Harmony grunto dalis 1 puslapis 26 27. Grunto naudojimo gairės

Pamoka: Raštingumo mokymas

Klasė: 1 "a"

Programa"Harmonija"

Grupė „Mano pirmasis vadovėlis“,

Pamoka vedama naudojant technologijas: mokymasis bendradarbiaujant (darbas grupėje, porose)

TEMA " Apibendrinimas: neporiniai balsingi priebalsių garsai ir jų raidės“

Mokymosi tikslai:

n 1. Gebėjimo atskirti pagrindines rusų kalbos garsų grupes ir išryškinti jų ypatybes formavimas.

n 2. Sudaryti sąlygas organizuoti studentų veiklą, skirtą kompetencijos ugdymui šioje srityje savarankiška veikla; įgyti įgūdžių savarankiškas darbas su informacijos šaltiniais; apie gebėjimą spręsti problemas.

n 3. Aktyvaus ir pasyvaus vaikų žodyno plėtimas.

Tikslai, skirti mokinio asmenybės ugdymui:

n 1. Sąlygų sudarymas plėtoti pagrindines psichiniai procesai– atmintis, dėmesys, mąstymas.

n 2. Sudaryti sąlygas ugdyti gebėjimą formuluoti savo taškąžiūrėti, išreikšti ir argumentuoti už tai; ugdyti gebėjimą trumpai reikšti savo mintis žodžiu ir raštu.

n 3. Sąlygų kūrimas fantazijai, vaizduotei, gebėjimui pateikti išsamų, nuoseklų atsakymą, gebėjimui lyginti, apibendrinti, daryti išvadas.

Ugdymo tikslai:

n Atskleidžiant vaikams rusų kalbos grožį ir turtingumą.

n Mokymas bendrauti tarpusavyje; padėti mokiniams suprasti bendros veiklos vertę.

Užduotys:

n 1. Išmokti atskirti pagrindines rusų kalbos garsų grupes, išryškinti jų ypatybes.

n 2. Ugdyti gebėjimą suformuluoti savo požiūrį, jį reikšti ir argumentuoti; gebėjimas trumpai reikšti savo mintis žodžiu ir raštu, stebėti, kalbėti, foneminė klausa,

n 3.Sudaryti sąlygas įsisavinti teksto supratimo ir analizės įgūdžius ir gebėjimus, plėsti aktyvų ir pasyvus žodynas vaikai.

n 4. Tęsti grupinio darbo mokymus.

Pamokos eiga.

I. Organizacinis momentas.

2 skaidrė

Suskambo varpas ir sustojo.
Pamoka prasideda.
Tyliai merginos atsisėdo prie savo stalų,
Vaikinai tyliai atsisėdo prie savo stalų,
Visi žiūrėjo į mane

II. Išmoktos medžiagos kartojimas.

3 skaidrė

Mokytojas . Sukurkime istoriją. Kaip mes bendraujame?

(Vaikai atsako sakinių grandine, už kiekvieną atsakymą mokytojas paspaudžia skaidrę).

Vaikai. Mes bendraujame kalbėdami.

Mūsų kalba susideda iš sakinių.

Sakiniai sudaryti iš žodžių.

Žodžiai skirstomi į skiemenis.

Žodžiai susideda iš garsų.

Garsai yra balsiai ir priebalsiai.

(Suaktyvina geltonus stačiakampius – spustelėkite, atsižvelgiant į tai, ką vaikai pasakys pirmiausia)

Balsiniai garsai gali būti kirčiuoti arba nekirčiuoti.

Priebalsių garsai yra kieti ir švelnūs, įgarsinti ir bebalsiai.

III. Žinių atnaujinimas.

4 skaidrė

Mokytojas. Pakelkite rankas tie, kurių vardai prasideda balsiniu garsu, su priebalsiu, suporuotu su balsiniu-bebalsiu garsu, su priebalsiu, nesuporuotu su balsiniu-bebalsiniu garsu.

Mokytojas. Pakartokime vardus: Nina, Maksimas, Lera, Roma. Įvardinkime pirmuosius šių žodžių garsus. Pavadinkite raides, kuriomis rašome šiuos garsus.

5 skaidrė

Mokytojas Kodėl šios raidės buvo sujungtos? (Kokius garsus jie atstovauja?)

Kodėl raidė „y“ yra atskirta nuo kitų? (Kokį garsą jis gali atvaizduoti, o kurį ne?)

IV. Mokymosi užduoties nustatymas.

V. Fonetinis-grafinis darbas

6 skaidrė

1)- žiūrėti nuotraukas, įvardyti spalvas,

- garso analizėžodžiai: ramunėlė, pakalnutė, lelija (darbas grupėje)

2) darbas prie ABC knygos, nuo 32 d

Žodžių, padedančių atsakyti į klausimą: kuris iš jų? (slėnio lelija, gėlė)

Žodžių, atitinkančių paveikslėlių prasmę, pasirinkimas, savo žodžių, atsakančių į tą patį klausimą, pasirinkimas .

VI. Darbas su greitu skaitymu ( dirbti poromis)

P.32. Užduotis „Skaityti teisingai ir greitai“.

1 skaito, 2 klauso ir pieštuku užrašo „klaidas“ savo vadovėlyje; tada atvirkščiai

FIZMINUTĖ.

VII. Darbas su tekstu.

7 skaidrė

Pasiruoškite skaityti tekstą (žymėkite balses, paryškinkite skiemenis)

Skaitymas ( dirbti poromis), ieškant atsakymų į klausimus:

Kodėl skruzdėlynas pasuktas į saulę?

Kaip atrodo skruzdėlė?

VIII. Pamokos santrauka

Autoriai: Soloveychik M.S., Kuzmenko N.S., Betenkova N.M., Kurlygina O.E.

Nuo 60 Soloveychik M.S.

Pamokų metodinės rekomendacijos pradmeniui „Mano pirmas vadovėlis“ ir „Noriu gerai rašyti“ 1 bendrojo ugdymo klasei. įsteigimas Mokytojo vadovas. / Soloveychik M.S., Kuzmenko N.S., Betenkova N.M., Kurlygina O.E. – 3 leidimas. – Smolenskas: Asociacija XXI amžius, 2012 – 448 p. – ISBN 978-5-418-00364-5

Vadove yra raštingumo programa, pamokų planavimas, nurodantis mokinių veiklos rūšis, pradmenų ir knygų puslapių paaiškinimai, patarimai dėl visų pamokų turinio ir organizavimo.

Knyga padės mokytojams vaisingai dirbti su vaikais, kurie turi skirtingo lygio ikimokyklinio ugdymo skaitymo mokymas, taip pat užtikrinti raštingumo ugdymo laikotarpio ir rusų kalbos kurso tęstinumą, sukurti reikiamą pradmenų „Mano pirmasis vadovėlis“ ir M. S. rusų kalbos vadovėlio vienybę. Soloveicčikas, N.S. Kuzmenko „Į mūsų kalbos paslaptis“.

Vadovas skirtas supažindinti su federalinės valstybės idėjomis išsilavinimo standartai 2010 m. į mokymo praktiką jaunesniųjų klasių moksleiviai.

UDC 372.881.116.11.046.12 BBK 74.268.1 Rus

Metodas-Bukv2011.indd 2

25.01.2012 12:06:34

TRUMPAI APIE ŠIĄ KNYGĄ

Gerbiamas kolega!

Pradinukas „Mano pirmasis vadovėlis“ (autoriai: Soloveichik M.S., Betenkova N.M., Kuzmenko N.S., Kurlygina O.E.) ir nuorašų knyga „Noriu gerai rašyti“ (Kuzmenko N.S., Betenkova N. M.) yra neatskiriama dalis vadovėlių rinkinys švietimo sistema"Harmonija". Būtent su jais supažindinami jaunesni moksleiviai švietimo sritis„Filologija“. Kad padėtų geriau suprasti pradmenų ir kopijų knygelių specifiką, jų domofonas su vadovėliu Soloveychik M.S., Kuzmenko N.S. „Mūsų kalbos paslapčių link“, kad raštingumo pamokos būtų produktyvesnės, palengvintų pasiruošimą joms – tokia yra knygos, kurią laikote rankose, tikslas.

Ypatinga šio vadovo leidimo ypatybė yra informacijos apie šiuolaikinių švietimo standartų idėjų turinį ir įgyvendinimo būdus įtraukimas į pradmenų ir knygų puslapius.

Komentarai apie raštingumo ir rašymo pamokas, patarimai, kaip šias pamokas vesti, pateikiami skirtinguose skyriuose – pirmoje ir antroje. Toks medžiagos praskiedimas leidžia geriau perteikti kiekvienos ugdymo srities logiką, susieti nuoseklias skaitymo (ar rašymo) pamokas, kurios atspindi tam tikrą sistemą. Tačiau kartu prasminga koreliacija tarp pradmenų puslapių ir kopijų knygelių sukuria sąlygas tarpusavyje susijusiam darbui, o jei norite – skaitymo ir rašymo pamokų integracijai.

Holistinę šio laikotarpio ugdymo turinio idėją suteikia trečioje dalyje patalpinta „Raštingumo programa“ ir darbo organizavimo, skaitymo ir rašymo pamokų ryšio bei mokymo rūšių idėją. studentų veikla pateikiama tame pačiame " Teminis planavimas pamokos“.

Atkreipkite dėmesį: gruntui yra elektroninis akompanimentas. Ją rasite laisvai prieinamą leidėjo svetainėje.

Metodas-Bukv2011.indd 3

25.01.2012 12:06:34

P A S D E L 1

DARBAS PRIE ABC KNYGOS „MANO PIRMASIS VADOVĖLĖLIS“1

Apie grunto savybes ir struktūrą

1. Pradinukas visų pirma skirtas pirmokams, pradedantiems mokytis skaityti. Tačiau taip pat sukuria metodinės sąlygosproduktyvus mokymasis vaikų, turinčių skirtingą ikimokyklinio amžiaus pasirengimo skaitymui lygį, skaitymas.

Taigi pradedantieji mokytis skaityti dažniausiai susipažįsta su vienu naujas laiškas, o pagrindinis dėmesys skiriamas rusiškos grafikos pozicinio principo ir juo pagrįsto skaitymo mechanizmo įsisavinimui. Darbas su šiuo mechanizmu taip pat svarbus gerinant jau skaitančių vaikų skaitymo techniką.

Reikia įdiegti tuos pačius pradmenų puslapių elementus, pavyzdžiui, skiemenų stulpelius skirtingos grupės studentai įvairios užduotys: vieni mokiniai, vadovaujami mokytojo, įvaldo skaitymo mechanizmą, o kiti skaito savarankiškai, kiekvienas

V savo tempu, žodžių tarp skiemenų paieška, po to vyksta kolektyvinis priimtų sprendimų aptarimas.

Daug žodžių, sakinių, smulkių tekstų, temiškai susijusių su pagrindine puslapių medžiaga, yra skirti jau skaitantiems mokiniams, visi jie pažymėti žvaigždute. Dažnai šią medžiagą lydi kitas ženklas - " keblus klausimas“, kuris įspėja apie „spąstus“ ir taip sukelia norą greitai suprasti to, kas skaitoma, prasmę. Klausimai tekstams daugelyje puslapių taip pat padeda geriau suprasti, tačiau jie skirti perskaityti visiems mokiniams.

Siekiant pagerinti apmokytų mokinių skaitymo įgūdžius, sukurti ištisi puslapiai raginantys: „Perskaitykite! Šie puslapiai taip pat pažymėti žvaigždute, kuri ne tik išryškina vaikams skirtą medžiagą, bet ir kviečia dar tik besimokančius raidžių praktikuotis savarankiškai.

V suradę žinomus.

1 Šio vadovo 2 skirsnio turinys yra šio vadovo 2 skirsnio turinį atitinkančių kopijų knygelių charakteristikos ir metodiniai rašymo pamokų komentarai.

Metodas-Bukv2011.indd 4

25.01.2012 12:06:34

Taigi gruntas suteikia galimybę diferencijuotas darbas ir atitinkamai už sėkmingas mokymasis skaityti visiems mokiniams, nepriklausomai nuo jų ikimokyklinio skaitymo lygio.

2. Kartu su mokymu skaityti, pradmuo suteikia studentams tikslinį pasirengimą įsisavinti rusų kalbos kursą:

suteikia vaiko įvadą į stebėjimo kalbos pasaulį: už leksinę reikšmęžodžiai, jų sandara ir kitimai, žodžio leksinės reikšmės ir jo garsinės kompozicijos santykis, kirčiavimas ir kt.; tuo pagrindu pradedamas kalbos vartojimo kultūros ir kalbėjimo kultūros kūrimas;

padeda pagrindą pirmokų fonetiniams įgūdžiams, kurie būtini norint sėkmingai įvaldyti tiek rusų grafiką, tiek

Ir rašyba, taigi ir už tolesnis mokslas kompetentingas rašymas;

skatina rusų kalbos grafikos kūrimą, pagrįstą vaikų supratimu apie jos raštus (žr. raidžių, nurodančių priebalsių kietumą ir minkštumą, tyrimo tvarką; garso [th, ] žymėjimo būdų pristatymas; medžiaga darbui su skaitymo mechanizmu);

numato propedeutinis darbas pagal rašybą: a) pažįstamas (in praktinis lygis) su daugiausia

dažna rašyba („pavojingos vietos rašant“); b) pradėtas kryptingas moksleivių rašybos budrumo, t.y. gebėjimo pastebėti rašybos dėsningumus, formavimas;

sudaro sąlygas praktiniam tobulėjimui visų tipų studentams kalbos veikla: kalbėjimas, klausymas, skaitymas ir rašymas; sukurti kultūrą kalbos elgesys.

Z. Pradedama toliau mokoma rusų kalbos naudojant vadovėlį “Į mūsų kalbos paslaptis“ Ryšį tarp pradmenų ir vadovėlio pabrėžia daugybė išorinių detalių: viršelio spalva, vaikams ir suaugusiems skirtų laiškų buvimas, kai kurie bendrieji simboliai, naudojant mėlyna spalva patinka spalvos, rožiniai rėmeliai paryškinimui nauja informacija ir tt Tačiau pagrindinė jungtis pradžiamokslis ir vadovėlis, natūralu, vidinis. Pradmenys pakankamai ir nuosekliai parengia mokinius darbui su vadovėliu. Tai pasireiškia visų mokymo sričių turinyje ir organizavime. Kaip pavyzdį pakalbėkime apie du: kalbos ugdymą ir pirmokų rašybos budrumo formavimąsi.

Metodas-Bukv2011.indd 5

25.01.2012 12:06:34

Jau pradmenyje studentas vedamas į mintį, kad in skirtingų atvejų mes kalbame skirtingai. Jis mokosi kurti vaizdinė kalba(„pieškite žodžiais“) ir mokslo/verslo („kalbėk kaip mokslininkas“) – atitinkami piešiniai/patarimai yra abėcėlės puslapiuose. Be to, pradmenų didaktinė medžiaga kartu su skaitymo mokymu leidžia stebėti žodžių vartojimo prasmę ir ypatumus, teisingą kirčiavimo vietą, išmokyti taisyklingai derinti žodžius, sudaryti skirtingos paskirties sakinius ir intonacija, temos supratimas ir pagrindinė idėja tekstas (žinoma, be terminų), nurodantis tikslesnį pavadinimą, teisinga vieta pasiūlymai ir kt.

Taigi pradmenų pagrindu praktiškai pradedamas formuoti tų kalbėjimo įgūdžių, į kuriuos bus skiriamas dėmesys vadovėlyje, kompleksas.

Kalbant apie tikslinį darbą rašybos budrumas moksleivių, tada numato planavimas specialios pamokos raštingumo mokymas, kurio metu vaikai susipažįsta su balsių ir priebalsių „pavojingų vietų raštu“ ženklais. Šios pamokos yra išsamiai aprašytos šiame vadove, o pradmenyje jos pateikiamos su būtinais didaktinė medžiaga. Po kiekvienos tokios pamokos pradmenų puslapiai sistemingai pradeda siūlyti specialios užduotys, padedant pirmokams pamažu suvokti rusiško rašto prigimtį, esmę ir identifikavimo ženklai susidūrė su „pavojais“, taip pat kaupia patirtį ieškant „ pavojingų vietų„skaitomais (ir užrašomais per rašymo pamokas) žodžiais, sakiniais ir tekstais.

4. Grunto pavadinimas yra „Mano pirmasis vadovėlis“– prieskonis pabrėžiama, kad tai pirmoji mažo moksleivio rankose patekusi knyga, kurimoko jį mokytis. Palaipsniui įsisavindamas simbolių sistemą, vaikas pradeda įgyti pirmąją savarankiško darbo su mokomąją knygele patirtį. Laikui bėgant mokinys supras, kad pradmenyje yra ne tik paveikslėliai, į kuriuos galima žiūrėti, žodžiai, sakiniai, trumpos istorijos kurią reikėtų perskaityti – jame taip pat yra užduočių, kurias reikia atlikti. Pirmiausia jis išmoks suprasti sutartinių simbolių pateikiamas užduotis, o tada, išmokęs vienaip ar kitaip skaityti, iš specialių antraščių pradės „brėžti prasmę“ autorių požiūriams, suvokti tekstus. remiantis po jais perskaitytais klausimais. Dirbdamas su medžiaga iš abėcėlės puslapių, jis susitiks pirmą kartą trumpąsias žinutes, kuriame suformuluoti bendrų stebėjimų rezultatai ir rašybos taisyklės.

Metodas-Bukv2011.indd 6

25.01.2012 12:06:34

Taigi šie elementai paruošia vaiką, pradedantį mokytis iš anksto, tolesniam mokymuisi savarankiškas bendravimas su vadovėliais.

5. Visi metodinė sistema gruntas yra nukreiptas, kartu su formavimu tema įgūdžių sudaryti sąlygasasmeninis tobulėjimasmoksleiviai ir jų komplekso formavimasismetadalyko mokymosi veiklanumatytas federaliniame valstijos išsilavinimo standarte.

Iš požiūrio taško asmeninis tobulėjimas pirmokų ABC knygos autoriai įvairių metodinėmis priemonėmis stengėsi suteikti:

vaikų susidomėjimas pirmiausia mokomoji knyga, noras

Su jos pagalba mokytis, įgyti žinių ir įgūdžių; naujo suvokimas socialinis vaidmuo– studentas;

savigarbos elementų atsiradimas ir noras įveikti mokymosi sunkumus;

smalsumo formavimąsi, o jį tenkinti - norą išmokti gerai skaityti, pažinti knygų pasaulį ir į jį įsilieti;

susidomėjimo kalbos faktais ir dėl to pačia kalba atsiradimas bei tolesnis jos tyrimas;

orientacija į moralės ir etikos standartų laikymąsi, į pasireiškimą geri santykiaižmonių atžvilgiu, pagarba jų darbui, rūpinimasis artimaisiais, dalyvavimas bendroje veikloje, pagalba bendraamžiams ir kt.

Gruntas taip pat numato formavimosi pradžią

meta-dalyko edukaciniai veiksmai: reguliavimo:

pagal piktogramas, antraštes, pagal užduotis (žodinį ir grafinę formą) suprasti, priimti ir išlaikyti mokymosi užduotį;

suvokti savo žinių ribas; pradmenyje sukurtų „atviro nežinojimo“ situacijų pagrindu suprasti tolesnio švietėjiško darbo perspektyvas;

atlikti įvairius mokymosi veikla, naudokite įvairiais būdais padėti, įvertinti kitų atliekamų veiksmų teisingumą, atlikti reikiamus koregavimus; stebėti ir vertinti savo veiksmus;

edukacinis:

atskirti tikrovės faktus ir žodžius kaip jų pavadinimus;

atpažinti garsus, garsų ir raidžių ryšį, žodžius, kalbą (žodinę ir rašytinę), kalbos elgesį kaip ypatingo stebėjimo objektus, atlikti su jais susijusias analizės ir sintezės operacijas,

Metodas-Bukv2011.indd 7

25.01.2012 12:06:34

palyginimai, klasifikacijos, apibendrinimai, kalbos faktų apibendrinimas pagal įsisavintas sąvokas;

skaitymą, taip pat mokytojo ir klasės draugų klausymąsi suvokti kaip informacijos gavimo būdą; meistras techninė pusė skaitymas kaip sąlyga suprasti, kas skaitoma;

suprasti pateiktą informaciją skirtingos formos, įskaitant vaizduojamąjį meną, modeliavimą; palyginti įvairiais būdais pateiktą informaciją; išversti gautą informaciją

V gerai ir modelio formosį žodinį;komunikabilus:

suvokti kalbą (kalbėti, klausytis, rašyti, skaityti) kaip žmonių bendravimo žodžiu ir raštu būdą, įskaitant skaitymą kaip bendravimo su knygos autoriumi būdą;

dalyvauti dialoge, bendrame pokalbyje, laikantis priimtų kalbėjimo elgesio ir kalbos kultūros normų; užduokite klausimus, klausykite pašnekovų, stenkitės, kad jūsų kalba būtų suprantama, stenkitės suprasti kitų mintis;

suprasti kalbos prigimties priklausomybę nuo bendravimo situacijos, pabandyti susikurti savo dialogą ir monologiniai pareiškimai atsižvelgiant į kalbos užduotis;

įeiti švietimo bendradarbiavimas su mokytoja ir klasės draugais, mankštintis bendra veikla, įvaldymas įvairių būdų savitarpio pagalba bendravimo partneris.

Kaip matyti iš aprašytų pradmenų ypatybių, jis laikomas vadovėliu, kuriame integruotai sprendžiami tiek visapusiško vaiko ugdymo, tiek ugdymo, tiek ne tik skaitymo, bet ir kalbinių įgūdžių formavimo uždaviniai. būdu.

Siekiant organizuoti veiksmingesnį mokytojų, vaikų ir tėvų bendradarbiavimą, pradiniame pranešime yra autorių kreipimasis į suaugusiuosius, padedančius pirmokams mokytis.

Apibūdinęs bendrosios savybės ABC knyga „Mano pirmasis vadovėlis“, pakalbėkime apie jos struktūrą ir pagrindinius darbo etapus.

Kaip žinia, mokymosi skaityti ir rašyti laikotarpis skirstomas į tris laikotarpius: parengiamąjį, pagrindinį ir baigiamąjį.

Parengiamajam laikotarpiui (vadinsime jį išankstiniu laišku) skiriamas gruntas.

3–58, kurio darbas trunka 23 pamokas. Šių pamokų medžiagą galima sujungti į keturis teminius blokus.

25.01.2012 12:06:35

Metodas-Bukv2011.indd 8

Darbas raštingumo ugdymo prieš raidę laikotarpiu1

Pamokų temos

Puslapiai

1 ketvirtis

Susipažink su mokytoju

klasiokai ir

pirmasis vadovėlis

Kalbos tikslas

kalbos elgesys

veislės; taisykles

Koncepcijos pasiūlymas,

Su. 22–272

žodis, skiemuo

Kalbos garsai; garso analizė Laikotarpiu, paprastai vadinamu parengiamuoju, nes jis vyksta prieš raidžių studijas ir faktinį mokymąsi skaityti, labai svarbias užduotis . Jie bus apibūdinti atsižvelgiant į kiekvieno iš įvardintų darbų blokų aprašymą. Tuo tarpu prieš planuodami pažymime, kad šiame etape rekomenduojama atlikti 5 ABC pamokos Ir 4 pamokos apie knygas

, į pirmąjį iš jų atnešdamas schematišką sakinių fiksavimą (kvazirašymą), žodžių skiemeninę ir garsinę analizę. Per šį laikotarpį atliktas darbas pagal pradmenį parengia vaikus mokytis rusų kalbos, o tai leidžia manyti, kad dalykui „Rusų kalba“ (šiuo etapu tradiciškai vadinamas „Raštu“) skiriamos 5 valandos per savaitę. , o pasiruošimui mokytis skaityti - 4 val. Taigi šias valandas galite įrašyti į klasės žurnalą. Pagrindinis mokymosi skaityti ir rašyti laikotarpis, kaip aišku iš šios pradmenų dalies pavadinimo(„Mokytis raidžių ir mokytis skaityti“)

, apima pažinimą su raidėmis ir jų kūryba, pradinio gebėjimo skaityti formavimą. Ji apima nemažą pirmojo ketvirčio dalį, antrąjį ir beveik visas trečiojo pamokas iki vasario švenčių.

1 Pirmosios temos leidžia visas pamokas vesti kaip visapusišką skaitymo ir rašymo mokymą, kuris leis sumažinti vaikų ugdymosi krūvį adaptacijos laikotarpiu.

25.01.2012 12:06:35

Metodas-Bukv2011.indd 9

Pagrindiniu laikotarpiu rekomenduojamos skaitymo ir rašymo pamokos

tiek pat valandų – 4 per savaitę. Dar viena valanda

devintoji paliekama mokytojui naudotis savo nuožiūra. Ši pamoka sutartinai vadinama rezervu. Kadangi į tokią pamoką visada įeina pasiruošimas mokytis rusų kalbos ir vienaip ar kitaip mokyti rašyti, pamoką galima įrašyti į klasės žurnalą kaip valandą, skirtą rusų kalbos įsisavinimui (rašymui). Tikriausiai teisingiau šią pamoką paversti kombinuota, derinant skaitymo ir rašymo darbus. (Atkreipkite dėmesį: priešlaiškiniu laikotarpiu rezervinių pamokų nevyksta.)

Šiam pradmeniui būdinga unikali raidžių pateikimo seka, kuri skiriasi ir nuo tradiciškai priimtos (tiesiškai, po vieną raidę), ir nuo tos, kuri plačiai paplitusi daugelyje pradmenų (daugiausia poromis). Pradinėje dalyje „Mano pirmasis vadovėlis“ sujungti du įvardinti metodai.

Susipažinimo su raidėmis procesą galima pavaizduoti kaip 10 etapų; jie dengia 67 suplanuotos pamokos pagal pradmenį ir 17 savaitinių rezervų. (Atsarginės pamokos įskaičiuotos į rašymo pamokų skaičių – žr. panašias lenteles vadovo 2 skyriuje.)

Supažindinimas su raidėmis pagrindiniu raštingumo mokymosi laikotarpiu

Darbas raštingumo ugdymo prieš raidę laikotarpiu1

Pamokų temos

(raidės tiriamos)

Puslapiai

Pirmosios balsių raidės:

A a–O o, I i–s, U u–E e1

Nesuporuotos balsinės raidės

(garsiniai) priebalsiai: L l–M m,

Raidės, kurias suporavo kurtumas J

priebalsių garsinimas:

S s, K k, T t, V v2, P p, Sh w

1 Brūkšnelis rodo, kad vienoje pamokoje raidės pateikiamos kartu.2 Poroje f–v pirmiausia pateikiama dažnesnė raidėv.

Edukacinis ir metodinis kompleksas

"HARMONIJA"

    Primer: Mano pirmasis vadovėlis. 1 klasė. 2 dalimis
    Soloveychik M.S., Betenkova N.M., Kuzmenko N.S., Kurlygina O.E.

    Rekvizitas: noriu rašyti gerai. 1 klasė. Iš 4 dalių. (primer Soloveicchik M.S.) Kuzmenko N.S., Betenkova N.M.

    Mokausi būti skaitytoju. Knyga, kurią reikia skaityti mokantis skaityti ir rašyti
    Soloveychik M.S., Kuzmenko N.S. ir tt

    Rusų kalba: į mūsų kalbos paslaptis. Vadovėlis. 1 - 4 klasė

    Rusų kalba: į mūsų kalbos paslaptis. Užrašų knygelė. 1 klasė Soloveychik M.S., Kuzmenko N.S.

    Sąsiuvinis darbui rusų kalba. 1-2 klasės Badulina O.I.

    rusų kalba. Testo užduotys. 1-4 klasė Sycheva M.V., Malis L.D.

    rusų kalba. Galutinis bandomasis darbas(16 mokinių). 1-4 klasė Soloveychik M.S., Kuzmenko N.S.

    Rusų kalba: Praktikuok! 2 klasė. Sąsiuvinis savarankiškam darbui. Iš 2 dalių. Koreshkova T.V.

    Literatūrinis skaitymas. Vadovėlis. 1 – 4 klasės Kubasova O.V.

    Literatūrinis skaitymas. Darbo knyga.

    1-4 klasės Kubasova O.V.

    Matematika. Išmokti spręsti loginius uždavinius. Darbo knyga. 1-2 klasės.

    Istomina N.B., Tikhonova N.B.

    Mus supantis pasaulis. Vadovėlis. 1 - 4 klasė. Iš 2 dalių. Poglazova O.T.

    Mus supantis pasaulis. Darbo knyga. 1 – 4 klasė. Iš 2 dalių. Poglazova O.T.



Technologijos. Vadovėlis. 1-4 klasės Konysheva N.M. Technologijos. Darbo knyga. 1 - 4 klasė.