Užsiėmimas dhow yra gėris ir blogis. Vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų gėrio ir blogio sampratų formavimas

Užklasinė veikla„Piktasis verkia iš pavydo, o gerasis iš džiaugsmo“. jaunesniųjų klasių

Lyapina Viktorija Olegovna, miesto socialinės ir pedagoginės kolegijos studentė. Samara
Aprašymas:Šią plėtrą gali naudoti mokytojai pradines klases ir mokytojams užklasinei veiklai.
Tikslas: Supažindinti mokinius su pagrindiniais „gėrio“ ir „blogio“ sąvokų apibrėžimais.
Užduotys:
praplėsti mokinių supratimą apie „gėrio“ ir „blogio“ sąvokas iš moralinės prasmės perspektyvos;
paskiepyti moralines savybes asmenybę ir etinius elgesio standartus, gerumo ir užuojautos jausmus, meilę ir gailestingumą;
ugdyti atsakomybės už atliktus veiksmus jausmą;
sukurti poreikį daryti gerus darbus;
ugdyti gebėjimą samprotauti tema naudojant asmeninė patirtis;
ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus.
vystytis sisteminis mąstymas Ir analitiniai įgūdžiai, izoliuokite pagrindinį dalyką, suformuluokite savo mintis, praplėskite aktyvų žodyną.

Pamokos eiga


Mokytojas
Laba diena vaikinai! Šiandien noriu pradėti mūsų pamoką eilėraščiu. Klausykite jo ir pagalvokite, kokia mūsų pamokos tema?
Skaitytojas 1
Vieną dieną gėris susitiko su blogiu,
Kas sutiko blogį, tam nepasisekė.
Kas sutiko gėrį, buvo amžinai laimingas,
Protingas, sąmojingas ir tiesiog pasisekė.
O blogis manė, kad tai yra tas pats gėriui,
Vaikščiokite Žemėje, kad pažemintumėte save ir net
Niekada niekam nedaryk gero
Bet staiga gerumas jam sušnibždėjo:
„Tu žinai, kad aš nesu toks kaip tu,
Aš laukiu linksmybių, o tu – bėdų.
Man patinka vaikų juokas
Ar tikrai smagu mušti ir žudyti?
Iš kur tu atėjai Žemėje?
O piktasis, stulbindamas, pasakė: „Ir man,
Nesirūpink, kas atsitiks kitiems
Man bus smagu nuo žmonių sielvarto,
Melsiuos, kad kas nors būtų nužudytas
Tada aš sėdėsiu ir juokiuosi prie kapo.
O kadangi mūsų daugiau, tai nusispjauti
Visiems, kurie nori pabūti su jumis!
Gerumą šiek tiek sukrėtė tai:
„Kaip tu gali būti piktas ir kreiptis į Dievą,
Paprašykite Jo kažkieno mirties, nes Jis
Šio gyvenimo kūrėjas – nusilenk“.
„Bet man jis nerūpi, aš nebijau,
Jo geri žavesiai, nes man liūdna,
Kai kas nors daro tik gera.
Aš eisiu“ - „Eik, bet atsimink vieną dalyką
Mūsų yra daugiau ir viskas nuspręsta!!!“
Mokytojas:
Ar atspėjote? Teisingai. Šiandien kalbėsime apie gėrį ir blogį.
Kokius apibrėžimus duotumėte gėriui ir blogiui? Dabar siūlau visiems
poroms apie tai pagalvoti ir kartu sugalvoti šiuos apibrėžimus.
Darbas poromis.
(Vaikai pateikia apibrėžimus).


Žaidimas „Tęsk frazę“
O dabar, išklausę visus vaikinus, tęskime frazę kartu:
Geras yra...
Blogis yra...
Mokytojas
Dahlio žodyne yra žodis „geras“. Apibrėžimas yra toks: Dvasine prasme gėrį galima apibrėžti kaip gėrį. Tai savo ruožtu reiškia kažką naudingo ir sąžiningo, ko reikalauja žmogaus pareiga.
Natūralu, kad žmogus trokšta gėrio ir grožio. Kiekvienas žmogus aštriai jaučia poreikį kažko gero, galinčio atnešti jam laimę. Norėti kažko gero yra įgimtas poreikis žmogaus prigimtis, kuri yra pastovi ir stabili.

Blogis yra gėriui priešinga sąvoka. Jis yra gana platus ir apima daug mažesnių „komponentų“. Blogis turi savo „idealus“, į kuriuos įeina smurtas, neapykanta, destrukcija, pyktis, laisvės apribojimas prieš žmogaus valią, terorizmas, pavydas, baimė, melas, pyktis ir t. tada jo įvardijimas gali būti suformuluotas kaip kančių sukėlimas gyvoms būtybėms bet kokiomis priemonėmis (tiek fizinėmis, tiek moralinėmis).


Klausykite palyginimo:
Parabolė „Apie gėrį ir blogį“
Apie gėrį ir blogį Kartą du draugai vaikščiojo per dykumą. Pavargę nuo ilgos kelionės jie ginčijosi ir vienas neapgalvotai pliaukštelėjo kitam. Draugas ištvėrė skausmą ir nieko neatsakė nusikaltėliui. Tiesiog parašiau į smėlį: „Šiandien gavau antausį iš draugo“. Praėjo dar kelios dienos, ir jie atsidūrė
oazė. Jie pradėjo plaukti, o tas, kuris gavo antausį, vos nenuskendo. Pirmasis bendražygis laiku atskubėjo į pagalbą. Tada antrasis išraižė ant akmens užrašą, kuriame buvo parašyta: geriausias draugas išgelbėjo jį nuo mirties. Tai pamatęs jo bendražygis paprašė paaiškinti savo veiksmus. O antrasis atsakė: „Padariau smėlyje užrašą apie nusižengimą, kad vėjas greitai jį ištrintų. O apie išsigelbėjimą – išraižė jį akmenyje, kad niekada nepamirštų to, kas nutiko.
Kaip manai, kodėl žmogus labai nori prisiminti gėrį ir greitai pamiršti blogį?
(Vaikų atsakymai)
Skaitytojas 1:
Gerumas
Jei jūsų draugas yra žodiniame ginče

Galėčiau tave įskaudinti
Karta, bet ne sielvartas
Jūs vis tiek galite jam atleisti vėliau.
Ir jei tavo draugystė stipri,
Dėl kvailos smulkmenos
Neleisk, kad jis nutrūktų veltui.
Jei jūs ir jūsų mylimasis ginčijatės,
Ir jos ilgesys karštas,
Tai dar ne sielvartas,
Neskubėkite, nepjaukite nuo peties.
Leisk tau nebūti priežastimi
Tas ginčas ir šiurkštūs žodžiai,
Pakilk virš kivirčo, būk vyras!
Tai vis dar tavo meilė!
Gyvenime visko gali nutikti.
Ir jei tavo meilė stipri,
Dėl kvailos smulkmenos
Jūs neturėtumėte leisti jam sulaužyti.
Ir kad po to nereikėtų sau priekaištauti
Tai, kad jis ką nors įskaudino,
Geriau būti maloniam pasaulyje,
Pasaulyje yra pakankamai blogio, koks jis yra.
Tačiau neatsisakykite vieno dalyko:
Eik į pertrauką, eik į išsiskyrimą,
Tik neatleisk niekšybės
Ir neatleisk išdavystės
Niekas: nei mylimasis, nei draugas!
(Asadovas Eduardas)
Mokytojas:
Būti maloniam reiškia būti kantriems, atsakingiems, jautriems, dėmesingiems ir rūpestingiems aplinkiniams žmonėms ir visam pasauliui.
Prieš atsakydami į klausimą, ar lengva būti maloniam, galite užduoti priešingą klausimą: ar lengva būti piktam?
Taip, tai taip pat sunku ir sunku, kaip būti maloniam. Juk daryti gera reiškia tam tikru mastu nuolat būti tarp gėrio ir blogio, ieškant aukso vidurio. Abu yra sunkūs, jei nesi į tai linkęs, nežinai, kaip tai padaryti ir nesistengi to mokytis. Ir būtų gerai, kad nemokėtų mokytis, nesektų pavyzdžiu ir nerodytų kartėlio pavyzdžio kitiems. Ir iš visos širdies noriu išmokti gerumo. Tai ir lengva, ir sunku tuo pačiu metu, nes visi esame gyvi žmonės ir negalime būti geri visiems ištisą parą. Gyvenimo tam tiesiog neužtenka, juolab kad jis labai labai trumpas.
Tai reiškia, kad vis tiek lengva būti maloniam, kai nustoji galvoti tik apie save. Ir tu pradedi galvoti apie kitus ir apie motiną gamtą, kuri yra gyva ir labai kantri, bet jei ja nepasirūpinsi, jos gerumas baigsis. Juk gėris išsaugomas ir dauginamas ten, kur jis vertinamas ir saugomas, perduodamas kitiems.
Mokytojas
Yra toks posakis: piktasis verkia iš pavydo, o gerasis iš džiaugsmo.“ Kaip jūs tai suprantate?
Siūlau sukurti sinchronizaciją iš „gėrio“ ir „blogio“
(Komandos pasirinktinai sudaro sinchronizavimą pagal vieną apibrėžimą)

1.Gerai.
Grynas, nuoširdus.
Pakelia, įgalina, užkariauja.
Gėris visada nugali blogį.
Meilė.

2. Gerai.
Moralus, nesavanaudiškas.
Jis egzistuoja, padeda, įkvepia.
Padaręs ką nors gero, pamiršk tai gavęs, prisimink.
Nauda.

3. Blogis
Klastingas, negailestingas
Žudo, gadina, teršia
Su tuo toli nenueisi!
Vienatvė
Mokytojas
Kiekviena komanda pateiks savo versiją ir paaiškins.
(komandos pasirodymas)
Skaitytojas2:
Gerų žmonių, kaip visada, neužtenka...
Kaip visada, nėra pakankamai gerų žmonių,
Gerų žmonių, kaip visada, trūksta.
Geri žmonės ne visada suprantami
Tokių širdis skauda labiau.
Malonūs žmonės dosniai padeda ligoniams,
Malonūs - jie suteikia šilumą ir jaukumą,
Gerieji eina koja kojon su silpnaisiais
Ir ačiū nesitikima.
(Genrikhas Akulovas)
3 skaitytojas:
Turguje gerumo nenusipirksi.
Dainos nuoširdumo neatimsi.
Pavydas ateina ne iš knygų.
Ir be knygų mes suprantame melą.
Matyt, kartais švietimas
Palieskite sielą
Man neužtenka jėgų.
Mano senelis be diplomo ir be titulo
Jis buvo tiesiog malonus žmogus.
Taigi, gerumas buvo iš pradžių?..
Tegul ji ateina į kiekvienus namus
Kad ir ką vėliau studijuotume,
Nesvarbu, kas esate vėliau gyvenime.
A. Dementjevas
Žaidimas „Spalvoti lašai“


– Turite ant stalo lašelius, išsirinkite bet kurį ir užrašykite ant jo kokybę ar įvykį, kuris, jūsų nuomone, yra pats blogiausias.
- Prisegkime juos ant lentos.
(Vaikai smeigia savo lašus ant lentos)
– Paaiškėjo, kad tai buvo blogio lietus.
-Ar gėris gali nugalėti blogį?
(Vaikų atsakymai)
– Kaip padaryti, kad gėris nugalėtų blogį?
(Vaikų atsakymai)
- Dar kartą pasirinkite lašą ir užrašykite ant jo geras savybes ir veiksmus, kuriais galima ištaisyti ir sunaikinti blogį. (Vaikai atlieka užduotį)
- Ant blogio lašelių pritvirtiname lašelį su gerais darbais ir juos sunaikiname.
(Vaikai paeiliui saugo savo lašus)


Mokytojas:
Pasakose gėris visada triumfuoja prieš blogį. Tas pats nutiko tau ir man.
Tačiau gyvenime ne visada viskas vyksta taip paprastai. Žmogus turi būti vertinamas pagal jo poelgius. Galima daug kartų sakyti, kad gaili senų žmonių, bet pats niekada neturėtum užleisti vietos transporte senoliui, visada kalbėti apie būtinybę rūpintis gamta, einant pro šiukšliadėžę ir išmetant ją bet kur. . Viskas priklauso tik nuo paties žmogaus.
Žaidimas: „Gerumo srautas“
-Dabar aš tau duosiu mėlynas popieriaus juosteles - tai bus maži upeliai.
-Ką tu gali padaryti dėl kitų? (ant juostelių parašykite apie savo gerus darbus)
Iš juostelių renkame srovę.
- Maži srautai susiliejo į didelė upė gerumas. Prie gerosios upės auga gėlės, žolės ir medžiai, prie upės traukia žmonės, paukščiai ir gyvūnai.


Mokytojas
Dabar supažindinsiu jus su palyginimu „Gerumo šukės“.
Šeima laisvadienį praleido paplūdimyje. Vaikai plaukiojo jūroje ir statė smėlio pilis. Staiga tolumoje pasirodė senutė. Jos žili plaukai plevėsavo vėjyje, drabužiai buvo nešvarūs ir suplyšę. Ji kažką sumurmėjo sau, paėmusi iš smėlio kažkokius daiktus ir įsidėjusi juos į krepšį. Jie paskambino vaikams ir liepė laikytis atokiau nuo senolės. Eidama pro šalį, retkarčiais pasilenkdama ko nors pasiimti, ji nusišypsojo šeimai, bet niekas neatsiliepė. Po daugelio savaičių jis sužinojo, kad maža senutė visą savo gyvenimą paskyrė iš paplūdimio rinkti stiklo šukes, kuriomis vaikai galėjo nusipjauti kojas.


-Kodėl senoji ponia paėmė taurę? Kokią žmogaus savybę rodo toks poelgis?
-Jei žmonės sužinotų, ką iš tikrųjų padarė senoji ponia, ką jie darytų?
Skaitytojas 1:
Mielesnis šią neįprastą dieną
Kiekvienas pasaulyje taps žmogumi.
Tegul pasaulis greitai tave apkabina
Sielos šiluma grynas sniegas!
Liks meilės ir rūpesčio žodžiai,
Kaip beržo sula kovo mėnesį,
Ir pašnibždėti kažką Dievui į ausį
Tai meilus, juokingas eilėraštis.
Ir tuoj pat iš dangaus pasilies šviesa,
Karto pykčio pareiškimas: „Ne!
Mokytojas:
Gerumas yra savybė, kurios perteklius niekada niekam nepakenks. Būti maloniam reiškia elgtis su kitais supratingai, gerbti kitus žmones ir atsižvelgti į jų nuomonę. malonus vyras- Tai stiprus vyras, jis visada padės kitiems žmonėms. Smagu su tokiu žmogumi bendrauti ir draugauti. Atrodo, kad malonūs žmonės traukia prie savęs kitus žmones. Gyvenime bet kuriam žmogui, kad ir kur jis bebūtų, visada suteikiama galimybė daryti žmonėms gera: padėti kaimynui nešti maišą arba leisti eilėje moterį ir vaiką; atsisakyti vietos viešajame transporte arba eiti į vaistinę nusipirkti vaistų kaimynui; ir tik šypsokis.
Geriems žmonėms lengviau gyventi visuomenėje, nes jie turi daugiau draugų ir pažįstamų. Juos lengviau rasti bendra kalba su kuo nors spręskite ne tik savo svarbius klausimus, bet ir nepažįstamuosius. Geras žmogus turi didelę širdį. Visiems užtenka. Jis, kaip ir vandenynas, niekada neužšals. Bet kartais pradeda skaudėti širdį. Darydami žmogui ką nors gero, dažniausiai tikimės tokio pat požiūrio į save. Bet gyvenimas veikia kitaip. Dažnai geras požiūrisžmogus laiko savaime suprantamu dalyku, bet elgiasi taip, kaip nori. Baisu, kai vieni žmonės naudojasi kitų gerumu, kad pasiektų savo tikslus. Jie žino, kad geras žmogus negali atsisakyti ir netgi gali paaukoti save. Kartais dėl noro padėti ir rūpesčio kitų problemomis gali nukentėti ir pats žmogus. Bet kad ir kaip būtų, visada turime stengtis būti malonūs. Liaudies išmintis sako: „Kai gauni ką nors gero, prisimink tai, bet kai tai padarysi, pamiršk“. Tas, kuris daro gera kitam, daro gera sau: sąmoningumas apie padarytą gėrį savaime yra vertas atlygis.
Būti maloniam yra daug maloniau nei būti piktam. Būti maloniu žmogumi būnant su maloniais žmonėmis lengva, bet būti maloniam visada ir su visais sunkiau, nors tai būtina. Be gerumo, užuojautos, empatijos, gailestingumo pasaulis negali egzistuoti. Malonus elgesys su žmonėmis gali pakeisti mūsų gyvenimą. Gerumas asocijuojasi su lengvumu ir saulės spinduliais, kurie šildo patį žmogų ir kitus žmones. Mėgaukitės gyvenimu! Padovanok savo šilumą ir šypsenas aplinkiniams: šeimai ir nepažįstami žmonės, laimingas ir vienišas, sėkmingas ir beviltiškas. Nepraleiskite progos daryti gera ir prisiminkite A. P. Čechovo žodžius: „Kol esi jaunas, stiprus, veržlus, nepavargk daryti gera“.
Mokytojas:
O mūsų pamoką norėčiau apibendrinti A. Lesnycho eilėmis
Skaitytojas 3
Kad ir kaip bebėgtų gyvenimas -
Negailėk savo dienų,
Padaryk gerą darbą
Dėl žmonių laimės.
Kad širdis degtų,
Ir nerūko tamsoje
Padaryk gerą darbą -
Štai kodėl mes gyvename žemėje.
  • Karpova Irina Igorevna, studentas
  • Nižnij Novgorodo nacionalinio tyrimo Arzamas filialas valstybinis universitetas pavadintas N. I. Lobačevskio vardu
  • Chalkova Galina Valerievna, studentas
  • Nižnij Novgorodo universitetas pavadintas. N.I. Lobačevskis
  • GĖRIO IR BLOGIO SAMPRATA
  • VYRESNIEJI IKIMOKYKLININKAI
  • SOCIALINĖ ADAPTACIJA
  • VERTYBIŲ SISTEMA
  • APKLAUSA
  • KOMUNIKACIJA

Straipsnis skirtas vyresnio amžiaus ikimokyklinio amžiaus vaikų idėjų apie gėrį ir blogį, kaip socialinės adaptacijos sąlygą, formavimui. Ypatingas dėmesys dėmesys skiriamas šių sąvokų ugdymo vaikams svarbai parengiamoji grupė. Straipsnyje pabrėžiama, kad šio amžiaus ikimokyklinukų bendravimas turi socialinę orientaciją, tačiau vaikų vertybių sistema dar nėra iki galo susiformavusi.

  • Moksleivių ir studentų fizinio išsivystymo rodiklių tyrimas
  • Pataisos mokyklos mokinių fizinės raidos ypatumai
  • Užklasinės veiklos žaidybinimas kaip efektyvaus finansinio elgesio mokinių įgūdžių ugdymo metodas
  • Interaktyvios technologijos anglų kalbos pamokose kaip vidurinių mokyklų mokinių pažintinės motyvacijos skatinimo priemonė
  • Choras dainavimas kaip viena iš pagrindinių mokinių mokomosios muzikinės veiklos rūšių

Kasdien žmogus susiduria su gėrio ir blogio sampratomis, atsiduria pasirinkimo situacijoje, daro gerus ar blogus darbus. Manome, kad suprantame, kada žmogus daro gerai, o kada – blogai. Vertybių sistema – sąvoka, nusakanti žmoguje susiformavusių idėjų kompleksą apie daiktų ir reiškinių, su kuriais susiduriama gamtoje ir visuomenėje, prasmę jo gyvenime. socialines nuostatas“). Žmonės, lygindami ir rinkdamiesi sprendimus, remiasi vertybių sistemomis.

Nuo seniausių laikų iki moderni scena Visuomenės raidoje gėrio ir blogio supratimas buvo nuolat tyrinėjamas ir keičiamas. Nepaisant to, nėra tikslių, visuotinai priimtų gėrio ir blogio sąvokų apibrėžimų. šiuo metu neegzistuoja. problema geras Ir blogis galima svarstyti daugiausia skirtingos sritys, pavyzdžiui, etika, filosofija, religija, folkloras, tačiau daugiausia dėmesio skirsime vaikų idėjų apie gėrį ir blogį formavimo temai. ikimokyklinio amžiaus V šiuolaikinėmis sąlygomis socialinis ir ekonominis visuomenės vystymasis. Šių idėjų formavimąsi ikimokyklinukuose laikome viena iš sėkmingos socialinės adaptacijos sąlygų. Vaikas, turintis tam tikrą vertybių sistemą, supranta, kas yra gerai, o kas blogai, šiomis žiniomis vadovaujasi savo elgesiu, gali vertinti savo veiksmus, bendraamžius, bando reguliuoti savo elgesį.

Gėrio ir blogio sampratos spontaniškai formuojasi vaikams nuo vaikystės. Juk juk geras prasideda kai gimsta vaikas. Ateityje apie idėjų apie gėrį ir blogį formavimąsi vaiko galvoje didelę įtaką numato socialinis veiksnys– šeima, darželis, mokykla, universitetas. Pirminius asmenybės pagrindus kloja šeima. V.A. Sukhomlinsky teigia, kad „vaikai gyvena pagal savo idėjas apie gėrį ir blogį, garbę ir negarbę, žmogaus orumas; jie turi savo grožio kriterijus, netgi laiko matavimą“.

Šiuo metu ikimokyklinio amžiaus vaikų idėjų apie gėrį ir blogį formavimo problema tapo aktualiausia ir reikšmingiausia, atsižvelgiant į Rusijos Federacijos įstatymo „Dėl švietimo“ ir federalinių valstybinių ikimokyklinio ugdymo standartų keliamus reikalavimus. individo ugdymas.

Gėrio ir blogio sąvokų supratimo, susiejimo ir tyrimo problema žmones domino jau seniai. Daugelis mokslininkų tyrė šią problemą, pavyzdžiui, Aristipas, Epikūras, Bentamas, Volteras, Aristotelis, Dewey, Peirce, Mill, Ayer, Rastell, Stevenson, Kant, Shestovas, Berdiajevas, Heideggeris, Buberis, Sartre'as, Marcelis, Camus, Freudas, Frommas, Horney ir daugelis kitų. Visi jie labai prisidėjo prie šios problemos supratimo.

Savo darbe norėtume ištirti vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikų idėjų apie gėrį ir blogį formavimąsi kaip vieną iš socialinės adaptacijos sąlygų. Pagrindinis metodas mūsų darbe buvo apklausa žodžiu – vienas iš labiausiai paplitusių informacijos gavimo būdų.

Atsižvelgdami į mūsų dalykų – ikimokyklinio amžiaus vaikų – specifiką, laikėmės šių taisyklių:

  • sudarant apklausą svarbu, kad klausimai būtų paprasti, suprantami ir tuo pat metu juose nebūtų užuominų ar nuorodų į konkretų atsakymo tipą;
  • Prieš pradėdami apklausą, turite leisti vaikui prisitaikyti nauja aplinka ir užkariauti vaiką draugiškomis veido išraiškomis ir maloniais žodžiais;
  • apklausos metu neturėtų būti pašalinių žmonių, tyrėjas turi būti vienas prieš vieną su respondentu;
  • Pokalbis su vaiku turėtų vykti neformaliai ir konfidencialiai. Patartina apklausos pradžioje pasiūlyti lengvus klausimus, vėliau – sudėtingus;
  • Jei vaikas patiria sunkumų, jį reikia padrąsinti. Negalite jo skubėti ar barti už blogus atsakymus ar jų nebuvimą. Rodyti nepasitenkinimą;
  • Po kiekvieno klausimo reikia pagirti vaiką už jo atsakymą;
  • pokalbis turėtų trukti 5-15 minučių, ne ilgiau, nes po to mažėja vaikų susidomėjimas ir dėmesys;
  • Apklausiant vaikus reikia įsitikinti teisingas supratimas jam adresuotus vaiko klausimus ir tik po to interpretuoti bei aptarti jam pateiktus atsakymus;
  • Diagnostikas, atlikęs apklausą, turi teigiamai įvertinti vaiko veiklą. (Puiku! Puiku! Puiku, pabandžiau!)

Mūsų tyrime dalyvavo 17 vaikų iš parengiamosios grupės. Žodinio individualaus pokalbio metu vaikams buvo užduoti šie klausimai:

  • Kas yra gerai? Kas yra blogis?
  • Kurį žmogų mes vadiname geru, o kurį bloguoju?
  • Ar laikote save blogu ar geru? Kodėl?

Pereikime prie rezultatų analizės.

Vaikai į 1 klausimą atsakė taip: (žr. priedą Nr. 1)

  • 24% teigė, kad gerumas – tai nieko neįžeisti, nebūti godžiui, dalintis, dovanoti dovanas;
  • 43% gerumą supranta kaip pagalbą tėvams, geras elgesys, darydamas gerus darbus;
  • 33% vaikų gėrį supranta kaip draugystę, žaidimą su kitais, linksmybę;

Vaikai blogį supranta kaip gėrio sampratos priešingybę.

Analizuodami vaikų atsakymus į pirmąjį klausimą, galime prieiti prie išvados, kad vaikams tiriamos sąvokos turi socialinę orientaciją. 57% apklaustų vaikų mano, kad gėris ir blogis yra sąvokos, nulemtos bendravimo su kitais žmonėmis ir socialiai priimtino elgesio. 43% vaikų šias sąvokas apibūdina bendraudami su artimais suaugusiais. Remiantis vaikų atsakymais, galima įsitikinti, kad šios sąvokos vyresniojo ikimokyklinio amžiaus vaikams pirmiausia yra socialiai orientuotos.

Priedas Nr.1 ​​Blogis – priešingai

Į antrąjį klausimą vaikai atsakė, kad geras/blogas žmogus yra tas, kuris: (žr. priedą Nr. 2)

  • 31% vaikų atsakė, kad geras/blogas yra tas, kuris padeda kitiems, žaidžia su jais, myli kitus, nieko neapgaudinėja/kenkia jį supančiai aplinkai, juokiasi iš kitų, įžeidžia kitus;
  • 23% vaikų atsakė, kad geras/blogas yra tas, kuris su visais draugauja, visada ateis į pagalbą, yra sąžiningas ir geras, dalijasi su visais/yra gobšus, kaunasi, juokiasi iš kitų, visiems trukdo;
  • 15% pagal gerą ir piktas žmogus suprasti herojus gimtoji žemė- Ilja Muromets / Lakštingala plėšikas;
  • 7% teigė, kad geras/blogas žmogus yra tas, kuris dalijasi žaislais, saldainiais/mėto į gatvę saldainių popierėlius, įžeidžia kitus;
  • 24% teigė, kad geras/blogas žmogus yra tas, kuris su niekuo nekovoja, padeda mamai ir tėčiui/muša, įžeidžia kitus, yra godus, nepadeda.

Priedas Nr.2

Atsakymai į antrąjį klausimą taip pat yra socialinis charakteris. Dauguma respondentų dovanoja malonų žmogų bendravimo įgūdžiai, didvyriškumas ir dosnumas; blogis – pasityčiojimas, grubumas ir nepagarba kitiems. Kiti vaikai pabrėžia bendravimo su tėvais svarbą. Idėjų apie gerą ar blogą žmogų formavimas - būtina sąlyga socialinė vaikų adaptacija, nes kūdikis turi išmokti suprasti žmones ir rasti su jais bendrą kalbą.

Į paskutinį klausimą vaikai atsakė, kad laiko save maloniais, ir tai paaiškino tuo, kad: (žr. priedą Nr. 3)

  • jie padeda mamai ir tėčiui (50 % atsakymų);
  • yra sąžiningi, dalijasi žaislais, nieko neįžeidžia, nėra godūs (33 proc. atsakymų);
  • jie tylūs ir paklusnūs (8 % atsakymų);
  • jie geri ir visada giriami (9 proc. atsakymų);

Priedas Nr.3

Atsakydami į trečią klausimą, 100% mūsų apklaustų vaikų save vadino maloniais. Diagramoje matyti, kad išryškėja šeimos vertybės (50% visų respondentų atsakė, kad yra malonūs, nes padeda mamai ir tėčiui), o bendravimas su bendraamžiais ir asmenines savybes vaikai (sąžiningumas, paklusnumas ir pavyzdingas elgesys, dosnumas ir pan.) pereikite prie antrojo. Pastebėtina, kad vaikai be didesnio vargo išreiškė savo supratimą apie gėrį ir blogį, mielai su mumis susisiekė, galėjo priskirti save vienai iš siūlomų kategorijų.

Taigi, išanalizavus visų vaikų atsakymų į mūsų sukauptus klausimus rezultatus, galime prieiti prie išvados, kad ikimokyklinukų bendravimas šiame raidos etape turi socialinę orientaciją, tačiau vaikų vertybių sistema dar nesusiformavusi. Pastebėjome, kad santykiai su bendraamžiais ikimokyklinukams išryškėja, o santykiai su tėvais pamažu nublanksta į antrą planą. Vyresnio amžiaus ikimokyklinukai dar neturi nusistovėjusios idėjų apie gėrį ir blogį sistemos. Ateityje, pasitelkdamas pokalbius, asmeninę patirtį ir specializuotą literatūrą, mokytojas padės vaikui suformuoti visapusišką gėrio ir blogio sąvokų sistemą ir sistemą. socialines vertybes, kuri ateityje padės jam prisitaikyti prie visuomenės.

Nuorodos

  1. Mukhina V.S. Vaiko psichologija: vadovėlis. pedagogikos studentams in-tov / Red. L. A. Venger.-2-asis leidimas, pataisytas. ir papildomas - M.: Išsilavinimas, 1985.-272 p., iliustr.
  2. Nemovas R.S. Psichologijos vadovėlis. aukštųjų mokyklų studentams ped. vadovėlis įstaigose. 3 knygose. Knyga 2. Edukacinė psichologija. - 2 leidimas. - M.: Išsilavinimas, 1995.- 496 p.
  3. Sukhomlinsky V.A. Aš atiduodu savo širdį vaikams. –– Kijevas: Radjanskajos mokykla, 1974 - 288 p.
  4. Interneto šaltinis: https://ru.wikipedia.org/

Nuo seniausių laikų žmonėms buvo suteikta teisė rinktis tarp „blogo“ ir „gero“, gėrio ir blogio. Kas yra „geras“, o kas „blogas“, kur yra riba tarp šių sąvokų? Šie klausimai domina kiekvieną žmogų nuo ankstyvos vaikystės.

Tėvams svarbu suformuluoti gėrio ir blogio sampratas kartu su intelekto ugdymu ir kūrybiškumas trupiniai. Tai yra ankstyva vaikystė Lengviausias būdas vaikui ne tik išmokti skaičiuoti, skaityti, žaisti muzikos instrumentai, bet ir kartą ir visiems laikams nustatyti sistemą patiems moralines vertybes. Vėliau bus sunku ištaisyti esamas vaiko mintis apie „blogą“ ir „gerą“. Jau vienerių metų kūdikiai pradeda galvoti apie save ir apie kitus žmones. Būtent tokiame amžiuje jie bando ribas, kas leistina, kas galima ir kas ne, už ką girs, o už ką bars.

SU ankstyvas amžius formuoti teisingas vaiko idėjas apie gėrį ir blogį. Pavyzdžiui, nesijaudinkite, kai kūdikis traukia katės uodegą. Geriau iš karto ramiai, bet kategoriškai išsakyti savo požiūrį į situaciją: „Katei skauda, ​​negerai jos įžeisti. Geriau pažaiskime su ja!

Mažas nerimas gali būti neklaužada, išbandydamas jūsų kantrybę. Visų pirma, reikia išlikti ramiems ir jokiu būdu nevadinti vaiko blogu ar piktu. Su juo galite užprogramuoti savo kūdikį neigiama savybė charakteris. Verčiau pasakykite savo mažyliui, kad žinote, kad jis labai malonus ir geras. Ir tu nesupranti, kodėl kūdikis taip elgiasi, nes malonūs ir geri vaikai taip nedaro. Vaikas nenorės išduoti jūsų pasitikėjimo ir sieks būti geras.

Beje, būtinai išreikškite savo džiaugsmą, kai vaikas daro gerus darbus ir padrąsinkite jį.

Ryškiausias idėjas apie gėrį ir blogį formuoja mūsų pačių veiksmai. Galite pasakyti savo vaikui apie būtinybę būti dosniam ar meiliam tiek, kiek norite, bet jei būsite godus ar nemandagus, vaikas jumis nepatikės. Žodžiai turi būti patvirtinti tikrų veiksmų. Nemeluokite savo kūdikiui, jei mokote jį būti tiesu, nerėkkite ant jo, jei mokote jį būti kantrų ir pan. Jūsų vaikui ateityje bus sunku, jei įtepsite prieštaravimų jo sieloje. Labai svarbu, kad vaikas, pradėdamas lankyti darželį, išmoktų aiškiai nubrėžti ribą tarp gėrio ir blogio.

Ivanas Tsarevičius ir pilkasis vilkas

Gėrio pergalė prieš blogį turėtų būti aiški vaiko galvoje. Gaila, kad šiuolaikinė realybė su naujais animaciniais filmais, knygomis ir programomis ištrina ribą tarp gėrio ir blogio. „Teigiami“ herojai dažnai būna blogi ir negailestingi, tačiau vaikai žavisi jų kraugeriškais veiksmais. Mes vis dar negalime apsaugoti vaikų nuo televizijos ir literatūros, todėl turime turėti laiko įdiegti jiems tikrą vertybių sistemą – nuo ​​mažens supažindinti juos su geros pasakos, filmai, spektakliai, kur Gėris kartą ir visiems laikams susidoroja su blogiu.

Rusų pasakose pagrindinis veikėjas dažnai būna Ivanas (Tsarevičius, Kvailys ir kt.) – bebaimis ir geras herojus kuris nugalės visus priešus. Jo kompanionas yra gražus, malonus ir protinga moteris– Vasilisa Išmintingoji, Elena Gražuolė ir kt. Blogį dažniausiai įkūnija Baba Yaga, Nemirtingasis Kosčejus ir Gyvatė Gorynych. Iš mūsų liaudies pasakos vaikas padarys teisingas išvadas, kurie veiksmai yra blogi, o kurie geri.

Vaiko charakterį galima formuoti pasakų pagalba. Gerumo puoselėjimas, valia, mąstymas ir kova su užgaidomis vyksta nepastebima forma, tačiau jie giliai nugrimzta į trupinių sielą. Pasakoji jam pasaką apie save, kurios siužete vaikas įsipareigoja gerus darbus. Dėl to jūsų sūnus ar dukra gyvenime norės pamėgdžioti savo pasakišką įvaizdį. Ir tada mažyliui nereikės aiškinti, kas yra gerai, o kas blogai – apie tai jis galės pasakyti pats!

Kviečiame papasakoti savo mažyliui palyginimą apie gėrį ir blogį:

„Kažkada senas išmintingas indėnas - genties vadas kalbėjosi su savo mažuoju anūku.

Kodėl yra blogi žmonės? - paklausė smalsus anūkas.

Blogų žmonių nėra“, – atsakė vadovas. – Kiekvienas žmogus turi dvi puses – šviesiąją ir tamsiąją. Šviesioji pusė siela kviečia žmogų į meilę, gerumą, reagavimą, ramybę, viltį, nuoširdumą. A tamsioji pusė reiškia blogį, savanaudiškumą, destrukciją, pavydą, melą, išdavystę. Tai tarsi dviejų vilkų kova. Įsivaizduokite, kad vienas vilkas yra šviesus, o antrasis tamsus. Suprasti?

- Suprantu, - pasakė mažas berniukas, iki sielos gelmių sujaudintas senelio žodžių. Berniukas kurį laiką pagalvojo ir paklausė: „Bet kuris vilkas galiausiai laimės?

Senas indėnas silpnai nusišypsojo:

Vilkas, kurį maitinate, visada laimi.

Klasės valandėlė 3-4 klasėms su pristatymu. Gėris ir blogis

Scenarijus klasės valanda 3-4 klasių mokiniams „Gėris ir blogis“

Surtaeva Tatjana Aleksandrovna, pradinių klasių mokytoja, savivaldybės švietimo įstaiga „Tondoshenskaya vidurinė mokykla“ „Verkh-Biyskaya vidurinė mokykla“, Altajaus Respublika, Turochaksky rajonas, kaimas. Verkh-Bijskas
Ši klasės valandėlė bus naudinga pradinių klasių mokytojams, ji skirta 3–4 klasių vaikams.
Klasės tema:"Geras ir blogis"
Tikslas: Mokinių idėjų apie gėrį ir blogį, gerumą, gerus ir blogus darbus formavimas.
Užduotys:
1. Išplėskite sąvokas: gerumas, gėris ir blogis.
2. Forma moralines kategorijas ir vertybinius sprendimus.
3. Puoselėkite draugiškumo jausmus, abipusę paramą ir atjautą, ugdykite bendravimo kultūrą.
4. Išmokite atpažinti herojus ir personažus meno kūriniai kurie pasižymi tokiomis asmenybės savybėmis kaip gerumas, dosnumas, atsakingumas ir moko daryti gerus darbus.
Įranga: pristatymas (pakeiskite skaidres ir vaizdus spustelėdami), S. I. Ožegovo rusų kalbos žodynas.
Pamokos eiga:
1. Organizacinis momentas.
- Laba diena ir geros valandos!
Man labai malonu tave matyti!
Jūs atsigręžsite vienas į kitą,
Labai gražiai šypsokis.
Juk šypsena, be jokios abejonės,
Pralinksmink!
Mums nereikia rašyti
Ir neskaičiuosime
Šiandien esame klasėje
Mes tai aptarsime su jumis.
2.Įžanginis pokalbis.
- Vaikinai, pažiūrėkite į ekraną. (2 skaidrės)

– Ką bendro turi nuotraukos? (vaikiškos prielaidos)
– Ar atspėsite, kokia mūsų pamokos tema? (vaikų atsakymai)
- Duosiu dar vieną užuominą. (3 skaidrė)


- Pažiūrėk į ekraną. Pažįstami personažai? Kuris bendra tema derina paveikslus iš pasakų? (vaikų atsakymai)
- Vaikinai, klasės valandėlės tema „Gėris ir blogis“ (4 skaidrė)


3. Pokalbis pamokos tema.
- Vaikinai, kokias pasakas galite prisiminti, kur atsiranda gėrio ir blogio tema? (vaikų atsakymai) Prašome prisiminti herojus, kurie turi teigiamų savybių. Kokius herojus galime vadinti negatyviais? (galite iš anksto paruošti populiariausių personažų iliustracijas)
- Vaikinai, gėris ir blogis yra ypatingi žodžiai. Kas yra gerai? Kas yra blogis? Žmonės per visą istoriją svarstė šiuos klausimus. Kas iš jūsų gali pabandyti atsakyti į klausimą: kas yra gerai? (vaikai išsako savo spėjimus)
– Atsinešiau S.I.Ožegovo rusų kalbos žodyną. Šiame žodyne pabandysime rasti atsakymą į pirmąjį klausimą: kas yra gerai? (5 skaidrė)


- Atminkite, kad žodis „geras“ turi dvi reikšmes. (diskusija su vaikais)
– Ir antras klausimas, į kurį bandysime atsakyti, kas yra blogis? (vaikai išsako savo nuomonę)
- Pažiūrėkime žodyne, ar atsakymuose nepadarėte klaidų. (6 skaidrė)


- Vaikinai, pažiūrėkite į kitą skaidrę. (7 skaidrė)


– Kaip manote, ką šie gyvūnai turi bendro su mūsų tema? (vaikai išsako savo spėjimus)
4. Peržiūrėkite palyginimą „Du vilkai“
- O dabar siūlau pažiūrėti vieną palyginimą „Du vilkai“. (žiūrėdamas palyginimą, mokytojas skaito tekstą pats arba gerai skaitantis mokinys (8 skaidrės vaizdo įrašas)


5. Palyginimo aptarimas ir analizė.
– Kaip supratote šio palyginimo prasmę? (vaikų samprotavimai)
- Kaip galite paaiškinti seno žmogaus žodžius: „Vilkas, kurį maitinate, laimi“?
– Kiekvienas žmogus sugeba savyje užauginti gerą ar blogą vilką. Kiekvienas sprendžia pats, kuris vilkas arčiau. Norėčiau visiems palinkėti, kad tai darytumėte tik jūs gerus darbus, buvo pasakyti tik geri žodžiai.
– Kuo skiriasi žodžiai gerumas ir gerumas? (vaikų atsakymai)
– Jei dabar pasiūlyčiau nupiešti paveikslą „Geras“, ką jame pavaizduotumėte? (vaikų atsakymai)
– Ir aš noriu jums parodyti tokią gerą nuotrauką (9 skaidrė). Ir perskaitykite eilėraštį: Ar nori būti mylimas? Daryk gera žmonėms. Labai greitai įsitikinsite, kad elgiatės protingai!


- Vaikinai, ar žinote patarlių ir posakių apie gėrį, blogį, gerumą? (darbas su vaikais. Vaikams galima pasiūlyti patarles ekrane arba išdalyti ant popieriaus lapų ir išanalizuoti kelių patarlių bei posakių reikšmę). (10 skaidrė)


6. Darbas su patarlėmis ir priežodžiais.
– Kiekvienas iš jūsų turi malonią širdį, aš tai tikrai žinau. Pažiūrėkite, kiek tokių širdžių yra mūsų klasėje – visas sodas! Ir aš tuo labai džiaugiuosi! (11 skaidrė)


– Labai tikiuosi, kad mūsų sode visada bus gražių gėlių, stiprių šaknų ir daug vaisių. Ar žadi pabandyti?
7. Gautos medžiagos apibendrinimas.
– Vaikinai, šiandien klasėje daug diskutavome ir išsakėme savo nuomonę. Ką dabar galėtumėte patarti savo jaunesniems broliams ir seserims, o gal ir vyresniems? (vaikų atsakymai) Siūlau suformuluoti keletą naudingų patarimų, kurią išsaugosime savo atmintyje. (galite pakviesti vaikus nupiešti plakatą) (12 skaidrė su dainele)


– Kuris animacinių filmų personažas visada skatina jus gyventi kartu? Žinoma, Leopoldas. O dabar kviečiu pasiklausyti jo dainos „Daina apie gerumą“.
8. Apibendrinimas.
- Vaikinai, pamenate, kaip baigiasi mūsų mėgstamiausios pasakos?
- Gėris nugali blogį! Ir linkiu tau to paties gyvenime! (13 skaidrė)


- Ir mūsų pamokos pabaigoje noriu jums perskaityti trumpą eilėraštį (14a skaidrė).


Labai geras tas gerumas
gyvena pasaulyje su mumis.
Be gerumo esi našlaitis
Be gerumo tu esi pilkas akmuo!
-Tikiuosi, kad mūsų pamoka nenuėjo veltui ir daug ką pasiimsi su savimi į savo gyvenimą!
9. Namų darbai.
- Aš prašau jūsų namuose sukurti savo mažą pasaką apie gėrį, blogį, gerumą.
(14b skaidrė). Dėkojame už dėmesį!

Pristatymas tema: Klasės scenarijus 3-4 klasių mokiniams „Gėris ir blogis“

Alena Rogovaya
Pokalbis „Apie gėrį ir blogį“ su vaikais vyresnioji grupė

Tikslas: supažindinti vaikus su visuotinai priimtus standartusžmonių tarpusavio sąveikos.

Užduotys:

ugdyti pasitenkinimo jausmą geri darbai;

nukreipti vaikus daryti malonus elgiasi nesavanaudiškai, gebėjimas ateiti į pagalbą;

ugdyti užuojautos, supratimo ir savitarpio pagalbos jausmą vienas kitam.

Pokalbio eiga

Auklėtojas: Sveiki vaikinai! Atsistokite "Džiaugsmo ratas", klausyk eilėraštis:

Kažko sugalvojo paprastai ir išmintingai

Pasisveikinkite susitikdami: « Labas rytas

Malonus rytas - saulė ir paukščiai!

Malonus ryto – besišypsantys veidai.

Ir visi tampa malonus, pasitikiu!

Leiskite Malonus rytas trunka iki vakaro!

Apie ką šiandien kalbėsime?

Vaikai: APIE geras.

Auklėtojas: Kaip manai, kas tai yra geras? Ką reiškia kurti geras?

Vaikų samprotavimai.

Auklėtojas: Kam jie skirti? maloni širdis ir maloni siela?

Vaikai: Padėti patekusiems į bėdą.

Auklėtojas: Kokią širdį turi piktas žmogus?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas: Ar piktasis padeda žmonėms?

Vaikų atsakymai.

Auklėtojas: Vaikinai, šiandien eisime prie medžio Gerumas. Šis medis užpildo pasaulį geras, primena, ką reikia padaryti geras. Tačiau jam atsitiko bėda. Jis nuvyto ir nustojo žydėti dėl blogų, piktų žmonių veiksmų. Jei neatgaivinsime medžio, kaip manai, kas nutiks? Kas gali laimėti? (blogis nugalės).

Auklėtojas: Į prieikite prie medžio, turime įveikti kliūtis.

Pirmoji kliūtis – pelkė.

Žaidimas "Perplaukti pelkę".

Paaiškinkite taisyklę: Galima perplaukti pelkę ant kauburių. Štai jums lentos.

Visiems duodu po tris medžio gabalus (kartono, vieno trūksta.

Auklėtojas: Ką daryti?

Auklėtojas: Pasidalijome nelygumus, kas nutiko?

Vaikai: Malonus.

Auklėtojas: Malonus darbas teikia džiaugsmo.

Kartu su vaikai kartoja patarlę.

Auklėtojas: Kokius žodžius sakote žmogui, kuris dalijasi su jumis?

Vaikai: Mandagus, malonūs žodžiai.

Auklėtojas: Padėkokime tiems, kurie dabar įsipareigojo Malonus verslas – pasidalijo guzas.

Vaikai dėkoja savo draugui.

Kita kliūtis:

Auklėtojas: Reikia paaiškinti "Kas yra gerai, o kas blogai?" (paveikslėliai-skaidrės, vaizduojančios blogus ir gerus darbus).

Vaikų atsakymai.

Kita kliūtis: „Pasakų herojai“.

Auklėtojas: Ar dabar reikia prisiminti pasakų personažus?

Ant stalo yra pasakų herojų paveikslai.

Auklėtojas: Kurie herojai gali pasakyti, kad jie malonus?

Vaikai: Pelenė, Raudonkepuraitė, Aibolitas, „Zajuškinos trobelė“(Gaidys išspyrė lapę, „Fly - Tsokotukha“ (uodas).

Vaikai paaiškina, kokius veiksmus padarė šie herojai.

Auklėtojas: Ar tai tik malonus Ar yra pasakų herojų?

Vaikų atsakymai

Auklėtojas: Įvardink piktus pasakų veikėjus?

Vaikai: Pikta pamotė, Vilkas, Barmaley, lapė, voras. Paaiškinkite, kokius veiksmus atliko herojai.

Auklėtojas: Organizuokite personažus pagal jų veiksmus ir jaustukai padės.

Vaikai dedami į dėžutes, kuriose rodomi besišypsantys veidai gėrio ir blogio išraiška.

Auklėtojas: Gėris nugali blogį, žmonės ne veltui Jie sako: Gerumas išgelbės pasaulį.

Kartu su vaikai kartoja patarles: Gėris nugali blogį, Gerumas išgelbės pasaulį.

Auklėtojas: Štai mes pateko į Gerumo medį. (ant magnetinės lentos kabo vatmano popierius – ant jo nupieštas sausas liūdnas medis). Medis liūdnas, liūdnas, įžeistas, bjaurus, sausas. Tavo gali atgaivinti gerus darbus, geri darbai. Kuris malonus gali daryti dalykus?

Vaikų atsakymai: padėk mamai, nebūk kaprizingas, nesimušk, nevadink, lesink paukščius, prižiūrėk mažylius ir t.t.

Auklėtojas: Pakalbėkime apie mūsų gerus darbus. Jei įsipareigojate geri darbai, tada jūs turite maloni širdis. Papasakokite apie savo geras poelgis ir pritvirtinkite prie medžio širdį.

Dovanoju vaikams iškirptas širdeles.

Vaikai kalba, prisegti prie medžio Gerumasširdis ant magneto arba dvipusės juostos.

Auklėtojas: Sušildėte medį Gerumas jų širdžių šiluma. Juk ši geras poelgis! Dabar pritūpkite ir užmerkite akis.

Groju Leopoldo katino dainą "Jei tu esi malonus» .

Šiuo metu aš pakeičiau medį su širdelėmis į gražiai žydintį medį.

Auklėtojas: Atmerk akis, pažiūrėk, kas atsitiko su medžiu. Mes esame mūsų malonus jie darbais atgaivino medį, jis pražydo ir primena žmonėms, ką kurti geri darbai.

Išvada: Ar gera kurti? geras?

Vaikų atsakymai

Auklėtojas: Geras žmogus sėja gėrį.

Kartu su vaikai pakartokite visas patarles apie geras.

Šiandien sakėme, kad reikia daryti tik gera ir gerus darbus. Pastatykime piramidę Gerumas. Aš ištiesiu savo delną, o jūs visi uždėkite savo delnus ant manųjų. Pažiūrėkite, kokia piramidė aukšta Gerumas. Prisiminkime geri darbai kad mes padarėme šiandien ir mes juos messime aukštai, aukštai, kad jie skristų toli ir pasaulis taptų malonesnis.

Publikacijos šia tema:

Praktinis pokalbis su vyresniosios grupės vaikais „Kompiuteriniai failai ir aplankai“ Praktinis pokalbis su vyresniosios grupės vaikais tema: „Kompiuteriniai failai ir aplankai“ Tikslai: Ugdomasis: - Sutvirtinti sąvokas „Failas“, „Aplankas“.

Pokalbis su vyresniosios grupės vaikais tema „Mano šeima“. MDBOU Darželis Nr. 43" Pedagogas N. V. Kharlamova Tikslas: formuoti teigiamus dalykus vaikams.

Pokalbis su 2 jaunių grupės vaikais „Mamyte, mamyte“ Pokalbio „Mamyte, mamyte“ tikslas: -ugdyti pagarbą, gerą požiūrį ir meilę mamai. Tikslai: - lavinti dėmesį, kalbą, dailumą.

Pokalbis su vidurinės grupės vaikais „Jei esi geras“ Tikslas: išsilavinimas teigiamų savybių charakteris, motyvacija gerus darbus ir veiksmus. UŽDUOTYS: žodžių „gerumas“ supratimas ir supratimas.

Pokalbis su vyresniosios grupės „Vaiko teisės“ vaikais Tikslai: Supažindinti vaikus su jų teisėmis. Ugdykite pagarbą šeimos nariams. Medžiagos: Popierius, pieštukai, meškiuko kaukė, meška, žiedlapiai.

Pokalbis su vyresniųjų grupės vaikais „Spragtukas ir peliukų karalius“ Olga Ermoshina Pokalbis su vyresniosios grupės „Spragtukas ir peliukų karalius“ vaikais Tikslas: Supažindinti vaikus su Hoffmanno pasakos atmosfera; pasiruošti.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!