-307 (P-245). Ir, tada, tas, tas, ne tik, bet ir taip, bet bangos groja - vėjas švilpia, (Ir) stiebas linksta ir girgžda. (M.Yu. Lermontovas). Kurshud-bekas vaišinosi su savo šeima (ir) draugais, (ir) Magul-Megeri rankoje laikė puodelį nuodų. [- =] ir [- =]. D-308 (P-246).
t46).
? . .
, bet | | . Likau namuose, bet vaikinai patys atėjo pas mane.
Naudojamas koordinuojantis junginys, jungiantis dalis
sudėtinis sakinys.

arba kad aš žinojau, kad jis]


4)
111
nes
Mes visi turėtume mylėti savo tėvynę, nes čia turime gyvenimą.
Naudojamas subordinuojantis jungtukas, jungiantis sudėtingo sakinio dalis.
5) SI__ ir SC__. Įėjau į namą (ir_ nieko nemačiau.
Naudojamas koordinuojantis jungtis tarp vienarūšių narių.
Sudariau 1 sudėtingą sakinį ir 2 sudėtingus sakinius.
3. Pagal sąjungą galite atskirti BSC nuo SPP.
D-310 (P-247).
Ir, arba, taip (=ir) yra jungiantys jungtukai.
Jis juokiasi ir verkia. Striukė brangi, bet negraži. Jis gražus ir protingas. Jis gražus, bet ne protingas. Jis protingas ir gudrus. Jis kvailas, bet gudrus. Upė plati, bet sekli. Upė sekli, bet plati. Upė negili, bet sekli.
D-311 (P-249). 2. 1) Miškas stovi nejudėdamas ir ramus nakties tamsoje.
Jis susimąstęs sėdėjo ir mąstė svetainėje.
Diena buvo saulėta ir giedra.
Aplinkui augo ir žaliavo beržai.
Sunkūs debesys gulėjo ant kalnų ir kalvų viršūnių.
Nejudėdamas – prieveiksmis

Būdo prieveiksmis
Stovi (kaip?) nejudėdama
Aplink – prieveiksmis
Morph. ženklai: nekintamumas
Vietos prieveiksmis
Aplinkui žaliavo (kur?) 112 D-312 (P-250). 1) Audringos nakties tamsa retėja, o blyški diena jau ateina. 2) Magai nebijo galingų valdovų ir jiems nereikia kunigaikščio dovanos. 3) Klevai jau rudenėjant raudonuoja, o eglynas žalias ir pavėsis. 4) Miškas užšąla, išblunka karštyje, bet jazminai žydi tuo didingiau. 5) Jauni lapai burbėjo, o kikiliai dainavo šen bei ten, ir balandžiai kuždėjo, visi ant to paties medžio.
Jungiamieji jungtukai: ir, taip (= ir). Sujunkite sudėtingo sakinio dalis.
Priešingi jungtukai: a, bet. Sujunkite sudėtingo sakinio dalis.
Išretinti – retėti, mažėti.
Magas - (žodinis) tarp senovės slavų: burtininkas, burtininkas.
Skristi - sustingti, būti niūrioje būsenoje.
Balandėlis – mažas balandžių šeimos paukštis.
D-313 (P-251).
Ugnis degė ryškiai, (ir) matėsi sėdinčiųjų veidai.
[- =] ir [=].
Oras buvo švarus ir gaivus, o jau jautėsi rudens vėsa. [- = ir =], bet [= -].
Lakštingalos tuoj nušvilps, (ir) tavo siela taps rami.
[= -] ir [=].
Po pietų visi išėjo, o aš nusprendžiau prisėsti bibliotekoje.
[- =] ir [- =].
Po saulėtekio staiga užgriuvo debesis, kiek vėliau nugriaudėjo perkūnija. [= -] ir [= -].
Mums patiko rimtas Natašos veidas), kartais jis buvo per daug apgalvotas.
[= -], bet [- =].

D-314 P-252 Vladimiras su siaubu pamatė, kad įvažiavo į nepažįstamą mišką (SPP).
[- =] (kas - =). -
Ґ patikslinimas.L
Apie jį sklando gandai, Chbudtron ėmėsi grūdų prekybos ir tapo labai turtingas (SPP).
[= -], (tarsi - 113
obst. laiko
Saulė jau buvo aukštai,)^!^^ atsimerkė (SPP).
[- =] (kai- =). obst. prib.
Pasakyk man, kodėl taip bijai tylos? (SPP)
[- =], (Kodėl - =). obst. nuolaidų
Įkalbėjau Charcot eiti krantu, (nors) taip ir buvo ilgiausią kelią(SPP). [- =], nors (= -).
paaiškino
Maniau (kad) Konovalovas pasikeitė nuo savo klajojančio gyvenimo (SPP). [-=L (kuris - =).
paaiškino
Tėvas reikalavo (kad ^ eik su juo (SPP). [- =], kad (- =).
Krainevas pakėlė galvą ir pro atvirus langus pamatė, kaip važiuoja automobilių kolona (SPP).
[- ], (kaip = -).
Sustabdė – veiksmažodis N.f. - užsukti
Greitai. ženklai: negrįžimas, pelėda. vaizdas, netiesioginis, 1 nuoroda. Ne pašto ženklai: express., past., units. numeris, m.r. Jis (ką jis padarė?) sustojo.
Nepažįstamas – būdvardis
N.f. - nepažįstamas
Pašto ženklai: kokybė
Ne-post ženklai: pilnas, vienaskaitos, lyties, vin. padas Miškas (kas?) nepažįstamas.
Stipriai yra prieveiksmis. Morfo bruožai – nekintamumas Veiksmo būdo prieveiksmis Daug praturtėjo (kaip?).
Ilgiausias – adj. N.f. - ilgiausi Pašto ženklai: kokybė
Nepasninko požymiai: pilnas, superlatyvas, vienetai skaičius, m lytis, aš kritau.
Kelias (kas?),
114 D-315 (P-253). Mus apėmė džiaugsmingas jausmas,
nes laimėjome (SPP).
ir bėgome link (SSP).
kai jį pamatėme (SPP).
tačiau nusprendėme palaukti (SSP).
nepaisant to, kad buvome vieni (SPP).
tarsi būtume dešimčia metų jaunesni (NGN).
D-316 (P-254). 1) Kai įėjau, jis sėdėjo ant sofos, uždengtas antklode.
(Kai - =), [- =].
Mes ją matėme laimingas veidas kai ji išėjo pas gydytoją.
[- =], (kai - =).
Vos įžengus į lauką, vėjas sustiprėjo ir pradėjo savo ardomąjį darbą.
(Vos – =), [- ir ].
Vos pasirodžius snieguolėms, pavasaris atėjo kaip suvereni meilužė. Kai tik (Kai tik = -), [- =].
Praėjo visa savaitė, kol ji paskambino.
[= -], (prieš - =).
Kol ruošėmės, atėjo naktis.
(Kol kas – =), [= –].
Visi šie sakiniai yra sudėtingi su laiko išlygomis.
D-317 (P-255). 1) Kiekvieną dieną mūsų tėvai tikėjosi, kad nuspręsime dėl instituto. 2) Pasakoje sakoma, kad gėris nugali blogį. 3) Pro nedidelę skylę tvoroje pamačiau, kaip ji skalbia drabužius. 4) Vis tiek nieko nesupratau, nors man buvo daug kartų aiškinama. 5) Draugai dažnai klausia, kodėl aš mečiau sportą.
1) [- =], (kad - =); 2) [- =], (kad - =);
3) [- =], (kaip - =); 4) [- =], (nors =);
5) [- =], (kodėl - =).
D-318 (P-256) [princas Andrejus atsistojo ir nuėjo prie lango] (jo atidaryti). Kai tik jis atidarė langines, atrodė, kad mėnulio šviesa
115
tada (atsimink) jis budėjo (adv.) prie lango, ilgai laukdamas to, įsiveržė į kambarį. Jis atidarė langą. Naktis buvo šviežia ir dar gaivi ( koordinuojantis ryšys). Priešais langą buvo nupjautų medžių eilė, iš vienos pusės juodos spalvos, o iš šono – sidabriškai apšviesta (kompozicinė jungtis). Po medžiais buvo kažkokia vešli, šlapi, garbanota augmenija su sidabriniais lapais ir stiebais šen bei ten. Toliau už juodų medžių buvo kažkoks tviskanti nuo rasos stogas, dešinėje - didelis garbanotas medis ryškiai baltu (gėlių atspalvių) kamienu ir šakomis ir beveik už jį aukštesnis pilnatisšviesiame, beveik bežvaigždėme pavasario danguje. [Princas Andrejus alkūnėmis atsirėmė į langą] ir [jo akys sustojo ties šiuo dangumi].
2. Subordinuojantys jungtukai: taip, kad (ekspozicinis), tarsi (ekspozicinis).
4. [ - = ir =], (į =). [ - =] ir [ - =].
D-319 (P-257). Paprasti jungtukai- tai jungtukai, susidedantys iš vieno žodžio: kas, taigi, kada, tarsi ( subordinuojantys jungtukai) ir kt.; ir taip, bet ( derinantys jungtukai) ir kt.
Sudėtiniai jungtukai – tai jungtukai, susidedantys iš dviejų ar daugiau žodžių: ne tik... bet ir (derinamieji jungtukai), while, since (subordinuojantys jungtukai) ir kt.
D-320 (P-258). Į teatrą nėjau, nes bilietų kasoje nebuvo.
[- =], (nes =).
Svečiai pradėjo eiti, nes jau buvo vėlu.
[- =], (nuo =).
Jis užtikrintai įėjo į namą, lyg būtų čia buvęs ne kartą.
[- =], (tarsi =).
D-321 (P-259). Jungtukų pagalba ne tik... bet ir, arba... arba, arba... arba, ne tas... ne tas, arba... arba, nei... nei ir t.t.
D-322 (P-260).
1. Pavadinimas: „Aušra“.
Turkis yra mėlyna, žalsvai mėlyna kažkokia spalva.
Crake – bėginių šeimos paukštis rusvai raudonu plunksnu ir stipriai į šonus suspaustu kūnu, išsiskiriantis aštriu girgždėjimu; trūkčioti.
116 Karčias – naktis plaukiojantis paukštis garnių šeima, kurios patinai pavasarį šaukia panašius į jaučio riaumojimą.
2. Ne tik.. bet ir – sąjunga
Koordinavimas
Sudėtinis.
Aš – sąjunga
Koordinavimas
Paprasta
Kada – sąjunga
Pavaldinys
Paprasta
A – sąjunga
Koordinavimas
Paprasta
D-323 ( - ). Paukščių dainos.
[Žmogus tiek susijęs su kiekvieno paukščio giesme] (kad (aiškinamasis jungtukas) jame kaskart pabunda prisiminimai).
Drėgnas gegutės balsas pažadina mintis apie kažką pamestą jaunystėje, apie šaltinį kažkur žemoje vietoje po mediniu tilteliu. (O jei lakštingala gieda kažkokių paslaptingų krūmų pavėsyje), [žmogus sustos eidamas, jausdamas], (kaip (subordinuojant aiškinamąjį jungtuką) staiga pradėjo plakti širdis, plakti jaunatviška vilties jėga) , (nors ( prieveiksmio jungtukas) daug kas jau palikta visam laikui).
[Lyukas dainuoja paprastai] bet ( priešiška sąjunga) [jo daina visada turi vasaros ryto gaivumą] ir ( jungiamasis junginys) [žmogus, girdėdamas giesmę, netenka sąmonės. laimingas]. Lerys yra paprastas. [Jis tiesiog dainuoja, nes] (nes (ekspozicinis jungtukas) apačioje bręsta rugiai) ir (netinkamas jungtukas) (virš jo aukštas, giedras dangus). [Ir jis taip pat dainuoja, nes (aiškinamasis jungtukas) jaučia savo tikslą – padaryti aplinkinį pasaulį šviesesnį ir skambesnį). Jau – dalelė Stiprinanti dalelė. kažkas yra dalelė. Sustiprinanti dalelė.
117
D-324 (P-261). Jungtukų ir prielinksnių panašumas slypi tame, kad abi šios kalbos dalys yra funkcinės. O skirtumas tas, kad sąjunga įpareigoja vienarūšiai nariai Ir paprastus sakinius kaip komplekso dalis, o prielinksnis išreiškia daiktavardžio, skaitvardžio ir įvardžio priklausomybę nuo kitų sakinio žodžių.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!