Užklasinio skaitymo pamokos užrašai. Užklasinių skaitymo pamokų tikslas

Pamokos santrauka užklasiniam skaitymui

Tema: „Pasakų pasaulyje“ 3 kl

mokytojas pradines klases Zavora A.V.

Puškino 2014 m

Užklasinė skaitymo pamoka.

Tema : „Pasakų pasaulyje“ 3 kl

Mokytojas : Zavora A.V.

Pamokos tikslas:

Ugdykite stebėjimo įgūdžius loginis mąstymas, rišli kalba, dėmesio perjungimas, gebėjimas analizuoti, apibendrinti;

Suformuluoti nuolatinio knygų skaitymo poreikius, turtinti mokinių skaitymo patirtį;

Ugdykite domėjimąsi skaitymu, gebėjimą dirbti kartu, rodyti savarankiškumą ir iniciatyvą bei kalbėjimo kultūrą.

Įranga:

Knygų paroda „Rusų liaudies pasakos“;

Kortelės su pasakų ištraukomis;

Daiktai pasakoms statyti: staltiesė, lėkštė, krepšys, kibirai, šluota;

Vaizdinė medžiaga, vaizduojanti objektus iš pasakų.

Lentelės su pasakų pavadinimais;

Gaidžio, pelės, sniego mergelės kaukės;

Rusų liaudies pasakų iliustracijos.

Pamokos eiga

„Pasaka yra melas, bet joje yra užuomina! Pamoka geriems bičiuliams“.

(A.S. Puškinas.)

1. Organizacinis momentas

2. Pamokos tikslo nustatymas.

Vaikinai, šiandien kalbėsime apie pasaką. Mums automobilių, lėktuvų egzistavimas, erdvėlaivių. Jei norite, kad jus nugabentų į pasaulio galus, įjunkite televizorių ir jie pasirodys ekrane skirtingos šalys, žmonės, kalnai, jūros ir kt. Žmonės sukūrė daugiau stebuklų nei pasakų herojai. Bet kodėl pasaka išlieka tokia miela ir brangi? Kodėl žmonės vis dar rašo pasakas? Faktas yra tas, kad visi suaugusieji kažkada buvo vaikai, o vaikams visada pasakojamos pasakos. Ir kad ir ką sugalvotume, kad ir kur likimas mus nuvestų, pasaka lieka su mumis. Pasaka gimė su žmogumi, o kol žmogus gyvas, tol pasaka bus gyva.

3. Žinių atnaujinimas.

Vaikinai, mes ilgai ruošėmės šiai pamokai, daug skaitome skirtingos pasakos, piešė iliustracijas pasakoms. Sakyk, kokios ten pasakos? (vaikų atsakymai)

Tai pasakos apie gyvūnus. Jose nėra jokių stebuklingų virsmų. Bet šios pasakos labai juokingos. Juose – ir geraširdis lokys, ir bailus kiškis, ir gudri lapė, ir piktas bei apgautas vilkas.

Taip pat yra pasakų apie vyrus, kareivius, našlaičius. Jie taip pat priklauso kasdienėms pasakoms.

Stebuklingas. Jie gali padaryti bet ką. Paversk gulbę mergele, pastatyk sidabrinius rūmus, varlę paversk princese, jaunuolį – uodu.

Kiekviena tauta turi savo trumpas ir ilgas pasakas apie žmones ir gyvūnus, magiškas ir beveik be magijos.

Ko mus moko pasaka? (vaikų atsakymai)

Nenuostabu, kad didysis rusų poetas A.S. Puškinas sako: „Pasaka yra melas, bet joje yra užuomina - pamoka geriems bičiuliams“. Pasaka – melas pasirodo pati gražiausia tiesa, pasakos padeda būti malonesniems.

Kas netiki - tegul tiki

Džiaugiuosi sulaukęs svečio!

Pravėrusi duris į pasaką

Kviečiu visus vaikinus!

4. Darbas su pasakomis.

Vaikinai, šiandien mes leisimės į kelionę į pasakų šalį. Mums padės lėktuvo kilimas. Užmerkite akis, mintyse atsistokite ant kilimo, leisimės į kelionę „Pasakos pažinimas“. Skrendame virš kalnų, per jūras, virš tankių miškų. Vis arčiau pasakų šalis. Kilimas – lėktuvas lėtai leidžiasi į žemę. Mes atvykome. Atmerk akis, mus pasitinka pasaka. Atvykome į Paslaptingąją stotį.

Stotis „Paslaptingoji“ (studentų išėjimai)

Pasaka, pasaka, pokštas

Tai pasakyti nėra pokštas.

Taigi, kad pirmiausia pasaka,

Tarsi upė šniokščia,

Taip, kad iki galo ir seni, ir maži

Aš dėl to neužmigau.

Studentas: Sveiki, vaikinai. Sveiki atvykę į pasakų šalį. Mano vardas Alyonushka. Ar prisimeni, kokioje pasakoje aš gyvenu? („Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška“, „Žąsys yra gulbės“)

Savo krepšelyje turiu nuostabių dalykų. Jie priklauso Rusijos didvyriams liaudies pasakos. Jūs gerai pažįstate šiuos herojus. Spėkite, iš kokių pasakų yra šie daiktai?

(vaikų atsakymai)

1. „Ropė“. 2. „Lapė ir gervė“. 3. „Žąsys yra gulbės“. 4. „Vištiena – Ryaba“. 5. „Princesė varlė“. 6. „Katė, gaidys ir lapė“ (katė išgelbėjo gaidį su arfa)7. „Pasaka apie jauninančius obuolius ir gyvą vandenį“ 8. „Sivka – Burka“. „Ivanas yra Tsarevičius ir pilkas vilkas».

Aš taip pat turiu nuostabių laiškų, bet jie neturi grąžinimo adresų. Kas parašė šiuos laiškus?

1. Kažkas kažkam

Jis stipriai sugriebė:

Oi, nėra kaip jo ištraukti

O, stipriai prilipo.

Tačiau netrukus pasirodys ir daugiau pagalbininkų:

Draugiškas žmogus nugalės užsispyrusį žmogų bendras darbas

Kas taip stipriai įstrigo?

Galbūt tai: (Ropė).

1. Išsaugokite. Mus suvalgė pilkas vilkas. (Vaikai).

2. „Lapė mane neša tamsūs miškai, sraunėms upėms, už aukšti kalnai"(Gaidelis).

3. Ką reikia pasakyti norint atidaryti įėjimą į urvą? (Sim – SIM atidaryta)

Pasakotojai į pagrindinius pasakų veikėjus įkūnijo Rusijos žmonių idėjas apie labiausiai gerų savybių charakteris. Įvykiai pasakoje vyksta taip, kad ne kartą išbandytų herojų: jo jėgą, drąsą, gerumą, meilę žmonėms ir gyvūnams.

Šiandien vaikai vaidina rusų liaudies pasakų herojus. Jie paruošė klausimus.

(Vaikinai vienas po kito eina prie lentos ir užduoda klausimus klasei)

1. Aš esu Ivanuška iš pasakos „Žąsys ir gulbės“. Pasakyk man, koks gyvūnas padėjo man ir mano seseriai pabėgti iš Baba Yaga? (Pelė)

2. Aš esu sesuo Lapė iš rusų liaudies pasakos „Lapė sesuo ir vilkas“. Atsakykite į mano klausimą. Kur vilkas padėjo uodegą, kad gautų žuvį? (Į upę)

3. Aš esu Šaltis – mėlyna nosis iš rusų liaudies pasakos „Du šalnos“. kam aš sušalau? (Barina)

4. Aš esu podukra iš pasakos „Morozko“. Štai mano mįslė. Ką man padovanojo Kalėdų Senelis? (Dėžutė)

5. Aš esu lapė iš pasakos „Lapė ir gervė“. Sakykit, kokia koše pavaišinau gervę? (Mana)

6. Aš esu Katė iš pasakos „Katė, gaidys ir lapė“. Mano mįslė yra tokia: ką aš žaidžiau prie lapės duobės? (Ant arfos).

7. Aš esu Snieguolė. Sakyk, kas mane pradžiugino pavasario dieną? (gradas)

Kuo remiantis juos galima sujungti į vieną grupę? (Visos jos yra rusų liaudies pasakos).

Mokytojas: Skrendame toliau kilimu-lėktuvu. Kita stotis vadinasi „Snegurochka“. Atspėk mįslę:

Graži mergelė liūdna

Ji nemėgsta pavasario

Jai sunku saulėje

Ašaros liejasi, vargše.

(Snieguolė).

Kas atspėjo, kokia tai pasaka? (Rusų pasaka „Snieguolė“).

Pasakos „Snieguolė“ dramatizavimas (vaikai rodo pasaką).

Mokytojas: Pavadink pagrindinė priežastis Snieguolės dingimas. (Ji ištirpo.)

Kiekvienoje patarlėje žmonės svajoja apie gėrį, teisingumą ir patogų gyvenimą. Kiekvienoje liaudies pasakoje yra išmintinga mintis. Ne veltui patarlė sako taip: „Pasaka yra melas, bet joje...“ Tęsti. (užuomina, pamoka geriems bičiuliams)

Darbas maitina žmogų, bet... (tinginystė sugadina).

Kartą melavau, amžinai... (tapau melagiu).

Kas nemyli kitų...(sunaikina save).

Baigė darbą... (vaikščiok drąsiai).

Žmogus suserga nuo tinginystės, bet ... (nuo darbo sveiksta).

Blogai tam, kuris... (niekam gero nedaro).

Išmok gerų dalykų... (blogi dalykai neateis į galvą)

Kartus darbas... (taip, duona saldi).

Kuriai žinomai rusų liaudies pasakai tinka paskutinė patarlė?

Rusų liaudies pasaka „Spygliukas“.

Pasakos „Spygliukas“ dramatizavimas (vaikai rodo pasaką).

Ko ši pasaka moko? (Ši pasaka mus moko, kad kiekvienas gauna tai, ką uždirba.)

Kam priklauso šie pasakos žodžiai?

1. „Įeik pro vieną ausį, pro kitą išeik – viskas susitvarkys“. (Karvė - „Havroshechka“

2. "Ar tau šilta, mergaite, ar tau šilta, raudonoji?" (Morozko).

3. „Negerk, broli, tu tapsi mažu ožiuku“. (Alyonuška.)

4. "Fu-fu, apie rusišką dvasią niekada negirdėjote, nematėte, bet dabar rusiška dvasia atėjo pati." Baba Yaga)

5. "Sivka - burka, pranašiškas kaurka, stovėk priešais mane kaip lapas prieš žolę" (Ivanas yra kvailys)

6. „Kai tik aš iššoksiu, kai tik iššoksiu, atraižos nukris į galines gatves“ (Fox)

7. „Lapė neša mane per tamsius miškus, per sraunias upes, per aukštus kalnus“. (Cockerel)

8. „Ožiukai, ožiukai, atsiversk, atsiversk, tavo mama atėjo ir atnešė pieno“ (Vilkas)

9. "Aš matau - aš matau!" Nesėdėk ant medžio kelmo, nevalgyk pyrago. Atvesk mane pas močiutę, atvesk pas senelį. (Maša)

10. „Ieškokite manęs toli, trisdešimtoje karalystėje, trisdešimtoje valstybėje“. (Princesė - varlė)

Mokytojas: Kokius rusų liaudies pasakų ženklus žinote? (pasakos pradžia ir pabaiga, magiški daiktai, stabilūs deriniaižodžiai)

Pasakų temos yra įvairios. Prisiminkite pasakas, kuriose buvo tokia tema:

apie sunkų darbą („Morozko“

Apie išradingumą, išradingumą („Ivanas Carevičius ir pilkasis vilkas“)

Apie draugystę, ištikimybę („Katė, gaidys ir lapė“)

Apie godumą, šykštumą („Chavrošečka“, „Lapė ir kiškis“)

Apie kuklumą, paprastumą („Pasaka apie jauninančius obuolius ir gyvą vandenį“)

Apie drąsą, drąsą („Košė iš kirvio“)

Apie pagarbą tėvams ir pagyvenusiems žmonėms („Maša ir lokys“)

Mokytojas : Mūsų linksma ir įdomi kelionė baigėsi. Vienas berniukas pasakė: „Jei būčiau pasaka, būčiau pasakęs turi gerą pabaigą to nebūtų, aš neturėčiau pabaigos, tęsčiau ir tęsčiau. Bet taip nebūna, todėl baigkime susitikimą šiais žodžiais:

Tegul pasakų herojai suteikia mums šilumą,

Tegul gėris amžinai nugali blogį!

Pats laikas mums skristi atgal. Ir ačiū, Alyonushka. Atsisveikink, tu ir aš vėl susitiksime pasakose. (Vaikams) Vaikai, stovėkite ant kilimo, užmerkite akis. Mes grįšime. Kilimas – lėktuvas kyla vis aukščiau. Kairėje apačioje pasakų šalis. Skrendame virš kalnų, per jūras, virš tankių miškų. Tai mūsų kaimas, mūsų mokykla. Mes nusileidome. Atmerk akis, mes vėl namie. Mūsų laukia naujos kelionės. Jūs leidžiate šias keliones su savo tikri draugai- knygos. Kiekvienam iš jūsų dovanojame po pasakų knygą.

Pamokos santrauka.

Ką naujo išmokote šiandien klasėje?

Kam pamoka buvo sunki?

kas tau patiko labiausiai?

Už aktyvų dalyvavimą pamokoje balas ir balas visiems mokiniams

Namų darbai.

Skaitykite toliau rusų liaudies pasakas.

Savivaldybės biudžetas ugdymo įstaiga

„Aleksejevskaja vidurinė vidurinę mokyklą»

Petropavlovsko rajonas Altajaus kraštas

Pamokos santrauka apie užklasinis skaitymas
pradinėje mokykloje


"Rusų liaudies pasakos"

paruoštas

pradinių klasių mokytoja

Prokopjeva Liudmila Nikolaevna

Su. Aleksejevka

2014

Tema: Rusų liaudies pasakos.
Tikslas:
    supažindinti vaikus su rusų liaudies pasakų žanru ir šio žanro ypatumais; vystytis pažintinis susidomėjimas, mąstymas, kalba; ugdyti gebėjimą perteikti kūrinio turinį; ugdyti vaikų tvarų pomėgį skaityti, ugdyti kompetentingo skaitytojo įgūdžius; pažadinti mokinių susidomėjimą liaudies menas, rusų literatūra.
    Organizacinis momentas.
Patikrinkite pasirengimą pamokai.
    Tikslų nustatymas.
- Užrašykite lentoje: Kažkokioje karalystėje kurioje nors valstybėje Kartą gyveno senas vyras ir sena moteris Kartą gyveno senelisPadalinkite eilutes į žodžius.Ką pastebėjai? Kokių pasiūlymų sulaukėte?Šiandien mes įsipareigojame jaudinanti kelionėį rusų liaudies pasakų pasaulį.Pažvelkime į aiškinamasis žodynas Vladimiras Ivanovičius Dahlas. Kaip žodyne apibrėžiamas žodis „pasaka“? (išgalvota istorija, precedento neturinti ir net nereali istorija, legenda)
    Žinių atnaujinimas.
Visi mėgsta pasakas, net ir suaugusieji. Nuo pat ankstyva vaikystė mes girdime pasakas. Kai buvai mažas, tavo mama ir močiutė tau paguldydamos pasakas pasakojo. O tolimoje praeityje, kai tavo seneliai buvo maži, suaugusieji jiems taip pat pasakas pasakodavo. Pasakų pasakojimas – senas rusų paprotys. Net senovėje pasakų vaidinimas buvo prieinamas visiems: vyrams, moterims, vaikams ir suaugusiems. Buvo žmonių, kurie puoselėjo ir plėtojo savo pasakišką paveldą. Jie visada buvo gerbiami žmonių. Liaudies tarpe visada buvo talentingų pasakotojų, tačiau apie daugumą jų neliko žinių. Vienas dainininkas ar pasakotojas, dainuodamas pasaką, perteikė ją klausytojams. Kitas, perpasakodamas, pridėjo kažką savo. Jei pasaka pasiteisino, ji buvo prisiminta ir perduodama „iš lūpų į lūpas“. Taigi pasaka tapo liaudies pasaka, jos autoriaus pavardė nebuvo prisiminta. Rusų liaudies pasaka yra lobis liaudies išmintis. Ji išsiskiria idėjų gilumu, turinio turtingumu, poetine kalba ir aukšta edukacine orientacija. Rusų pasaka yra vienas populiariausių ir mylimiausių folkloro žanrų, nes turi ne tik linksmą siužetą, ne tik nuostabius personažus, bet ir todėl, kad pasakoje jaučiamas tikros poezijos jausmas, atveriantis pasaulį. skaitytojas žmogaus jausmus ir santykius, patvirtina gerumą ir teisingumą, taip pat supažindina su rusų kultūra, išmintinga liaudies patirtimi ir gimtąja kalba.Kokias pirmąsias mažas pasakas prisimenate iš ankstyvos vaikystės?Net į tokią mažą pasaką žmonės investavo savo svajones apie gėrį, teisingumą ir patogų gyvenimą. Klausydamiesi pasakų, įsiskverbiate į nuostabų, paslaptingą, paslaptingas pasaulis. Kiekvienoje liaudies pasakoje yra išmintinga mintis. Nenuostabu, kad tai sakoma patarlėje: „Pasaka yra melas, bet joje...“. Tęskite patarlę.
    Naujos medžiagos mokymasis.
Pažiūrėkite į knygų viršelius. Kokie personažai ir objektai jums pažįstami?Ar autorių pavardės yra ant knygų viršelių?- Kodėl? Vartykite knygų puslapius. Ar jūsų knygoje yra viena ar kelios pasakos?Knyga, kurioje yra kelios pasakos, vadinama pasakų rinkiniu.Kaip rasti pasaką, kurią norime perskaityti?
Dramatizuokime vieną iš pasakų. Tai pasaka „Ropė“.
Pasiskirstę vaidmenys: Pasakotojas, Senelis, Močiutė, Anūkė, Klaida, Katė, Pelytė; vaidinamas spektaklis.
Prisiminkime pasakas
Žaisime pasakas.
Pažiūrėkite į pasaką „Ropė“
Ir padėti herojams.
Jiems reikia atnešti ropės,

Kas už kieno, kur turėtų stovėti? Šiandien klasėje klausysimės, kokias dar pasakas skaitote namuose. Mokysimės ieškoti liaudies pasakų ženklų, parinkti patarles, nustatyti pagrindinė idėja
    pasakos
Namų darbų tikrinimas.
    Paruošėte mėgstamos liaudies pasakų ištraukos perpasakojimą. Sutikime, kad pasakos nepavadinsime. Leiskite klasės draugams atspėti, kaip tai vadinasi (vaikų pasakojimai).
To, kas išmokta, įtvirtinimas. Kokius stebuklingus personažus sutikote pasakose? (Baba Yaga, lydeka, Firebird, Sivka-burka ir kt.) Stebuklingas pasakų personažai
    – Tai vienas iš liaudies pasakų ženklų. Paieškokime kitų pasakų ženklų: prieinamumas; pasenę žodžiai; stabilios frazės pradžia; stebuklingi daiktai; pakartokite tris kartus; kova tarp gėrio ir blogio; gėris nugali blogį;
pasakos pabaiga.
Kūno kultūros minutė „Pasakos“
Pelė greitai bėgo
(bėga vietoje)
Pelė vizgino uodegą
(judesio modeliavimas)
Oi, aš numečiau kiaušinį (
pasilenk, „pakelk sėklidę“)
Žiūrėk, aš sulaužiau

(parodyti "sėklidė" ištiestomis rankomis) Čia mes jį pasodinome
(pasilenkti) Pelė vizgino uodegą
Ir jie apipylė ją vandeniu Ropė užaugo gerai ir stipriai
(išskleiskite rankas į šonus) Pelė vizgino uodegą
Dabar patraukime Ir iš ropių gaminsime košę
(maisto imitacija) O nuo ropės būsime sveiki ir stiprūs

(parodyti "jėgą")
Esame graži mažų ožiukų šeima Mums patinka šokinėti ir šokinėti
(šokinėja į vietą)
Mėgstame bėgioti ir žaisti Mes mėgstame sumušti galvas
    (stovėkite poromis ir rodykite „ragus“ abiejų rankų rodomaisiais pirštais)
Literatūrinis žaidimas. Išsirinkime rusų liaudies pasakų žinovą. Žaiskime. Žaidėjas, gavęs už atsakymus daugiaužetonų, yra nugalėtojas.
Pirmas turas. „Sužinok pasaką“.
    Atrodė šiek tiek kaip kamuolys
Ir važinėjo takais. Atsitraukė nuo visų Išskyrus „raudonplaukę“, koks juokas!/"Kolobok"/
    Nėra upės, nėra tvenkinio -
Kur galiu gauti vandens? Labai skanus vanduo Į skylę nuo kanopos!.. /"Sesuo Alionuška ir brolis Ivanuška"/
    Pelė rado sau namus,
Pelė buvo maloni: Juk tame name Yra daug gyventojų!/"Teremok"/
    Gražuolė liūdi:
Ji nemėgsta pavasario. Jai sunku saulėje! Vargšas lieja ašaras!../"Snieguolė"/
    O, Petya - paprastumas,
Truputį suklydau: Tu neklausei katės Pažiūrėjo pro langą... /"Gaidys yra auksinės šukos"/
    O kelias toli,
Ir krepšelis nėra lengvas. Norėčiau sėdėti ant medžio kelmo, Norėčiau suvalgyti pyragą... /"Maša ir lokys"/
    Daužė ir daužė
Ant lėkštutės su nosimi - Nieko neprarijo Ir likau su nosimi... /"Lapė ir gervė"/
    Netoli miško, pakraštyje,
Trys iš jų gyvena trobelėje. Yra trys kėdės ir trys puodeliai, Trys lovos, trys pagalvės. Atspėk be užuominos Iš kurių pasakų personažų jie yra?/"Trys lokiai"/
    Žmonės stebisi:
Viryklė juda rūksta dūmai, Ir Emelya ant viryklės Valgykite didelius suktinukus! Arbata liejasi pati Pagal jo valią. Koks yra pasakos pavadinimas? Lydekos įsakymu»/
    Pas Alyonuškos seserį
Paukščiai išnešė mano brolį. Jie skrenda aukštai Jie atrodo toli./"Gulbės-žąsys"/
Antrasis turas. "Kam priklauso šie žodžiai?"
    „Įeik pro vieną ausį, pro kitą išeik – viskas susitvarkys“.
/karvė/
    „Ar tau šilta, mergaite? Ar tau šilta, raudonoji?
/Morozko/
    „Negerk, broli, tu tapsi mažu ožiuku“.
/Alyonushka/
    „Fu-fu, apie rusišką dvasią niekada negirdėjote, nematėme, bet dabar rusiška dvasia atėjo pati“.
/Baba Yaga/
    „Sivka-burka, pranašiškas kaurka! Stok prieš mane kaip lapas prieš žolę.
/Ivanas kvailys/
    „Kai tik iššoksiu, kai tik iššoku, likučiai nukeliaus į galines gatves.
/lapė/
    „Lapė neša mane per tamsius miškus, per sraunias upes, per aukštus kalnus“.
/Cockerel/
    „Ožiukai, vaikinai! Atidaryk, atrakink! Tavo mama atėjo ir atnešė pieno“.
/ožka/
    „Matau, matau! Nesėdėk ant medžio kelmo, nevalgyk pyrago. Atnešk močiutei, atnešk seneliui“.
/Maša/
    „Ieškokite manęs toli, trisdešimtoje karalystėje, trisdešimtoje valstybėje“.
/Varlė princesė/
Trečias turas. „Ištaisykite klaidas“. Prisiminkite teisingus pasakų pavadinimus.
    – Šuns įsakymu. "Turkijos princesė".„Sivkos būdelė“. „Ivanas Tsarevičius ir žalias vilkas“. "Sesuo Alionuška ir brolis Nikitushka". "Gaidelis yra auksinė aviganė". "Berniukas su kumščiu". „Baimė turi dideles ausis“. „Kirvio makaronai“. „Kaip vyras dalijo kačiukus“.
Ketvirtas turas. „Surask paslėptus gyvūnus iš pasakų“. riestainis (avinas);
barak (vėžys); pačiūžos (arkliai); vilkas (vilkas); žagsulys (katė); laumžirgis (ožka); arklidė (liūtas); vedlys (Jautis); Vasilisa (lapė). Penktas turas. "Koks vardas
    pasakų herojai
    Pamokos santrauka.
, o kaip vadinami stebuklingi objektai?
Vištiena - ... Princesė - ...
    Baba - ... Šiluma - ...
Sivka –… Kilimas –… Žąsys - ... Staltiesė - ... Ivanuška –… Batai –… Kardas - ... Pelė - ...
Nugalėtojų apdovanojimas.
Ką norite pasakyti apie pamoką? Kokio pažymio verta mūsų pamoka?
– Kas tau patiko labiausiai?
Atspindys.
Priešais jus yra stebuklingas obuolys. Nuspalvinkite jį vienu iš trijų spalvų: žalia, raudona, geltona. Jei pamoka patiko - raudona, jei kažkas labai nepatiko - geltona, jei pamoka atrodė nuobodi ir niekas nepatiko - žalia.
- Ačiū už pamoką!
Atėjo laikas pasakyti
"Kol mes vėl susitiksime"
Mūsų pasakiškas karnavalas baigėsi

Lankėme nuoširdžius svečius,

  1. IN
  2. nuostabi pasaka
  3. visi lankėsi.

Mano jaunas draugas! Pasiimkite jį su savimi į kelią

Jūsų mėgstamiausi pasakų personažai

Jie jums padės tinkamu laiku Padarykite gyvenimą šviesesnį. Pamokos tikslai:

Ugdykite norą skaityti per įdomią žaidimų veiklą. Ugdykite meilę vaikiškoms knygoms. Išplėskite savo akiratį.Įranga: stočių pavadinimai „Uznavaikino“, „Ugadaikino“, „Zagadaikino“, „Razvlekaikino“, „Umeikino“, magnetofonas, vaikiškų dainelių įrašai. 1. Įvadinis pokalbis. Tai mokslo metus paskelbti Skaitymo metais. Šiandien mūsų pamokoje kalbėsime apie knygas.

Nuo pirmos dienos, kai žmogus gimsta, jis pradeda mokytis. Jis mokosi

vaikščioti,

suprasti pasaulis, kalbėti, skaityti.

Daugiausia per skaitymasžmogus įgyja žinių.

Tais laikais, kai žmonės nemokėjo nei skaityti, nei rašyti, žinios buvo perduodamos žodžiu. Rašymas padarė žmogaus mintį nemirtingą. Knygos tapo žinių šaltiniais.

Atsiradus spaustuvei (Vokietijoje išrado Johannesas Guttenbergas), knygos pradėtos kurti greičiau. Knygų atsirado daugiau, jos tapo prieinamos visiems. Rusijoje pirmasis knygų spaustuvininkas buvo Ivanas Fiodorovas.

Kai skaitai knygą, vaizduotėje įsivaizduoji, kas joje parašyta. Taip vystosi jūsų vaizduotė. Jei skaitydami knygą ko nors nesuprantate, galite grįžti atgal ir perskaityti eilutes. Knyga tavęs neįžeis, nesierzins su tavimi, prieš ją tau nebus gėda, kad kažko nežinai.

Yra daug patarlių apie knygų ir skaitymo naudą. Pavyzdžiui:

Knyga padės jums darbe ir padės jums ištikus bėdai.
Tas, kuris daug skaito, daug žino.
skaiciau nauja knyga– susitiko su draugu.
Gera knyga yra tavo geriausias draugas.

2. Kelionių žaidimas.

Šiandien šiuo mažu traukinuku leisimės į kelionę į Readingo šalį. O kad mums būtų įdomu, išeisime į skirtingas stotis ir atliksime užduotis. Taigi, eime!

1 stotis “Uznavaikino”.

Klausimai apie pasakų personažus:

  1. Kas labiausiai mėgo uogienę? (Karlsonas).
  2. Kokia pavardė paštininko iš Prostokvašino kaimo? (Pečkinas).
  3. Kas atidavė kalbantį žurnalą tėčiui Carlo?
  4. (Džiuzepė).
  5. Koks buvo Mikės Pūkuotuko draugo vardas? (Paršelis).

Kuris iš R. Kiplingo herojų pasakė: „Tu ir aš esame to paties kraujo“. (Mauglis).

2 stotis „Ugadaykino“.

  1. Apie ką mes kalbame?
  2. „Neteisinga“ bitė, pasak Mikės Pūkuotuko?
  3. (Vapsva).
  4. Į lėktuvą manęs nesodina, sako: „Skrisk šalia manęs, nes yra variklis“. (Karlsonas).
  5. Kaip vadinasi daktaro Pilyulkino mėgstamiausias vaistas nuo visų ligų? (ricinos aliejus). Koks buvo jauno krokodilo, penkiasdešimties metų, vardas?(Gena).
  6. Gyvūnas, kuris keliavo apelsinų dėžutėje ir apsigyveno
  7. telefono būdelės

? (Čeburaška).

Kurio berniuko vardas buvo dėdė? (Dėdė Fiodoras).
Nors nieko nežino, bet tapo žinomos knygos herojumi? (Nežinau).
3 stotis „Razvlekaikino“.
Einu į sodą ir mokyklą,
Susitiksime kieme.
Linksmas, linksmas
Ir triukšmingas žaidimas.
Su manimi tu pamiršai
Visi tavo sielvartai.
Dabar kartok
Sušildyk savo balsus.
Kas šauks pabaigoje draugiškiau,
Taip bus smagiau.
O žodžiai labai paprasti,
O judesiai tokie:
Viena gėlė, dvi gėlės.
Ežiukai, ežiai.
Kaltas, kaltas
Žirklės, žirklės.
Bėk vietoje, bėk vietoje.
Zuikiai, zuikiai.
Nagi, eime kartu,

Nagi, susiburkime Merginos…,
Berniukai...


nieko nepradėjo
Bet pabandykime dar kartą...
Dabar esame beveik kurtieji
Bet iš visos širdies prisipažįstu:
Ir mergaitės, ir berniukai -
Jūs visi buvote geri!
Linksminkis ir kelk triukšmą
Visada esi laukiamas.

Niekada nesirgti.

Ir kai tau nuobodu,

  1. Nešu rankoje naujus namus,
  2. Namo durys užrakintos.
    Gyventojai čia – iš popieriaus
    Viskas siaubingai svarbu. (Portfelis).

  3. Dabar aš narve, dabar aš eilėje,
  4. Nedvejodami rašykite apie mane.
    Taip pat galite piešti.
    kas aš toks? (Užrašų knygelė).

  5. Žinau ir mokau visus.
  6. Bet aš pati visada tyliu.
    Susidraugauti su manimi,
    Turime išmokti skaityti ir rašyti. (Knyga).

  7. Mėgstu tiesumą
  8. Ir tai tiesiai.
    Padarykite tiesią liniją
    Aš padedu visiems. (Valdovas).

  9. Paprastas pieštukas
    Yra vienas asistentas:
    Jei jis padarys klaidą,
    Ji akimirksniu jį ištrins. (Gumos).

5 stotis „Umeikino“.

Nupieškite ir nuspalvinkite mėgstamus pasakų personažus.

3. Išvada.

Taigi mūsų pamoka baigėsi.

Skaitykite knygas ir pritaikykite praktikoje visus gerus dalykus, kuriuos jose rasite. Padaryti gyvenimą geresnį. Sėkmės tau!

Kreipiuosi į jus, draugai vaikai!
Pasaulyje nėra nieko naudingesnio už knygą!
Tegul knygos ateina į namus kaip draugai.
Skaitykite visą likusį gyvenimą, susimąstykite!

Donecko vidurinė mokykla

aš- IIIP.F.Batuly vardu pavadintas laiptelis Nr.71

Plėtra

užklasinė skaitymo pamoka

4 - A klasėje

Parengta

pradinių klasių mokytoja

Jaroševičius S.V.

Pamokos tema. K. I. Chukovskio kūryba. Pasaka „Pavogta saulė“.

Pamokos tikslas. Supažindinkite mokinius su trumpa biografija ir kūrybiškumas

K.I. Chukovskis, tęskite darbą supažindinant studentus

nagrinėjantis K.I. Čukovskio kūrybą - pasaką „Vagimas

"nauja saulė". Išplėsti moksleivių skaitymo akiratį,

asociatyvus mąstymas. Ugdykite emocinę išraišką

kūrybiškumas per emocinį ištraukų skaitymą, dramatizavimą

dalis darbo. Sukurkite teigiamą požiūrį

atmosfera, kuri sukeltų susidomėjimą rašytoju ir jo

darbai. Ugdykite įgūdžius savarankiškas darbas V

grupė. Ugdykite norą būti maloniems, atsargiems,

aš, neigiamas požiūrisį pyktį, godumą, pasitikėjimą

jūsų stebėjimo galios ir gebėjimas analizuoti tai, ką matote

ir išgirdo.

Įranga: K. I. Čukovskio darbų paroda, vaikų piešiniai,

kortelės su užduotimis, sieninis laikraštis apie K. I. Čukovo darbus.

dangus, dainos „Vizitinga pasakoje“ įrašas, įrašas „Įkrovimas“,

pasakų tekstai, kaukės dramatizavimui, piešiniai – rėmeliai

pasakų adaptacijos.

Pamokos tipas: užklasinė skaitymo pamoka.

Pamokos eiga

. Organizacinis momentas.

Skamba dainos „Pasacoje svečiuose“ žodžiai. (įrašas)

II . Pagrindinių žinių atnaujinimas.

1.Mokytojo įžanginė kalba

Pasakos pasakoja apie stebuklus ir moko išminties. Kokie nuostabūs žodžiai!

Ką šie žodžiai reiškia kiekvienam iš jūsų?stebuklas, stebuklai ?

A išmintis ?

a) Mikrofono metodas

(vaikų atsakymai į užduotus klausimus)

b) Mokytojas, skaitantis žodžių reikšmę (stebuklą, išmintį) iš žodyno

S. I. Ožegova.

"Stebuklas - kažkas nuostabaus, stebinančio savo nepaprastumu“.

"Išmintis „Gilus protas, pagrįstas gyvenimo patirtimi“.

- Ir man šie žodžiai charakterizuoja išmintingas žmogus, kuris savo darbuose kalba apie stebuklus.

Sužinokime, kas tai? (mokiniai žiūri į knygų viršelius, piešinius lentoje, daro išvadas).

2. Praneškite apie pamokos temą.

Šiandien mūsų pamoka skirta rašytojo K. I. Chukovskio kūrybai.

3. Mokytojo žodis. Biografinė informacija.

K.I. Čukovskis gimė Sankt Peterburge 1882 m. Šiemet švęsime 130-ąsias rašytojo gimimo metines. Jums gali būti įdomu sužinoti, kad tai nėra tikrasis rašytojo vardas. Tikrai jo vardas buvo Nikolajus Vasiljevičius Korneychukovas. Iš savo pavardės pasidarė ir vardą, ir pavardę. Šis sugalvotas vardas vadinamas pseudonimu. Korney Ivanovičius Chukovskis pasirašė savo kūrinius šiuo pseudonimu, kuris teisėtai pateko į vaikų literatūros aukso fondą.

Čukovskis anksti išmoko skaityti, neakivaizdžiai baigė vidurinę mokyklą ir savarankiškai išmoko anglų kalbą. Jau būdamas 19 metų buvo publikuojamas žurnaluose ir laikraščiuose. Jis kūrė eilėraščius, mįsles, eilėraščius, mažai kas žino, kad jis buvo mokslininkas. Jis buvo vertėjas. Kiek džiaugsmo jis atnešė vaikams versdamas iš anglų kalbos.

Už savo darbą Chukovskis ne kartą buvo apdovanotas ordinais ir prizais.

Tačiau didžiausias atlygis yra skaitytojų meilė Chukovskio knygoms, jauniems ir seniems.

4. „Projekto“ metodas.

(sieninio laikraščio dizainas pagal K.I. Čukovskio darbus).

a) dirbti grupėse;

b) klausimų išklausymas;

c) atsakymų pasirinkimas;

d) sieninio laikraščio dizainas.

Klausimai:

1. Kokiais metais gimė K.I. (1882 m.)

2. K.I. Čukovskis – tikrasis rašytojo vardas? (Ne, tai pseudonimas)

3. Nurodykite tikrąjį K.I. Čukovskio vardą. (Korneychukovas Nikolajus Vasiljevičius)

4. Kokiame mieste gimė rašytojas? (Sankt Peterburge)

5. Ką parašė K.I. (Eilėraščiai, eilėraščio pasakos, mįslės)

5. „Mįslės“ metodas.

Klausykite ir atspėkite mįslę.

Tu sušildysi visą pasaulį,

Tu nežinai nuovargio

Šypsosi prie lango

Ir visi tave vadina ..... (saulė).

6. „Asociatyvinio krūmo“ metodas.

Saulė

Šiluma, šviesa, džiaugsmas, gyvybė, šypsena.

7. Televizijos diktorius. Kategorija „Ar žinojai?

(studentas skaito papildomos informacijos apie saulę).

III . Naujos medžiagos įsisavinimas.

1. Metodas „Skaitymas su sustojimais“

„Pažodinių ir nepažodinių klausimų sistema“.

dalis. 1 grupės mokinių garsus skaitymas apie skaitymo techniką.

- Saulė vaikščiojo dangumi...

į - Vilkai beprotiškai kaukia.

a) pasikartojantis „zvimbimas skaitymas“;

c) dirbti toliau išraiškingas skaitymas ištrauka (sakinių skaitymas su nerimo, prašymo, liūdesio intonacija).

a) „Projekto“ metodas (pasakos „Pavogta saulė“ ekranizacija, perskaitę kiekvieną pasakos dalį, mokiniai lentoje pasirenka norimą piešinį – kadrą,

4 brėžiniai – 4 kadrai). Mokytojo pokalbis apie animatoriaus profesiją.

II dalis. 2 ir 3 grupių mokinių garsinis skaitymas apie skaitymo techniką.

- Anksti, anksti, dvi avys...

į "- „Sveikas, seneli, mes čia!

A) perskaitymas„tyliai“;

b) vaikų užduodami pažodiniai ir ne pažodiniai klausimai;

c) darbas su išraiškingu ištraukos skaitymu (sakinių skaitymas su kreipimusi, pagalbos šauksmas; sakinių skaitymas lėtu tempu, intonavimas, in greitas tempas)

d) pasirinkimas ant lentos 2 rėmeliai;

III dalis. 4 grupės mokinių garsus skaitymas apie skaitymo techniką.

- Ir meška atsistojo, meška urzgė...

į - Iškrito saulė ir nuriedėjo į dangų!

a) darbas su žodynu:

Neišmanantis (neišmanantis žmogus);

Khavronya (kiaulė).

b) vaikų užduodami pažodiniai ir ne pažodiniai klausimai;

c) darbas su raiškaus ištraukos skaitymu (sakinimų su reiklia intonacija, grėsminga intonacija skaitymas, žodžių skaitymas - veiksmažodžiai, perteikiantys meškos, krokodilo elgesį);

d) pasirinkimas ant lentos 3 rėmeliai;

IV dalys. 5 grupės mokinių garsus skaitymas apie skaitymo techniką.

– Bėgo per krūmus, palei beržų lapus.

Prieš - „Na, ačiū tau, seneli, už saulę!

a) pakartotinis skaitymas „poromis“.

b) vaikų užduodami pažodiniai ir ne pažodiniai klausimai;

c) darbas su išraiškingu ištraukos skaitymu (sakinių skaitymas su džiaugsmo ir dėkingumo jausmu);

d) pasirinkimas ant lentos 4 rėmeliai;

2. Pokalbis

Ar tau patiko pasaka?

Ką simbolizuoja lokys? (geras)

O krokodilas? (blogis)

Kokius protingus ir išmintingus dalykus pastebėjote? (Tu negali būti piktas, godus, neišmanantis)

3. Mokytojo žodis.

Danguje vėl pasirodė saulė.

Saulė atėjo pas mane,

Linksmai nusišypsojo prie lango.

„Linkiu visiems sveikatos ir gėrio“, -

Ryte man šnabždėjo saulės spindulys.

4. Kūno kultūros minutė (dainos „Charging“ įrašas).

V . Mokomosios medžiagos apibendrinimas ir sisteminimas.

a) dirbti grupėse;

b) grupės atstovų apsauga šios užduoties;

Užduotys:

1 grupė. Konkursas „Įvardink pasaką“ (skaito ištraukas iš pasakų)

a) - Ilgas, ilgas krokodilas

Mėlyna jūra užgeso

Pyragai ir blynai,

Ir džiovintų grybų. („Sumišimas“)

b) - Meškos važiavo dviračiu.

O už jų – katė atbula. („Tarakonas“)

c) – Atėjo Blusų musė,

Jie atnešė jai batus.

Bet batai nėra paprasti -

Jie turi auksinius užsegimus. (" Fly-Tsokotukha»).

d) - Saulė vaikščiojo dangumi

Ir bėgo už debesies.

Zuikis pažiūrėjo pro langą,

Kiškučiui pasidarė tamsu. („Pavogta saulė“)

2-oji grupė. Konkursas „Atpažink pasaką iš piešinio. (vaikai gauna piešinius, pavadina pasakas: „Moidodyr“, „Tarakonas“, „Musė-Tsokotukha“, „Pavogta“

Saulė“).

3-ioji grupė. Konkursas „Atspėk K.I. Čukovskio mįsles“.

a) Turiu du arklius,
Du arkliai.
Jie neša mane palei vandenį.
Ir vanduo
tvirtas,
Kaip akmuo! (Pačiūžos)

b) auga aukštyn kojom,
Auga ne vasarą, o žiemą.
Bet saulė ją kepins -
c) Esu viena ausė senutė,
Šokau ant drobės
Ir ilgas siūlas nuo ausies,
Kaip voratinklį traukiu. (Adata.)
d) gatve driekiasi maži namai,
Berniukai ir mergaitės vežami į savo namus. (Automobilis.)

4-oji grupė. Ištraukos „Sumišimas“ dramatizavimas.

Kiaulės mikčiojo:
— Miau, miau!
Katės niurzgėjo:
"Oink, oink, oink!"
Antys klykė:
"Kwa, qua, qua!"
Viščiukai kvatojasi:
"Kvapai, kvake, kvake!"
Mažasis Žvirblis šuoliavo
Ir karvė murmėjo:
"Moooo!"

5-oji grupė. Konkursas "Aš žinau" Sužinokite darbą pagal temą.

    lėkštė - O už jų – lėkštės... („Fedorino sielvartas“)

    telefonas - Suskambo mano telefonas... („Telefonas“)

    muilas - Tegyvuoja kvapnus muilas... („Moidodyr“)

    termometras - Ir nustato ir nustato jiems termometrus... („Aibolitas“)

    balionas – Meškos važiavo dviračiu, paskui uodai. balionas... („Tarakonas“).

VI . Pamokos santrauka.

1. Pokalbis.

Kurios K. I. Čukovskio pasakos jums patiko?

Kodėl maži vaikai juos myli?

Kas jums patiko K. I. Chukovskio eilėraščiuose?

Ko moko K. I. Čukovskio pasakos?

2. Mokinių veiklos pamokoje įvertinimas.

3. Namų darbai.

Skaitydami K. I. Chukovskio pasakas, nupieškite bet kurios pasakos paveikslą, „įgarsinkite“.

„Pavogta Kalėdų eglutė“

Užklasinio skaitymo pamokos santrauka

pagal K. M. Staniukovičiaus kalėdinę istoriją „Kalėdų eglutė“.

(Six Thinking Hats technologija)

Tikslas : 1. Moralinių problemų aktualizavimas.

2. Susipažinimas su įsakymu „Nevogs“.

Užduotys : mokymas dirbti su literatūriniu tekstu, tobulinimas kūrybinis mąstymas, ugdant tikėjimą gerumu, plėtrą žodyną studentai, formavimasasmeninis, pažintinis, komunikabilus, universalus švietėjiška veikla

Technologijos : plėtra kritinis mąstymas, probleminis mokymasis.

Įranga: istorijos tekstas ir dešimt įsakymų, po vieną egzempliorių ant stalo, dangtelis, interaktyvi lenta, kompiuterinis pristatymas, pasenusių žodžių žodynas.

Organizaciniai renginiai.

1.Atspausdinkite pasakojimo tekstą ir Dešimt įsakymų reikiamu egzempliorių skaičiumi.

2. Padarykite šešis dangtelius (raudoną, geltoną, juodą, žalią, baltą ir mėlynos spalvos). Schema pridedama

Renginio eiga

1 skaidrė

Mokytojas: ( tikslo nustatymas )

2 skaidrė

Bibliotekininkė:

Vaikinai! Papasakokite, ką žinote apie Kalėdų šventę, kokiam įvykiui ši šventė skirta (Mokiniai kalbasi. Jei reikia pridėti prie jų istorijos) Kristaus gimimas yra viena iš pagrindinių krikščioniškų švenčių, įsteigta pagal bažnyčios doktriną Dievo Sūnaus Jėzaus Kristaus gimimo garbei. Kalėdos pagal senąjį kalendorių švenčiamos gruodžio 25 d., o atitinkamai pagal naująjį stilių – sausio 7 d. Du evangelistai, Matas ir Lukas, pasakoja apie šį įvykį. Taip pat buvo išsaugota daug žodinių tradicijų apie šį nuostabų įvykį.

3 skaidrė

Priešais jus yra stebuklingas obuolys. Nuspalvinkite jį vienu iš mažas miestelis Betliejuje, netoli nuo Jeruzalės, vyresniojo Juozapo namuose gyveno Mergelė Marija. Vieną dieną Dievo pasiuntinys, arkangelas Gabrielius, pasirodė Marijai ir pasakė jai: „Pagimdysi sūnų ir pavadinsi jį Jėzumi. Jis bus didis ir bus vadinamas Aukščiausiojo Sūnumi, o Viešpats Dievas duos jam sostą...“

Judėjos šalis tada buvo pavaldi Romai. Romėnų dekretu

Imperatorius Augustas Judėjoje pradėjo surašymą ir visi turėjo atlikti surašymą ten, kur gyveno jo protėviai. Juozapas ir Marija išvyko į savo protėvių tėvynę Betliejaus mieste. Dėl didelės minios žmonių, atvykusių į miestelį, jie buvo priversti prisiglausti už miesto, oloje, kur piemenys. prastas oras laikė galvijus. Čia gimė Jėzus Kristus. Marija suvyniojo Jį suvystymais ir įdėjo į lovį.

4 skaidrė

Betliejaus piemenys pirmieji sužinojo apie pasaulio Gelbėtojo gimimą. Jiems ryškioje šviesoje pasirodė angelas ir tarė: „Nebijokite! Aš atnešu jums didelį džiaugsmą: šiandien gimė Gelbėtojas, kuris yra Kristus. Rasite kūdikį, suvystytą suvystytą, gulintį ėdžiose“. Piemenėliai rado olą ir nusilenkė ėdžiose gulinčiam kūdikiui, o paskui džiaugsmingai grįžo į savo kaimenes. Vardas Jėzus reiškia „Dievas gelbsti“ arba „Gelbėtojas“.

5 skaidrė

Pasak legendos, išminčiai Kasparas, Belšacaras ir Melchioras atvyko iš rytų garbinti kūdikėlio Jėzaus ir atnešė Jam turtingų dovanų – aukso, smilkalų ir miros.

Kalėdos – nuostabi, šviesi šventė, kuri atsispindi ne tik liaudies tradicijos, bet ir grožinėje literatūroje.

6 skaidrė

Mokytojas:

Atsirado XIX a literatūros žanras– Kalėdų istorija. Žanro pradininku laikomas anglų rašytojas Charlesas Dickensaskuris parašė Kalėdų giesmę 1843 m. Šiame darbe jis suformulavo pagrindines „Kalėdų filosofijos“ temas – vertę žmogaus siela, atmintis ir užmarštis, meilė nuodėmėje esančiam žmogui.

Kalėdinės istorijos ypatumas – kūrinio herojai atsiduria dvasinės ar materialinės krizės būsenoje, kurios sprendimas reikalauja stebuklo. Ir šis stebuklas įvyksta Kalėdų išvakarėse. Istorijos pabaiga visada šviesi ir džiugi.

7 skaidrė

Visą laiką buvo priimta Charleso Dickenso tradicija Europos literatūra. Ryškiu šio žanro pavyzdžiu laikomas H. H. Anderseno „Mažoji degtukų mergaitė“.

Iš rusų rašytojų kalėdines istorijas ir pasakas parašė F.M.Dostojevskis, A.I.Kuprinas, A.P.Leskovas ir kiti.

8 skaidrė

Vieną iš šių istorijų „Kalėdų eglutė“ parašė rusų rašytojas Konstantinas Michailovičius Staniukovičius.Staniukovičius gimė 1843 m. kovo 18 (30) dieną Sevastopolyje. Jo biografija, kaip ir jo darbai, nuostabi ir neįprasta. Būdamas dešimties metų berniukas, Staniukovičius tapo liudininku didvyriška gynyba Sevastopolis. Būdamas su tėvu apgultame mieste, jis kiek galėdamas padėjo sužeistiesiems, už ką ir buvo apdovanotas medaliais. Rašytojo tėvas, admirolas, nuo vaikystės sūnų skyrė karinio jūrų laivyno karininko karjerai, siųsdamas jį į karinį jūrų laivyną. kariūnų korpusas. Jis buvo nenumaldomas ir žiaurus despotas, vėliau pasitarnavęs kaip prototipas literatūrinis herojus istorija „Baisusis admirolas“.

Staniukovičius randa drąsos išsiskirti su įtakingu tėvu, netenka palikimo, išeina į pensiją ir pradeda kuklaus žurnalisto gyvenimą, kupiną sunkumų ir sunkaus darbo. 1884 m. Staniukovičius išvyko į Pietų Prancūziją aplankyti savo sergančios dukters, kur suartėjo su revoliucine emigracija. Grįžtant prie sienos jis buvo sulaikytas ir nuvežtas į

Petro ir Povilo tvirtovė ir netrukus buvo ištremtas į Sibirą.

Jūros istorijos persmelktos jaudinančios jūros romantikos kaip kovos ir laisvės, grožio ir drąsos simbolio; kartu jie giliai lyriškai myli beribes Rusijos platybes. Nenuostabu, kad Staniukovičių amžininkai jį vadino Aivazovskiu.

Pastarieji metai Rašytoją aptemdė ligos, skurdas ir sielvartas – sūnaus mirtis. Išvykęs gydytis į užsienį, Staniukovičius mirė Neapolyje 1903 m. gegužės 7 d. (20).

9 skaidrė

Jo pasakojimai apie jūrą ir jūreivius skaitytojų mėgstami ir dabar, tačiau retas žino, kad iš trylikos Staniukovičiaus gyvenimo metais išleistų rinktinių kūrinių tomų „jūrinės“ istorijos ir pasakos sudaro tik tris.

Šis talentingas ir protingas rašytojas, puikiai išmanantis gyvenimą ir nepaprastai darbštus, sąžiningas darbininkas pedagogas, aistringas šeštojo dešimtmečio progresyvių idėjų šalininkas, sukūrė daugybę „nejūrinių“ kūrinių, vienas iš jų – istorija „Kalėdos. Medis“.

bibliotekininkė : Vaikinai! Tie, kurie nori skaityti jūros istorijos Staniukovičius gali juos pasiskolinti iš mūsų mokyklos bibliotekos.

10 skaidrė

Mokytojas: ( užsideda mėlyną kepuraitę ) Vaikinai! Dabar pradėkime aptarti istoriją „Kalėdų eglutė“. (Istoriją mokiniai skaito namuose. Jei istorija klasėje skaitoma garsiai grandinėje, tada norint dirbti su istorija, jums reikės dviejų mokymo valandos))

Norėdami tai padaryti, suskirstysime į penkias grupes. Kiekviena grupė gauna tam tikros spalvos galvos apdangalą. Ką reiškia ta ar kita spalva, galite perskaityti lentoje arba ant jos viduje gaubtelio skydelis.

1.Balta kepurė (analitikas). Informacija. Klausimai. Nešališkas faktų konstatavimas be emocijų ar sprendimo.

2. Raudona kepurė (jautrus žmogus). Emocijos, intuicijos, jausmai, nuojautos. Jis kalba tik apie jausmus, kurie kilo studijuojant medžiagą. Nereikia įvardinti jausmų priežasčių.

3.Juoda kepurė (pesimistas). Atsargiai. Sprendimai. Įvertinimai. Pastebi trūkumus, ieško silpnų ir probleminių vietų. Patartina pagrįsti savo poziciją.

4. Geltona kepurė (optimistas). Privalumai. Ji numato optimistinę diskusijos objekto viziją, teigiamų perspektyvų paiešką.

Patartina pagrįsti savo poziciją.

5. Žalia kepurė (kūrybiška, kūrybingas žmogus). Kūrimas.

Įvairių idėjų. Pasiūlymai. Nestandartinis problemos vaizdas.

6.Mėlyna kepurė (koordinatorius). Organizavimas ir koordinavimas. Apibendrinant. Atrenka dalyvius, paskirsto vaidmenis (pagal kepurių spalvą), suteikia jiems žodį, apibrėžia daugybę klausimų, daro išvadas, apibendrina.

Mokytojas: ( užsideda mėlyną kepuraitę ) Vaikinai! Diskusijos metu galima užsidėti kepurę, nusiimti kepurę, pasikeisti. Skatinama keisti kepures. Pirmiausia siūlau pasiklausyti analitikųbaltos kepurės . Kokią informaciją jau turime?

Kas yra pagrindiniai veikėjai?

Kas atsitiko?

Kada vyksta veiksmas?

Kur vyksta veiksmas?

Kaip elgiasi herojai?

Pradžia, kulminacija, pabaiga.

Apie ką pasakojama istorija?

( Mokiniai pasakoja, kaip lūšnyno gyventojas „Majoras“ Kūčių vakarą pavogė sidabrinius šaukštus ir už pinigus nupirko eglutę su juo gyvenusiam berniukui.

Kokios dar informacijos mums reikia? Ar supranti visus žodžius? Dirbkime su žodynais. (Skambina mokiniai nesuprantami žodžiai ir „analitikai“ juos randa žodyne)

Žodyno darbas

1 dalis. Kūčios, lūšnyno gyventoja, ožkabarzdė, faraonas, katsaveyka, kilni ranka, pestūnas, skepticizmas,

2 dalis. Apsistojęs fraze durininkai, smuklė, šykštuolis, kepurė su dideliu koziriu, policininko našlė, kalinys.

3 dalis. Polshtofas

Bibliotekininkė: ( užsideda mėlyną kepuraitę ) Dabar suteikime žodį jautriems skaitytojamsraudonos kepurės. Nereikia pagrįsti savo teiginių

Kokius jausmus patyrėte? Ar jie pasikeitė?

Kokios akimirkos jus labiausiai jaudina?

Kaip vertinate herojus? Ar jūsų požiūris pasikeitė skaitant?

Kokį įspūdį paliko istorija?

(Jei mokiniai neįvardija užuojautos ar gailesčio jausmų, koordinatorius juos įvardija pats)

Mokytojas: ( užsideda mėlyną kepuraitę ) Prašau pasiruošti

pesimistaijuodomis skrybėlėmis.

Kas buvo sunku?

Kas neaišku?

Ko nepriimate herojuose ir įvykiuose?

11 skaidrė

Bibliotekininkė: ( užsideda mėlyną kepuraitę ) Vaikinai! Kiek iš jūsų žino, kas yra „Dešimt įsakymų“ (atsako studentai)Pasak Biblijos, prieš keturis tūkstančius metų Dievas davė žmonėms dešimt įsakymų, kurių jie turi gyventi, kad būtų laimingi. Tai atsitiko ant Sinajaus kalno.Įsakymai buvo įrašyti ant dviejų akmeninių plokščių – lentelių.

12 skaidrė

Dabar atidžiai perskaitykite įsakymus (paryškintu šriftu) ir pasakykite, kurį iš jų „pagrindinis“ pažeidė? (Aštuntąjį įsakymą mokiniai vadina „Nevok“ ir pateisina „pagrindinį“, nes jis bandė už sergantį berniuką. Mokiniams reikėtų priminti, kad aštuntasis įsakymas yra labai trumpas, kategoriškas, neleidžiantis daryti išimčių. Be to, „majoras“ nepamiršo ir savęs, nusipirkęs pusę stiklinės degtinės ir užkandžio )

Vaikinai! Prisiminkime dar vieną istorijos herojų. Tai generolo virėjas. Ką tu gali pasakyti apie ją? (Nė vienam iš vaikinų ji nepatiko ) Bet virėjas bandė padėti „majorui“ ir įleido jį į virtuvę. Ką jis padarė? Pavogė sidabrinius šaukštus. Vaikinai, tęskime istorijos siužetą ir įsivaizduokime, kas nutiks virėjui, kai apie netektį sužinos generolo žmona. Greičiausiai virėja bus atleista, nes jos savininkas yra „grynas šykštus žmogus“. Pasirodo, „majoro“ ir berniuko laimė yra pastatyta ant kito nelaimės. Ką daryti? Ar tikrai padėtis tokia beviltiška? Ką jie pasakysoptimistai geltonomis kepurėmis ?

Kas sukėlė teigiamų emocijų, kokios akimirkos ar veikėjai?

Ką naujo išmokote?

Ar sutinkate su pabaiga?

( Mokiniai gali pasakyti: „Viskas baigėsi gerai ir nereikia visko komplikuoti“, „Įsakymai parašyti seniai, todėl jų laikytis nereikia“).

Mokytojas: ( Dėvi mėlyną kepuraitę ) Vaikinai! Nešioti siūlau tiems, kurie nesutinka su tokiais teiginiaisžalios kepurės . Kokius nestandartinius situacijos sprendimus siūlote? (Žalia skrybėlė yra populiariausia ir eina nuo galvos iki galvos. Studentai siūlo „majorui“ pasiimti banko paskolą, apiplėšti banką, paprašyti paskolos berniuko giminaičiui ir elgetauti. Originaliausias pasiūlymas buvo toks. „Majorui“ gretimose tavernose buvo duota alkoholio. Jis turėjo rinkti alkoholį iš įvairių tavernų, paskui jį parduoti ir už gautas pajamas nupirkti eglutę. Ir jūs galite sumokėti savo skolas vėliau elgetuodami)

Bibliotekininkė: ( užsideda žalią kepurę ) Vaikinai! Taip pat noriu pasiūlyti problemos sprendimą. Galbūt „majoras“ turėjo melstis ir pasitikėti Dievu? Tačiau „majorui“ tai neatėjo į galvą ir jis nusileido iki vagystės.

Leiskite jums priminti Kristaus žodžius iš Evangelijos: „Ateikite pas mane visi, kurie vargstate ir esate prislėgti, aš jus atgaivinsiu“. Sakoma, kad Dievas neduoda žmogui išbandymų, viršijančių jo jėgas.

( užsideda mėlyną kepuraitę ) Vaikinai! Apibendrinkime. Sprendžiant iš to, kaip aktyviai dalyvavote istorijos aptarime, ji jums patiko. Sužinojote, kad gyvenime gėris ir blogis yra glaudžiai susiję. Kartais labai sunku juos atskirti ir tik priimti teisingas sprendimas. Tik nuo tavęs priklauso, ar darysi bloga, ar gera, nes žmogus gimsta laisvas savo veiksmuose.

Kaip pasidaryti dangtelį.

    A 4 dydžio spalvoto kartono lapas viename gale suapvalintas.

    Padarykite sulenkimą kaip nuotraukoje.

    Padarykite penkis pjūvius iki raukšlės.

    Sujunkite laisvus gautų šešių juostelių galus sąvaržėlėmis.

Idėja, tekstas: Timerbaeva M.I.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!