Kognityvinės komunikacijos vyresniosios grupės scenarijus. Scenarijus „bendravimo kultūra“

„Bendravimas“, „ Kūno kultūra“, „Pažinimas“, „Muzika“.

Veiklos rūšys

Žaismingas, komunikabilus, lavinantis, produktyvus

Tikslas: plėtra žaidimų veikla ir įtraukti vaikus į žodinį bendravimą su lėlių personažu.

Programos užduotys :

Sukurti poreikį motorinė veikla

Stiprinimas fizinės sveikatos

Plėtra laisvas bendravimas su suaugusiais ir vaikais

Ugdyti gebėjimą spręsti intelektualinius ir asmenines užduotis(problemos), atitinkančios amžių

Padėkite savo vaikui įsisavinti tinkamą žodyną

Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, vaikų akiračio plėtimas, produktyvios (konstruktyvios) veiklos ugdymas.

— muzikinės ir meninės veiklos plėtra

Demonstracinė medžiaga : lėlė šuniukas, moduliai (statybinė medžiaga), kamuolys, krepšelis su mažais šuniukais, saulė.

Žodyno aktyvinimas: būdelė, šuo, šuniukas, kubas, statyti, saulė, žalia, geltona, didelė, maža, veislynas, krepšelis.

Metodai ir technikos

Įėjimo į Saulės dieną minutė, netikėtumo akimirka, pokalbis, specialiai organizuota probleminė situacija, klausimai vaikams, pirštų žaidimas„Bobikas“, mankšta akims, kabinos šuniukams projektavimas.

Pamokos eiga

Mokytojas pakviečia vaikus į salę.

– Vaikai, pažiūrėkite, kokiame gražiame kieme atsidūrėme. Kas čia gyvena? (vaikų atsakymai). Pažiūrėk, kaip į tave žiūri saulė. O, man kažkaip atrodo, kad saulė liūdna.

Pabandykime jį nudžiuginti, kad gautume daugiau jis spindėjo ryškiau.

Dabar darysime pratimus saulei.

Saulė pabudo vaikai laiko už rankų

Kakta buvo paliesta ant kaktos.

Glostė ir glostė ją spinduliais.

Saulė pabudo bėgti rankomis

Tai palietė mano skruostus. Ant skruostų.

Glostė ir glostė ją spinduliais.

Saulė sušildė spindulį

Darosi šilčiau, darosi šilčiau. Jie bėga rankomis

Mūsų rankos ištiesė skruostai ir smakras.

Mūsų lūpos šypsojosi.

- Dabar nusišypsokime vieni kitiems. Kad tu ir aš turėtume labai gera nuotaika. Pažiūrėkite į saulę, kokia ji linksma pasidarė ir kaip ryškiai apšviečia mūsų kiemą.

Pažiūrėkite, koks nuostabus suoliukas mūsų kieme. Atsisėskime ant jo ir padarykite gimnastiką akims. Užmerkite akis, atidarykite jas. Kelis kartus. Dabar sandariai užmerkite akis ir atidarykite jas.

Na, vaikinai, mūsų akys pasiruošusios nustebti. Vaikinai, man atrodo, kad kažkas veržiasi link mūsų (Hurry music)

Girdisi šuns lojimas. Kas pas mus skuba, spėkime, gal varlė? Nr. O gal tai maža pelytė? Nr. O gal tai zuikis – lakstom.? Nr. Kas tai yra? Šuo. Dabar leisk man eiti ir pažiūrėti, kas atėjo pas mus. Taip, vaikai, jūs teisus, tai šuo.

Žiūrėkite, vaikinai, šuo atėjo pas mus.

(pasirodo šuns lėlė)

Skambant linksmai dainai, šuo vaikšto ratu ir šoka. Ir vaikai ploja rankomis. Šuo džiaugsmingai loja.

- Vaikai, pasisveikinkite su šunimi.

Vaikai prieina ir pasisveikina su šunimi.

Mokytojas klausia šuns:- Tu, šunelis, nelaukite ir negąsdinkite mūsų vaikų.

Kviečia vaikus pasakyti šiuos žodžius.

Pedagogas: Paklauskime savo šuns, koks jos vardas?

koks tavo vardas? Šuo tyli.

- Kaip manote, koks jos vardas (vaikai vardija šunis)

Mokytojas kviečia Seryozha paklausti: „Ar jūsų šuns vardas Šarikas?

Šuo tyli. Jos vardas nėra Šarikas.

Vaikai: Tu mažas šunelis Bobik!

- Oho, vau? (šuo loja)

- Tai mūsų šuns vardas - Bobik

- Kaip manai? Ar Bobikas berniukas ar mergaitė? (vaikų atsakymai)

Ar tarp jūsų yra berniukų, pakelkite rankas (to paties klauskite ir merginoms)

- Oho, vau? (šuo loja)

Bobikas džiaugiasi, kad turime ir berniukų, ir mergaičių.

Ar jums patinka žaisti?

„O dabar Bobikas mus linksmins ir vykdys mūsų įsakymus“.

Liza, pasakyk šuniui - Bobis sėdėk! (šuo atsisėda)

-Miša, liepk šuniui-Bobikui stovėti! (šuo stovi)

– Dima, pasakyk šuniui - Bobik atsigulk! (šuo guli)

– Alina, pasakyk šuniui - Bobbie jump! (šuo šokinėja)

Šokime kartu. Vaikai su šunimi šokinėja ir ploja rankomis

Vaikinai, šuniui šie kubeliai labai patiko, ir ji nori parodyti, kaip puikiai gali per juos peršokti.

— Liza, paimk žalią kubą ir padėk. Kokį kubą atnešė Lisa? (individualus darbas). Nikita paims geltoną kubą ir pastatys jį šalia žalio. Kokios spalvos yra kubeliai? (skirtinga). O kaip dydis? (Identiškas). Teisingai, kubeliai yra vienodo dydžio, bet skirtingos spalvos - geltonos ir žalios. O dabar Bobikas pasiruošęs šokinėti

- Lesha, pasakyk šuniui: „Bobi, pašok! (šuo šokinėja ir krenta, liūdna, vėl grįžta, šokinėja neveikia. Reikia vaikams mimika, gestais parodyti kaip šuo ruošiasi šokinėti ir... nepasisekė, šuo atsiduria tarp kubelių kabojusi galva... liūdna)

Auklėtojas: Vaikinai, kaip galime padėti savo šuniui? Ką reikia padaryti.

Vaikai. Siūlau galimus atsakymus (reikia perkelti kubus)

- Sasha, pasakyk šuniui - Bobbie jump! (šuo šokinėja ir džiaugsmingai loja)

Mokytojas kviečia vaiką. Miša pats manipuliuoja Bobiku, o Bobikas šokinėja.

Tylėkite, vaikinai, šuo nori man kai ką pasakyti. Bobikas prašo žaisti savo mėgstamą žaidimą "Bobikas"

Štai mūsų gražus šuo Bobikas. Sudėkite delnus ir atidarykite burną

Bobis

Balta kakta, juoda nosis . Rodyti

Bėga ir loja, vizgina uodegą. Bėga vietoje ir vizgina uodegą

Giliai įkvėpkime, ir greitai iškvėpkime pro burną ir pasakykime - WOOF!

Šuo savo lojimu dėkoja vaikams.

- Bobik, ar nori dar pažaisti su vaikais? (loja)

- Tada pabandykite surasti kamuolį.

(Mokytojas duoda vienam vaikui kamuolį, kurį jis paslepia už nugaros)

– Veronika, paklausk Bobiko, žiūrėk!

(šuo ieško kamuolio, džiaugsmingai loja ant vaiko)

Žaidimas kartojamas 2-3 kartus

- Puiku, Bobikai, tu tikras šuo. Kas gali padėkoti Bobikui?

Pasakykite Seryozhai: „Puiku, Bobik, tu esi puikus šuo“.

Vaikai, paglostykite Bobikui galvą, jam tai patinka.

— Bobikas mėgsta dainuoti ir šokti

Paplokite Bobikui, jis pasiruošęs koncertuoti.

Šuo šoka ant kubo pagal linksmą muziką. Šuo loja.

Pedagogas: vaikinai Bobik kviečia ir jus šokti su ja.

— Vaikai, suplokite rankomis ir padėkokite Bobikui už jo pasirodymą.

Vaikinai, ar žinote vaikiškų šunų vardus? Vaikai, šuniukai. Taigi mūsų Bobikas turi mažų vaikų (sūnūs ir dukros).

— Bobikas atveda šuniukus ir išdalina vaikams.

Mokytoja kviečia vaikus vedžioti šuniukus už virvelių.

Kiekvienam vaikui į rankas paduodama lazdelė, jis pradeda valdyti lėles (kad suteiktų galimybę pajusti darbo su savo asmeniniu žaislu grožį).

„Vaikai, pasivaikščiokime po kiemą su šuniukais ir Bobiku, kaip mes vaikštome sportuodami“.

- Dabar pašokim ir bėkim.

– Kvėpuojame pro nosį (jie įkvėpė per nosį, iškvėpė ir pasakė „woof“.)

- Mūsų šuniukai ir Bobikas džiaugėsi galėdami jus sutikti, bet jie buvo pavargę ir norėtų šiek tiek pailsėti. - Vaikinai, kur gyvena šunys, kaip vadinasi jų namai? (vaikų atsakymai. Booth. House).

– Kur galime gauti namą – būdelę? Pagrindiniai mokytojo klausimai gali padėti vaikams rasti teisingą atsakymą. (Vaikų atsakymai)

Žiūrėk, mes turime statybinių medžiagų.

Pastatykime šuniukų ir Bobiko veislyną (namas) jame jie bus šilti ir sausi.

„Pasodinkite savo šuniukus ant kėdžių ir eikime statyti“. Pažiūrėkite, kokį didelį ir gražų namą turime. Ar manote, kad šuniukai tiks veislyne? Kaip patikrinti? (vaikas demonstruoja, kaip šuniukas dera namuose). O Bobikas tilps būdelėje, jam bus patogu. Ar Bobikas daug didesnis už šuniukus? Ką reikia padaryti norint patikrinti, ar darbas atliktas teisingai?

Vaikas savarankiškai pastato šuniuką ir Bobiką ir padaro savo išvadą. Dabar paimkime savo šuniukus ir dainuokime jiems lopšinę.

Skamba lopšinė, vaikai sūpuoja savo šuniukus, įdeda į veislyną ir išeina į grupę.

Pamokos pabaigoje mokytoja klausia vaikų: „O jeigu gatvėje sutiksite tokį didelį šunį? ka darysi? Ar įmanoma suartėti su šunimis? »

Dabar, jei šuo buvo su pavadėliu kaip mūsų Bobikas, ir mes paprašėme šeimininko leidimo, tada...

Video pamokos

Mokytojo savianalizė

Veiklos rūšys:žaidimų, komunikabilus, mokomasis, produktyvus.

Integracija su kitomis ugdymo sritimis

„Bendravimas“, „Kūno kultūra“, „Sveikata“, „Pažinimas“, „Socializacija“.

Pagrindinė mokytojo užduotis– žaidybinės veiklos ugdymas ir vaikų įtraukimas į žodinę sąveiką su lėlės personažu, kuri reikalauja tam tikro rezultato.

Programos užduotys:

Vaikų žaidimų užsiėmimų ugdymas (C)

Suformuoti fizinio aktyvumo poreikį (F)

Stiprinti fizinę ir psichinė sveikata(W)

Laisvo bendravimo su suaugusiais ir vaikais ugdymas (K)

Ugdyti gebėjimą spręsti intelektines ir asmenines užduotis (problemas), atitinkančias amžių (P)

Skatinti, kad vaikas įsisavintų atitinkamą žodyną (K):

Savarankiškai įvardyti objektų požymius ir savybes, apžvelgti veiksmus, suprasti žodžių didelis, mažas, žalias, geltonas reikšmę. Sustiprinkite aukščio sąvokas. Išmokite analizuoti pastatą

Praktikuokite gebėjimą vartoti daiktavardžius, reiškiančius gyvūnų jauniklius.

Holistinio pasaulio vaizdo formavimas, vaikų akiračio plėtimas, produktyvios (konstruktyvios) veiklos ugdymas (P)

Demo medžiaga: lėlių šuo, moduliai (statybinė medžiaga skirtingos spalvos), kamuolys, krepšelis su mažais šuniukais, saulė.

Žodyno aktyvinimas: būdelė, šuo, šuniukas, kubas, statyti, saulė, žalia, geltona, didelis, mažas, veislynas.

Metodai ir technikos

Įėjimo į dieną minutė „Saulėtekis“, netikėtumo akimirka „Šuns Bobiko atvykimas“, pokalbis, specialiai organizuota probleminė situacija, klausimai vaikams, pirštukų žaidimas „Bobikas“, mankšta akims, kūrimas veislynas šuniukams.

Dėl klasės„Štai šuo atbėgo“, parinkta medžiaga, kuri diktuoja tam tikrą veiksmų seką. IN vadovaujantis vaidmuo, žinoma, koncertuoja vaikai, mokytojas ir žaidimo veikėjas – šuo Bobikas. Iš žmogaus, kurį labai lengva valdyti pažintinė veikla vaikai. Visų tipų esminių veiksmų pasiūlyti individualus darbas vaikas arba kartu su suaugusiuoju.

Daiktai ir veiksmai su daiktais visiškai sugeria vaikus (žaidimas „Paslėpk kamuolį“, „Mankšta mažiems šuniukams“, namelio-veislyno šuniukams statyba)

Pagrindinė užduotis vaikų kalbos emocionalumo ugdymas ir improvizacinių gebėjimų ugdymas teatro žaidimo su lėle lėle procese. šiuo atveju su šunimi Bobiku). Vaikas gali lengvai prisiminti tokius vaizdus kaip „Bobiko šuolis“, „Bobiko šokis“ ir kt. remiantis aiškumu (Bobis šokinėja, ieško kamuolio, šoka ir pan.), bet tuo pačiu vaikas kviečiamas ir į dialogą su žaislu.

Kaip mokytojas, per visą pamoką neverčiau vaikų bendra veikla su daiktais anksčiau laiko (tai gali sukelti tik nereikalingus konfliktus).

Kiekvienas vaikas rankose turi savo šuniuko žaislą ir savo veikimo būdus su juo. Tokie individuali veikla su objektais sukelia susitelkimą ir susikaupimą į subjektą, savotišką „susižavėjimą“ savo veiksmais. Tai labai svarbi ir vertinga sąlyga. Todėl stengiausi nenutraukti individualaus darbo su daiktais; priešingai, ji visiškai ją palaikė ir sudarė jai visas įmanomas sąlygas.

Žaidimo motyvacija:Šuo Bobik, šokinėdamas per kubus, negali pasiekti norimo rezultato. Ji negali „šokti iš kubo į kubą“, nes kubeliai yra iš anksto nustatyti ilgas atstumas vienas nuo kito. Kaip galime padėti Bobikui? Ar sugebės vaikai tai pastebėti ir pasiūlyti teisingą atsakymą (kubus reikia perkelti). Vaikų hipotezės: dar kartą parodyk vykdymą, judėk...

Probleminė situacija įjungta žaidimų veikla pažadintas teigiamų emocijų: nuostaba, suglumimas, susižavėjimas, kuris padėjo vaikui su noru įsitraukti į problemos sprendimo paieškas. Ir problema išspręsta. Visi laimingi.

Paskutinėje pamokos dalyje Vaikai kartu su mokytoja iš didelių modulių patys stato namelį Bobikui ir šuniukams. Tūrinis dizainas gera medžiaga formuoti vaiko kryptingą veiklą. Pavyzdį, žinoma, rodo suaugęs žmogus, tačiau, norėdamas sudominti vaikus tokia veikla, pasitelkia mokytojas žaidimų metodai, siūlo pasistatyti namelį mažiems šuniukams.

Po to, kai vaikai pastatė konstrukciją, jie buvo paprašyti patikrinti, ar šuo, Bobik ir šuniukai, tilps į jį. Taigi kūdikis pats nustato, ar pasiekė norimą rezultatą ir ar pasielgė teisingai.

Mano, kaip mokytojo, pagrindinė užduotis visos pamokos metu buvo atlikta. Visi vaikai buvo įtraukti į žaismingą ir žodinį bendravimą su žaidimo veikėju. Be to, naudokite žaidimų technikos per pamoką praplėstas asmeninis žaidimų patirtis vaikai.

MKDOU lopšelio-darželio Nr.1 ​​„Pasaka“ mokytoja,

R.p. Kočenevas, Kočenevskio rajonas, NSO

Pamokos planas

Mokytojo veikla

Studentų veikla

OK ugdymas mokiniuose

Įžanginės pastabos

Motyvuoti mokinių susidomėjimą ir norą pasireikšti popamokine veikla Sudaryti sąlygas tobulėti

Mokiniai klauso mokytojo, reflektuoja, analizuoja ir užmezga dialogą. Jie planuoja veiklą.

Sukurti sąlygas OK vystymuisi.

Kūrimas iniciatyvinė grupė, kurios užduotis – organizuoti visą reikalą, į darbą įtraukiant visą tiriamosios grupės komandą.

Studentų pasirodymas

Stebi darbo procesą ir vertina mokinių veiklą, gebėjimą prisistatyti ir parengtą informaciją, pasitikėjimą scenoje, gebėjimą dirbti komandoje, dalyvauti dialoge.

Mokiniai demonstruoja savo sugebėjimus kūrybinės galimybės, loginis mąstymas, nepriklausomybė.

Gerai – organizuokite savo veiklą. Gerai – nustatykite metodus, veiklos metodus, sekite veiksmų seką per skirtą laiką. Gerai-naudoti įvairių šaltinių informacija.

Gerai – darbas komandoje, efektyvus bendravimas su kolegomis ir vadovybe.

Gerai - naudokis informacinės technologijos profesinėje veikloje.

Bendravimo grupėje taisyklių kūrimas

Mokytojas pasiūlo ir motyvuoja taisykles.

Jie klausosi, įsitraukia į dialogą, analizuoja, diskutuoja, priima taisykles.

Gerai - darbas komandoje, efektyvus bendravimas su kolegomis, vadovybe,

Gerai – išanalizuokite darbo situaciją, organizuokite savo veiklą

Apibendrinant

Spektaklio pabaigoje atliekama kolektyvinė atlikto kūrybinio darbo analizė. Analizuoja renginio ir pasisakymo rengimo eigą, aktyvų mokinių dalyvavimą, pačios temos aktualumo aptarimą.

Analizuoja pristatymą, nustato visus savo darbo privalumus ir trūkumus, daro išvadas.

Gerai - sutvarkyk

Gerai – darbas komandoje, efektyvus bendravimas su kolegomis ir vadovybe.

Gerai – išanalizuokite darbo situaciją, organizuokite savo veiklą

Gerai – organizuokite savo veiklą, prisiimkite atsakomybę už savo darbo rezultatus.

Kūrėjas Veselova V.N.

GBOU SPO SO „Kachkanarsky kasyba pramonės kolegija»

Klasės valandos scenarijus

Tema: „Bendravimas ir mes“

Tikslai: parodyti, kad gebėjimas bendrauti yra labai svarbus žmogaus gyvenimo aspektas; padėti mokiniams išreikšti savo bendravimo įgūdžiai; sukurti bendravimo grupėje taisyklių rinkinį patogiam sambūviui.

Parengiamieji darbai.

Pateikite studentams klausimų dialogui:

Kas yra bendravimas?

Ko reikia žmogui, kad jis patirtų bendravimo džiaugsmą?

Ar įmanoma išmokti taisyklingai bendrauti su žmonėmis?

Medžiagos, skirtos klasės valanda

Žymių mąstytojų teiginių apie bendravimą aptarimas.

1 vedėjas:

Laba diena, mieli mokiniai ir mokytojai! Šiandien susirinkome pasikalbėti apie kai ką svarbaus – apie žmonių bendravimas. Ši tema nagrinėjama daugelyje dalykų, tokių kaip psichologija, literatūra, socialiniai mokslai ir kt.

Tikslas: kalbėti apie tai, kaip mokomės bendrauti su žmonėmis, kokio bendravimo turėtume atsisakyti ir ko mums reikia, kad patirtume džiaugsmą bendraujant vieni su kitais.

2 vedėjas:

Johnas Amosas Komenskis sakė: „Patarlė ar posakis yra trumpas ir protingas kažkokio pobūdžio teiginys, kuriame sakoma viena, o numanoma kita, tai yra, žodžiai kalba apie kokį nors išorinį fizinį, pažįstamą objektą, bet užsimena apie kažką vidinio. , dvasingas, mažiau pažįstamas.

1 vedėjas:

A.A. Puškinas rašė: „... vakare klausausi pasakų ir taip kompensuoju savo prakeikto auklėjimo trūkumus“

2 vedėjas:

Klausykimės ir pamatysime Moldavų pasaka"Virėjas ir caras"

Kartą gyveno karalius. (Karalius išeina)

Kartą jis pakvietė užsienio karalius ir įvairius patarėjus į sąžiningą puotą su muzikantais. Likus trims dienoms iki šventės, karalius pasikvietė virėją, (virėjas išeina) davė jam pinigų ir įsakė: Eik, nusipirk turguje geriausio ir brangiausio pasaulyje daikto, kad ant stalo būtų tik geriausi patiekalai. .

Ir tada susirinko svečiai. Karalius pasodino juos prie stalų ir liepė patiekti maistą. Virėjas kiekvienam padavė po gabalėlį liežuvio, svečiai suvalgė, karalius vėl liepė atnešti kitą patiekalą, virėjas vėl atnešė ir visiems svečiams išdalijo liežuvį. Svečiai nieko negali suprasti. Jie nustebę žiūri vienas į kitą.

Vienas iš svečių: - Kodėl jie mūsų negydo niekuo kitu, o tik liežuviu?

Ar aš neįsakiau tau nupirkti geriausią, brangiausią dalyką pasaulyje?

Virėjas: - Šviesiausias caras! Ar yra kas geresnio pasaulyje ir brangiau nei kalba? Kalba yra viskas gal karaliai pasodinti į sostą, sustabdyti karus ir sudaryti taiką.

Svečiai: Leiskite virėjui vėl eiti į turgų ir nusipirkti ten blogiausią dalyką pasaulyje.

Karalius jam sako:

Karalius: Ar aš neįsakiau tau nusipirkti blogiausio pasaulyje daikto?

Palaimintas karalius! Ar kas nors pasaulyje gali būti blogiau už kalbą? Juk kalba gali viską sugadinti ir sugriauti – ir draugystę, ir harmoniją, ir ramybę!

1 vedėjas:

Dabar atsakykite į klausimus apie pasaką.

1 Ką pirktumėte turguje, jei būtumėte virėjas?

2 pateikite pavyzdžių iš gyvenimo ir literatūros, kai kalba padėjo žmonėms susidraugauti arba, priešingai, sugriovė jų draugystę.

3 Kokia turėtų būti žmogaus kalba, kad žmonės jį patrauktų?

V. Poltoratskio eilėraštis Žodis apie žodžius

Žodžiai yra skirtingi – kartais praktiški, kartais nenaudojami

Arba sąžiningas, teisingas, arba glostantis, netikras.

Yra žodis paguodai ir žodis uždusimui.

Yra blaivių ir girtų, gudrių, miglotų.

Yra švarių, deimantinių, ir yra begėdiškai nešvarių.

Vieni padės, ištiesins, kiti ištrins sielą

Yra kalba, kuri dega ugnimi, ir yra kalba, kuri dvokia irimu.

Aukščiausio narsumo ir žemiausios niekšybės žodžiai...

Poete, tau lemta pasėti sėklas savo sieloje

Taigi tai yra ne kas kita, kaip gryniausias pasirinkimas.

Ne blogis ar gašlus, o geras, teisingas,

Kad gerumo duoną sutraiškytų amžinybės laukas

Eilėraštis „Kaip kalbame, taip gyvename“

Nežinau kur "bėgti"

Mes teršiame savo kalbą

Mes gyvename „kietai“ arba „aprangoje“

Bet dažniausiai mane žeidžia gyvenimas

„blynai“ kabo ant liežuvio

Ir aštrūs žodžiai

Ir piktžodžiavimas, piktžodžiavimas, piktžodžiavimas be galo skrenda iš lūpų

Ir kad galėtume pakeisti savo gyvenimą

Reikia išmokti kalbėti!

Išvalykite mūsų kalbą nuo nešvarumų

Tai padės sielai ir nervams

Tai išgydys mūsų būklę

Kalba reikalauja didžiulio dėmesio

O kas, jei pradėtume stebėti savo kalbą?

Kodėl žmonės užkemša savo kalbą vartodami keiksmažodžiai, ir kaip su tuo kovoti? Jei žmogus savo kalboje vartoja keiksmažodžius, ar tai reiškia, kad jis blogas?

Eskizas „kodėl žmonės nemandagūs“

Dukra: Tėti, kodėl visi aplink tave vadina šiurkščiais vardais?

Tėvas: Nes žmonėms lengviau išreikšti savo emocijas. Iš pradžių žmogus keikiasi, kai jam blogai jaučiasi, o paskui įpranta visada vartoti grubius žodžius.

Dukra: Kalboje tiek daug žodžių! Kodėl verta naudoti grubiausius?

Tėvas: Norint pasakyti kitaip, prieš galvodamas reikia pasistengti, o ne visi tai sugeba.

Dukra: Bet aš nemėgstu bendrauti nemandagūs žmonės

Tėvas: žiūrėk ne į žodžius, o į žmogaus poelgius, kartais grubius žodžius, pvz blogas įprotis, bet tai nereiškia, kad žmogus blogas.

Dukra: Jis gali būti geras, bet su juo neįmanoma susikalbėti.

Tėvas: jei su juo kalbėsi kitaip, jis tai padarys blogas įprotis išnyks.

Palauk, meistras jį sustabdė – ar ši istorija tiesa?

Studentas: – Manau, kad ne

Meistras: – ar tai bus kam nors naudinga?

Studentas: - Ne

Meistras: - Ar ji juokinga?

Studentas: - Ne...

Meistras: - Tai kodėl aš turėčiau jos klausytis!

Vieną dieną turtinga moteris atėjo pas teisųjį patarimo. Ji sakė, kad ir ji nori tapti dora moterimi, tačiau turi vieną trūkumą, kurio negali įveikti. Ir ji teisiam vyrui pasakė, kad turi įprotį apkalbinėti žmones. ir kad ir kaip ji stengtųsi, ji negali to atsikratyti.

    Teisusis atsakė gerai. Eikite į turgų ir nusipirkite vištieną. Grįžę namo nuskinkite plunksnas ir išmeskite jas ant kelio. Tada grįžk pas mane

    Turtinga ponia nustebo tai išgirdusi, bet ji gerbė teisųjį ir padarė viską, kaip jis liepė.

    „Labai gerai“, - pasakė teisusis, jūs atlikote pirmąją užduotį. Vėl eikite į turgų ir eidami keliu pabandykite surinkti visas vakar išbarstytas plunksnas.

    Tačiau tai neįmanoma, – sakė moteris

    Vėjas įpūtė visas plunksnas skirtingos pusės. Nebegalėsiu jų surinkti.

    Moteris pasakė ačiū, aš daug ką supratau iš tavo pamokos ir išėjau namo.

Pranešėjas: (užduoda klausimus auditorijai)

Kodėl gandus skleisti pavojinga?

Ar gandai ir šmeižtas gali sunaikinti tiesą?

Užbaikite posakius

(pristatymas)

Negalite mesti jo kitam į burną nosine. (rusų patarlė)

Gandai daro kiaulę storesnę kokia ji yra. (vokiečių patarlė)

Neteiskite kitų pažiūrėk į save! Pirmiausia nusiimkite nuo savęs įdubas. (rusų patarlė)

Kuo mažesnė širdis, tuo ilgesnis liežuvis. (italų patarlė)

Kur yra voras, ten yra tinklas. (rusų patarlė)

Ne visi žino, kas jame dalyvauja loja. (rusų patarlė)

Šmeižtas yra kaip anglis: jis nesudegs, taigi išsipurvins.(rusų patarlė)

Jei turėčiau pakankamai rašalo, visus apjuodinčiau. (rusų patarlė)

Nieko nemesk į purvą – tu purslai. (indų patarlė)

Pranešėjas: Puiku, ačiū už atsakymus!

Rusų psichologas A.I. Kachetovas pabrėžė kita taisyklė bendravimas:

Turite suprasti, ko nori kitas žmogus. Mes tampame tinkami žmonės dalijasi savo pomėgiais.

Šeimininkas: Būtina pažinti kitų žmonių pasaulį, išmokti pažvelgti į gyvenimą jų požiūriu.

Neteiskite žmonių už jų nugaros, nerinkite apie juos paskalų, neperduokite paskalų. Neleiskite niekam blogai kalbėti apie savo pažįstamus, kuriuos gerai pažįstate, ryžtingai sustabdykite visus, kurie išdrįsta juos aptarti už nugaros.

Žinokite, kaip klausytis žmonių nepertraukiant. Viskas, ką jie sako, jiems yra labai svarbu, net jei jums tai atrodo antraeilė.

Dažniau šypsokitės žmonėms, ypač jei nuoširdžiai juos vertinate.

Šypsenos signalas geri santykiai tarp žmonių!

DAINA APIE GERUMĄ

(renginio pradžioje)

Šiame didžiuliame pasaulyje, kuriame gyvename tu ir aš,

Neužtenka šilumos, neužtenka žmogiško gerumo.

Mokykimės kartu rūpintis vieni kitais ir mylėti vienas kitą,

Kartu išmoksime švytėti vieni kitiems kaip žvaigždės.

Pavasarį vanduo šniokš,

Žiemą vėjai giedos.

Nagi, draugai, visada

Palinkėkite vieni kitiems gero!

Nebūkime vertinami mokykloje už mūsų sielos dosnumą,

Tiesiog imk vieną dieną ir daryk gera,

Ir tada šaltyje bus slegiantis pavasario kvapas,

Ir tada Žemėje bus ne viena šypsena!

Mūsų laukia šimtai kelių, bet kiekvienas turės savo,

Ir, žinoma, draugai padės pasiekti tikslą.

Kad mūsų senos svajonės greitai išsipildytų,

Tegul gerumo pamoka visada būna pagrindinė pamoka!

2 dainos pabaigai

Jei išeisite iš namų susiraukęs

Jei nemėgstate saulėtos dienos

Leisk jam nusišypsoti tau taip, lyg jis būtų draugas

Sutiktas vaikinas tau visai nepažįstamas

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Jei jūs ir jūsų mylimasis staiga susipykote atsitiktinai

Dažnai tie, kurie myli, ginčijasi dėl nieko

Jūs žiūrite vienas kitam į akis, atrodote geriau

Kartais išvaizda kalba geriau nei žodžiai

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Jei kas nors kitas buvo įmestas į nelaimę

Ir šis veiksmas įsiskverbė į tavo širdį

Prisiminkite, kiek gerų žmonių yra

Mes jų turime daug daugiau, prisiminkite juos

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Ir šypsena be jokios abejonės

Staiga paliečia akis

Ir gera nuotaika

Daugiau tavęs nepaliks

Slėpti dainų žodžius

Kiti šio atlikėjo kūriniai

BENDRAVIMO KULTŪRA

Pamokos tikslas: padėti mokiniams įsisavinti visų rūšių kalbėjimo veiklą, kurią lemia tam tikros bendravimo situacijos;

įgūdžių formavimas kalbos etiketas;

praturtinti vaikų kalbą kalba reiškia išreikšti sveikinimus, padėką ir pan.

Pamokos formatas: plakatai su teiginiais apie rusų kalbą; lentelė „Kalbos formos“; B. Okudžavos dainos „Pagirkime vieni kitus“ įrašą.

Pamokos eiga:

    Organizacinis momentas . /skamba B. Okudžavos dainos „Pagirkime vieni kitus“ įrašas/.

2.Mokytojo įžanginė kalba .

Šiandien kalbėsime apie bendravimo kultūrą. Nes dažnai bendraujame prastai, nemandagiai ir nesuprantamai.

Jūs turite mokėti bendrauti! Ir išmok to, ir ugdyk savyje bendravimo kultūrą!

Bendraudami, veikdami kalbos pagalba, atliekame vieną ar kitą kalbos veikla. Žmogus elgiasi, kai kalba, rašo ar skaito, kai klauso kito.

Prisiminkime, kokios kalbos formos egzistuoja.

/Darbas su stalu./

Žodinė kalba- klausytis ir kalbėti, rašyti - skaityti ir rašyti. Juk taip bendraujame vieni su kitais – žodžiu ar raštu.

Įsivaizduokite, kad jums reikia išleisti nedidelį žurnalą, kuris padėtų jūsų bendraamžiams mokytis tinkamas bendravimas vienas su kitu.

Pirmąjį šio žurnalo puslapį pavadinkime „istoriniu“.

    Įvairių kartų žmonių bendravimo pavyzdžiai.

Mokytojas:

IN skirtingi laikaižmonės bendravo įvairiais būdais. Patikimiausias būdas pažink žmogų – klausyk, kaip jis kalba. Paklausykime.

/Mokiniai vienas po kito išeina ir sako frazes/

    Džiaugiuosi galėdamas jus pasveikinti, Igoris Sergejevičiau.

Mano giliausias nusilenkimas, Piotrai Denisovičiau!

Turiu garbės išeiti iš atostogų.

2. – Geros sveikatos.

    Nespauskite! Ar nematai, kas čia stovi – ar akys pakaušyje?

    - Lenka! Sveiki!

Sveiki! kaip sekasi?

Viskas gerai! O tu?

Taip pat nieko. Na, viskas!

Iki!

/Mokinių atsakymai/

Mokytojo komentaras:

Vyresnės kartos žmonės vartoja žodžius „būk toks geras“, „neatsisakykite gerumo“ ir pan.

Vidurinės kartos kalbos savybės yra lanksčiausios. Šios kartos žmonės yra jungtis tarp jaunų ir senų žmonių. Tačiau jų kalbėjimas (kaip ką tik matėme) priklauso nuo kultūros ir išsilavinimo laipsnio.

Jaunų žmonių kalba savo aplinkoje yra atsipalaidavusi ir rami. Jie netgi gali pasakyti „tu“ nepažįstamiems žmonėms, bet vienodo amžiaus ir padėties.

Bet nesvarbu, kokio amžiaus ir su kuo bendrautumėte, jūsų kalba visada turėtų būti gana kultūringa.

5.“ Pagirkime vieni kitus“

(skamba B. Okudžavos daina)

Mokytojas:

Atidarome kitą mūsų žurnalo puslapį. Pasakykite, ką mes vadiname komplimentu, kaip jūs suprantate šį žodį?

/Mokinių atsakymai/

Žodynai Komplimentas yra malonus, malonus žodis arba glostantis atsiliepimas. Rašykime šį žodį į sąsiuvinį, atkreipdami dėmesį į nekirčiuotus balsius /rašymas lentoje ir sąsiuviniuose/.

Yra daugybė būdų išreikšti pritarimą ir komplimentus rusų kalba. Ir visos jos skirtos pašnekovui, tam, su kuriuo bendrauji. Tai komplimentai dėl išvaizda, amžiaus nurodymas, pritarimas vidines savybes ir tt

Siūlau konkursą už geriausią komplimentą.

/Konkursas, konkurso rezultatai, prizai/

Mokytojas:

Komplimentas – tai pritarimas mūsų išvaizdai, protui, veiksmams, darbui. Ir pritarimas kyla iš šaknies gėrio“, kaip ir gerumas, geranoriškumas ir dorybė. Gera gali būti padaryta žodžiu, kažkam pritariant žmoguje. Taigi pagirkime vieni kitus! Mūsų žinioje yra visi kalbos etiketo turtai!

5. Trečias puslapis. „Malonus pasisveikinimas sulaukia malonaus atsakymo“ .

Mokytojas:

Visada turėtumėte atsiminti geros kalbos ypatybes: nesvarbu, ar vedate pranešimą klasėje, ar tiesiog kalbate draugų kompanijoje, ar tiesiogiai bendraujate su pašnekovu. Pažvelkime į kelias tokio tiesioginio bendravimo situacijas.

/Mokiniai rengia pardavėjo ir pirkėjo dialogus knygyne/.

    Mandagus pardavėjas ir pirkėjas.

    Nemandagus pardavėjas ir mandagus pirkėjas.

    Mandagus pardavėjas ir nemandagus pirkėjas.

Mokytojas. Manau, kad jums nėra problemų atpažinti teisingą ir neteisingą elgesį simbolių/siūlomų situacijų aptarimas/.

Dabar įvardinkime ir užrašykime „mandagius“ žodžius, kurie sušvelnina kalbą ir padeda išreikšti draugišką požiūrį į pašnekovą.

/Mokiniai įvardija šiuos žodžius. Rašykite lentoje ir sąsiuviniuose. Atkreipkite dėmesį į rašybą/.

Mokytojas:

Greta mandagių žodžių galioja ir bendravimo taisyklės. Klausykite jų ir pabandykite juos prisiminti.

Iš anksto pasiruošę mokiniai įvardija bendravimo taisykles:

    Stenkitės, kad bendravimas su jumis būtų naudingas ir malonus žmogui.

    Visada būkite mandagus, draugiškas ir draugiškas bendraudamas.

    Išmokite atidžiai klausytis vienas kito.

    Atsiminkite: nemandagu per daug apie save kalbėti pertraukiant pašnekovą.

    Kalbėkite ir rašykite apie dalykus, kurie gali būti įdomūs asmeniui, su kuriuo bendraujate. Atsižvelkite į jo amžių ir charakterį.

    Išmokite pajusti pašnekovo nuotaiką. Negailėkite savo šypsenos ir malonūs žodžiai.

Mokytojas:

O dabar jūs, kiekvienas su savo stalo kaimynu, vedate dialogus, laikydamiesi bendravimo ir naudojimo taisyklių mandagūs žodžiai. Tema gali būti bet kokia:

    Kvietimas kur nors vykti kartu.

    Prašau padėti man išspręsti sudėtingus dalykus namų darbai arba atnešti įdomi knyga skaitymui ir kt.

/skaitomi ir analizuojami keli dialogai/

Mokytojas:

Dar kartą pamatėme, kaip kiekvienam žmogui svarbu įvaldyti kalbos kultūrą, kuri liudija lygį bendroji kultūra. Nenuostabu, kad patarlė sako: „Tave vertina pagal savo kalbą“.

6.Paskutinis žurnalo puslapis yra „kūrybinis“.

Mokytojas:

- Šiame mūsų žurnalo puslapyje kalbėsime apie raštu bendravimas. Rašydamas žmogus elgiasi įvairiai. Kai kuriems laiško rašymas yra sunkus darbas. Juk rašyti nėra tas pats, kas kalbėti. Turite mokėti išdėstyti savo mintis ant popieriaus, taip pat mokėti rašybą – rašybą ir skyrybos ženklus.

Yra pagrindinės susirašinėjimo taisyklės: mandagus laiško tonas, dėmesys adresatui ir jo klausimams, galimybė mažai ir trumpai rašyti apie save, vis daugiau apie kitus, rašyti apie įdomių faktų ir įvykius. Rašant laišką ypač svarbu nesukelti žmogui bereikalingo rūpesčio ir neįsižeisti.

O dabar užduotis – pabandyk parašyti trumpą laišką draugui ar pažįstamam. Per laišką leisk jam pajusti tavo nuotaiką, požiūrį į šį žmogų. Truputis humoro taip pat nekenkia.

/Atlikite užduotį. Kai kurie kūriniai skaitomi ir aptariami.

Mokytojas:

Paskutinis mūsų žurnalo puslapis uždarytas. Ir gerai, jei pagalvoji: ar vaikai visada teisingai bendrauja su tėvais, o paaugliai – su suaugusiaisiais? Ar visada viskas šia prasme gerai keleiviams transporte ar stovintiems eilėje? O mūsų pokalbiai su artimaisiais ir draugais?

Ir dar norėčiau pasakyti vieną dalyką, kuris ypač vertinamas bendraujant. Tai šypsena. Jums nereikia šypsenos sau. Šypsena skirta kitiems žmonėms. Taigi šypsokimės vieni kitiems, kad tu ir aš jaustumėmės gerai, lengvai ir džiaugsmingai!

/Pamoka baigiama B. Okudžavos daina/.

Kristina Kuzmina
Bendravimo su vidurinės mokyklos vaikais aktyvinimo scenarijus ikimokyklinio amžiaus„Mūsų mėgstamiausi žaislai“

Mūsų mėgstamiausi žaislai

Programos turinys:

Tobulinti išorinės emocijų raiškos patirtį;

Skatinti perteikti subtilius nuotaikos atspalvius, demonstruoti emocijų komponentus;

Skatinti individualaus savito elgesio stiliaus apraiškas, emocinio atsako originalumą.

Švietimo integracija regionuose: "Bendravimas", "socializacija", "Meninė kūryba".

Vaikų veiklos rūšys: Žaidimai, komunikaciniai, edukaciniai ir moksliniai tyrimai.

Planuojami rezultatai: Vaikas moka perteikti savo emocijas ir jausmus emocinė būsena kiti žmonės. Emociniu atsaku parodo jo individualumą.

Medžiaga: Piktogramų rinkinys, žaislai, vaikams pažįstami, lapeliai kiekvienam vaikui, pieštukai.

OOD pažanga:

Organizacinis momentas.

labai dziaugiuosi žr mums ir jums įdomu sužinoti, kokia nuotaika šiandien atėjote į darželį. Tegul kiekvienas iš jūsų pasirenka piktogramą, atitinkančią šiandienos nuotaiką, ir padėkite ją ant stovo. Gerai padaryta!

Pagrindinė dalis

Dabar prisiminkime, kas mums teikia džiaugsmo, kai esame viduje darželis? (Atsakymai vaikai: žaislai, žaidimai su draugais) Tai va, žaisdami džiaugiamės žaislai. Ir ką Mūsų grupėje yra žaislų? (Vaikų atsakymai). Daugelis žaislai, kuriuos pavadinote, gerai padaryta. Siūlau apibrėžti nuotaiką žaislai kurie yra ant mano stalo.

Žaidimas „Apibrėžkite nuotaiką žaislai»

Vaikinai, ateikite prie mano stalo. Atkreipkite dėmesį, kad jis skiriasi žaislai: dvi lėlės, meškiukas, zuikis, voverė. Pagalvokime, ar šie žaislai gali atgyti, kokias emocijas jie patirs? (vaikų samprotavimai)

Žaidimas "Lėlė"

Ir aš turiu kitą žaislas, ir ji vadinama lėlė – lėlė, kurią galima valdyti virvelėmis. (Parodau lėlę ir kaip ją valdyti)

Aš siūlau, kad vienas iš jūsų būtų lėlininkas, o kitas vaikas bus lėlė. Norėdami tai padaryti, suskirstykime į poras ir pradėkime. žaidimas.

Dabar prisiminkime, kaip mes reaguojame kada mus:

nusipirkau grazia žaislas.

draugas jį sulaužė mėgstamiausias žaislas.

nuvesti pas gydytoją.

mylima močiutė išvyksta.

Jie man davė karčią piliulę.

draugas turi naują žaislas.

kažką sulaužėme, kažką blogo padarėme.

Jie mums pasakoja įdomią istoriją.

O dabar siūlau piešti mėgstamiausias žaislas. Tai žaislas jis turėtų duoti jums džiaugsmą ir malonumą žaidžiant, taip pat turėtų būti šviesus ir gražus.

Baigiamoji dalis

Vaikinai, prisimeni, ką šiandien veikėme?

Ką jie kartojo?

Ką naudingo nuveikėte?

Parodyk man, kaip pasikeitė tavo nuotaika.

Ritualas "Gėrio kibirkštis"

Kaip visada pasidalinsime dalele savo gerumo. Plojame rankomis ir perteikiame šilumą bei gerumą.

Puiku, dabar mums šiandien pavyks ir visos užduotys bei žaidimai teiks tik džiaugsmą ir malonumą.

Integruotos edukacinės sritys: bendravimas, socializacija, pažinimas, skaitymas grožinė literatūra, meninė kūryba, muzika.
Formos tiesiogiai švietėjiška veikla: situacijų pratimai, skaitymas, situacinis pokalbis, žaidimas, vaidmenų pratimai.
Tikslas bendra suaugusiojo ir vaiko veikla: formuoti idėją apie gėrį ir blogį, parodyti gerų darbų grožį, o ne piktų grožį; įtvirtinti gėrio ir blogio idėją, naudojant veido išraiškas, intonacijas, gestus; aiškiai parodyti, kad kiekvienam žmogui suteikta laisvė rinktis: daryti gera ar bloga; mokyti empatijos.
Medžiagos ir įranga: kortelių rinkinys geltonos ir rudas pagal vaikų skaičių; žaislai, nauji ir netinkami, atsižvelgiant į vaikų skaičių grupėje; dainos „Kas yra gerumas“ garso įrašas.
Veiklos aprašymas.
1. Grupės „Barbariki“ atliekamos dainos „Kas yra gerumas“ garso įrašas.
2. Eilėraščio skaitymas ir pokalbis apie gėrį.
Ar lengviau būti geru ar blogu?
Piktiesiems turbūt lengviau.
Būti maloniam reiškia duoti
Tavo šiluma kitiems.
Būti maloniam reiškia suprasti

Ir artimieji, ir nepažįstami žmonės
Ir kartais tu nepažįsti džiaugsmo,
Rūpinimasis kitais.
Žinoma, geram sunkiau,
Ir dar pažiūrėk:
Kiek jis turi draugų!
Ir visada yra tik vienas blogis...

3. Situacinis pokalbis.
- Vaikinai, kas, jūsų nuomone, yra gerai? (vaikų samprotavimai). Vienas geras dalykas – lobiai, knygos, papuošalai, paveikslai, žaislai. Tokį gėrį galima pamatyti ir net rankomis paliesti. Kitas geras dalykas, kurį galite išgirsti, yra muzika, nuoširdi poezija, švelnūs žodžiai. Bet yra tokio gėrio, kurį turėtų turėti kiekvienas žmogus: tu, aš ir tavo tėvai. Tai maloni širdis, maloni siela, geri žodžiai padėti tiems, kurie yra bėdoje. Apie tokius žmones sakoma „geras žmogus“.

4. Žaidimas „Išsirink žaislą“. Vaikai kviečiami ant kilimo, kuriame išdėliojami žaislai. Mokytojas siūlo iš žaislų išsirinkti tą, su kuriuo norėtum žaisti. (Siūlomi nauji žaislai ir žaislai, kurie yra netvarkingi, turi kokių nors defektų, pavyzdžiui, nulūžo automobilio ratas, ar lėlei trūksta rankos.) Vaikams išsirinkę žaislus, išsiaiškinkite, kodėl pasirinko tą ar aną. žaislas. Paklauskite, kodėl yra tų žaislų, kurių niekas nepasirinko. Priverskite vaikus samprotauti, kad, matyt, su jais buvo elgiamasi blogai, o ne maloniai, pakvieskite vaikus tai ištaisyti. laisvas laikas sugadinti žaislai.
5. Vaidmenų gimnastika: vaizduoti naudokite veido išraiškas ir pantomimą geras poelgis arba piktas. (Kai kas paeiliui vaizduoja tai, kas planuojama, o likusieji bando atspėti, ar ketinimas geras, ar blogis.)
6. Situacija-pratimas „Nebaigti sakiniai“. Mokytojas skaito jums nebaigtus sakinius, o vaikai turi sugalvoti jiems gerą ir blogą pabaigą.
Mergaitė rado kačiuką...
Berniukas rado užmirštas žaislas Ir…
Mama susirgo, o sūnus...
Sena močiutė numetė lazdelę ir...
Vaikai padarė gražų sniego senį, o pro šalį einanti Miša...
Visi vaikai grupėje dėjo žaislus, o Kolya tuo metu...
Mergina Tanya įsipjovė pirštą, o jos draugas...
Maža mergaitė pasiklydo, o Sveta...



Ar jums patiko straipsnis? Pasidalinkite su draugais!