Atvira pamoka mano miestas parengiamojoje grupėje. Edukacinio žiedo tema „Mano mėgstamiausias miestas!“ santrauka. parengiamosios mokyklos grupėje

Natalija Uvarova
Abstraktus atvira klasė V parengiamoji grupė"Mano miestas"

Abstraktus GCD naudojant plėtros ir tyrimų technologijas

"Mano miestas»

Sukurta: mokytoja Uvarova Natalija Sergeevna

Tikslas: praplėskite vaikų akiratį su informacija apie jų gimtosios šalies istoriją ir įžymybes miestai.

Švietimo integracija regionuose: « Kognityvinis vystymasis» , « Kalbos raida» , „Socialinis ir komunikacinis vystymasis“, "Meninis ir estetinis vystymasis".

Užduotys:

Ugdykite kūrybinę vaizduotę;

Plėskite ir gilinkite žinias apie savo gimtosios šalies istoriją miestai.

Tobulinti įgūdžius žodinis bendravimas, gebėjimas reikšti savo nuomonę;

- žodyno turtinimas: "gidas", "gidas".

Įtvirtinti žinias apie elgesio transporte ir kelyje taisykles;

Ugdykite patriotinius jausmus;

Stiprinti įgūdžius dizainas.

Preliminarus darbas :

Bendras vizitas su tėvais miesto Kraštotyros muziejus, lankytinos vietos miestai.

Kasdienių mįslių spėjimas.

Grožinės literatūros skaitymas literatūra: M. M. Prishvin „Mano tėvynė“ (iš vaikystės prisiminimų)“, eilėraščiai apie Tėvynę, Lipecko miestas.

Svarstymas pasakojimų nuotraukos ir pagal juos sudaryti istoriją.

Pokalbis apie namus, namus miestas, gimtoji žemė.

Medžiagos ir įranga: video ir foto medžiaga apie lankytinas vietas Lipecko miestas, konstruktorius ir schemos namų statybai.

Pamokos eiga:

Auklėtojas:

Vaikinai, mūsų darželis Gavau neįprastą vaizdo laišką. Pažiūrėsim.

Labas rytas! Labas rytas Vaikinai! Mano vardas Katie Smith. Esu žurnalistė, rašau įvairius įdomius straipsnius.

IN šiuo metu Aš keliauju po Rusiją. Aš atvykau iš Amerikos. Amerikoje turime pagrindinį Vašingtono miestas. Tai labai gražu miestas.

Vaikinai, norėčiau parašyti straipsnį apie jus miestas. Todėl turiu jūsų prašymą, prašau, suteikite man ekskursiją. Pasakyk man, kodėl tavo miestas vadinamas Lipecku? Kas jį pastatė? Surinkite informaciją apie lankytinas vietas ir viską papasakokite. Sėkmės tau.

Iki pasimatymo! Gera įlanka!

Auklėtojas:

Vaikinai, kas buvo kitoje šalyje?

Ką tu ten prisimeni?

Ar norite pakalbėti apie savo miestas taip pat gerai kalbėjo?

Ką reikia padaryti dėl to? (vaikų atsakymai).

Kaip mes galime rinkti reikalinga informacija O miestas? (vaikų atsakymai).

Ko mums reikia norint vykti į ekskursiją? (Vaikų atsakymai)

Koks yra žmogaus, kuris veda ekskursiją, vardas? (Kelionės vadovas, gidas)

Siūlau vykti į ekskursiją, kad sužinotumėte kuo daugiau apie mūsų miestas. Kaip manote, koks yra geriausias būdas keliauti miestas? (siūlo vaikai įvairių tipų transportu, o mokytojas priveda prie sprendimo, kad daug vaikų tilps tik į autobusą)

Nusipirkau mums bilietus, sėskite į autobusą ir užsiimkite savo vietas pagal numerį biliete.

Ir nepamirškite laikytis elgesio taisyklių transporte. Kokios tai taisyklės? (Vaikų atsakymai)

Auklėtojas:

Vaikinai, kokios mūsų vietos miestai tavo nuomone graziausios? (Vaikų atsakymai) Pažvelkime į juos. Rodomos fontanų ir parkų, kuriuose gyvena mūsų vaikai, nuotraukos grupės.

Pirmoji mūsų stotelė... (Rodoma Petro Didžiojo aikštės nuotrauka)

Kuo garsi ši aikštė, kas gali pasakyti? (Vaikų atsakymai)

Kieno vardu ši aikštė pavadinta? Kodėl? (Vaikų atsakymai)

Pokalbis apie kilmės istoriją Lipecko miestas

- Miestas Lipeckas atsirado seniai ir atrodė taip.

(Rodoma senojo Lipecko iliustracija).

Mūsų miestas buvo nedidelė gyvenvietė. Atkreipkite dėmesį į namus.

kas jie tokie? (Visi namai buvo maži).

Pažvelkite į iliustracijoje esančius namus ir atspėkite, iš ko jie buvo pastatyti? (Pagaminta iš akmens ir rąstų, šiaudinė).

Kaip gyventojai judėdavo anksčiau? miestas? (Keliai buvo siauri, jais žmonės judėjo arba pėsčiomis, arba žirgais. Automobilių tada nebuvo. (Rodyti iliustraciją).

Tačiau vieną dieną netoli Lipecko miesto buvo rastas vertingiausias mineralas – geležies rūda. (Rūdos ekranas).

Mokytojo istorija: Petro I valdymo metais Lipovkos upės pakrantėse buvo rasta didelių telkinių geležies rūda. 1703-ieji laikomi Lipecko įkūrimo metais (Diena miestaišvenčiamas liepos 3 sekmadienį). Tada Petro I įsakymu prie Lipovkos upės, jos santakoje su Voronežo upe, buvo pradėtos statyti geležies gamyklos Rusijos laivynas ir kariuomenė. Už trumpalaikis Upės pakrantėse buvo pastatytos rūdos perdirbimo gamyklos, o Lipovkos kaimas pervadintas į Lipecko geležies gamyklą. Ir 1779 metais jam suteiktas statusas Miestas buvo pavadintas Lipecku, pavadinimas, kuriuo šis miestas gyvuoja ir vystosi kelis šimtus metų.

Šiuo metu Lipeckas yra pagrindinis regiono miestas. Viskas, kas susiję su

praeityje gimtoji žemė, gerbiamas gyventojų Lipecko miestas. Vaikai, kodėl jis garsus?

mūsų modernus miestas? (Vaikų atsakymai).

– Auklėtoja: Teisingai, mūsų pasididžiavimas miestai metalurgijos gamyklos žinomos toli už mūsų šalies ribų.

(Rodoma NLMK iliustracija).

Kas jums pasakys, kuo šis augalas garsėja? (Vaikų atsakymai).

Kurie iš jūsų giminaičių ten dirbo ir ką jums pasakė? (vaikų atsakymai)

Novolipetsko gamykla

Dovanoja metalą visai šaliai!

Statyti laivus -

Reikalingi plieno, ketaus, valcavimo gaminiai!

Lėktuvai ir automobiliai

Ir milžiniški kombainai

Turi būti pagamintas iš metalo

Jie svarbūs Tėvynei!

Ir suvyniojami žaislai

Spyruoklės pagamintos iš plieno.

Štai kodėl tai ne veltui

Garbė ir šlovė plieno apdirbantiems)

Dabar pereikime gatvę ir atsidurkime vienoje mėgstamiausių Lipecko gyventojų atostogų vietų. Tačiau pirmiausia prisiminkime taisykles, kaip kirsti kelią. (Vaikų atsakymai)

Kaip manote, kokia čia vieta? (Vaikų atsakymai) Rodomos Žemutinio parko nuotraukos)

Vaikai, ar kas nors iš jūsų gali atspėti, ar šis parkas senas, ar jaunas?

Kodėl taip manai? (Pažiūrėkite, kokie stori kamienai

medžiai).

Koks čia pastatas? (Ginklų demonstravimas Žemutiniame parke)

Kuo jie garsūs?

Koks šaltinis yra Nižnij parke? (Nuotraukų paroda)

(Žemutiniame parke yra mineralinio vandens šaltinis. Lipecko vanduo gydo).

Vaikai, kas dar nuostabaus Žemutiniame parke, ko nerasi jokiame

kitas parkas? (zoologijos sodas).

Kiek iš jūsų buvote zoologijos sode? (Vaikai kalba apie zoologijos sodo gyventojus).

Dabar šiek tiek ištieskime kojas ir judėkime toliau.

Fizminutka

Keliamės anksti ryte,

Už lango matome miestą. (nurodykite rankomis į langą)

Jis pabudo, gyvena,

Jis kviečia mus į gatvę. (vaikščioti vietoje)

Namai skirtingi:

Aukštai ir žemai (pakelkite rankas aukštyn ir žemyn)

Toli ir arti (ištieskite rankas ir pritraukite jas arčiau savęs)

Medinis, skydinis, plytinis, (judėkite viena ranka, tarsi skaičiuotumėte)

Jie atrodo įprasti. (išskėskite rankas)

Mes gyvename, augame

Mūsų gimtajame mieste. (palaipsniui kilkite ant kojų pirštų iškėlę rankas ir paimkite i.p.)

Kai kuriems - mažiems, - (rankomis parodykite mažą daiktą)

O mums tai didžiulis. (pakelkite rankas aukštyn ir žemyn į šonus)

Tegul auga

Tegul žydi (rankos ant diržo, spyruoklės į abi puses)

Mūsų gražus miestelis(ištieskite rankas tiesiai į šonus)

Auklėtojas:

Žiūrėk, mes pasiekėme kažkokį paminklą. (Rodomas paminklas Petrui ant Petrovskio Spusko) Kieno garbei jis buvo įrengtas? (Vienas pirklys, ilsintis Lipecke mineraliniai vandenys, pasveiko po ligos. Ir kaip padėkos ženklą Petrui I už mineralinius šaltinius, pirklys prieš daug, daug metų pastatė paminklą Petrui I.)

Auklėtojas:

Ir taip pat mūsų gyventojai miestai Atsidėkodami buvo pastatyti paminklai Didžiojo Tėvynės karo didvyriams. Sakykite, kokią datą pernai šventė mūsų šalis? (70-osios pergalės metinės)

O dabar kviečiu tapti gidais ir papasakoti mūsų svečiams apie garsiausius iš jų.

Vaikai pakeliui kalba apie Didvyrių aikštę, Aviatorių aikštę, Pergalės aikštę (stele, skirtą Pergalės 70-mečiui, paminklas tankų įguloms.

– Auklėtoja: Atidžiai pažiūrėkite į iliustraciją, vaizduojančią mūsų miestai

(Rodoma modernios iliustracija miestai) .

Galime pasakyti, kad mūsų miestas gražus? (vaikų pareiškimai).

Kodėl taip manai?

Ką Lipsko gyventojai daro, kad jis būtų toks gražus (By miestas Aplink važinėja laistymo mašinos. Jie šluoja ir valo gatves. Prižiūrėtojai šluoja gatves. Statybininkai stato naujus gražius namus.

Ką mes galime padaryti? (Nebarstysime šiukšlių, nelaužysime medžių šakų, krūmų, neskinsime gėlių ir pan.)

Tuo mūsų ekskursija baigta. Sėdame į autobusą ir grįžtame į darželį.

Atspindys

– Kokios mūsų vietos miestai patiko labiausiai?

Siūlau rašyti istorijas ir sudaryti nuotraukų albumus apie mėgstamas vietas miestas. O geriausius, jūsų nuomone, atsiųsime žurnalistui į Ameriką.

Auklėtojas: Grįžome į darželį. Ar prisimeni, kokioje gatvėje yra mūsų darželis? (vaikų atsakymai)

Auklėtojas: Vaikinai, ar žinote, kodėl „gatvė“ vadinama „gatve“? Tarkime žodį – „u-li-tsa“. Ar neatspėjai? Atsistokime dviejose eilėse vienas priešais kitą, parodykime vienas kitam veidus, šypsokimės. Taip stovi namai vienas priešais kitą. Ir aš eisiu tarp jūsų. Tai gatvė! Auklėtojas: Sakyk, kodėl gatvėms suteikiami pavadinimai, o namams – numeriai? (Vaikų atsakymai)

Prisiminkite, kokie namai anksčiau buvo statomi pas mus miestas? Nuo ko? (Vaikų atsakymai)

Kokiuose namuose dabar gyveni? Iš kokios medžiagos jie pagaminti? (Vaikų atsakymai) (Jie daro išvadą, kad namai gali būti skirtingi ir pagaminti iš skirtingų medžiagų.)

Auklėtojas: Ar norėtumėte tapti architektais ir papuošti savo miestas su naujais namais? Siūlau statyti mums miestai naujus namus ir suteikti naujai gatvei pavadinimą?

Kur pradėti statyti namus? (Iš projektų, brėžinių, tai daro architektai)

Architektas atsiuntė mums šiuos namų brėžinius ir siūlo juos statyti iš kubų.

Kas stato namus? Šiandien būsite statybininkai. Paimkite kiekvieną piešinį ir sukurkite naują gatvę.

Vaikai paima technologinis žemėlapis, jie patys renka kubelių skaičių savo namams. Baigus statybas, suteikiame naujai gatvei pavadinimą. (Pavyzdžiui, Draugystės gatvė)

Mokytoja įvertina vaikų pagamintus statinius.

Parengė: Belousova T.Yu.

Tema:„Mano miestas Kalininskas“.

Programos turinys: Formuoti vaikų žinias apie gimtąjį miestą. Ugdykite pasididžiavimo, pagarbos ir meilės jausmą vietai, kurioje jie gyvena. Parodykite vaikams Kalininsko miesto vietą žemėlapyje Saratovo sritis. Plėsti vaikų žinias apie mūsų miesto simbolį – herbą. Patikslinkite ir praplėskite vaikų idėjas apie mūsų miesto įžymybes.

Preliminarus darbas: Ekskursijos aplink gimtajame mieste, apsilankymas kino teatre, bibliotekoje, kraštotyros muziejuje. Eilėraščių šia tema išmokimas kartu su vaikais.

Medžiaga:Saratovo srities žemėlapis, Kalininsko miesto lankytinų vietų nuotraukos.

Pamokos eiga:Vaikai įeina, pasisveikina su svečiais, praeina ir atsisėda ant kėdžių.

Vaikinai, mūsų pamokos tema „Mano gimtasis miestas“. O šiandien kalbėsime apie mūsų miestą ir jo lankytinas vietas.

Vaikas skaito eilėraštį :

Tėvo žemė! Gimtoji žemė

Brangus ir mielas

Kvepia kaip šviežia pušis

Saulės rąstiniai namai.

Statinėje fermentuota gira,

Serbentai pražydo

Kiekvienas iš mūsų turi

Mažoji tėvynė.

Apie ką kalba eilėraštis? (apie Tėvynę).

Kiekvienas žmogus žemėje turi tėvynę.

Vaikinai, kas, jūsų nuomone, yra Tėvynė? Vaikų atsakymai.

(kur žmogus gimė, gyvena, eina į darželį, dirbti; kur gyvena jo šeima ir draugai; kur jo namo, gatvė).

Teisingai, mūsų gimtoji žemė yra artima ir brangi kiekvienam iš mūsų. Žinoti savo gimtojo krašto istoriją reiškia mylėti dabartį, kiekvieną dieną įnešti savo indėlį kuriant naują gyvenimą.

Kaip vadinasi mūsų gimtoji žemė? (Saratovo sritis).

Kaip vadinasi mūsų miestas? (Kalininskas).

Vaikinai, Kalininskas yra Saratovo srities dalis ir mūsų didžioji Tėvynė– Rusija.

Vaikinai, pažiūrėkite į Saratovo srities žemėlapį (rodyti žemėlapį):

Atkreipkite dėmesį, kad mūsų miestas Kalininskas žemėlapyje pažymėtas tik mažu taškeliu.

Pasakyk man, vaikinai, ar mūsų miestas visada vadinosi Kalininskiu? (vaikų atsakymai)

Kaip tai vadinosi anksčiau (Balanda)

Miestai, kaip ir žmonės, turi savo istoriją ir biografiją. Kiekvienas miestas turi savo praeitį. Balandos kaimą suformavo naujakuriai iš Charkovo ir Černigovo provincija. 1962 m. gavo miesto statusą ir pavadinimą Kalininsk.

Vaikinai, kodėl miestas vadinosi Kalininskiu? (vaikų atsakymai) Michailas Ivanovičius Kalininas lankėsi kaime 1919 m. liepos 20 d., čia kalbėjo mitinguose geležinkelio depe ir aikštėje.

Kiekvienas miestas turi savo simbolį, herbą.

Koks yra Kalininsko miesto herbas? Kas jame pavaizduota? (vaikų atsakymai).

Prieš tris šimtmečius Balandos apylinkės buvo visiškai kitokios. Miškas ir ežerai išliko kažkada gyvenusių gyvūnų ir paukščių pavadinimus: „Bebrų ežeras“, „Dudnikovo vaga“, „Lebedka“, kaimas „Lebyazhye“. Upė buvo gilesnė ir turtingesnė vandens.

Vaikinai, kaip vadinasi upė, ant kurios stovi mūsų miestas? (vaikų atsakymai).

Balandos upė sudarė geras lizdų sąlygas tokiems paukščiams kaip gulbės ir gervės. Neatsitiktinai miesto herbe pavaizduotos gulbės. Visoje Rusijoje ir už jos sienų Kalinino herbas dabar neša žinią, kad tai yra regionas gryna gamta, kuriame laukinės gulbės nėra verčiamos.

Vaikai skaito eilėraštį.

Kažkaip ankstesniais metais

Skambėjo sena daina:

O, Balanda, tu esi Balanda,

Ką reiškia žuvų upė?

Gyventojai, kaip ir visur kitur Rusijoje,

Jie šlovino savo upę,

Karšis, karpis, karosas

Jie vaikščiojo upe pulkais.

Visuose namuose vakarais

Jie valgė duoną su ausimi.

Ir išpylė visiems svečiams

Nuostabi arbata su raudonėliais,

Ir po arbatos, kaip visada

Skambėjo sena daina:

O, Balanda, tu esi Balanda,

Ką reiškia žuvų upė?

Jūs ir aš išvykome į ekskursiją po mūsų miestą Kalininską. O dabar kviečiu leistis į neįprastą kelionę per fotografijas ir prisiminti visas mūsų miesto įžymybes.

Tačiau prieš einant siūlau šiek tiek atsipalaiduoti ir prisiminti žaidimo taisykles: „Šviesoforas“ Žalia - vaikai vaikšto, raudona - vaikai stovi, geltona - ploja rankomis.

Kur pradėsime savo kelionę? (Vaikų atsakymai: – Darželio varpelis).

Kurioje gatvėje jis yra (Vaikų atsakymai).

Ar perėjai tiltą per upę (Balanda). Rodyti nuotrauką

Vaikinai, pažiūrėkite į nuotrauką ir pasakykite, kam buvo pastatytas paminklas? (Vaikų atsakymai) M.I.

Pasakykite vaikinams, kur mūsų mieste vaikai ir suaugusieji gali žiūrėti filmus, animacinius filmus (vaikų atsakymai), rodyti nuotraukas.

Mūsų mieste taip pat yra centrinė aikštė (rodyti nuotrauką). Koks pastatas yra aikštėje? (vaikų atsakymai). Administravimas.

Taip pat yra paminklas V. I. Leninui ir regioninis garbės stendas.

Vaikinai, pagalvokite ir pasakykite, kur mokosi vaikai? (vaikų atsakymai) rodyti nuotrauką.

Gerai padaryta!

Vaikinai, noriu atkreipti jūsų dėmesį į šią nuotrauką (rodyti nuotrauką). Kas čia parodyta? (vaikų atsakymai). Prie įėjimo į parką einame Didvyrių alėja. Čia galite perskaityti herojų-tautiečių, atlikusių žygdarbius Didžiojo Tėvynės karo metu, vardus.

Vaikinai, ar žinote, kur mūsų mieste galima susipažinti su retomis knygomis ar pasiimti knygas paskaityti namo? (vaikų atsakymai) rodyti nuotrauką.

Puiku, žinote – tai centrinė vaikų biblioteka pavadinta. M.N. Aleksejeva.

Mūsų mieste taip pat yra mokykla, kurioje vaikai mokosi piešti. Kaip tai vadinasi? (vaikų atsakymai). Tačiau šiame pastate yra ne tik meno mokykla. Kas dar? (vaikų atsakymai). Ko čia mokosi vaikai? (vaikų atsakymai).

Atkreipkite dėmesį į toliau pateiktą nuotrauką. Kas tai yra? (vaikų atsakymai). Ką naujo ir įdomaus sužinojote apsilankę muziejuje? (vaikų atsakymai).

Vaikinai, pasakykite man, kur vyksta mėgėjų meno pasirodymai ir kiti vaikų kolektyvų pasirodymai? (vaikų atsakymai) rodyti nuotrauką. Kas dar ten dažnai nutinka? (vaikų atsakymai). Cirko artistai ateina koncertuoti.

Savo mieste turime paminklą (rodyti nuotrauką). Kaip tai vadinasi? (vaikų atsakymai). Priesaika. Kieno garbei šis paminklas buvo pastatytas? (vaikų atsakymai).

Prie paminklo kare žuvusiems kariams atminti dega amžina liepsna. Kiekvienais metais gegužės 9-ąją, „Pergalės dieną“, žmonės neša gėles prie paminklo ir dėkoja didvyriams už mūsų Tėvynės išlaisvinimą.

Dabar eikime į savo vietas.

Pasakyk man, vaikinai, kaip vadinasi centrinė mūsų miesto gatvė? (vaikų atsakymai).

Na tu tai žinai. Patikrinkim, iš kur žinai savo namų adresą (metu vaikui kamuoliuką, o jis atsakydamas nurodo savo namų adresą). Vaikai sėdi ant kėdžių, kad primintų apie laikyseną.

Vaikinai, šiandien kalbėjome apie mūsų miesto praeitį ir dabartį, o dabar kviečiu svajoti ir įsivaizduoti mūsų miesto Kalininsko ateitį. Kaip norėtumėte tai pamatyti (vaikų atsakymai).

Vaikai skaito eilėraščius:

Tegul mano Tėvynė būna didinga

Ir jame yra daug takų - kelių,

Bet aš myliu savo gimtąjį Kalininską,

Rusija yra ramus kampelis.

Kalininskas, mūsų Kalininskas

Žydi javų žemė,

Kalininskas, mūsų Kalininskas,

Gyvenk ir klestėk.

Mieli vaikinai! Stenkimės, kad mūsų gimtasis miestas būtų švarus ir gražus, ir palinkėkime jam klestėjimo ir klestėjimo. Kartu su juo sutiksime saulėtekius ir saulėlydžius, liūdėsime ir džiaugsimės. Jis yra mūsų maža, bet mylima Tėvynė.

Vaikinai, pasakykite man, apie ką mes šiandien kalbėjome klasėje? (vaikų atsakymai).

Kokius lankytinus objektus prisimeni?

Puiku, šiandien puikiai padirbėjai, atsakei į klausimus, man labai patiko.

Ar jums patiko mūsų pamoka? (vaikų atsakymai).

Mokytojas Mizger I.N.
Užduotys:
- išmokti atsakyti į klausimus; ugdyti teisingus įgūdžius gramatinė struktūra kalbos;
- plėsti ir patikslinti žinias apie gimtąjį kraštą;
- ugdyti kalbinio bendravimo įgūdžius, toliau dirbti lavinant pirštų motoriką;
- įtvirtinti įgūdžius naudodamiesi paraiška kuriant namus skirtingų dydžių ir architektūra; savarankiškai pasirinkite kuriamų popieriaus juostelių spalvą ir dydį bendra kompozicija;
- ugdyti meilę gimtajam miestui, meilės jausmą, pasididžiavimą ir atsakomybę.
Integracija edukacines sritis: „Pažinimas“, „Bendravimas“, „ Meninė kūryba».
Įranga ir medžiagos:
Demonstracija: kompiuteris, multimedijos pristatymas, vaikų šeimos nuotraukos
Dalomoji medžiaga: popieriaus juostelės skirtingos spalvos, klijai, šepečiai, servetėlės, vatmano popierius
Preliminarus darbas su vaikais:
- pokalbiai apie gimtąjį kraštą, apie šeimą: „Laisva diena su tėvais“, „Miestas, kuriame gyvenu“;
- peržiūrėti šeimos albumus ir iliustracijas apie Toljatį;
- eilėraščių mokymasis: „Geresnės gimtojo krašto nėra“ (P. Voronko), „Pasėdėkime tyloje“ (E. Blaginina). Mokytis posakių: „Kur gimei, ten esi naudingas“, „Gimtojoje pusėje net akmenukas pažįstamas“.

Turinys organizuota veikla vaikai

1. Įžanginis žodis mokytojas
-Vaikinai, šiandien kalbėsime apie svarbiausią dalyką kiekvieno žmogaus gyvenime – šeimą.
2. Pokalbis tema „Mano šeima“.
Kaip jūs suprantate žodį „šeima“? (Tai mama, tėtis, močiutė, senelis ir vaikai. Visi gyvena tame pačiame name).
Jei namuose turite šeimos albumą? Kurios nuotraukos įdomiausios? Papasakokite apie savo šeimą. (Keli vaikai naudoja nuotraukas kalbėdami apie savo šeimas, šeimos tradicijas ir šventes).
Kokia tavo šeima? (Didelis, linksmas, draugiškas) Turite skirtingos šeimos, skirtingi namai, bet visus vienija tai, kad mylime savo šeimą, namus. Tai vieta, kur esame mylimi ir laukiami. Ir kol mūsų šeima yra su mumis, mes galime padaryti bet ką. Dabar pažaiskime žaidimą „Aš taip pat galiu tai padaryti“.
Kas, pasakyk man, gal vaikai,
Pakartoti šiuos judesius?
Pakeliu rankas aukštyn.
Aš taip pat galiu tai padaryti.
Pažiūrėsiu į dešinę, į kairę.
Aš taip pat galiu tai padaryti.
Pasuksiu galvą.
Aš taip pat galiu tai padaryti.
O tada atsisėsiu ir atsistosiu.
Aš taip pat galiu tai padaryti.
Ir aš visai nepavargsiu.
Aš taip pat galiu tai padaryti.
Aš galiu padaryti viską pasaulyje.
Aš taip pat galiu tai padaryti.
Kiekvienas turi namus, šeimą. Kas mus visus vienija? (Gyvename tame pačiame mieste – Toljatyje). 3. Pokalbis tema „Miestas, kuriame gyvenu“.

Kaip vadinami mūsų miesto žmonės? (Toliačio gyventojai). Togliatti miestas yra įsikūręs Samaros regionas, kairiajame Volgos krante, šalia Samarskaja Lukos gamtos rezervato. Dabar eisime pasivaikščioti po miestą.
Pažiūrėkite į nuotrauką, ar atpažįstate šią vietą? („AvtoVAZ“ gamykla). Tai viena didžiausių automobilių gamybos gamyklų Rusijoje. Šalia automobilių gamyklos matome po Sacharovo technologijos muziejų po atviru dangumi.
Vaikinai, kur žmonės mėgsta leisti laiką laisvas laikas? (Poilsio parkas). Prieš keletą metų parke pasodinti jauni eglių ir beržų sodinukai, naujai sutvarkyti gėlynai, vaikams įrengtos šviesios, įdomios karuselės, atrakcionai. Šiltuoju metų laiku groja pučiamųjų orkestras. Todėl ne tik kiekvienas Toljačio gyventojas mėgsta ilsėtis miesto parke, bet ir kviečia savo svečius.
Parkas – miesto gyventojų pasivaikščiojimų ir susitikimų vieta jaunimui.
Toljatyje yra dar vienas neįprastas parkas. Pavadinkite jį (Pergalės parkas). Pergalės parkas – mūsų miesto įžymybė, į kurią dažnai atvyksta jaunavedžiai ir tiesiog miesto svečiai. Parke stovi paminklas žuvusiems kariams pagerbti. Jis buvo pastatytas per 40-ąsias pergalės Didžiojo Tėvynės karo metines Tėvynės karas. Pačiame paminklo viduryje yra jungtis, skirta Amžinoji Liepsna. Žmonės čia nuolat atvyksta ir padeda vainikus bei gėles visiems žuvusiems kare atminimui.

Netoli nuo paminklo stovi paminklas žuvusiems Afganistano karas. Čia taip pat galite pamatyti obeliską ir tankus. Parko svečiams yra įrengti patogūs suoliukai, kuriuose jie gali šiek tiek pailsėti ir tęsti kelionę per Pergalės parką. Ši vieta puikiai tinka pasivaikščioti įregistravus santuoką, todėl čia dažnai galima sutikti jaunavedžių. Kitas įdomus paminklas yra „Pamaldumo“ paminklas – paminklas šuniui, kantriai laukiančiam šeimininkų. Toljačio miesto rajono Dūmos nutarimu šis paminklas priklauso „simbolinių paminklų“ kategorijai ir yra saugomas.
Nors mūsų miestas jaunas, bet turi savo istoriją. Apie mūsų miesto praeitį galime sužinoti miesto istorijos muziejuje (rodo muziejaus nuotrauką).
Mūsų miestas nuostabus tuo, kad jo gatvėse skamba ne tik visoje šalyje žinomų žmonių vardai, bet ir žymūs gyventojai Toljatis. Pavadinkite gatves, kuriose gyvenate.
Mūsų mieste jų daug įdomios vietos. Čia gyvena darbštūs žmonės nuostabūs žmonės. Mūsų miestą puošia žydintys gėlynai ir išpuoselėti medžiai. Užmerkite akis ir įsivaizduokite mūsų pavasarines tulpes, žavingus vešlius vasaros gėlių lovelius. Atmerk akis, einam pasivaikščioti. (Vyksta kūno kultūros užsiėmimas.) Dabar grįžtame prie grupės.
Dabar kursime savo miestą. Mes tai padarysime iš popieriaus juostelių. Ką galite sukurti iš popieriaus juostelių? (Namuose, mokykloje, darželyje, automobiliuose). Vaikai atlieka darbus.
Mūsų miestas pasiruošęs. Kaip vadinsime savo darbus? Apie ką mes šiandien kalbėjome? (Apie mūsų šeimas, apie miestą).
Tegul mūsų miestas kvėpuoja klestėjimu,
Tebūnie jame ramybė ir darbas,
Tegul joje pasigirsta vaikų juokas,
Tegul jame gyvena ramybė ir laimė!
Vaikinai, jūs padarėte gerą darbą ir sunkiai dirbote, o dabar sutvarkykime savo darbo vietas.

Projektas „Mano mėgstamiausias miestas“ (parengiamoji grupė)

Žiūrėti projektą: pažintinis-tyrinis, kūrybinis.

Dalyviai projektą: Mokytojai, vaikai parengiamoji grupė, muzikos vadovas, instruktorius kūno kultūros, tėvai.

Dalyvių amžius projektą: 6-7 metų vaikai.

Tipas projektą: trumpalaikis, grupė, orientuotas į praktiką.

Organizacijos forma: edukacinės situacijos ir užsiėmimai, ekskursijos, atostogos, pramogos, pokalbiai.

Hipotezė projektą:

Dėl tikslinių ir sistemingas darbas plėsti vaikų žinias apie gimtąją miestas, ikimokyklinukai supažindinami su gimtojo krašto istorija ir kultūra, ugdomi vietos įdomybės, meilė ir pagarba, prisirišimas prie savo mažosios gimtinės. Dėl to tai įmanoma integruotas požiūris vaikų auklėjimui patriotizmo dvasia.

Tikslas projektą:

Plėsti vaikų žinias apie gimtąją šalį miestas;

Supažindinimas su gimtojo krašto istorija ir kultūra miestai, vietinės pramogos;

Puoselėkite meilę, pagarbą ir meilę savo mažajai tėvynei.

Užduotys:

1. Formuokite vaikų idėjas apie gimtąją miestas.

2. Įtvirtinti vaikų žinias apie pažįstamas gatves, kuriose yra namas ir vaikų darželis.

3. Ugdykite gebėjimą pamatyti savo gimtosios vietos grožį miestai, mėgaukitės tuo ir rūpinkitės tuo.

4. Plėsti vaikų žinias apie mūsų florą ir fauną miestai.

5. Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą, turtinkite ir aktyvinkite jų žodyną.

Aktualumas projektą:

Kiekvienas žmogus turi savo mažą tėvynę. Dažniausiai ten, kur žmogus gimė ir augo. Formuoti pilietinės kultūros pagrindus vaikuose, socialiai - moralinis vystymasis asmenybę, būtina, kad vaikai įgytų žinių apie savo gimtąją miestas.

Neturėdamas pakankamas kiekisžinias vaikui sunku išsiugdyti pagarbus požiūrisį mažąją Tėvynę. Vaikystės prisiminimai yra patys ryškiausi ir jaudinantys. Kaip didesnis kūdikis nuo vaikystės žinos apie savo gimtąsias vietas, gimtąją miestas, tuo artimesnė ir brangesnė jam taps tėvynė Rusija.

Laukiamas rezultatas:

Ugdyti vaikų patriotinius jausmus.

Atnaujinkite žinias apie savo gimtąją kalbą miestas.

Sudominti vaikus ir suaugusiuosius savo gimtojo krašto istorija, suvienyti tėvus ir vaikus auginant būsimus savo piliečius. miestuose ir šalyse.

Naudokite vystomąjį diferencijuotas požiūris kiekvienam vaikui. Rasti įdomi informacija tema „Mūsų gatvės miestai» , pasiimk savo mylimo žmogaus nuotraukas miestai palydėti istoriją.

Darbo etapai:

Renkant informaciją apie miestas.

Iliustracinės medžiagos parinkimas.

Atranka grožinė literatūra, meninė medžiaga.

2 etapas – planavimo perspektyvos.

1. Mokytojo pasakojimas apie raidos istoriją miestai.

2. Žiūrėti nuotraukas ir kalbėtis šia tema « mėgstamiausias miestas Zavolžskas» .

3. Peržiūrėkite skaidres ir vaizdo įrašus.

4. Pokalbis šia tema „Mes didžiuojamės jumis, mūsų gimtajame mieste» .

5. Kompiliacija kūrybinės istorijos „Kaip man patinka atsipalaiduoti“, "Mano gatvė", , « Miestas kur as gyvenu".

Pamokų ciklas

Gimtosios kilmės istorija miestai.

Tikslas: Sužadinkite susidomėjimą ir norą sužinoti apie savo istoriją miestai. Forma pažintiniai interesai, smalsumas, aktyvumas. Ugdykite meilę šeimai miestas.

Mūsų mėgstamiausias miestas.

Tikslas: sustiprinkite koncepciją - maža Tėvynė. Ugdykite gebėjimą pastebėti grožį miesto gatves, plėsti vaikų idėjas apie gimtąją miestas poezijoje, muzika, kūriniai vaizduojamieji menai. Ugdykite emocinį reagavimą ir meilę savo gimtajam kraštui.

Bendra ir savarankiška veikla

Piešimas "Gatvė, kurioje aš gyvenu", "Mano mėgstamiausias darželis» . Pažintinė veikla „Mano tėvų profesija“, "Kaip man atsipalaiduoti?".

Žaidimo veikla

Vaidmenų žaidimas:

Nutieskime gatvę miestai

Naujo namo statyba

Prekybos centras "Magnetas"

Didaktiniai žaidimai :

Loterija "Mūsų miestas»

„Iš skeveldrų iškelk herbą“

"Kur yra paminklas?"

„Kelionė per miestas» .

Kampo kūrimas "Mano gimtajame mieste» .

Albumas "Mūsų mėgstamiausias darželis» .

Žemėlapis – diagrama „Kelias į darželį“.

Rytas

1) (komunikabilus) „Ar žinai savo miestas(naudojant iliustracijas "Rūšis miestai» ).

Tikslas: nustatykite vaikų žinių lygį šia tema. Apytikslis klausimus:

Kaip tai vadinasi miestas kur tu gyveni?

Kodėl jis taip vadinamas?

Kas yra mūsų centras miestai?

Kaip vadinasi ši aikštė?

Kuo skiriasi? miestas iš kaimo?

Kur į žmonių gydomi mieste?

Kur jie perka maistą ir vaistus?

Kur siunčiami ir priimami siuntiniai?

Duok savo adresą.

2) GCD kalbos raida. Mokymas pasakoti « Miestas, kuriame gyvenu» . Tikslai: aktyvuoti kalbos medžiaga tema « Miestas»

Išmokyti vaikus parinkti antonimus, kalboje vartoti priesagas - ik, - isch;

Išmokite sudaryti daiktavardžius daugiskaita vardininko ir giminės kalbose

Išmokykite vaikus parašyti istoriją apie save miestas, lavina dėmesį ir atmintį.

3) Edukacinė veikla kritiniais momentais. Tradicija „Džiugių susitikimų rytas“. Vaikus pasitinka žaislas – Katinas Leopoldas. Klausia vaikų kokios šalies ir mieste jie gyvena, koks jų adresas, ką įdomaus jie turi miestas.

Tikslas: nustatyti vaikų žinias apie savo gyvenamąją vietą, formuoti pirmines vertybines idėjas apie save ir juos supantį socialinį pasaulį.

4) savarankiškas pažinimas – mokslinę veiklą vaikai.

Stalo žaidimai

Žiūrint į savo mylimo žmogaus nuotraukas miestas, jos lankytinos vietos.

Popietė.

1). Grupės/pogrupio veikla:

1. Komunikabilus. D/i „Papasakok apie savo gimtąją miestas: koks jis? Zavolžsko miestas

Tikslas: - išmokti pasirinkti apibrėžimus ir formuoti būdvardžius pagal modelį

2) Edukacinė veikla draudžiamose zonose akimirkos:

DI „Esame statybininkai miestai» (darbas su kontūriniu žemėlapiu). Tikslas: - susipažinimas su kontūriniu žemėlapiu miestai;

Kūrybinio potencialo ugdymas.

Žaidimo eiga: - pasiūlykite vaikams žemėlapyje "statyti" miestas ir stadionas, suraskite paplūdimį, nuotekų valymo įrenginiai, - išmokite viską išdėstyti žemėlapyje naudodami tam tikras piktogramas.

3) Darbas su tėvais: Konsultacijos „Mano gimtosios gatvės miestai» .

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla:

1. Komunikabilus. Pasakojimas-pokalbis apie gimtosios kilmės istoriją miestai.

Tikslas: - įtvirtinti vaikų žinias apie Zavolžską, - supažindinti juos su gimtosios kilmės istorija miestas ir jo įkūrėjas.

2. Kognityvinis – tyrimas. Mokomasis žaidimas "Kelionė".

Tikslas: - naudojant paveikslėlius, kad nustatytų pagrindinių mūsų lankytinų vietų pavadinimus miestai.

2) Edukacinė veikla ypatingais momentais

1. D/I „Sulenk paveikslėlį ir pavadink“.

2. Kognityvinis ir tyrimas (darbas su kontūriniu žemėlapiu).

Tikslas: - supažindinkite vaikus su spalvų schema kontūrinis žemėlapis, pasakykite, kad žemėlapyje spalvos yra lygumos (žalia, kalnai (ruda), upės ir rezervuarai (mėlyna).

3) GCD. Piešimas « Miestas, kuriame gyvenu. Mano namai".

Tikslas: - sužadinti vaikų atmintyje jų kiemo, namų, artimiausios aplinkos paveikslus;

Skatinkite juos perteikti naudojant prieinamas išraiškos priemones (spalva - forma).

Popietė.

1). Edukaciniai užsiėmimai ypatingais momentais. Pokalbis „Įdomūs Rodnio kampeliai Miestai» . Tikslas:

Prisiminkite pažįstamas vietas savo namuose miestai kodėl jie sukurti;

Papasakokite apie tuos žmones, kurie labiausiai prisidėjo prie gimtojo krašto vystymosi miestai;

Kalbėkite apie šalia darželio esančius parkus, kurių vardu jie pavadinti.

2) Darbas su tėvais: Pakvieskite tėvelius su vaikais apsilankyti muziejuje.

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla.

1. Probleminė situacija „Jei pasiklysti miestas, ką daryti?"

Tikslas: - skatinti vaikus kalbėti; - pasitikrinti vaikų žinias apie rajonus miestai, jūsų namų adresas.

2. Kognityvinis – tyrimas. Gatvės, kurioje yra mūsų darželis, žemėlapio sudarymas.

2) Savarankiška veikla vaikai. Žemėlapio tyrimas - diagrama miestai(pažymėkite langelius, kad pamatytumėte įdomiausias vietas miestai, vietos, kur vaikai jau buvo).

3) GCD. Statyba .

Tikslai: - išplėsti ir paaiškinti vaikų idėjas apie vietovę, kurioje yra jų darželis; – išmokti dirbti kolektyviai, aptarti darbo detales; - lavinti vaizduotę.

Popietė.

1) Vaidmenų žaidimas „Mano gimtosios gatvės miestai» . Tikslas: - padėti vaikams dalintis grupėį siūlomas gatves su jose organizuotais įvairiais žaidimų centrais ;

Tobulėti laisvas bendravimas su suaugusiais ir vaikais žaidimo metu

2) D/i „Padėk paminklą“.

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla:

1. Vaikų pasakojimai apie įdomias vietas miestai, kur jie jau lankėsi.

2. CHHL. Skaityti eilėraščius apie gimtąją miestas.

2) Savarankiška vaikų veikla. Žiūrint į knygas ir nuotraukas.

3) GCD. Pažinimas: „Gimtosios kilmės istorija miestai» .

Tikslai: - įtvirtinti vaikų žinias apie gimtąją šalį miestas; - supažindinti su kilmės istorija miestas ir jo įkūrėjas; - ugdyti domėjimąsi savo gimtojo krašto istorija.

Popietė.

1) Kognityvinis – tyrimas .

Tikslas: - pasakojimai, rodomi mūsų rajone gyvenančių gyvūnų iliustracijos.

2) Pokalbis: „Ką įdomaus pamatėte ir prisiminėte lankydamasis muziejuje?

3) Piešimas pagal temą „Gimtosios žemės gyvūnai“.

4) Darbas su tėvais: siūlome rasti informaciją apie gatvių skaičių miestai ir kurių vardais pavadintos gatvės.

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla:

Mįslių šia tema sudarymas ir spėliojimas "Mano mėgstamiausios vietos mano mieste» .

2) Savarankiška vaikų veikla.

Kognityvinis – tyrimas. Žvelgiant į mūsų pramonės objektų iliustracijas miestai.

Popietė.

1) Mokomoji pasaka. Tikslas: - klausytis pasakų ir įsiminti mažus žodinius žanrus - liaudies menas iš kolekcijos "Tam tikroje karalystėje".

2) Produktyvus. Albumo kūrimas "Mano miestas» .

3) D/i "Atspėk, kur aš esu".

Rezultatas projektą:

Žinios, įgytos per projektą, padėjo padidinti svarbą patriotinis ugdymas vaikai, patriotinių jausmų formavimas ikimokyklinukuose. Tėveliai ir pedagogai įsitikino, kokia aktuali yra gimtosios kalbos mokymosi tema. miestai. Projektas domėjosi vaikais ir suaugusiais, telkė tėvus ir vaikus ugdyti būsimus savo piliečius miestuose ir šalyse.

Visi etapai projektą praėjo skirtingų tipų veikla, taikytas lavinamasis, diferencijuotas požiūris į kiekvieną vaiką. Tėveliai ir vaikai pateikė labai įdomios informacijos šia tema „Mūsų gatvės miestai» , palydėdavo jų istorijas rodydami nuotraukas apie gimtąją miestas.

Parsisiųsti:


Peržiūra:

Projektas „Mano mėgstamiausias miestas“ (parengiamoji grupė)

Projekto tipas : pažintinis-tyrinis, kūrybinis.

Projekto dalyviai : Mokytojai, vaikaiparengiamoji grupė, muzikos vadovas, kūno kultūros instruktorius, tėvai.

Dalyvių amžius projektas: 6-7 metų vaikai.

Projekto tipas: trumpalaikis, grupinis , orientuotas į praktiką.

Organizacijos forma: edukacinės situacijos ir užsiėmimai, ekskursijos, atostogos, pramogos, pokalbiai.

Projekto hipotezė:

Dėl kryptingo ir sistemingo darbo plėsti vaikų žinias apie gimtąją šalį miestas , ikimokyklinukai supažindinami su gimtojo krašto istorija ir kultūra, ugdomi vietos įdomybės, meilė ir pagarba, prisirišimas prie savo mažosios gimtinės. To dėka įgyvendinamas integruotas požiūris į vaikų auklėjimą patriotizmo dvasia.

Projekto tikslas:

Plėsti vaikų žinias apie gimtąją šalį miestas;

Supažindinimas su gimtojo krašto istorija ir kultūra miestai , vietinės pramogos;

Puoselėkite meilę, pagarbą ir meilę savo mažajai tėvynei.

Užduotys:

1. Formuokite vaikų idėjas apie gimtąją miestas.

2. Įtvirtinti vaikų žinias apie pažįstamas gatves, kuriose yra namas ir vaikų darželis.

3. Ugdykite gebėjimą pamatyti savo gimtosios vietos grožį miestai , mėgaukitės tuo ir rūpinkitės tuo.

4. Plėsti vaikų žinias apie mūsų florą ir fauną miestai.

5. Ugdykite nuoseklią vaikų kalbą, turtinkite ir aktyvinkite jų žodyną.

Projekto aktualumas:

Kiekvienas žmogus turi savo mažą tėvynę. Dažniaumėgstamiausias miestas yra ta vietakur žmogus gimė ir augo. Norint formuoti vaikuose pilietinės kultūros, socialinio ir dorovinio individo vystymosi pagrindus, būtina, kad vaikai įgytų žinių apie savo gimtąją vietą. miestas.

Neturint pakankamai žinių, sunku vaikui suformuoti pagarbų požiūrį į savo mažąją Tėvynę. Vaikystės prisiminimai yra patys ryškiausi ir jaudinantys. Kuo daugiau vaikas nuo vaikystės žino apie savo gimtąsias vietas, gimtąją miestas , tuo artimesnė ir brangesnė jam taps tėvynė Rusija.

Laukiamas rezultatas:

Ugdyti vaikų patriotinius jausmus.

Atnaujinkite žinias apie savo gimtąją kalbą miestas.

Sudominti vaikus ir suaugusiuosius savo gimtojo krašto istorija, suvienyti tėvus ir vaikus auginant būsimus savo piliečius. miestuose ir šalyse.

Į kiekvieną vaiką taikykite ugdantį, diferencijuotą požiūrį. Raskite įdomios informacijos tam tikra tema„Mūsų miesto gatvės“ , pasiimk savo mylimo žmogaus nuotraukas miestai palydėti istoriją.

Darbo etapai:

1 etapas

Renkant informaciją apie miestas.

Iliustracinės medžiagos parinkimas.

Grožinės literatūros, meninės medžiagos pasirinkimas.

2 etapas – planavimo perspektyvos.

1. Mokytojo pasakojimas apie raidos istoriją miestai.

2. Žiūrėti nuotraukas ir kalbėtis šia tema« mėgstamiausias miestas Zavolžskas» .

3. Peržiūrėkite skaidres ir vaizdo įrašus.

4. Pokalbis šia tema „Mes didžiuojamės jumis, mūsų gimtasis miestas“.

5. Kūrybinių istorijų rašymas„Kaip man patinka atsipalaiduoti“, „Mano gatvė“, „Mano regiono gyvūnai ir augalai“, „Miestas kur as gyvenu".

Pamokų ciklas

Gimtosios kilmės istorija miestai.

Tikslas : Sužadinkite susidomėjimą ir norą sužinoti apie savo istoriją miestai . Formuoti pažintinius interesus, smalsumą, aktyvumą. Ugdykite meilę šeimai miestas.

Mūsų mėgstamiausias miestas.

Tikslas : Įtvirtinti sąvoką – maža Tėvynė. Ugdykite gebėjimą pastebėti grožį miesto gatves , plėsti vaikų idėjas apie gimtąją miestas poezijoje , muzika, dailės kūriniai. Ugdykite emocinį reagavimą ir meilę savo gimtajam kraštui.

Bendra ir savarankiška veikla

Piešimas "Gatvė, kurioje aš gyvenu", „Mano mėgstamiausias darželis» . Pažintinė veikla„Mano tėvų profesija“, "Kaip aš atsipalaiduoju?" .

Žaidimo veikla

Vaidmenų žaidimas:

Nutieskime miesto gatvę

Naujo namo statyba

Prekybos centras „Magnit“

Didaktiniai žaidimai:

Loterija „Mūsų miestas“

„Iš skeveldrų iškelk herbą“

"Kur yra paminklas?"

„Kelionė po miestą“.

Kampo „Mano gimtasis miestas“ sukūrimas.

Albumas „Mūsų mėgstamiausias darželis» .

Žemėlapis – diagrama „Kelias į darželį“.

1 diena

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla(komunikabilus)„Ar žinai savo miestas?" (naudojant iliustracijas„Miesto vaizdai“).

Tikslas : nustatykite vaikų žinių lygį šia tema. Apytikslis klausimai:

Koks miesto pavadinimas kur tu gyveni?

Kodėl jis taip vadinamas?

Kas yra mūsų centras miestai?

Kaip vadinasi ši aikštė?

Kuo skiriasi? miestas iš kaimo?

Kur į žmonių gydomi mieste?

Kur jie perka maistą ir vaistus?

Kur siunčiami ir priimami siuntiniai?

Duok savo adresą.

2) GCD kalbos raida. Mokymas pasakoti« Miestas, kuriame gyvenu“. Tikslai : aktyvuoti kalbos medžiagą šia tema"Miestas"

Išmokyti vaikus parinkti antonimus, kalboje vartoti priesagas - ik, - isch;

Išmokite sudaryti daugiskaitos daiktavardžius vardažodžiu ir kilmininku

Išmokykite vaikus parašyti istoriją apie save miestas , lavina dėmesį ir atmintį.

3) Edukacinė veikla ypatingais momentais. Tradicija„Džiugių susitikimų rytas“. Vaikus pasitinka žaislas – Katinas Leopoldas. Klausia vaikų kokios šalies irmieste jie gyvena, koks jų adresas, ką įdomaus jie turi miestas.

Tikslas : nustatyti vaikų žinias apie savo gyvenamąją vietą, formuoti pirmines vertybines idėjas apie save ir juos supantį socialinį pasaulį.

4) Savarankiška vaikų pažintinė ir tiriamoji veikla.

Stalo žaidimai

Žiūrint į savo mylimo žmogaus nuotraukas miestas , jos lankytinos vietos.

Popietė.

1). Grupės/pogrupio veikla:

1. Komunikabilus. D/i „Papasakok apie savo gimtąją miestas: koks jis, Zavolžsko miestas?

Tikslas : - išmokti pasirinkti apibrėžimus ir formuoti būdvardžius pagal modelį

2) Edukacinė veikla draudžiamose zonose akimirkos:

D/I „Mes esame miesto statytojai“ (darbas su kontūriniu žemėlapiu). Tikslas : - susipažinimas su kontūriniu žemėlapiu miestai;

Kūrybinio potencialo ugdymas.

Žaidimo eiga : - pasiūlykite vaikams žemėlapyje„pastatyti“ miestą ir stadioną , suraskite paplūdimį, nuotekų valymo įrenginius, - išmokite viską išdėstyti žemėlapyje naudodami tam tikras piktogramas.

3) Darbas su tėvais: Konsultacija „Gimtojo miesto gatvės“.

2 diena

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla:

1. Komunikabilus. Pasakojimas-pokalbis apie gimtosios kilmės istoriją miestai.

Tikslas : - įtvirtinti vaikų žinias apie Zavolžską, - supažindinti juos su gimtosios kilmės istorijamiestas ir jo įkūrėjas.

2. Kognityvinis – tyrimas. Mokomasis žaidimas"Kelionė".

Tikslas : - naudojant paveikslėlius, kad nustatytų pagrindinių mūsų lankytinų vietų pavadinimus miestai.

2) Edukacinė veikla ypatingais momentais

1. D/I „Sulenk paveikslėlį ir pavadink“.

2. Kognityvinis ir tyrimas(darbas su kontūriniu žemėlapiu).

Tikslas : - supažindinkite vaikus su kontūrinio žemėlapio spalvų schema, pasakykite jiems, kad žemėlapyje spalvos yra lygumos (žalia, kalnai (ruda), upės ir rezervuarai(mėlyna).

3) GCD. Piešimas "Miestas" , kuriame gyvenu. Mano namai".

Tikslas : - sužadinti vaikų atmintyje jų kiemo, namų, artimiausios aplinkos paveikslus;

Skatinkite juos perteikti naudojant prieinamas išraiškos priemones(spalva – forma).

Popietė.

1). Edukaciniai užsiėmimai ypatingais momentais. Pokalbis„Įdomūs Rodnio kampeliai Miestai“. Tikslas:

Prisiminkite pažįstamas vietas savo namuose miestai kodėl jie sukurti;

Papasakokite apie tuos žmones, kurie labiausiai prisidėjo prie gimtojo krašto vystymosi miestai;

Kalbėkite apie šalia darželio esančius parkus, kurių vardu jie pavadinti.

2) Darbas su tėvais: Pakvieskite tėvelius su vaikais apsilankyti muziejuje.

3 diena

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla.

1. Probleminė situacija„Jei pasiklysti miestas, ką turėčiau daryti?

Tikslas : - skatinti vaikus kalbėti; - pasitikrinti vaikų žinias apie rajonus miestai , jūsų namų adresas.

2. Kognityvinis – tyrimas. Gatvės, kurioje yra mūsų darželis, žemėlapio sudarymas.

2) Savarankiška vaikų veikla. Žemėlapio tyrimas - diagrama miestai (pažymėkite langelius, kad pamatytumėte įdomiausias vietas miestai , vietos, kur vaikai jau buvo).

3) GCD. Statyba„Teritorija, kurioje yra mūsų vaikų darželis“.

Tikslai : - išplėsti ir paaiškinti vaikų idėjas apie vietovę, kurioje yra jų darželis; – išmokti dirbti kolektyviai, aptarti darbo detales; - lavinti vaizduotę.

Popietė.

1) Vaidmenų žaidimas„Mano gimtojo miesto gatvės“. Tikslas : - padėti vaikams dalintis grupė į siūlomas gatves su jose organizuotais įvairiais žaidimų centrais(ligoninė, parduotuvė, vaistinė, policija, paštas, vaikų darželis);

Žaidimo metu plėtoti laisvą bendravimą su suaugusiaisiais ir vaikais

2) D/i „Padėk paminklą“.

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla:

1. Vaikų pasakojimai apie įdomias vietas miestai , kur jie jau lankėsi.

2. CHHL. Skaityti eilėraščius apie gimtąją miestas.

2) Savarankiška vaikų veikla. Žiūrint į knygas ir nuotraukas.

3) GCD. Pažinimas: „Gimtosios kilmės istorija miestai“.

Tikslai : - įtvirtinti vaikų žinias apie gimtąją šalį miestas ; - supažindinti su kilmės istorijamiestas ir jo įkūrėjas; - ugdyti domėjimąsi savo gimtojo krašto istorija.

Popietė.

1) Kognityvinis – tyrimas„Gimtojo krašto raudonosios knygos sudarymas“.

Tikslas : - pasakojimai, rodomi mūsų rajone gyvenančių gyvūnų iliustracijos.

2) Pokalbis : „Ką įdomaus pamatėte ir prisiminėte lankydamasis muziejuje?

3) Piešimas pagal temą„Gimtosios žemės gyvūnai“.

4) Darbas su tėvais: siūlome rasti informaciją apie gatvių skaičių miestai ir kurių vardais pavadintos gatvės.

5 diena

Rytas

1) Grupės/pogrupio veikla:

Mįslių šia tema sudarymas ir spėliojimas"Mano mėgstamiausios vietos mano mieste» .

2) Savarankiška vaikų veikla.

Kognityvinis – tyrimas. Žvelgiant į mūsų pramonės objektų iliustracijas miestai.

Popietė.

1) Mokomoji pasaka. Tikslas : - klausytis pasakų ir įsiminti smulkius žodinės - tautodailės žanrus iš kolekcijos"Tam tikroje karalystėje".

2) Produktyvus. Albumo kūrimas"Mano miestas".

3) D/i "Atspėk, kur aš esu".

Projekto rezultatas:

Žinios, įgytos per projektą , padėjo didinti patriotinio vaikų ugdymo svarbą ir patriotinių jausmų formavimą tarp ikimokyklinukų. Tėveliai ir pedagogai įsitikino, kokia aktuali yra gimtosios kalbos mokymosi tema. miestai. Projektas domėjosi vaikais ir suaugusiais, telkė tėvus ir vaikus ugdyti būsimus savo piliečius miestuose ir šalyse.

Visi projekto etapai vyko įvairios veiklos rūšys, kiekvienam vaikui buvo taikomas lavinamasis, diferencijuotas požiūris. Tėveliai ir vaikai pateikė labai įdomios informacijos šia tema„Mūsų miesto gatvės“ , palydėdavo jų istorijas rodydami nuotraukas apie gimtąją miestas.


Tikslas: Apibendrinti ir sisteminti žinias apie gimtąjį miestą, ugdyti domėjimąsi miesto modernumu.

Integracija į švietimo sritis:

Socializacija.

Išsiaiškinti vaikų idėjas apie gimtąjį miestą;

- išlaikyti susidomėjimą socialinėmis įstaigomis savo gimtajame mieste.

Saugumas.

— Priminkite vaikams, kad jei jie neatsargiai elgsis su ugnimi ar elektros prietaisais, gali kilti gaisras;

- įtvirtinti žinias apie įspėjamuosius ir draudžiamuosius ženklus priešgaisrinė sauga;

- Įtvirtinti žinias apie pirmąją pagalbą nušalus ir nudegus saulėje.

Pažinimas. FCCM.

— Toliau orientuoti vaikus į žmogaus veiklos sritis.

Bendravimas. Pasiruošimas raštingumui.

Stiprinti vaikų gebėjimą atpažinti pirmąjį žodžio garsą;

Stiprinti gebėjimą sudaryti sakinį pagal pateiktą schemą.

Tobulėti ilgalaikė atmintis, mąstymo, dėmesio analizė ir sintezė.

Ugdykite meilę gimtajam miestui, ugdykite norą dirbti kartu, kartu.

Preliminarus rezultatas : vaikai sistemina žinias apie kai kuriuos socialines patalpas mieste, kils noras kartu su tėvais aplankyti ir kitus juos dominančius objektus.

Medžiagos ir įranga: rutulys, 3 metalofonai, ugniai pavojingi ir saugūs daiktai, 2 lankai, kortelės su priešgaisriniais ženklais, kortelės žodžiams kurti, kortelės su sakinių schemomis, 2 molbertai, kortelės su nušalimo ir nudegimo veiksmų algoritmu, akiniai , knyga ,2 dėžės, kortelės su prekių atvaizdais.

Preliminarus darbas: Ekskursijos į Miestą kraštotyros muziejus“, „Picerija“, kavinė „Gourmand“, „Paštas“, „Gaisrinė“, apsilankymas sporto salėje LG Nr. 27, susitikimas su medicinos sesele, didaktinis žaidimas „Mano miesto gatvės“, Didaktiniai žaidimai „Pridėk žodį ", "Išraskite schemos pasiūlymą."

1. Organizacinis taškas:

Žaidimas su kamuoliu „Papasakok apie savo miestą“.

2. Įžanginė dalis:

Vosp.: Vaikinai, šiais metais mes padarėme visą kelionę po savo miestą. Aplankėme daug įdomių vietų ir sužinojome daug naujų dalykų. Ar dabar nori žaisti edukaciniame ringe“, kad prisimintume aplankytas vietas? Norėdami tai padaryti, mes pasiskirstysime į dvi komandas: „Meškiukai“ ir „Zuikiai“, o jūsų komandų kapitonės bus mūsų vaikų mamos. Tokiame žaidime jūs negalite išsiversti be žiuri, jie taip pat bus jūsų tėvai. Atlikus užduotį bus duodamos komandos pyptelėjimas naudojant metalofoną. Už teisingą ir greitą atsakymą apdovanojama dviem žetonais, už teisingą atsakymą – vienu žetonu.

Taigi, pradėkime „pažinimo žiedą“. (Vaikai sėdi prie stalų)

Pagrindinė dalis:

Rudenį lankėmės Gaisrinėje.

„Jei staiga atsitiktų kažkas blogo,

Kažkur kažkas užsidegs

Skubiai reikalingas gaisrininkas

Tai atsipirks, tai tikrai!

Vaikinai, pasakykite man, kas yra gaisrininkas?

Kas Rusijoje buvo vadinamas gaisrininku?

Dabar paprašysiu po vieną narį iš kiekvienos komandos ateiti pas mane atlikti specialią užduotį, kuri gali atnešti jūsų komandoms papildomą žetoną.

Užduotis šiems dalyviams: „Nuo didelis kiekisįdėkite degius daiktus į lanką.

Užduotis komandoms: pažiūrėkite į gaisrinės saugos ženklus ir pasakykite, ką jie reiškia.

(Vaikai, atliekantys užduotį individualiai, vertina vieni kitus, o komandas – žiuri.)

Žaisti: mūsų laukia kita užduotis.

Atspėk mįslę:

„Jame yra nuostabių nuotraukų,

Reti ir puikūs objektai,

Bet jie neleis jums jų nusipirkti.

Ne todėl, kad jie brangiai kainuoja, nes tai yra mano šalies lobis,

Čia ne parduotuvė, o... (muziejus).

– Ar mūsų mieste yra muziejus?

-kaip tai vadinasi?

Ir mes jį aplankėme ekskursijoje. Ką pamatėte muziejuje?

Užduotis: Iš pirmųjų paveikslėlių raidžių sudarykite žodį, nurodantį gyvūno, žuvies, augalo, kurį matėte ekskursijoje į muziejų, pavadinimą. Nepamirškite duoti garso signalo, kai visi komandos nariai atliks užduotį.

(Vaikai atlieka užduotį, žiuri vertina rezultatus).

Dabar atėjo laikas komandoms padaryti muzikinę pertrauką.

Vaikinai, kur mūsų grupės vaikai ruošėsi estafetei? (sporto salėje LG Nr. 27). Taip, mūsų vaikai draugauja su sportu, ir aš siūlau

„Muzikinio kūno kultūros minutė“.

Kūno kultūros pamoka „Mankšta“ V. Onšinas.

(Vaikai stovi prie molberto)

Vienos mergaitės mama užsuko pas mus ir papasakojo apie savo profesiją. Kokią jos profesiją prisiminsite užminę mano mįslę.

(Mįslė apie slaugę).

Užduotis: ant molberto turite išdėstyti veiksmų tvarką:

Nušalus komandai „Meškiai“;

Komanda "Zuikiai" saulės nudegimui.

Atlikdami užduotį nepamirškite apie garso signalą.

(Vaikai atlieka užduotį, žiuri įvertina rezultatą).

(Vaikai sėdi prie stalų)

Užduotis „Kiaulė kišenėje“.

Dabar užminėsiu mįsles komandų kapitonams, atsakymai – uždarose dėžėse. Pabandykite atspėti, kas yra dėžutėse. Jūs negalite jų atidaryti. Žiuri laukia jūsų signalo.

(vaikai spėlioja mįsles, kartu su vedėju randa atsakymus: „Akiniai“ ir

„knyga“, atsakymus vertina žiuri).

Žaidimas: kaip vadinasi pastatas, kuriame parduodami akiniai?

Kaip vadinasi knygų saugojimas ir skaitymas?

Mūsų laukia ši mįslė:

Čia galite palikti laišką,

Siųsti telegramą

Skambinkite savo mamai telefonu verslo kelionės metu.

Čia galite nusipirkti voką

Skubiai išsiųsti siuntinį,

Pasisveikink su visais,

Juk šis pastatas... (paštas).

Užduotis: Sudarykite telegramą pagal schemą.

(vaikai atlieka užduotį, žiuri vertina rezultatus).

Taip pat surengėme saldžias ekskursijas į piceriją ir kavinę

"Gurmanas"

Sakykite, kaip vadinasi pyragus ir pyragus kepančio žmogaus profesija?

Kaip vadinasi žmogaus, gaminančio picą, profesija?

Norėdami atlikti kitą užduotį, kviečiu prie molbertų.

Užduotis: Mishki komanda taps kulinarijos specialistais ir iš visų gaminių išsirinks tuos, kurie reikalingi tortui paruošti.

Kiškučių komanda taps picų kūrėjais ir atrinks ingredientus picai gaminti. Nepamirškite apie signalą.

(Vaikai atlieka užduotį, žiuri vertina rezultatus).

Mūsų „Edukacinis žiedas baigiasi“, kol žiuri susumuoja rezultatus, vaikai skaitys eilėraščius apie savo gimtąjį miestą.

Aš myliu savo miestą anksti ryte aš,

Kai visos jo gatvės apleistos.

Ir mano siela pilna

Žavingo paveikslo ramybė.

O vakare, kai dega šviesos,

Šviečia gatvės ir šviesūs vitrinos,

Miestas ir aš liksime vieni,

Kad mudvi pamiltume jo paveikslus.

Aš myliu savo miestą ir šviesią dieną,

Ir šaltu, ir karštu, ir blogu oru,

Aš myliu kiekvieną kampą ir namą jame,

Mėgstu unikalią gamtą.

Nuo vaikystės myliu savo miestą visa siela,

Nereikalaudami abipusės meilės mainais.

Už ką? Bet šis miestas yra mano

Ir man jis yra pats nuostabiausias dalykas mano gyvenime!

O dabar žiuri paskelbs mūsų žaidimo nugalėtojus ir apdovanos prizus.

Atspindys:

Ar jums patiko žaisti „Cognitive Ring“? Kokia užduotis jums buvo lengviausia? Sunkiausia? Ar norėtumėte dar kartą žaisti šį žaidimą, bet kita tema? Kurią šiandienos žaidimo užduotį paprašysite savo tėvų?

MBDOU Nr. 85 "Malinovka", Severodvinsko miestas, Archangelsko sritis, Rusija.



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!