Išsamios pažintinės pamokos parengiamojoje grupėje santrauka. Integruota pamoka parengiamojoje grupėje: kelionė pažinimo keliu

Tikslas:žinių apibendrinimas, vaikai per organizavimą įvairių tipų veikla

Užduotys:

Švietimas:

- stiprinti kardinalių ir eilinių skaičių skaičiavimą per 10, galimybę palyginti skaitinė reikšmė;

- konsolidacija būdingi bruožai metų laikai, mėnesių pavadinimai, savaitės dienos, diena;

- pratinti daiktavardžiui parinkti kelis būdvardžius;

- praktikuotis nustatant žodžių skaičių sakinyje;

Švietimas:

– plečiamas vaikų žodynas, dialoginė kalba;

- ugdyti loginį mąstymą;

- vystytis konstruktyvi veikla;

- lavinti rankų motoriką.

Pedagogai:

- ugdyti smalsumą ir stebėjimą;

- ugdyti savitarpio pagalbą ir nepriklausomybę;

Darbo forma – frontalinė, individuali

Įranga ir medžiagos: Nuotraukos (dinozaurai, rytų sultonas, Europos princesė, pionierių spaustuvininkų Kirilo ir Metodijaus paveikslas), geometrines figūras, skaičiavimo lazdelės, kortelės su skaičių serija, kortelės su skaičiais, lenta, kreida, PSO.

Tiesioginės edukacinės veiklos pažanga:

Pedagogas: Šiandien siūlau tau leistis į kelionę, bet ne į eilinę, o į kelionę laiku, pažvelgti į šį stebuklingą laikrodį, pasukus ant jo rodykles, tu ir aš atsidursime skirtingų epochų o šių laikų herojai užduos klausimus apie tai, kaip jie pasiruošę leistis į kelionę.

Pedagogas: Tada pasukime savo strėles magiškos valandos ir einam.

(muzikos garsai)

Taip pat įdomi veiklaparengiamoji grupė:

Pedagogas: Jūs ir aš atsidūrėme senovėje dinozaurų eroje, mus matematinėje proskynoje pasitinka linksmi dinozaurai, jie labai mėgsta geometrines figūras ir paruošė jums pirmąją užduotį.

1 Užduotis:(darbas ant kilimo)„Išdėstykite figūras“.

  • Išdėliokite 5 trikampius, 1 kvadratu mažiau.
  • Formas išdėliokite vienodai (du būdai: pridėti vieną kvadratą arba pašalinti vieną trikampį).
  • Išdėliokite 5 ovalus mažėjančia tvarka
  • Išdėstykite 5 apskritimus mažėjančia tvarka

Pedagogas: Puiku, jūs atlikote užduotį. Tęskime kelionę ir pasukime laikrodžio rodykles.

Pedagogas: Mes įeiname senovės Persijačia buvo išrastas pirmasis skaičių rašymas, tokius, kokius juos žinome dabar. Žiūrėk, mus pasitinka persų sultonas ir paruošė tau užduotį.

2 užduotis: „ Skaičių serija» (darbas prie molberto)

Skaičių eilutėje įveskite trūkstamus skaičius.

3 užduotis: „Daugiau, mažiau“

Kortelės su sultono užduotimi, joje reikia palyginti skaičius ir tarp jų įdėti didesnį ar mažesnį ženklą.

Pedagogas: Dabar šiek tiek pailsėkime.

Fizminutka:(vaikščioti vietoje)

Kas vaikšto kartu, mažai tikėtina

Grupės „Vaivorykštės“ būrys (naudokite bet kurį grupės pavadinimą)

Drąsus, sumanus,

Įdegęs po saule!

Pedagogas: Puiku, tęskime kelionę, sukite laikrodį, kur mes esame?

IN senovės Europa, būtent čia vaikinai išrado pirmąjį laikrodį su rodyklėmis.

3 užduotis: „Piešimo laikas“ (darbas prie lentos)

Pedagogas: Vaikinai, pažiūrėkite į gražią Europos princesę, ji nusprendė išsiaiškinti, kaip gerai žinote laiką.

Mokytojas vadina laiką, ant lentos kreida nupiešia laikrodžio rodykles (ciferblatas nupieštas iš anksto).

Puiku, vaikinai, jūs tai padarėte.

4 užduotis: „Pirmosios raidės“ (darbas prie stalų)

Pedagogas: Pasukime savo stebuklingo laikrodžio rodykles ir atsidurkime senovės Rusija, susipažįstame su pirmuoju raštu rusų kalba. Pirmieji mūsų abėcėlės raides sugalvojo Kirilas ir Metodijus. O tai dar viena jūsų užduotis: ant kortelių užrašomos raidės ir dėliojamos skaičiavimo pagaliukai. Suskaičiuokite, kiek skaičiavimo pagaliukų reikėjo raidei padaryti, sugalvokite žodį, kuriame bus ši raidė.

5 užduotis: „Pasiūlymų teikimas“

Pedagogas: Suskirstykite į poras, priešais jus yra spalvotos juostelės, su savo pora išardykite tos pačios spalvos juosteles, apverskite jas, ten yra parašyti žodžiai, sudėkite juos į sakinį ir perskaitykite.

Keliaukime toliau, sukkime strėles ir štai, mes jau senelių laikais. Pažvelkite į televizoriaus ekraną, mums atsiuntė mįslės vaizdo įrašą, pabandykime atspėti.

Pedagogas: Na, mūsų kelionė eina į pabaigą, laikas grįžti namo, pasukime laikrodžio rodykles paskutinį kartą atsidurti mūsų laikais. (muzikos garsai)

Tikiuosi, kad jums patiko mūsų kelionė.

Pavadinimas: Baigiamosios integruotos pamokos parengiamojoje grupėje „Kelionė laiku“ santrauka
Nominacija: Vaikų darželis – Pamokų užrašai, GCD – žaidimų veikla


Pareigos: pirmiausia mokytojas kvalifikacinė kategorija
Darbo vieta: MBDOU vaikų darželis Nr. 257 „Mažoji šalis“
Vieta: Novokuznecko miestas, Kemerovo sritis

Finalo santrauka kompleksinė pamoka parengiamojoje grupėje „Kelionė po žinių šalį“.

Tikslas:Įgytų žinių ir įgūdžių įtvirtinimas ir apibendrinimas per mokslo metus.
Užduotys: 1. Ugdomasis: tobulėti pažintinis susidomėjimasĮ švietėjiška veiklaįtraukiant įvairias žaidimo užduotis.
2. Vystymasis: lavinti smulkiąją motoriką, dėmesį, intelektą, vizualinė atmintis, vaizduotė.
3. Ugdomasis: atnaujinti bendradarbiavimo, tarpusavio supratimo, geranoriškumo, savarankiškumo įgūdžius.

Medžiagos: vairas, geometrinės figūros, jauniklis, paukštis, lizdas, gėlės su skaičiais, proskyna, kėdės, bilietai, pieštukai, garso įrašas, mediena.

Pamokos eiga.

1. Organizacinis momentas.
- Vaikinai, šiandien į mūsų pamoką atėjo svečiai.
Aš sveikinu visur namuose ir gatvėje,
Net „Labas! sakau kaimyno vištai.
Sveika, auksine saule!
Sveiki, mėlynas dangus!
Sveiki, laisvas vėjelis!
Labas, mažasis ąžuoliukas!
Sveika saule! Laba diena!
Mes netingi pasisveikinti!
Sveiki!

2. Pagrindinė dalis.
- Vaikinai, ar jums patinka keliauti?
Ir šiandien kviečiu jus į kelionę po Žinių žemę. O kuo mes ten eisime, sužinosite užminę mįslę.

Variklis čiaudėja
Išbėga į atvirą erdvę.
Ir palei skambančią gatvę
Jis bėga, nerimauja.
Turgus, paštas ir stotis,
Kad niekas nevėluotų. (Autobusas).

Tiesa, autobusu.
– Vaikinai, bet į autobusą galima lipti tik su bilietais, o norint jį gauti, reikia atsakyti į klausimus. Atidžiai klausomės, pakeliame ranką ir atsakome. Ant bilietų yra vietų numeriai, ir kiekvienas eina į savo vietą.

Klausimai:
1. Kaip vadinasi mūsų šalis?
2. Kaip vadinasi mūsų regionas?
3. Kas yra mūsų šalies prezidentas?
4. Kaip vadinasi gaublio modelis?
5. Kokiame mieste gyvename?
6. Kokių spalvų yra mūsų vėliava?
7. Kaip vadinasi mūsų upė?
8. Koks yra didžiausias jūros gyvūnas?
9. Ką veikia meška žiemą?
10. Kokios spalvos vanduo?
11. Ką girdime?
12. Visžalis medis?
13. Kiek mėnesių yra metuose?
14. Ar gyvatė turi letenas?
15. Koks sezonas ateina po pavasario?

Vaikinai, išsaugokite bilietus iki kelionės pabaigos, mums jų prireiks vėliau. Ar visi užėmė savo vietas? Eime.
(Įjungtas dainos „Mes einame, einame, einame“ garso takelis).

Vaikinai, norėdami pradėti savo kelionę, sustokime ratu.

Laikykimės už rankų kartu
Ir šypsokimės vieni kitiems.
Paspausim rankas
Šiluma bėgs ratu.
Kartu būsime labai draugiški atsakyti į klausimus,
Mes visi norime daryti
Visi norime daug sužinoti.

Užduotis Nr.1.
-Eime, vaikinai, prie stalų ir pažiūrėkime, kas ant jų yra (gėlės su skaičiais pavaizduotos gėlės viduryje). Atkreipkite dėmesį, kad spalvose trūksta skaičių, kaip buvo stiprus vėjas ir išpūtė trūkstamus skaičius.
- Dabar pagalvokite, kokį skaičių reikia pridėti prie kiekvieno žiedlapio, kad bendra suma būtų skaičius, parašytas gėlės viduryje.
Gerai padaryta!
- Vaikinai, kur auga gėlės?
- Kam jie skirti?
– Pažiūrėkite, Žinių žemėje yra gėlynas, bet ant jo nėra gėlių, gal galime papuošti savo gėlėmis?

2 užduotis.
- Vaikinai, rankose turiu tris vokus, bet nežinau, kas juose. Norėdami juos atidaryti, turite suskirstyti į tris grupes. Ir jūs dalinsitės pagal savo bilietų numerius:
1 grupė yra skaičiai nuo 1 iki 5.
2 grupė yra skaičiai nuo 6 iki 10.
3 grupė yra skaičiai nuo 11 iki 15.
-Paimame vokus ir einame ant kilimo, atplėšiame (vokuose yra geometrinės figūros, iš kurių reikia susidėti lėktuvą, mašiną, laivą).
– Kaip visa tai galima pavadinti vienu žodžiu? (transportas).
- Vaikinai, kokiam transportui jie priklauso?
– Kaip manote, ar rogutės naudojamos transportui? Kodėl?
- Vaikinai, kokią išvadą galime padaryti apie tai, kas yra transportas?
Išvada: viskas, kas veža žmones ir krovinius, vadinama transportu.
O dabar klausimas apmąstymams: kaip manote, ar vandens tiekimą galima vadinti transportu? Kodėl?
- Ką daro santechnika? (perneša vandenį iš vienos vietos į kitą, iš vandentiekio į namus).
Išvada: tai reiškia, kad tai gali būti vadinama transportu.
Gerai padaryta!

Užduotis Nr.3.
-Vaikinai, eikime prie stalų ir pažiūrėkime į lapus.
-Ką tu ten matai? (Teta Katė ir katinas Vasilijus). Jie prašo jūsų, vaikinai, padėti jiems kelyje, kitaip jie yra labai pavargę ir nori pailsėti.
-Padėsime?
Tada paimame paprastą pieštuką ir einame į pagalbą. (Orientacijos įgūdžių lavinimas ant languotų popieriaus lapų).
Taigi jūs padėjote katinui Vasilijui ir tetai Koshka patekti į savo sūnėnų namus, ir jie jums dėkoja!

Vaikinai, mūsų kelionė per Žinių šalį eina į pabaigą, jūs atlikote visas užduotis, išsiimame bilietus ir lipame į autobusą. O kad kelionė būtų smagesnė, siūlau atspėti mįsles, kurias reikės įvardyti ir pasakos ar eilėraščio pavadinimą.

Galbūt jis buvo pavogtas
Jie mane nunešė ant virvės,
Nauja pavadintas vardu,
Ar jie privertė jus saugoti namus?
S. Mikhalkovas „Mano šuniukas“.

Tegyvuoja kvapnus muilas,
Ir pūkuotas rankšluostis,
Ir dantų milteliai
Ir storos šukos!
K. I. Čukovskis.

Gerb
Mielas karieta!
Mielas Karieta
Mielasis!
Per storą ir ploną
Man reikia išeiti.
Ar įmanoma tramvajumi
Sustabdykite stotį.
S.Ya.Marshak.

Gerai padaryta!

Štai mes.
-O, vaikinai, ar girdi, kad kažkas cypia? Tai jauniklis, iškrito iš lizdo.
-Kaip mes galime jam padėti?
-Kaip manai, kodėl jis iškrito iš lizdo?
Pažiūrėkite, vaikinai, kokia laiminga jo mama.

3.Rezultatas.
- Vaikinai, pasakykite, kas jums patiko mūsų kelionėje per Žinių žemę.

Savivaldybės biudžetas ugdymo įstaiga

„Bolšemoreckos vidurinė mokykla pavadinta. A. I. Kostrikina“

(struktūrinis padalinys - darželis)

Išsamios santraukos atvira klasė

(parengiamojoje grupėje)

„Lobių kelionė“

Parengė:

mokytoja logopedė

Pustovalova O. S.

auklėtojai

Evdokimova E.V.

Aniščenka V.V.

Pamokos tikslai ir uždaviniai

Pataisomoji ir auklėjamoji: toliau mokyti garsinės analizės ir žodžių sintezės; toliau plėtoti elementarias matematines sąvokas; lavinti grafomotorinius įgūdžius ir regimąjį dėmesį; tobulinti savo judėjimo įgūdžius pagal muziką.

Korekcinis ir vystomasis: lavinti foneminę ir kalbinę klausą, formuoti orientaciją garso sistema kalba; vystytis vizualinis suvokimas, dėmesys, atmintis; praturtinti žodyną, praktiškai įvedant antonimus.

Pataisomoji ir auklėjamoji: sukurti gera nuotaika, ugdyti tikslumą, gerumą ir gebėjimą laikytis žaidimo taisyklių; noras ir gebėjimas dirbti komandoje, skatina aktyvumą ir savarankiškumą.

Įranga: magnetofonas, molbertas, nuotraukos (pjūklas, kalakutiena, vėžys, arbūzas, moliūgas), masažo kamuoliukas, lobių žemėlapis, kartoniniai debesys su juostelėmis, piešiniai taškais, raidės, raudonos ir mėlynai žalios vėliavėlės, didaktinis žaidimas„Rink gėles“, vokai su užduotimis, popieriaus lapai su skiemenimis (guzeliais), žaidimas „Žvejyba“, dalomoji medžiaga(garso traškučiai, meškerės, žuvys, markeriai, akmenukai), skanėstai.

Pamokos eiga

aš. Organizacinis momentas (Vaikai įeina į salę skambant muzikai)

Pirmaujanti: Vaikinai, pažiūrėkite, kiek svečių šiandien turime salėje. Pasisveikinkime su jais visais kartu.

Vaikai: Sveiki!

1. Psichologinė gimnastika kartu su pirštų mankšta

Pirmaujanti: Dabar sustokime ratu ir palinkėkime vieni kitiems laba diena, o mažas kamuoliukas mums padės tai padaryti.

(Vaikai sustoja kartu su vadovu ratu. Skamba lyrinė muzika.)

Šis kamuolys nėra paprastas, bet stebuklingas. Savo šiluma jis spinduliuoja gerumą ir perduoda jį savo rankose laikantiems žmonėms. Laikysime jį delnuose, sakydami gerus, šiltus žodžius, o tada perduosime kaimynui iš dešinės.

(Vaikai laiko kamuolį ir sako malonūs žodžiai)

Probleminė situacija

Pirmaujanti: Vaikinai, šiandien turime neįprastą veiklą. Jis atėjo pas mus... atspėkime, kas tai?

Vaikai atspėja herojaus vardą pagal pirmuosius žodžių paveikslėlių garsus.

(Pjūklas, Turkija, Vėžys, Arbūzas, Moliūgas – „Piratas“)

(groja piratų muzika)

Piratai: Sveiki vaikinai!!!

1 piratas: Aš esu kapitonas Džekas, o čia mano draugas Boatswain Billy. Norime pakviesti jus į pavojingą kelionę. Faktas yra tas, kad aš perėjau senus dalykus ir radau žemėlapį, kuriame buvo paslėpti lobiai, kuriuos reikėjo pasiekti laivu. Bet man reikia komandos. Ar sutinkate plaukti su mumis?

Vaikai: Taip.

Piratas 2 : Mūsų laukia sunkūs išbandymai ir tik juos įveikę įgausime lobių. Ar esate pasiruošę iššūkiui?

Vaikai: Taip

Piratai: Tada eime!

1 piratas: Tarkim stebuklingi žodžiai: „Pasisuk ir atsidurk laive“

Vaikai: Visi kartu sako stebuklingus žodžius.

Kvėpavimo pratimai

Piratas 1 : Štai tu ir aš stovime laive, bet kas čia per... jūroje siaučia audra! Debesys uždengė saulę. Stiprus vėjas pučia į veidus ir mus užklumpa baisus lietus. Išvalykime debesis. Mes stipriai pūsime ant jų, kad jie išskristų. (Vaikai pučia debesis. Įkvėpkite per nosį, iškvėpkite per burną)

Įvadas į temą

Vizualinio dėmesio ugdymas

Piratas 2: (išskleidžia žemėlapį ir parodo vaikams) Vaikinai, čia yra žemėlapis, kai atliksite užduotis, laivas judės pagal žemėlapį. Štai ir ateina pirmasis išbandymas. Norėdami gauti vaizdą, turite sujungti taškus.

(Vaikai atlieka užduotis)

Piratas 2: Gerai padaryta!

„1,2,3 – mūsų laivas plaukia pirmyn!

Garso charakteristikos.

1 piratas: Vaikinai, mūsų laivas išplaukė į " Garsų uostas.

(Vokas su raidėmis) Dabar pasakysiu jums garsą, o jūs turite nustatyti, ar tai balsė, ar priebalsė. Jei tai balsis, kuri vėliava turėtų būti iškelta? (raudona). O jei tai priebalsė (mėlynai žalia).

Piratas 1 : A. Apibūdinkite šį garsą. Koks tai garsas? (balsis arba priebalsis)

Piratas 1 :. Gerai padaryta!

II. Pagrindinė dalis.

Piratas 2: Taigi mes artėjame prie Permainų ežeras.

Vystymo užduotis foneminis suvokimas

Žaidimas „Pridėti garsą“ (naudojant kamuolį)

Tikslas: plėtra foneminė klausa, dėmesys, mąstymas.

Piratas 2: Aš pasakysiu žodžius su garsu R, o tu bandyk jį pakeisti taip, kad vietoj garso R būtų garsas L. Aš messiu kamuolį ir pavadinsiu žodį garsu R, o tą, kuriam mečiau. kamuolys turi pakeisti žodį ir garsą R pakeisti garsu L. Pavyzdžiui: vėžys-lac. Ar tu pasiruošęs?

Vėžiai-lakas, ragai-šaukštai, romo laužas, karkas-lama, rugiai-melai. Marina – avietė.

Piratas 2: Puiku, vaikinai!

Pirmaujanti: Vaikinai, kas yra garsai? Kuo raidė skiriasi nuo garso? (Raidės - matome ir rašome, bet girdime ir kalbame garsą)

Vaikai: Garsai yra tai, ką girdime ir tariame.

Plėtra smulkiosios motorikos įgūdžius

Pirmaujanti: Vaikinai, dabar pabandysime šias raides išdėlioti iš akmenų ant ežero kranto. (Vaikai iš akmenų daro R ir L raides) Gerai padaryta! Eikime į kelią toliau.

1 piratas: Vaikinai, mes dabar išvykstame į Gėlių lygumą.

Vaikinai, ar nemanote, kad ši proskyna kažkokia keista, tarsi užburta? Žiūrėk, čia yra vokas. „Piktas burtininkas užbūrė gėles, jei nuviliosi gėles, tęs savo kelionę“.

Žaidimas „Rink gėles“.

Tikslas: ugdyti foneminį suvokimą, garso analizė ir sintezė

Grupė suskirstyta į dvi komandas. Viename renkama gėlė su žiedlapiais – paveikslėliai, kurių pavadinime yra garsas L, kitas – gėlė su žiedlapiais – paveikslėliai, kurių pavadinime yra garsas R.

1 piratas: Puiku, jūs sėkmingai atlikote šią užduotį ir galime plaukti toliau.

Piratas 2: Vaikinai, dabar mes įžengiame į labai sunkų laikotarpį Priešybių sąsiauris.Čia mūsų laukia nauja užduotis

Užbaikite sakinį priešo žodžiais

Tikslas: Pratinkite vaikus pasirenkant antonimus.

Pūkas lengvas, o akmuo –... (sunkus)

Vasarą oras karštas, o žiemą -…. (šalta)

Garstyčios karčios, o cukrus... (saldus)

Sriuba karšta, o kompotas... (šaltas)

Kiškis bailus, o liūtas... (drąsus)

Senelis senas, o anūkas... (jaunas)

Vilkas gerai maitinasi vasarą, bet žiemą... (alkanas)

Asfaltas grubus, o akmuo... (lygus)

Bala sekli, o upė... (gili)

Burtininkė yra gera, o ragana... (blogis).

Pirmaujanti: Dabar laikas pailsėti. Su jumis atvykome į „Fizminutki“ salą. (Vaikai daro fizinius pratimus)

Skiemens skaitymo užduotis

Tikslas: lavinti skiemenų skaitymo įgūdžius.

Pirmaujanti: Vaikinai, dabar mums reikia persikelti į kitą salą. Tačiau norint ten patekti, reikia eiti per iškilimus ir perskaityti skiemenis. (pi, žiurkė, mo, re, saulė, duk, pa, rus, vol, ny). (Vaikai lipa ant iškilimų ir skaito skiemenis).

Pirmaujanti: Dabar pabandykite sujungti šiuos skiemenis, kad gautumėte žodžius (bangos, jūra, piratas, skrynia, burė). Kokius žodžius gavai?

Padalinkime šiuos žodžius į skiemenis (vaikai ploja)

Kiek skiemenų yra žodyje WAVES? (du).

Vaikinai, išdėstykime šio žodžio schemą. (Vaikai dirba su traškučiais).

(Vaikai apibūdina garsus)

Piratas 1 : Mūsų laivas plaukia toliau. Horizonte – Turtingų žodžių upė.

1 piratas: Šioje upėje yra neįprastų žuvų. Kol laivas pakeliui, siūlau pagauti žuvį su žuvienės sriuba, bet pirmiausia reikia visiems ištiesti pirštus.

Pirštų gimnastika

Žuvys plaukė ir nardė

Šiltame, švariame vandenyje.

Jie susitrauks, atsitrauks,

Jie palaidos save smėlyje.

(Vaikai kartu su mokytoja pakartoja judesius tekstui)

Žaidimas "Žvejys"

Tikslas: mažų ir stambiosios motorikos įgūdžius, matematinius vaizdus.

Vaikai paeiliui magnetine meškere gaudo žuvis iš upės, ant kurios atspausdintas ženklas su numeriu. Vaikai šonuose turi užrašyti gretimus skaičius.

1 piratas: Gerai padaryta!

III. Apatinė eilutė.

Piratas 2: Vaikinai, mes sėkmingai įveikėme visus išbandymus ir pasiekėme lobius. Pažiūrėkime, kas paslėpta dėžėje. Kaip atidarome spyną? Mums reikia rakto.

1 piratas: Tūkstantis velnių! Prisiminiau, kad turiu raktą, bet nežinojau, kam jis skirtas.

(Vaikai atidaro skrynią ir ten randa skanėstų)

Pirmaujantis : Na, mūsų kelionė baigėsi. Atėjo laikas grįžti į darželį. Atsisveikink su piratais, vaikinai! Dabar pasakykime stebuklingus žodžius „Aš pats apsiversiu, ir darželis Aš padarysiu."

Ar jums, vaikinai, patiko keliauti? (vaikų atsakymai)

Kur mes buvome?

Su kokiais iššūkiais susidūrėme?

Dabar atsisveikinkime su svečiais ir eikime į grupę.

Žuvys akvariume. Linksma paskyra.

Tikslai: Įtvirtinti eilės eilės skaičiavimo įgūdžius (per 10), skaičiaus eilės reikšmės sampratą ir eilinius ryšius; patikslinti žinias klausimais: „Kiek?“, „Kokiu“, „Kuriu“; mokyti vaikus siluetuoti iš paprastos formos daiktų, paruošti reikiamo dydžio popieriaus lapelius; lavinti rankų koordinaciją; mokyti pasiekti savitą formą, ugdyti kompozicijos jausmą;

Stiprinti idėjas apie eilinį skaičiavimą per 10 ir toliau teisingai formuluoti vaikų atsakymus į mokytojo klausimus apie pasakos turinį, kalboje naudojant eilinius skaičius; Padarykite savo aplikaciją su žuvies figūrėlėmis. Tinkamai organizuoti kompoziciją; žinoti ir laikytis saugos taisyklių dirbant su žirklėmis.

Vystymo aplinka: kortelės, geometrinės medžiagos ir daiktai skaičiavimui; akvariumas su žuvimi: užrašų knygelės lapo dydžio popierius šviesiai mėlynos (jūros), šviesiai žalios (upės) ir alyvinės spalvos (akvariumas), nuotraukos, vaizduojančios upę, jūrą ir akvariumo žuvys pjaustymui; „žaidžiantys“ kubeliai, suklijuoti iš kartono (kiekvienoje kubo pusėje taškai žymi skaičius nuo 1 iki 6), spalvoti pieštukai, žirklės, klijai; iliustracijos pasakai.

Pamokos eiga.

I dalis Vaikinai, ji atėjo mūsų aplankyti Auksinė žuvelė ji turi mums užduotį (galite sukurti problemą) Atlikime juos.

II dalis Eilinis skaičiavimas iki 10.

Pasiklausykite pasakos „Apie ožiuką, kuris mokėjo suskaičiuoti iki 10“ (autorė Alfia Preisen, iš norvegų k. perpasakojo V. Ostrovskis) ir atsakykite į Auksinės žuvelės klausimus.

Kartą gyveno mažas vaikas, kuris išmoko skaičiuoti iki 10. Vieną dieną jis priėjo prie ežero ir pamatė savo atspindį vandenyje. Jis sustojo negyvas ir ilgai žiūrėjo į save. Dabar klausykite, kas nutiko toliau.

- Viena, - tarė Mažoji Ožka.

Ką ožiukas norėjo padaryti sakydamas „vienas“?

Kas jis pirmas suskaičiavo?

Ar jis tai padarė teisingai?

Kokiu skaičiumi galima nurodyti pirmąjį iš eilės?

Palyginkite tokias sąvokas kaip „vienas“ ir „pirmas“. Kaip jie susiję? Kuo jie skiriasi? (Vienas nurodo kiekį, pirmasis – objektų eilę skaičiuojant). Sukite kauliuką. Atidarykite kubo dalį, kurioje yra 1 taškas.

„Vienas!“ – tarė Mažoji Ožka.

Tai išgirdo šalia vaikščiojęs ir žolę graužiantis Veršelis.

- Ką tu darai? - paklausė Veršelis.

- Aš pats suskaičiavau, - atsakė Mažoji Ožka, - Ar nori, kad suskaičiuočiau ir tave?

O, ką tu darai! labai bijau. Ir mano mama tikriausiai neleis, - mikčiojo Veršelis, atsitraukdamas.

Bet Ožka šoko paskui jį ir pasakė:

Aš vienas, jūs du. Vienas, du! Aš - oi!"

Kas ožiukui buvo priskirtas antram?

Apsvarstykite kauliuko puses. Nuspalvinkite kubo dalį (veidą), kurioje yra 2 taškai.

Motina! – skundžiamai paragino Veršelis.

Tada prie jos pribėgo karvė su varpeliu ant kaklo.

Mu, kodėl tu verki?

Ožiukas mane skaičiuoja! – skundėsi veršelis.

- Kas tai? - piktai sumurmėjo karvė.

O, dabar jis ir tave suskaičiavo!_ riaumojo Veršelis.

Kai karvė tai suprato, ji labai supyko.

Aš jums parodysiu, kaip iš mūsų pasijuokti! Nagi, Veršeli, duok jam!

Kas buvo trečias asmuo, kurį suskaičiavo Mažoji Ožka?

Kiek gyvūnų dabar suskaičiavo Mažoji Ožka?

Nuspalvinkite kubo dalį, kurioje yra trys taškai.

(ir t.t. pagal darbą)

Klausimai darbo pabaigoje.

Kiek gyvūnų suskaičiavo Ožka?

Kas jis buvo septintas, aštuntas, devintas, dešimtas?

Pagal paveikslėlį suskaičiuokite visus pasakos herojus.

Ar jie galės kartu plaukti burlaiviu?

III dalis. Taikymas 2Žuvys akvariume.

Stalo viduryje yra akvariumas (stiklainis) su akvariumo žuvimis, uždengtas servetėle.

Atspėk auksinės žuvelės mįslę:

Žiūrėk, namas stovi

Jis iki kraštų pripildytas vandens.

Be langų, bet ne niūrus,

Ir skaidrus iš visų pusių.

Šiame name gyvena 2 gyventojai -

Visi yra įgudę plaukikai. (Akvariumas.)

Kai vaikai sprendžia mįslę, mokytojas nuima servetėlę.

Atidžiai pažiūrėkite ir pasakykite, kurias akvariumo žuvis jau pažįstate, o kurios – nepažįstamos.

Kas žino, kaip jie vadinami? (Guppies ir angelfish taip pat yra). naujos žuvys, jis vadinamas „kardo nešikliu“. Kas atspėjo kodėl? Nes apatinė jų uodegos peleko dalis atrodo kaip kardas. Kuo visos šios žuvys panašios? Kuo jie skiriasi vienas nuo kito? Kokios formos yra angelo žuvelės kūnas. Kas yra gupis? Kokios spalvos ir dydžio žuvis? Atkreipkite dėmesį į žuvies pelekus, kokie jie yra ant angelo žuvelės ir kardo uodegos. Guppy's? Kas dar yra akvariume, be žuvų ir vandens? Kur dar gyvena žuvys? (Upėje, tvenkinyje, jūroje...)

Žaidimas „Kas kur gyvena?

Ant stendo yra trys paveikslai, kuriuose vaizduojamas akvariumas, upė ir jūra. Ant stalo turite paveikslėlius, vaizduojančius įvairių vandens telkinių gyventojus, turite juos iškirpti ir įklijuoti kiekvieną į savo namus. Apibūdinkite žuvies kūno formas. Pirštu nubrėžkite figūros kontūrą. Tada nubrėžkite jo kontūrą ore.

Vaikai savarankiškai iškirpo žuvų figūrėles ir įklijuoja jas ant atitinkamų vaizdų (jūra, upė, akvariumas).

IV dalis. Pamokos santrauka.

Žvelgiant į visus vaikiškus darbelius. Pasirinkite išraiškingiausius ir tvarkingiausius amatus


Olga Krivonozhkina
« Mėnulio svečias darželyje“. Baigiamoji integruota pamoka parengiamojoje grupėje

Tema: « Mėnulio svečias darželyje»

Tikslas:

Mokymosi tikslai:

Įtvirtinti vaikų žinias apie savaitės dienų seką, sezonus, metų mėnesius. Toliau mokykite, kaip spręsti problemas naudojant skaičiavimo lazdeles. Toliau ugdykite gebėjimą naršyti erdvėje. Smeigtukas sąvokas: "po", "per", "tarp", "į kairę", "daugiau į dešinę", "įjungta". Atlikite šešėliavimą horizontaliai (vertikaliai) kryptimi.

Vystymosi tikslai:

Sukurti sąlygas vystymuisi loginis mąstymas, intelektas, dėmesys per linksmus sprendimus matematinė medžiaga. Prisidėti prie formavimo psichinės operacijos, kalbos raida, gebėjimas pagrįsti savo teiginius. Ugdykite vaikų gebėjimą atsakyti į klausimus pilni sakiniai. Formuoti vaikų regimąją atmintį. Tobulėti estetinis suvokimas vaikai per vaizdinę medžiagą.

Ugdymo tikslai:

Ugdyti vaikų gebėjimą suprasti mokymosi užduotis ir tai atlikti savarankiškai, ugdyti savitarpio pagalbą, meilę dalykui ir tikslumą dirbant su padalomąja medžiaga.

Ugdymo tikslai regionuose:

Pažinimas:

Praturtinti jutiminė patirtis vaikus, gerinti suvokimą, aktyviai įtraukti vaikus į kolektyvinius pažintinius žaidimus.

Socializacija:

1. Skatinkite vaikus įsitraukti į bendrą žaidimo situaciją su suaugusiaisiais

2. Ugdykite emocinį reagavimą ir geranoriškumą.

Bendravimas:

Ugdykite iniciatyvą ir savarankiškumą žodinis bendravimas su kitais.

Kūno kultūra:

Skatinkite harmoniją fizinis vystymasis vaikai.

Kaupkite ir praturtinkite motorinę patirtį vaikai: pasiekti sąmoningą, aktyvų, deramai raumenų įtampa atlikti visų rūšių pratimus;

Meninė kūryba:

1. Ugdykite kūrybinę vaizduotę.

2. Stiprinti techninius horizontalaus šešėliavimo įgūdžius ir gebėjimus (vertikaliai) kryptimi.

3. Ugdykite domėjimasis kūryba.

Veiklos rūšys:

Metodai ir technikos:

Žaidimas (siurprizų akimirkų naudojimas).

Vizualinis (iliustracijų naudojimas).

Žodinis (instrukcijos, klausimai, individualūs vaikų atsakymai, priminimai).

Skatinimas, analizė klases.

Mokymosi įrankiai:

Programa « Vaikystė» , tapyba "Kas kur gyvena?", dalomoji medžiaga.

Preliminarus darbas:

Santraukos rašymas.

Mįslių spėjimas.

Loginių uždavinių sprendimas.

Kalendoriaus stebėjimas.

Individualus klases.

Medžiaga į užsiėmimas:

Flanelografas.

Lustai analizei.

Vokai su herojaus detalėmis.

Skaičiavimo lazdos.

Temos nuotrauka įjungta tema: "Kas kur gyvena".

Kinder staigmenos.

Spalvoti pieštukai.

Struktūra klases:

Organizacinis momentas. Žaidimo situacija „Surinkite dalis, kad sukurtumėte herojų“.

Sušilti. Žaidimas su kamuoliu: „Greitai paskambink“

Mįslių sprendimas.

Žaidimas: "Linksmasis grafas". Problemos su skaičiavimo lazdelėmis.

Orientacinis žaidimas erdvė: "Kas kur gyvena".

Kūno kultūros minutė.

Žaidimas "Kinder Surprise".

Piešimo kaukės.

Istorijos sudarymas.

Analizė klases.

GCD judėjimas

Organizacinis momentas.

Auklėtojas: - Vaikinai, šiandien turime kažką neįprasto klasė. Jie atėjo pas mus svečiai. Pasisveikinkime.

Vaikai: Sveiki!

Auklėtojas: Kartą mėnulyje gimė neįprastas kūdikis, ir taip atsitiko, kad jis atsidūrė žemėje. O norint sužinoti, kas jis toks, reikia surinkti dalis. Norėdami tai padaryti, turite padaryti užduotys-žaidimai. Turite parodyti savo žinias, įgūdžius ir intelektą. O už kiekvieną teisingai atliktą užduotį gausite voką su detalėmis. Ar norite sužinoti, kas jis toks?

Vaikai: Taip!

Auklėtojas: Tada pradėkime atlikti užduotis.

1. Sušilti.

Auklėtojas: - Apšilimui žaisime žaidimą su kamuoliu. „Greitai paskambink“.

(Vaikai stovi puslankiu, mokytojas meta kamuolį ir užduoda klausimą.)

Koks dabar metų laikas?

Koks dabar mėnuo?

Kuris iš įvardintų mėnesių pavasaris: gruodis, lapkritis, gegužė?

Kiek mėnesių būna per metus?

Išvardykite savaitės dienas eilės tvarka.

Kiek dienų yra savaitėje?

Pavadinkite šiandienos savaitės dieną.

Kokia savaitės diena buvo vakar?

kaip bus rytoj?

Kas atsitiks anksti ryte ar vakare?

Auklėtojas: Puiku, vaikinai! Puikiai atlikote šią užduotį, štai jūsų pirmasis vokas.

(Vaikai atidaro voką, kuriame yra mūsų herojaus dalis, ir pritvirtina prie flanelgrafo.)

2. Auklėtojas: - O dabar mes su jumis sėdėsime ant kėdžių ir atliksime kitą užduotį. Įminsime mįsles.

1. Vietoj nosies - snukis,

as linksmas... (kiaulė).

2. Vaikščioja ir klaidžioja po pievą

Dėmėtas... (karvė,

Ir duoda mums vakare

Šviežias pienas.

3. Tyliai atsidarė durys,

Ir įėjo ūsuotas žvėris.

Saugokitės pelių lenktynių,

Išėjo medžioti... (katė)

4. Šiltas kailinis žiedais.

Dėvi tylų... (ėriena)

5. Aš esu kuprotas žvėris,

Ir vaikinai man patinka (kupranugaris).

Apie ką šios mįslės? Kodėl jie vadinami augintiniais?

Auklėtojas

3. Žaidimas "Pažiūrėk į paveikslėlį".

(Vaikai pakyla nuo stalų ir prieina prie molberto, ant kurio kabo paveikslas.)

Auklėtojas: Dabar, vaikinai, pažiūrėkite į nuotrauką, pažiūrėkite.

Kas gyvena tarp ožkos ir anties?

Kas per arklį?

Kas gyvena kiaulės dešinėje?

Kas gyvena viščiuko kairėje?

Kas gyvena po žąsimis?

Kas gyvena pirmame aukšte?

Auklėtojas: Gerai padaryta! Gaukite kitą voką.

(Vaikai prideda kitą dalį).

4. Žaidimas "Linksmasis grafas"

(Kiekvienas vaikas turi skaičiavimo pagaliukų rinkinį. Vaikai turi atsakyti į problemos klausimą, padėdami sau.)

Auklėtojas: - O dabar tu ir aš eisime į savo vietas prie stalo ir atliksime kitą užduotį. Kiekvienas iš jūsų ant stalo turi skaičiavimo lazdeles, kurių pagalba spręsime problemas.

Penki kačiukai kasa smėlį

Trys deginasi saulėje,

Du maudosi pelenuose.

Kiek jų yra, atsakykite man? (10)

Ant didelės sofos iš eilės

Katinos lėlės sėdi:

Du lokiai, Pinokis,

Ir linksmas Chippolino,

Ir kačiukas ir dramblys.

Šeši juokingi meškiukai

Jie skuba į mišką pasiimti automobilio.

Bet vienas vaikas pavargęs,

Atsilikau nuo savo bendražygių.

Dabar raskite atsakymą:

Kiek lokių yra priekyje? (5)

Auklėtojas: Labai gerai! Tokiu būdu galime greitai surinkti visas dalis. O štai dar vienas vokas.

(Vaikai prideda kitą detalę.)

Kūno kultūros minutė

Kiškiai šokinėja hop-hop-hop,

Taip baltam sniegui

Jie tupi ir klausosi, ar neateina vilkas!

Kartą - pasilenk, išsitiesk,

Du - pasilenkite, ištempkite,

Trys – trys plojimai delnais,

Trys galvos linktelėjimai.

5. Žaidimas "Maloni staigmena".

Auklėtojas: Mums dar liko šiek tiek laiko. Dabar pažaiskime žaidimą "Maloni staigmena". Kiekvienas priimate malonumą, viduje yra klausimas, į kurį turite atsakyti.

„Pavadink jauniklį“

Avis turi...

Kupranugaris turi...

Katė turi...

Triušis turi...

Šuo turi...

Ožka turi...

Kiaulė turi...

Karvė turi...

Arklys turi...

Auklėtojas: Jūs atlikote puikų darbą. Štai jums dar vienas vokas.

(Vaikai prideda kitą detalę.)

6. Brėžinys: "Kaukė"

Vaikinai, siūlau piešti augintinius! Jūs turite tokius lapus ant savo stalų, kaip jie atrodo? Kaukes jau turime, belieka papuošti gyvūno veidą. Naudodami spalvotus pieštukus darysime šešėliavimą horizontalia arba vertikalia kryptimi.

Auklėtojas: Gerai padaryta! Labai gerai atlikote užduotį ir gavote voką.

(Vaikai prideda dar vieną detalę.)

7. Pasakos rašymas

Vaikinai, užsidėkite kaukes ant veido. Prisiminkite, kokias pasakas skaitome apie augintinius? Pabandykime parašyti pasaką „Ginčas su gyvūnais“ ir prisiminkite kiekvieno gyvūno naudą.

Vieną dieną naminiai gyvūnai susibūrė ir ėmė ginčytis, kuris iš jų žmogui reikalingiausias. Šuo pasakė: "Aš esu labiausiai reikalingas, nes..." (vaikai tęsia). Katė nesutiko, karvė mojavo, ožka pasipiktino, avis bliovė, arklys...

Šiuo metu savininkas išėjo ir pasakė: „Man reikia jūsų visų, jūs visi atnešate daug naudos“. Nuo tada gyvūnai gyveno kartu.

(paskutinė detalė)

Auklėtojas: Vaikinai, ką mes gavome?

Vaikai: Luntik!

Auklėtojas: Atlikote visas užduotis, buvote dėmesingas ir greitas. O nuotraukas, kurias nupiešėte, siūlau duoti Luntikui.

Atspindys:

Auklėtojas: Pakvieskite vaikus pasiimti žalių traškučių (kurie turėjo sunkumų per klases, raudona (kuris neturėjo sunkumų).

Auklėtojas: Kodėl jūs, ...., pasirinkote žalią lustą?

Kas tau pasirodė sunku?

Sakau jums ačiū, vaikinai. Šiandien gerai padirbėjai.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!